IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Исторически около 80% от времето пазара е нагоре.
    Ако гледаш големите месечни графики - може би си прав. Но да търгуваш на тях означава да държиш една позиция или акция години наред. Повечето трейдери обаче запитат да търгуват краткосрочно (часове или дни) и ако погледнеш съответните графики, ще откриеш, че пазара е хаотичен или по-точната думичка е СЛУЧАЕН, от който не може да се спечели в статистически план, ако човек няма вътрешна информация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Исторически около 80% от времето пазара е нагоре.
      Исторически дивидентната доходност е била много по-голяма. Исторически в Съвременността отрицателни лихви не е имало.

      И съвсем сериозен въпрос - исторически колко от това 80% време пазарът е над инфлацията? Без този отговор, все едно е разговор в таксито.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение


        Няма какво да се притесняваш тогава.Резултата ти е повече от прекрасен.99 % от търгуващите на БФБ дори не могат да си помислят за такива успехи.Да има го комента с късмета на начинаещият но важен е резултата.Сега когато почват първите ти загуби бъди много внимателна.Моят съвет е не купувай нищо в големи количества.Пипай с малко понеже аз лично съм убеден че пазара ще падне.Повярвай ми и няма да сбъркаш.
        Загубите собственоръчно си докарвам, защото нещо ме ръчка да продам веднага като нещо тръгне нагоре или пък нещо като расте се чудя с часове дали да го взема и баш като стигне върха се наканя и то разбира се вземе, че падне след това. След като месеци съм го чакала да ми мине на плюс, тръгне ли нагоре го продам прекалено рано. За мен това е саботаж от вън, но извършен от мен самата и изглежда, че съм аз. Нещо ми пречи да си следвам плана. Идва и ми подшушва "Абе що не пробваш - може пък да удариш кьоравото" И понеже се е случило 2-3 пъти да го ударя и човек си мисли, че и тоя път може да стане. Но не би. Имала съм огромни проценти печалба, но от лакомия и напразни надежди не само че ги занулих, но и минах на червено. На големия пик на 8 юни когато на др ден всичко тръгна надолу, аз вместо да продавам гледах малоумно как потъвам. Остави, ами на CCL бях на много голям плюс и вместо да бързам да ги разкарам, аз купих още, невярвайки да се гмурнат толкова в последствие. В резултат от +50% минах на -50%. Подобни гафове с нафтата, NIO и др. От датски акции колко па съм изпущила не е истина. Казвала съм на няколко пъти продаох без да искам щото бях станала от компа за малко. Apple като тръгна нагоре и опитах да махна поръчката за продажба ми блокира браузера и пред очите ми се продаде баш като тръгна нагоре без да мога да реагирам. Мога книга да издам за каръщините си. Винаги си усещам кво трябва да направя, но винаги нещо външно се намесва и ми размътва съзнанието. Я попадна на новина, която ми промени плана, я друго. Отначало тръгнах с малко капитал и като вървеше добре взех все повече да наливам. Накрая и заем взех. Явно това е била целта на рогатия и от тоя момент почна зверски саботаж. Хем такъв, че и да ме е яд, че не съм продала или купила в точния момент. Всеки ден ме е яд за нещо, а реално не съм виновна - просто реагирам на външни намеси. Усещам си, знам че ме имате за луда, но тия неща са реални и си има логично обяснение. Дявола ти помага, накара те да си повярваш и после те разори. Същото като в казината. Там ако изгубиш 1-2 пъти повече се не връщаш. Ама ако спечелиш в началото вземеш, че си повярваш и после спасение няма - не те оставя докато не те унищожи.

        Струва ми се, че в момента пазара изцяло се движи от Робинхудовци които си знаят тия известните компании и си ги надуват до безкрайност, а иначе понятие си нямат от нищо. Ако не правиш като тях си оставаш с пръст в уста. Ние си чакаме балона всеки момент да се спука, докато робинхудовците си го надуват и си събират реколтата. В такъв пазар знания не помагат, а само бързо ориентиране и напасване на моментната ситуация. И най-важното - помощ сНише. Или поне да не ти се пречи както се случва при мен.

        Ти от трейдинг ли се издържаш?

        Коментар


        • Има разлика между това (1) да разбираш какво не разбираш и (2) да не разбираш какво не разбираш


          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Разбра се, че много от заетите във финансите не са по-компетентни от някой Сульо взет директно от улицата, а вместо прогнозите на "специалистите" по-добре да зяпаш Алена. По-коректните поне си признават, че "вече" не разбират пазара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение


            .Моят съвет е не купувай нищо в големи количества.Пипай с малко понеже аз лично съм убеден че пазара ще падне.Повярвай ми и няма да сбъркаш.
            Исторически около 80% от времето пазара е нагоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Странно ама факт .
              Мне е никак странно. Сума народ се изсипахме да търгуваме точно последната година. Брокерите имат милиони нови клиенти. Инвестирането се демократизира яко и гурутата ядат пердах от "тъпите" пари. Разбра се, че много от заетите във финансите не са по-компетентни от някой Сульо взет директно от улицата, а вместо прогнозите на "специалистите" по-добре да зяпаш Алена. По-коректните поне си признават, че "вече" не разбират пазара. Помня и колко "умни" сайтове изчетох и като се обърна назад направо съм шокиран колко ниско е нивото повсеместно. Де факто можеш да излезеш напред с почти минимални усилия. Ако си търгувал активно на БФБ през по-добрите години, то най-малкото имаш някаква рутина, която сравнително малко имат.

