IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
    Очевидно г-н Терзиев е с много кратки хоризонти и то на един изманипулиран от ФЕД пазар. Има няколко вида търговци в момента на пазара. Едните са Блякрок, те помпат с парите на ФЕД и си взимат комисионните, вторите са дребните спекуланти, които се опитват да хванат тренда, но не го определят те също и без да са погледнали реалните коефиценти на компаниите, третите са професионалните инвеститори, като дядоти Бъфет, който е наясно че това е балон и че всичко е изкуствено надуто по политически причини.
    Точно така.За мен също този пазар е надут и затова ще чакам да тества отново 18000 пункта та да видим тогава това ли ще е дъното или ще падаме под 15000.Дори и според формулите на Бъфет пазара е надут и нивата за влизане са под 15000 пункта.Ще идим какво ще се случи,но при всички случаи по-добре е да се държи кеша за влизане на по-ниски нива от сегашните.

    Коментар


    • Ако Тръмп загуби изборите ще накаже много пазара
      Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        То и на под 2/3 от сегашните нива му изглеждаше надуто и нищо не купуваше, дори яко продаваше.
        А надуването тепърва ще става все по голямо като количество, по какви причини е без значение...
        Може и така да е, на ФЕД не им пука дали са на печалба или загуба, те пари си печатат. Въпроса е главният дирижор как ще се събуди утре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
          Очевидно г-н Терзиев е с много кратки хоризонти и то на един изманипулиран от ФЕД пазар. Има няколко вида търговци в момента на пазара. Едните са Блякрок, те помпат с парите на ФЕД и си взимат комисионните, вторите са дребните спекуланти, които се опитват да хванат тренда, но не го определят те също и без да са погледнали реалните коефиценти на компаниите, третите са професионалните инвеститори, като дядоти Бъфет, който е наясно че това е балон и че всичко е изкуствено надуто по политически причини.
          То и на под 2/3 от сегашните нива му изглеждаше надуто и нищо не купуваше, дори яко продаваше.
          А надуването тепърва ще става все по голямо като количество, по какви причини е без значение...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Егати и дребнавата злоба. Да беше погледнал колко от "умните" пари са се набухали в тези компании. Да беше погледнал "умните" ходове на разбирачи като Бъфет, дето купуват на върха и продават на дъното.

            ---

            IvelinaJensen , баш тези тръби не са от неизвестните https://robintrack.net/symbol/AM
            Очевидно г-н Терзиев е с много кратки хоризонти и то на един изманипулиран от ФЕД пазар. Има няколко вида търговци в момента на пазара. Едните са Блякрок, те помпат с парите на ФЕД и си взимат комисионните, вторите са дребните спекуланти, които се опитват да хванат тренда, но не го определят те също и без да са погледнали реалните коефиценти на компаниите, третите са професионалните инвеститори, като дядоти Бъфет, който е наясно че това е балон и че всичко е изкуствено надуто по политически причини.
            Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Докато вие бистрите световно неизвестните тръби, невежите, дето са чули само Apple, Tesla и Amazon и не са прочели един ред за квото квото и да било за няколко месеца станаха милионери
              Кво искаш да кажеш, че не си достатъчно глупава да ги държиш и за това ги продаде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение

                Те по същия начин както са ги спечелили милионите, така ще ги и изгубят, с невежество!
                ЛЕжи на тази кълка - все с нещо трябва да се успокоява човек Потвърждава се експеримента с маймуните и професионалистите, където маймуните изтеглили по-печеливши акции от спецовете. Парите отиват не при много учените и знаещите, а при който му е писано, късметлиите или както искаш го наречи. Здравословно е да се примирим с този факт.
                Fortum се сринаха
                Terziev, имах предвид неизвестни за масовия сульо
                Last edited by IvelinaJensen; 19.08.2020, 10:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение

                  Те по същия начин както са ги спечелили милионите, така ще ги и изгубят, с невежество!
                  Егати и дребнавата злоба. Да беше погледнал колко от "умните" пари са се набухали в тези компании. Да беше погледнал "умните" ходове на разбирачи като Бъфет, дето купуват на върха и продават на дъното.

