IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    За последен път ти отговарям, защото си един от спамаджиите и не искам да те храня занапред. В SA има mute бутон, тук за съжаление няма. Дреме ми какво си мислиш, че съм спечелил или не. Аз не се съревновавам с никого. Пиша тук, за да науча нещо. От няколко души съм откраднал идеи, за което съм благодарен. Може пък някой и от мен да е откраднал нещо.

    Аз резултатите съм си ги поствал тук няколко пъти, че и с картинка. Ти направи ли го? Каза ми се, че не можело да са ми такива. Какво повече да направя? Ако си чак толкова фиксиран колко ми е портфейла, дай пет бона и ще ти пратя извлечение от IBKR. Във файл съм давал акциите, които следя. Не те видях да дадеш отношение по барем една от тях. Супер е жалко да завиждаш виртуално наместо да откраднеш добрите идеи. Поне две такива имаше, които минаха 200%. А твоето последно предложение кое беше, че ми е трудно да го открия? А как се промени цената му досега? За да си рахат, пак повтарям: реално нямам нищо на борсата.

    Днешната ми виртуална покупка е ABEV, че бая паднаха и ми удариха лимита за покупка. Бая намалих средната цена, а и се надявам лятоска латиносите да пируват.
    Извинявай ама ти си мислиш че правиш нещо и се надъхваш сам, а реално не смееш да кажеш на колко купуваш и с какъв процент от портфейла си . А това че само следиш някви компании е безмислено да се надъхваш че правиш нещо и още по малко че някой те взима под внимание.
    Айде кажи Аbev na колко купи и с какъв процент от капитала си днес ако ти стиска разбира се да те видим що за дей трейдър си или там за какъвто се мислиш трейдър.
    То всеки може да изброи 100 компании и все ще има 10 които да минат 200% aма ква полза от голо изброяване.

    Коментар


    • Най-после стоплих защо terziev, търси паднали акции на утвърдени форми. Именно защото е на демо акаунт. Това е напълно логично - иска да провери след колко години дългосрочно инвестиране в правилните фирми ще стане втория Бъфет. Аз дори не знам как функционира това с демо акаунтите. Стана ми интересно да направя същото като него.
      Ще потърся къде има такава опция, а може направо да ми каже къде той си го е направил. Тъкмо ще разбера кое е по-печелившо - дългосрочно инвестиране или нескопосания ми трейдинг.
      Но с реален капитал не ми се купуват точно сега потънали активи дето не е ясно кога ще почнат да носят печалба (въпреки че по негови идеи вече си купих няколко такива и си ми залежават). Искам от инвестиране да живея сега, а не на пенсия

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        RTX много им се чудя от известно време, комфортно би било да паднат още 7-8% за покупка, изхвърлят ги от DOW, дали фондовете са преструктурирали вече или ще го направят след 31.08.? pipbel , ти май пишеше за тях, какво мислиш, ще ги бутнат ли още малко надолу? Друг някой наблюдава ли ги?
        Твърде малко фондове има вързани към DJIA, така че може да ги изпуснеш. Всичко под 60 е невероятна сделка. Всичко под 65 е много добра. Въпросът е дали вярваш във възстановяване на въздухоплаването. Аз лично - да.

        Коментар


        • RTX много им се чудя от известно време, комфортно би било да паднат още 7-8% за покупка, изхвърлят ги от DOW, дали фондовете са преструктурирали вече или ще го направят след 31.08.? pipbel , ти май пишеше за тях, какво мислиш, ще ги бутнат ли още малко надолу? Друг някой наблюдава ли ги?
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            А той никока не казва на колко купува и на колко продава от страх да не се изложи

            Само изброява компании и после ни уведомява кои са се вдигнали
            За последен път ти отговарям, защото си един от спамаджиите и не искам да те храня занапред. В SA има mute бутон, тук за съжаление няма. Дреме ми какво си мислиш, че съм спечелил или не. Аз не се съревновавам с никого. Пиша тук, за да науча нещо. От няколко души съм откраднал идеи, за което съм благодарен. Може пък някой и от мен да е откраднал нещо.

