IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    Добре де, ето, яд ме е че не допълних с WELL вчера.
    Идея си нямаш какво е да те е яд. АМ беше на близо 7... пак цяла нощ ще ги сънувам тези тръби

    ---

    Ако ти се рискува - drrx. На мен ми изглеждат много обещаващи и гледам Опенхаймер ги тикат, а те са от по-добрите.
    Last edited by terziеv; 06.08.2020, 22:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Очаквах по-силен импулс при AAL но нищо особено.Новината за стимул не и се отрази подобаващо.
      Те май са на ръба на фалит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Нали беше решила да не четеш и да го караш на интуиция. Така с половин око не става. Пък и няма значение, влакът замина. Не бих купувал над 55. За днес бива TALO. Ако падне до 7, е чудна полуспекулативна възможност. За държане RTX и в момента е муцка. Аз свободни паре немам.
        Добре де, ето, яд ме е че не допълних с WELL вчера.

        Коментар


        • Очаквах по-силен импулс при AAL но нищо особено.Новината за стимул не и се отрази подобаващо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Нещо не схванах за WELL.
            Нали беше решила да не четеш и да го караш на интуиция. Така с половин око не става. Пък и няма значение, влакът замина. Не бих купувал над 55. За днес бива TALO. Ако падне до 7, е чудна полуспекулативна възможност. За държане RTX и в момента е муцка. Аз свободни паре немам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

              За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.
              Уфф, чак пък толкова...

              Болдваното са проблемните пасажи. MLP не е нещо чак толкова уникално и си има еквивалент в нашите закони. Неслучайно е вкарано и в данъчната спогодба САЩ - РБ. С купуването на MLP или LP не ставаш просто акционер, а действителен партньор. Единиците, с които се търгуват LP-тата, не са акции. С купуването им вече имаш реална собственост и ставаш данъчно задължен в САЩ! Дистрибуциите не са дивиденти и затова не се облагат с данък дивидент при източника, а с подоходен данък. За чужденци удрят с най-високата възможна ставка, която обаче не е 40%. Мазалото става, когато продадеш MLP, защото всъщност ти не продаваш акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.
                За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.

                https://www.nasdaq.com/articles/tax-...ors-2010-12-27 от сайта на nasdaq какво би се случило със Ханс от Швабия ако си купи MPL. В Швабия няма еквивалент на сложната K1 данъчна форма чешат те на макс данък 40% и не можеш да си го върнеш. Ханс няма проблем с това но плаща 40% данък.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.
                  За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.

                  https://www.nasdaq.com/articles/tax-...ors-2010-12-27 Ето и статия от насдак където казват че Ханс от швабия не го интересува че се подавало сложната K1 форма понеже в Швабия няма K1 форма и си го чешат 40% данък за distribution което не е дивидент.
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • [QUOTE=terziеv;n3635269]

                    Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.[/QUOT

                    За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не мисля. Златото се влияе най-много от лихвите по длъгосрочните трежърита. Не мисля, че трендът ще се обърне точно сега. Най-вероятно ще можеш да го шитнеш на над 2100, че по-нагоре

                      Ти на колко го взе това тенеке, че да си го изпуснала чак


                      точно във вчерашния пик. Около 2053 го взех. Ама сертификат и в друга валута. Че и сертификата обърках - уж взех един па се оказа друг накрая. Гледам WELL скочиха и пак им погледнах отчета и сега виждам, че всъщност са на плюс. Ако разбира се гледам където трябва. Червената стрелка, нали?
                      Click image for larger version

Name:	jpeg.jpg
Views:	1
Size:	10.7 КБ
ID:	3635791

                      Коментар


                      • Не мисля. Златото се влияе най-много от лихвите по длъгосрочните трежърита. Не мисля, че трендът ще се обърне точно сега. Най-вероятно ще можеш да го шитнеш на над 2100, че по-нагоре

                        Ти на колко го взе това тенеке, че да си го изпуснала чак

                        Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Дали не изпуснах момента да продам златото

                        Коментар


                        • Дали не изпуснах момента да продам златото

                          Коментар


                          • Страхотна игра.Шортнах снощи преди да затвори афтърмаркета 1500 бр ЕТ на 7.15 $ и ги покрих днес на брокера на 6.6 $.Това е борса не като умрялото бфб.Тая акция ми снесе за 2 дни 1600 $

                            Коментар


                            • Интересно ми е днес как ще реагира пазара към авиокомпаниите след като Тръмп каза че ще ги подкрепят с як стимул .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                                Не успя ли да изчакаш още малко за WFC - днес е екс-дивидентната дата но да винаги има и алтернативи
                                Не, не можех да чакам повече, а и дивидента там стана смешен

                                Освен това не виждам каква врътка може да се изиграе с pre и ex divident. Теоретично NPV-то на дивидента + цената на акцията не би трябвало да се влияе от това

                                Но най-важното, бях решл да взимам MasterCard, което и направих. Купих ги на $311.50 и сега са на $328 за два дни. Докато WFC са съвсем леко нагоре. Всъщност даже и не са в предварителната търговия

                                Коментар

                                Working...
                                X