IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Хубаво рали днес пазара, ама нещо му липсва, ширина дето му викат.
    При мен е разочарование, добре че са другите асети, ама четвърт % съм на червено от картоните, верно че по тежичките, ама само 7 от 27 хартии ми са на зелено, та не стига...
    Погледнах и скринъра, и там нещо подобно при сп500 - само 177 от 500 са на плюс.
    сичко директно в наско, закво ти е реална икономика?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Типично за хазартните емоции. Парадокса е че успешното инвестиране по дефиниция скучно.
      Ако под успешно инвестиране разбираш да купиш, да си расте леко и кротко и да завещаеш на деца и внуци - е много ясно, че е скучно. Ама тук такива има ли изобщо?
      Имам пари от прибързана продажда на NIO вчера плюс продажба на AMD днес на отваряне. С всичките можеше да купя NIO и до сега да съм си изкарала месечната заплата. Аз аз тъпо и мазохистично си стискам кинтите и гледам как NIO цепи мрака.
      Каква ми е диагнозата?

      бихте ли споделили от 18 март насам с колко процента сте нагоре? Аз в момента съм на 66,56%. Бяха повече ама днес съм на минус

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Пич ще ме извиняваш, но в две изречения си изписал меко казано подвеждащи съвети.

        От изразените мнение оставам с впечатлението, че се изживяваш като трейдър/спекулант. В такъв случай се предполага, че търсиш сравнително бързи трейдове.

        А той никока не казва на колко купува и на колко продава от страх да не се изложи

        Само изброява компании и после ни уведомява кои са се вдигнали

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Верно е - нещо трябва да се случва, да ме тресе адреналин, иначе ми е скучно. Но не прекалявам - не смея да шортвам примерно.
          Terziev, видях ги тия самолетните. ОК са паднали ама... знам ли.... не ща да ги чакам с месеци да мръднат....
          Типично за хазартните емоции. Парадокса е че успешното инвестиране по дефиниция скучно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Tе и да скочат няма да е със 100%. Затова няколко пъти писах, че не те разбирам защо се занимаваш да спекулираш с такива скъпи компании, при които риск/печалба е неоправдан. Такива като АМ и NIO удариха над 200%, а изобщо не бяха безумен риск като биотеховете. На твое място бих взел нещо свързано с авиацията - SPR например. Стабилна компания, която трудно ще падне под 15, а в същото време лесно ще отиде към 50.
            Пич ще ме извиняваш, но в две изречения си изписал меко казано подвеждащи съвети.

            От изразените мнение оставам с впечатлението, че се изживяваш като трейдър/спекулант. В такъв случай се предполага, че търсиш сравнително бързи трейдове.

            Не знам как определяш кое е скъпо и кое не, но както във физиката така и на пазара има една обща максима че “обектите в движение имат склонността да остават в движение”. С други думи вероятността NIO или AMD да продължат в същата посока е по-голяма, отколкото SPR да промени своята (не че е невъзможно, но е малко вероятно в краткосрочен период).

            Историята познава много “стабилни” компании със спадове от над 80-90%.

            Още един безплатен съвет - помисли каква е вероятността да намериш компания която прави 100% възвръщаемост спрямо това да намериш 5, които реализират по 20% (аз бих заложил на втората опция).

            Ако има някаква тайна в инвестирането то тя е да избираш много внимателно high RISK/REWARD set ups.

            Коментар


            • Хубаво рали днес пазара, ама нещо му липсва, ширина дето му викат.
              При мен е разочарование, добре че са другите асети, ама четвърт % съм на червено от картоните, верно че по тежичките, ама само 7 от 27 хартии ми са на зелено, та не стига...
              Погледнах и скринъра, и там нещо подобно при сп500 - само 177 от 500 са на плюс.

              Коментар


              • Верно е - нещо трябва да се случва, да ме тресе адреналин, иначе ми е скучно. Но не прекалявам - не смея да шортвам примерно.
                Terziev, видях ги тия самолетните. ОК са паднали ама... знам ли.... не ща да ги чакам с месеци да мръднат....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Идеята да си noise trader е много стара и... не стурва пет пари

                  Подозирам, че ролята му е на трол да зарибява хора за хаотичен трейдинг и парички за брокерите

                  Не вярвам да е трол. По-скоро е надъхан лаладжия, който си мисли че борста е лесно достъпен банкомат с неограничен лимит.
                  При него надделяват хазартните страсти (и при Ивето) вместо здравия разум. Ама има време, ако е хаирлия ще се научи, ако не ще храни брокерите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Абсолютно сериозно ти казвам, че ако беше чел и следвал идеите на Ивелина внимателно, щеше да си бая по-напред. Не те знам с колко търгуваш и откъде го вадиш подобно самочувствие, като едва ли имаш нейната доходност. И то не е проблемът в самочувствието, а че подобен пост не казва абсолютно нищо. Нито съветваш в какво да се инвестира, нито казваш къде са ни грешките, нито дори какво точно да се чете.
                    Винаги е по-добре да говориш/пишеш по-малко и мислиш повече, но не ти се отдава (засега).

