IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Дам, денят определено е добър за прибиране на печалби. Аз обаче ще пропусна, защото почти всичко ми е дивидентно и има къде да расте. Ще разтоваря PPL, ако дигне до 29,50. Но то е само защото съм >20% от портфейла в тоци.

    * Според мен MYL няма къде да пада, но и едва ли ще скача много. И другите фарма са рискови и ако си много напред, може да прибираш печалбата.

    * Не бих пипал недвижимите и ADM. Не бих ги гледал даже как вървят моментно. Според мен те са едни от най-перспективните. Ще има глупости покрай "втората вълна", но твоите не са заплашени от фалит. Освен това дават висок дивидент.

    * NIO бих държал, a ТSLA бих разкарал при добра печалба. Малко е странно, защото смятам, че по принцип теслите ще ходят още нагоре. Не мога да го обясня добре, не знам дали сам се разбирам. Ябълката ме дразни и не съм обективен.

    Имай предвид, че тези неща ги пиша без да знам как точно си ти нещата с данъците. Но като цяло портфейлът ти е за завиждане, ако си го взела на добри цени. Според мен трябва да намалиш малко фармацията.

    С други думи - продай няколко от дублиращите се, особено ако не дават дивидент (напр. MYL) и с парите чакай на гюме да паднат цените, a не да купуваш веднага.

    ---

    Очевидно е какво означават кутийките от картинката ти, но как конкретно се реализира нямам идея. Няма ли някакво упътване, някъде да въведеш лимит. Пробвай на демото, обади се по телефона. Бас, че ти си им бахти ценното клиент. Едва ли мултимилионерите търгуват през тях.
    това ако беше за мен - точно картинката с въпроса ми беше от демото. Исках да разбера какво имат предвид с това Close at profit, Close at loss. Свекъра върти около десетки пъти пъти по-голяма сума от мен и е клиент на същите. Аз съм дребна риба, даже не ми дават отстъпка при търговията. Разсърдих им се и спрях да трейдвам всеки ден. Достатъчно съм ги оранила. Демо портфейла ми и аз му завиждам, ама за реалния ме е леко жал. CCL не е ясно до кога ще си ги влача - може и докато фалират. И сега се чудя дали да не продам нещо щото 2 дена стремглаво нагоре си е рисково. За Tesla съм решила да я разкарам като мина плюс. NIO то пак бих го джитнала ама не мога да събера смелост че още ме боли от предното бързане.
    Ябълката продължава да ми кине нервите. Кво и стана на тази акция...

    Коментар


    • Прекрасен ден.Артийката ми изхвърчя с 40%.Днес беше ден за прибиране на печалбите.Междувременно ябълката и николчо отново дават прекеасна спекула.За който го може де .

      Коментар


      • Изтърваха го

        15 минути след като им казах да взимат то скочи като ракета и сега е 14% нагоре за няма и един час. Това са по 14% на час

        Те милите се опитват за два месеца да правят по толкова и па не успяват. Сорката преди два-три дни излезе на нулата с NTR и това след три месеца държане От простотия много се печели, ей


        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        По скоро - 50, -80 по некое време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

          С този бизнес и този дълг... днес +15%, утре -30% може, тип Robinhood моментен фаворит. Другите по същият начин, възможност за огромна печалба, но много хазартни. За смели до 1% от портфейла да се пробва.
          По скоро - 50, -80 по некое време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Ако изключим какво показва графиката, инвестирам обичайно в бизнес или услуга, която познавам. В сектора ми харесва PLNT, но онова с колелцето е наистина просотия, не го схващам и за това питам за друго мнение, да не би да съм твърде ограничен тук и да не виждам нещо от цялата картина. Движенията в "Тесла" , които се основават на мечти и почти вяра в свръхестественото, ги разбирам, но тук ми става сложно
            Не чете ли за скандала с рекламата? По нормалниите медии даже писаха. Предполагам, че тогава насъбра фенове и стана нарицателно. Гоуем goodwill един вид. Аз бях забравил името, но веднага се сетих от описанието. 23 млрд. компания за велоергометри... но както казах - всичко е до късмет.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              [ATTACH=CONFIG]n3650472[/ATTACH]

              Нарисуван шорт, дееа.

              Сорка не се стърпях. Сега малко по-сериозно - защо търсиш логика или под вола теле? От простотиите най-много се печели.
              Ако изключим какво показва графиката, инвестирам обичайно в бизнес или услуга, която познавам. В сектора ми харесва PLNT, но онова с колелцето е наистина просотия, не го схващам и за това питам за друго мнение, да не би да съм твърде ограничен тук и да не виждам нещо от цялата картина. Движенията в "Тесла" , които се основават на мечти и почти вяра в свръхестественото, ги разбирам, но тук ми става сложно
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Това е трейдърчетата Специално за тях са тези тикърчета

                Те си знаят кои са, тези дето ще печелят от простотия. То ако беше така с простотия да печелиш Сорката вече да е милиардер

                Реалано, най-много се печели като избягваш простотиите и почти всичко, което взимаш ти хвръчи нагоре дългосрочно


                Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                С този бизнес и този дълг... днес +15%, утре -30% може, тип Robinhood моментен фаворит. Другите по същият начин, възможност за огромна печалба, но много хазартни. За смели до 1% от портфейла да се пробва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Какво ви казах, бе ей, трейдърчета. Това KOS отлетя като ракета докато блеете и terziev се опитва да се заяжда като третокласник

                  С този бизнес и този дълг... днес +15%, утре -30% може, тип Robinhood моментен фаворит. Другите по същият начин, възможност за огромна печалба, но много хазартни. За смели до 1% от портфейла да се пробва.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                    Peloton - цената изби рибата, а е за мен смотан велоергометър с монитор за ограничени хора, които не могат да изкарат едно нормално колело навън за 1/2 час или да потичат в парка. Или в САЩ са идиоти, или е някакъв нов мега тренд, който аз дори като активно спортуващ не мога да разбера, смях се като излезе IPO-то. WTF?!