            Аз резултатите съм си ги поствал тук няколко пъти, че и с картинка. Ти направи ли го? Каза ми се, че не можело да са ми такива. Какво повече да направя? Ако си чак толкова фиксиран колко ми е портфейла, дай пет бона и ще ти пратя извлечение от IBKR. Във файл съм давал акциите, които следя. Не те видях да дадеш отношение по барем една от тях. Супер е жалко да завиждаш виртуално наместо да откраднеш добрите идеи. Поне две такива имаше, които минаха 200%. А твоето последно предложение кое беше, че ми е трудно да го открия? А как се промени цената му досега? За да си рахат, пак повтарям: реално нямам нищо на борсата.

            Днешната ми виртуална покупка е ABEV, че бая паднаха и ми удариха лимита за покупка. Бая намалих средната цена, а и се надявам лятоска латиносите да пируват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Хубаво рали днес пазара, ама нещо му липсва, ширина дето му викат.
              При мен е разочарование, добре че са другите асети, ама четвърт % съм на червено от картоните, верно че по тежичките, ама само 7 от 27 хартии ми са на зелено, та не стига...
              Погледнах и скринъра, и там нещо подобно при сп500 - само 177 от 500 са на плюс.
              сичко директно в наско, закво ти е реална икономика?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                Типично за хазартните емоции. Парадокса е че успешното инвестиране по дефиниция скучно.
                Ако под успешно инвестиране разбираш да купиш, да си расте леко и кротко и да завещаеш на деца и внуци - е много ясно, че е скучно. Ама тук такива има ли изобщо?
                Имам пари от прибързана продажда на NIO вчера плюс продажба на AMD днес на отваряне. С всичките можеше да купя NIO и до сега да съм си изкарала месечната заплата. Аз аз тъпо и мазохистично си стискам кинтите и гледам как NIO цепи мрака.
                Каква ми е диагнозата?

                бихте ли споделили от 18 март насам с колко процента сте нагоре? Аз в момента съм на 66,56%. Бяха повече ама днес съм на минус

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Пич ще ме извиняваш, но в две изречения си изписал меко казано подвеждащи съвети.

                  От изразените мнение оставам с впечатлението, че се изживяваш като трейдър/спекулант. В такъв случай се предполага, че търсиш сравнително бързи трейдове.

                  А той никока не казва на колко купува и на колко продава от страх да не се изложи

                  Само изброява компании и после ни уведомява кои са се вдигнали

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Верно е - нещо трябва да се случва, да ме тресе адреналин, иначе ми е скучно. Но не прекалявам - не смея да шортвам примерно.
                    Terziev, видях ги тия самолетните. ОК са паднали ама... знам ли.... не ща да ги чакам с месеци да мръднат....
                    Типично за хазартните емоции. Парадокса е че успешното инвестиране по дефиниция скучно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Tе и да скочат няма да е със 100%. Затова няколко пъти писах, че не те разбирам защо се занимаваш да спекулираш с такива скъпи компании, при които риск/печалба е неоправдан. Такива като АМ и NIO удариха над 200%, а изобщо не бяха безумен риск като биотеховете. На твое място бих взел нещо свързано с авиацията - SPR например. Стабилна компания, която трудно ще падне под 15, а в същото време лесно ще отиде към 50.
                      Пич ще ме извиняваш, но в две изречения си изписал меко казано подвеждащи съвети.

                      От изразените мнение оставам с впечатлението, че се изживяваш като трейдър/спекулант. В такъв случай се предполага, че търсиш сравнително бързи трейдове.

                      Не знам как определяш кое е скъпо и кое не, но както във физиката така и на пазара има една обща максима че “обектите в движение имат склонността да остават в движение”. С други думи вероятността NIO или AMD да продължат в същата посока е по-голяма, отколкото SPR да промени своята (не че е невъзможно, но е малко вероятно в краткосрочен период).