              Аз преди година знаех само лимитирана поръчка. Помня какъв шок ми беше терминала първия път, колко пъти трябваше да чета наръчника за опциите. Сега съм си направил даже собствени клавишни комбинации. В същото време има бая народ, дето беше бая по-напред с материала, но просто отказва да се учи. Те дори робинхудци отдавна излязоха от 5-6 Насдак акции. Оня ден гледам най-популярните в Револют и на едно от първите места бяха ABEV. Може да е имало някаква статия или нещо друго, но е факт, че не се въртим само около Тесла, Найк и Епъл.

              ---

              За брокерите да добавя... още не разбирам как не литнаха в небето и как такива като швабите успяха да оакат тримесечието. Чак толкова ли мачка в САЩ Робинхуд, деа?
              Last edited by terziеv; 23.08.2020, 02:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                ами аз не търгувам там
                иначе на БФБ бая



                Това на БФБ не е търговия.Пълен мазохизъм е.Съжалявам че загубих толкова много години там.Ако бях търгувал на американската борса през този период щях да съм поне с 20 пъти повече печалба.Както и да е ще наваксам пропуска.За тия 4 месеца на американския пазар съм говорил с много играчи и се оказа,че според тях аз съм бил с по-богат опит . Странно ама факт .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Това ми показва платформата че ми печалбата от как трейдвам (5 месеца).
                  Ако бях по-разумна имах шанс сега да съм на поне двойна печалба първо щото хванах дъното като стартирах и второ, че само хубави акции съм купувала. Първите 2 месеца беше що годе ОК, но последните 3 се скъсах да се саботирам.
                  П.С. сега гледам че след първите 2,5 месеца съм била отгоре с 54,36%. Значи през следвашите 2,5 месеца съм качила само 5%. Доказателство в цифри за т.н. феноменa "късмета на начинаещия" и последваща зверска каръщина

                  Няма какво да се притесняваш тогава.Резултата ти е повече от прекрасен.99 % от търгуващите на БФБ дори не могат да си помислят за такива успехи.Да има го комента с късмета на начинаещият но важен е резултата.Сега когато почват първите ти загуби бъди много внимателна.Моят съвет е не купувай нищо в големи количества.Пипай с малко понеже аз лично съм убеден че пазара ще падне.Повярвай ми и няма да сбъркаш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                    давай твоите де ;
                    ами аз не търгувам там
                    иначе на БФБ бая

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                      Моля всеки да ки каже % и сума на резултата от спекулата, да знаем дали въобще да му четем коментарите ... Ако сте на загуба за какво въобще има да се дава знание? От губещи...
                      давай твоите де ;

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        Това ми показва платформата че ми печалбата от как трейдвам (5 месеца).
                        Ако бях по-разумна имах шанс сега да съм на поне двойна печалба първо щото хванах дъното като стартирах и второ, че само хубави акции съм купувала. Първите 2 месеца беше що годе ОК, но последните 3 се скъсах да се саботирам.
                        П.С. сега гледам че след първите 2,5 месеца съм била отгоре с 54,36%. Значи през следвашите 2,5 месеца съм качила само 5%. Доказателство в цифри за т.н. феноменa "късмета на начинаещия" и последваща зверска каръщина
                        ти си хванала дъната от март
                        чист късмет
                        да видим нататък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          Какво значи 59.66
                          Вкарала си 100 бона и сега имаш 160 (+60%)
                          Или това ти показва платформата за някакъв период
                          Това ми показва платформата че ми печалбата от как трейдвам (5 месеца).
                          Ако бях по-разумна имах шанс сега да съм на поне двойна печалба първо щото хванах дъното като стартирах и второ, че само хубави акции съм купувала. Първите 2 месеца беше що годе ОК, но последните 3 се скъсах да се саботирам.
                          П.С. сега гледам че след първите 2,5 месеца съм била отгоре с 54,36%. Значи през следвашите 2,5 месеца съм качила само 5%. Доказателство в цифри за т.н. феноменa "късмета на начинаещия" и последваща зверска каръщина
                          Last edited by IvelinaJensen; 22.08.2020, 21:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Казвай ги тия работи предварително, Ташунко. Че да могат и нашите трейдъри тука да се облажат. Недей така следварително да казваш и само да ги дразниш
                            Не не в никакъв случай не казвам нещата за да се дразни някой.Аз не случайно влязох в тая тема за да науча по-бързо това коетмо не знам за американската борса.Споделям действията си за да бъда коригиран от някой ако греша някъде.Иначе аз нямам комисиони по сделките понеже съм с американски паспорт и имам дей-трейдинг,шорт селове и всичко друго което позволява по-гъвкава търговия.Имаше моменти в които поради липсата на дей-трейдинг да я продам изтървах 192 % ръст за един ден след което на следващия изгорях 400 $ . Има и такива моменти разбира се.Не смятам че сега е времето да се купуват акции дългосрочно.Мисля че ще видим по-добри нива за влизане .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                              тотала какъв е откакто спекулираш по пазарите?
                              На американската борса съм от 4 месеца.За тоя период съм с 14 % доходност общо от дей-трейдинг и дълги позиции.Разпродадох почти всичко и сега само спекулирам.Трябва да отбележа че точно дългите ме върнаха назад иначе резултата щеше да е още по-добър.Затова казвам,че не харесвам стила държач на акции.Ако бях си го играл както го правех в БГ щях да съм по-успешен.Просто не познавах добре играта и поведението на американския пазар и пипам по-внимателно и се уча от грешките си.Иначе в БГ съм изкарвал хубави пари от борсата но там нещата за 14 г много бавно се развиват.

                              Коментар


                              • Моля всеки да ки каже % и сума на резултата от спекулата, да знаем дали въобще да му четем коментарите ... Ако сте на загуба за какво въобще има да се дава знание? От губещи...

                                Коментар

                                Working...
                                X