                  ---

                  IvelinaJensen , баш тези тръби не са от неизвестните https://robintrack.net/symbol/AM
                  Last edited by RUBLA; 19.08.2020, 10:04. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Докато вие бистрите световно неизвестните тръби, невежите, дето са чули само Apple, Tesla и Amazon и не са прочели един ред за квото квото и да било за няколко месеца станаха милионери
                    Те по същия начин както са ги спечелили милионите, така ще ги и изгубят, с невежество!
                    Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                    Коментар


                    • Докато вие бистрите световно неизвестните тръби, невежите, дето са чули само Apple, Tesla и Amazon и не са прочели един ред за квото квото и да било за няколко месеца станаха милионери

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        В интерес на истината лихва 10% не би ме шокирала. Едва ли ще е под 7%. Не биха се гърчили толкова, ако имаха достъп до нормална лихва. Като цяло праснаха новината в момент, когато акцията е на върха, т.е. просто са чакали най-добрия момент. Не мога да разбера всичко, ако и да четох изявлението три пъти. Определено ми е над нивото. Не ми е ясно как ще се обръщат в акции, сигурно ли е, че ще се обменят срещу акции... Другото е, че горещините свършват и има шанс да за още натиск надолу, ама това си е на късмет.

                        Отне ми страшно много време да гледам газовите една по една и определено Antero ми се струва най-подценена. Не че няма защо, но такава голяма компания едва ли ще фалира. Просто трябва да надживее по-закъсалите по периферията.

                        Реших да изчакам. Дано не стане като предния път, когато от скръндзавост пропуснах пика.

                        ---

                        А как гледаш на тезата, че едни екоталибани на власт не са толкова лоши за тръбите, дори напротив. Нямало да разрешат нови тръби и това всъщност щяло да вдигне стойността на съществуващите. Няколко пъти го чета в рекламни анализи на ET.
                        Екоталибаните и новите тръби са несъвместими, Те могат да умират от жега и студ, могат пръст да ядат, но няма да се предадат. Иначе няма да са екоталибани. Проблемът е , че спират разрешителни за газово свързване към нови клиенти, което и обезмисля новите тръби. И в крайна сметка се оказват прави, когато се установи, че старите са достатъчни. Не разбрах, защо това да прави старите по- скъпи?
                        На този етап си имат достатъчно:
                        https://fred.stlouisfed.org/series/CAPUTLG2212S

                        Коментар


                        • В интерес на истината лихва 10% не би ме шокирала. Едва ли ще е под 7%. Не биха се гърчили толкова, ако имаха достъп до нормална лихва. Като цяло праснаха новината в момент, когато акцията е на върха, т.е. просто са чакали най-добрия момент. Не мога да разбера всичко, ако и да четох изявлението три пъти. Определено ми е над нивото. Не ми е ясно как ще се обръщат в акции, сигурно ли е, че ще се обменят срещу акции... Другото е, че горещините свършват и има шанс да за още натиск надолу, ама това си е на късмет.

                          Отне ми страшно много време да гледам газовите една по една и определено Antero ми се струва най-подценена. Не че няма защо, но такава голяма компания едва ли ще фалира. Просто трябва да надживее по-закъсалите по периферията.

                          Реших да изчакам. Дано не стане като предния път, когато от скръндзавост пропуснах пика.

                          ---

                          А как гледаш на тезата, че едни екоталибани на власт не са толкова лоши за тръбите, дори напротив. Нямало да разрешат нови тръби и това всъщност щяло да вдигне стойността на съществуващите. Няколко пъти го чета в рекламни анализи на ET.
                          Last edited by terziеv; 18.08.2020, 22:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Някой има ли поглед върху днешното решение на Antero? Особено Tkilata ще съм благодарен, ако се обади. 11% е спадът засега, а се пускат близо 1/4 нови акции.

                            ---

                            Иначе говорещите глави дават още един шанс за влизане в имотните. Само STAG не ще и не ще да пада.
                            Обикновено се случва първо разводняването с акции и чак тогава предложението за облигации. Не знам дали е по учебник, но на мен поне ми се струва по-логично да изненадаш акционерите (те така или иначе са ти в кърпа вързани) и след това да направиш предложение на вече поуспокоените, че има паричен буфер облигационери. Така го направиха CRK. Така го прави в момента и SWN. Аз съм в тях в момента, с готовност да допълвам SWN до 2,50.

                            Относно Антеро. Защо не ги изчакаш поне да прайснат облигациите. Току видиш изпраскали 10% лихва и може да ти се отще да ги купуваш?

                            Въобще не смятате ли за по- добра идея тази година да се купува само след като приключи увеличение на капитала?

                            Коментар


                            • ако имате пари кво бихте купили сега

                              Коментар


                              • Някой има ли поглед върху днешното решение на Antero? Особено Tkilata ще съм благодарен, ако се обади. 11% е спадът засега, а се пускат близо 1/4 нови акции.

                                ---

                                Иначе говорещите глави дават още един шанс за влизане в имотните. Само STAG не ще и не ще да пада.
                                Last edited by terziеv; 18.08.2020, 21:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X