                      Историята познава много “стабилни” компании със спадове от над 80-90%.

                      Още един безплатен съвет - помисли каква е вероятността да намериш компания която прави 100% възвръщаемост спрямо това да намериш 5, които реализират по 20% (аз бих заложил на втората опция).

                      Ако има някаква тайна в инвестирането то тя е да избираш много внимателно high RISK/REWARD set ups.

                      Коментар


                      • Хубаво рали днес пазара, ама нещо му липсва, ширина дето му викат.
                        При мен е разочарование, добре че са другите асети, ама четвърт % съм на червено от картоните, верно че по тежичките, ама само 7 от 27 хартии ми са на зелено, та не стига...
                        Погледнах и скринъра, и там нещо подобно при сп500 - само 177 от 500 са на плюс.

                        Коментар


                        • Верно е - нещо трябва да се случва, да ме тресе адреналин, иначе ми е скучно. Но не прекалявам - не смея да шортвам примерно.
                          Terziev, видях ги тия самолетните. ОК са паднали ама... знам ли.... не ща да ги чакам с месеци да мръднат....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Идеята да си noise trader е много стара и... не стурва пет пари

                            Подозирам, че ролята му е на трол да зарибява хора за хаотичен трейдинг и парички за брокерите

                            Не вярвам да е трол. По-скоро е надъхан лаладжия, който си мисли че борста е лесно достъпен банкомат с неограничен лимит.
                            При него надделяват хазартните страсти (и при Ивето) вместо здравия разум. Ама има време, ако е хаирлия ще се научи, ако не ще храни брокерите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Абсолютно сериозно ти казвам, че ако беше чел и следвал идеите на Ивелина внимателно, щеше да си бая по-напред. Не те знам с колко търгуваш и откъде го вадиш подобно самочувствие, като едва ли имаш нейната доходност. И то не е проблемът в самочувствието, а че подобен пост не казва абсолютно нищо. Нито съветваш в какво да се инвестира, нито казваш къде са ни грешките, нито дори какво точно да се чете.
                              Винаги е по-добре да говориш/пишеш по-малко и мислиш повече, но не ти се отдава (засега).

                              Проблемът друже е че и да ти кажа всичко, което искаш да чуеш няма да има значение нито за теб, нито за Ивето, нито за който и да било от тук четящите.

                              Някой по-надолу беше казал че конкретният стил на инвестиране е строго индивидуален и зависи от много неща – темперамент, натрупан опит и грешки, ментор от който си се учил и много други. И понеже съм 100% съгласен „подсказах“, че ако Ивето иска да натрупа ЦЕНЕН опит е добре да намери доказано успешни инвеститори, да ги проучи в детайли и да прецени кой инвестиционен подход е най-подходящ.

                              Конкретно на твоите терзания. Не съветвам в какво да инвестирате, защото е безмислено по много причини – моят стил и подход не пасва на твоя, моят хоризонт е различен от твоя, моите очаквания са различни от твоите.

                              Грешките е безмислено да ти ги казва някой във форум – четеш, практикуваш, вадиш изводи, учиш.
                              За четенето мисля бях ясен – започни с идентифицирането на подходящ модел на подражание и литература ще намериш колкото искаш.

                              Коментар


                              • Идеята да си noise trader е много стара и... не стурва пет пари

                                Реално от двамата аз виждам само булшит, булшит и пак булшит

                                А Тарзан съм убеден, че нищо не търгува, защото ако беше изтъргувал булшита, за който говори, щеше да види резултатите си. Подозирам, че ролята му е на трол да зарибява хора за хаотичен трейдинг и парички за брокерите


                                Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                                Аз също не съм съгласен с много от идеите им, но са като пазарен ветропоказател на тези милиони нови инвеститори, които мислят малко ирационално за нас, но избират едни и същи акции и съответно им вдигат цените.

                                Коментар

                                Working...
                                X