                    Проблемът друже е че и да ти кажа всичко, което искаш да чуеш няма да има значение нито за теб, нито за Ивето, нито за който и да било от тук четящите.

                    Някой по-надолу беше казал че конкретният стил на инвестиране е строго индивидуален и зависи от много неща – темперамент, натрупан опит и грешки, ментор от който си се учил и много други. И понеже съм 100% съгласен „подсказах“, че ако Ивето иска да натрупа ЦЕНЕН опит е добре да намери доказано успешни инвеститори, да ги проучи в детайли и да прецени кой инвестиционен подход е най-подходящ.

                    Конкретно на твоите терзания. Не съветвам в какво да инвестирате, защото е безмислено по много причини – моят стил и подход не пасва на твоя, моят хоризонт е различен от твоя, моите очаквания са различни от твоите.

                    Грешките е безмислено да ти ги казва някой във форум – четеш, практикуваш, вадиш изводи, учиш.
                    За четенето мисля бях ясен – започни с идентифицирането на подходящ модел на подражание и литература ще намериш колкото искаш.

                    Коментар


                    • Идеята да си noise trader е много стара и... не стурва пет пари

                      Реално от двамата аз виждам само булшит, булшит и пак булшит

                      А Тарзан съм убеден, че нищо не търгува, защото ако беше изтъргувал булшита, за който говори, щеше да види резултатите си. Подозирам, че ролята му е на трол да зарибява хора за хаотичен трейдинг и парички за брокерите


                      Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Аз също не съм съгласен с много от идеите им, но са като пазарен ветропоказател на тези милиони нови инвеститори, които мислят малко ирационално за нас, но избират едни и същи акции и съответно им вдигат цените.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Аз също не съм съгласен с много от идеите им, но са като пазарен ветропоказател на тези милиони нови инвеститори, които мислят малко ирационално за нас, но избират едни и същи акции и съответно им вдигат цените.
                        +1

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Ташунко със сапа , погледни SOLOW - уарънтите на SOLO. Според мен са уникални за спекулация. Аз държа малко дългосрочно.
                          Ще ги погледна.Китайци ли са ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Иначе ... може и да съм сбъркала... но за сега се радвам, че се отървах на що годе прилична цена от AMD които бях взела доста скъпо. Сигурно ще скочат и ще ме е яд разбира.
                            Tе и да скочат няма да е със 100%. Затова няколко пъти писах, че не те разбирам защо се занимаваш да спекулираш с такива скъпи компании, при които риск/печалба е неоправдан. Такива като АМ и NIO удариха над 200%, а изобщо не бяха безумен риск като биотеховете. На твое място бих взел нещо свързано с авиацията - SPR например. Стабилна компания, която трудно ще падне под 15, а в същото време лесно ще отиде към 50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Може и да е така, въпреки че аз не мисля, че борсовата търговия някога в историята е била рационална. Но съвсем сериозно, би ли дал няколко рационални идеи за инвестиции?
                              В случаите, в които пазарът расте поне от няколко дни/както е сега/, забиваш всичко в Насдак с ливъридж 1:20. Ако направиш 20-30% горница на сметката си затваряш, ако не- затваряш след 24 часа, независимо дали на + или -. След месец пак- търсиш същата ситуация и повтаряш упражнението. Горе-долу същият хазарт като вашият, но с по-добро съотношение доходност/риск.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Хич не го харесвам да ти кажа.Не бих търгувал с него.На тоя етап ми се вижда хлъзгав.
                                Толкова е проклет, че ме фаща секлета. От сутринта съм му задала курс продава и курс купува и ни един от двата не е стигнал още. Иначе ... може и да съм сбъркала... но за сега се радвам, че се отървах на що годе прилична цена от AMD които бях взела доста скъпо. Сигурно ще скочат и ще ме е яд разбира.
                                Все се надах на SE да падне ама не би... Изпущих.
                                За NIO не е нужно да казвам, че продължава да ми кине нервичките.
                                Ами да - едни и същи акции си връткам - повече да следя нямам ресурс.

                                Коментар

                                Working...
                                X