                    Някой има ли мнение за тази акция и продуктите им, да не би да сме само в началото на нова мода ала "Покемон"?
                    Click image for larger version

Name:	chart.ashx?t=PTON&ty=c&ta=1&p=d&s=l.jpg
Views:	1
Size:	10.1 КБ
ID:	3650472


                    Нарисуван шорт, дееа.

                    Сорка не се стърпях. Сега малко по-сериозно - защо търсиш логика или под вола теле? От простотиите най-много се печели.

                    Коментар


                    • Peloton - цената изби рибата, а е за мен смотан велоергометър с монитор за ограничени хора, които не могат да изкарат едно нормално колело навън за 1/2 час или да потичат в парка. Или в САЩ са идиоти, или е някакъв нов мега тренд, който аз дори като активно спортуващ не мога да разбера, смях се като излезе IPO-то. WTF?!

                      Някой има ли мнение за тази акция и продуктите им, да не би да сме само в началото на нова мода ала "Покемон"?
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Какво ви казах, бе ей, трейдърчета. Това KOS отлетя като ракета докато блеете и terziev се опитва да се заяжда като третокласник

                        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Само на трейдърите препоръчвам също TRIL. Могат се пробват и с KOS или нещо като AEO, AIM, PMOIF

                        Коментар


                        • Това си е най-якия моментум за мене. Съчетаниe на large cap growth с дивидентен растеж с 15+% годишно. Дори да е малък дивидента при този ръст за 10 години става доста сосен, дори да не гледаме капиталовите печалби

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          И аз обичам моментума, болшинството от акциите ми ( вкл.и по тежест) са от този род. То дори и етф-те са един вид залог на моментум поради теглото на успешните акции, само сравни графиките на spy/rsp и ясно за какво иде реч.
                          Обаче съм на мнение че един портфейл за да е успешен трябва да комбинира различни стратегии, моментум, валю, дивиденти, ботъм фишинг, суинг трейдинг и др., т.е. трябва да е диверсифициран и в това отношение. Малък % и в откровена високорискова спекула дори не е излишен.
                          Примерно при рейтовете малко ме интересува капиталовата, не че не е добре дошла..

                          ПС Пак сте я подкарали напоследък през просото туканка, на искрено и лично, дори по скоро на селска кръчма сте замязали. Земете са повразумете малко.
                          Със Сорката туканка ще водим смислен дебат? Колкото в златото с другия му ник, той още от там е набрал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            ПС Пак сте я подкарали напоследък през просото туканка, на искрено и лично, дори по скоро на селска кръчма сте замязали. Земете са повразумете малко.
                            Няма сми. Тука се толерира общуване тип 2-ра група на детската градина. Разгледах и другите вървежни теми и съвсем се убедих. Те и статиите с "фабричната активност" са на същото ниво. Целта явно е фън и убиване на скуката.

                            Коментар


                            • Дам, денят определено е добър за прибиране на печалби. Аз обаче ще пропусна, защото почти всичко ми е дивидентно и има къде да расте. Ще разтоваря PPL, ако дигне до 29,50. Но то е само защото съм >20% от портфейла в тоци.

                              * Според мен MYL няма къде да пада, но и едва ли ще скача много. И другите фарма са рискови и ако си много напред, може да прибираш печалбата.

                              * Не бих пипал недвижимите и ADM. Не бих ги гледал даже как вървят моментно. Според мен те са едни от най-перспективните. Ще има глупости покрай "втората вълна", но твоите не са заплашени от фалит. Освен това дават висок дивидент.

                              * NIO бих държал, a ТSLA бих разкарал при добра печалба. Малко е странно, защото смятам, че по принцип теслите ще ходят още нагоре. Не мога да го обясня добре, не знам дали сам се разбирам. Ябълката ме дразни и не съм обективен.

                              Имай предвид, че тези неща ги пиша без да знам как точно си ти нещата с данъците. Но като цяло портфейлът ти е за завиждане, ако си го взела на добри цени. Според мен трябва да намалиш малко фармацията.

                              С други думи - продай няколко от дублиращите се, особено ако не дават дивидент (напр. MYL) и с парите чакай на гюме да паднат цените, a не да купуваш веднага.

                              ---

                              Очевидно е какво означават кутийките от картинката ти, но как конкретно се реализира нямам идея. Няма ли някакво упътване, някъде да въведеш лимит. Пробвай на демото, обади се по телефона. Бас, че ти си им бахти ценното клиент. Едва ли мултимилионерите търгуват през тях.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Пип, съгласен съм с ED тука, макар, че той гледа на нещата по по-различен начин от мене....
                                И аз обичам моментума, болшинството от акциите ми ( вкл.и по тежест) са от този род. То дори и етф-те са един вид залог на моментум поради теглото на успешните акции, само сравни графиките на spy/rsp и ясно за какво иде реч.
                                Обаче съм на мнение че един портфейл за да е успешен трябва да комбинира различни стратегии, моментум, валю, дивиденти, ботъм фишинг, суинг трейдинг и др., т.е. трябва да е диверсифициран и в това отношение. Малък % и в откровена високорискова спекула дори не е излишен.
                                Примерно при рейтовете малко ме интересува капиталовата, не че не е добре дошла..

                                ПС Пак сте я подкарали напоследък през просото туканка, на искрено и лично, дори по скоро на селска кръчма сте замязали. Земете са повразумете малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X