IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Епъла и Тесла, най-много падат, ташунко пак ще ги вземе под 111 и ще ги изстреля в морето, със поне 1 $ печалба. Това е хубаво, но не ми става ясно каква е тази платформа(брокер) където се търгува абсолютно без комисионна. Нека някои от знаещите по този въпрос, да обясни.
    Попаднах на една статия във Форбс (от 19.08.2020 г.), в която основно пишат за Робинхуд, но и добре е обяснено как и защо е възможно някои брокери да предлагат нулеви комисионни.
    Сравнително дълга е, но си струва четенето.
    Тук е: https://www.forbes.com/sites/jeffkau.../#406ef787268d

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Ташунко, а трябва ли да си местен за Сащ, или могат да отворят акаунт и чужди граждани (нерезиденти) , за е*траде
      Тия бонуси мисля са само за граждани на САЩ.За останалите изглежда има комисиони.Вързват банковата ти сметка към акаунта на Etrade.Първо те проверяват няколко дена и чак тогава те одобрвват за търговия на борсата.Може по всяко време на редовната сесия да вкараш пари от банковия си акаунт към платформата и парите са видими и могат даьсе използват веднага.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Едва ли е необходимо да отбелязвам, че няма значение толкова компанията, а цената за вход. При Интел под 48 и АМД над 80 - Интел е безспорен победител. Лично мнение, картинка за доказателство нямам. При толкова промоции на NYSE обаче и двете не са ми приоритет.
        Както споменах преди време всеки си има неговите причини за участие на пазара. Твоите явно не са финансови!

        А иначе за пояснение - при чудене коя компания да избереш, при равни други условия избираш тази, която се представя по-добре. От картинката по-долу ясно се вижда коя е за предпочитане.
        Относно трейда на AMD е видно каква е цената на влизане и на излизане. Показах ти го само за да разбереш че позитивни резултати (при това не толкова трудно) се постигат ако си с тренда, а не ако пикаеш срещу вятъра, каквито щения демонстрираш.

        п.с. и още един безплатен съвет - цената за вход е може би на последно място от важните фактори, които определят дали си успешен или губещ. много по-важни са управлението на риска, стратегията за излизане и т.н.
        Last edited by ED; 18.09.2020, 11:51.

        Коментар


        • Тъп хаотичен "тейдинг" на хартия с як underperformance

          Но лични атаки към другите от самото начало, арогантност и самолюбие до небесата... Какво искаш


          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Едва ли е необходимо да отбелязвам, че няма значение толкова компанията, а цената за вход. При Интел под 48 и АМД над 80 - Интел е безспорен победител. Лично мнение, картинка за доказателство нямам. При толкова промоции на NYSE обаче и двете не са ми приоритет.

          А за хартиените резултати никого тук не убеждавам вече. Отдавна спрях да се хваля, че наместо "браво, копеле" или "баси късметлията", яко злоба. Все едно съм откраднал от някого. Гледам да не ги мисля резултатите, че вече имам много сериозен проблем с мотивацията в реалната ми работа. Аз на инвеститор не се правя. Днес нагоре, утре у киреча. Ако и да съм на мнение, че борсите са само нагоре. На хартиени съм даже на малък минус. Като по-тъп държа повечето губещи позиции. От такива като МYL, ARCH, WES, WRK, AM, NIO, APT обаче резултатите не са баш хартиени. Oт други пък, при хартиени -30% (ЕТ, MPLX) съм почти на 0% заради реални дивиденти.

          Как да е, съжалявам за личните квалификации. Малко по-конструктивно, ако може. Трудно става обаче. Почти никой не дава идеи, а коментира другия. Ето например - никой не рачи да даде съвет за това, което питах по-долу.

          Коментар


          • Едва ли е необходимо да отбелязвам, че няма значение толкова компанията, а цената за вход. При Интел под 48 и АМД над 80 - Интел е безспорен победител. Лично мнение, картинка за доказателство нямам. При толкова промоции на NYSE обаче и двете не са ми приоритет.

            А за хартиените резултати никого тук не убеждавам вече. Отдавна спрях да се хваля, че наместо "браво, копеле" или "баси късметлията", яко злоба. Все едно съм откраднал от някого. Гледам да не ги мисля резултатите, че вече имам много сериозен проблем с мотивацията в реалната ми работа. Аз на инвеститор не се правя. Днес нагоре, утре у киреча. Ако и да съм на мнение, че борсите са само нагоре. На хартиени съм даже на малък минус. Като по-тъп държа повечето губещи позиции. От такива като МYL, ARCH, WES, WRK, AM, NIO, APT обаче резултатите не са баш хартиени. Oт други пък, при хартиени -30% (ЕТ, MPLX) съм почти на 0% заради реални дивиденти.

            Как да е, съжалявам за личните квалификации. Малко по-конструктивно, ако може. Трудно става обаче. Почти никой не дава идеи, а коментира другия. Ето например - никой не рачи да даде съвет за това, което питах по-долу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Дори Интел е нагоре, а AMD надолу.
              Да те светна нещо че е добър повод. Ако избираш между две компании в един сектор в коя би инвестирал? По-съобразителните ще схванат какво имам предвид
              Click image for larger version

Name:	Relative Str.jpg
Views:	1
Size:	87.1 КБ
ID:	3651876


              И само за инфо как се отиграва краткосрочен трейд:

              Click image for larger version

Name:	amd.jpg
Views:	1
Size:	22.8 КБ
ID:	3651893

              Last edited by ED; 18.09.2020, 11:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Ха, намерих го. Чудя се как може някой да е ЧАК толкова регулярно "прав". Всичките out и Чудесен шорт ги слагам в watchlist-a и ще ги дебна. Само OLN е >10 от 11-ти. Дори Интел е нагоре, а AMD надолу. Не че ми дреме за личността зад ника, ама тука яко бие на финансист или дори университетски кадър. Ама може да го играе дългосрочен инвеститор.

                ---

                Имам съвсем малко свободни, но ако MO падне и утре, ще празня сметките.
                Наясно си че коментираш портфейла на Ивето предполагам

                А иначе желая наслука
                После може да си сравнявате резултата с Ивето (твоя на хартия разбира се

                Ще се радвам да споделиш успехите

                Коментар


                • Ташунко, а трябва ли да си местен за Сащ, или могат да отворят акаунт и чужди граждани (нерезиденти) , за е*траде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Епъла и Тесла, най-много падат, ташунко пак ще ги вземе под 111 и ще ги изстреля в морето, със поне 1 $ печалба. Това е хубаво, но не ми става ясно каква е тази платформа(брокер) където се търгува абсолютно без комисионна. Нека някои от знаещите по този въпрос, да обясни.
                    E*Trade това е платформата.Теслата не я търгувам,но виж Епъла и Николата всеки ден.Много яко се отплащат,но завъртам обороти от порядъка на 300к на ден.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Ха, намерих го. Чудя се как може някой да е ЧАК толкова регулярно "прав". Всичките out и Чудесен шорт ги слагам в watchlist-a и ще ги дебна. Само OLN е >10 от 11-ти. Дори Интел е нагоре, а AMD надолу. Не че ми дреме за личността зад ника, ама тука яко бие на финансист или дори университетски кадър. Ама може да го играе дългосрочен инвеститор.

                      ---

                      Имам съвсем малко свободни, но ако MO падне и утре, ще празня сметките.
                      -100

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

                        ALK – не бих докоснал
                        AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
                        ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
                        CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
                        INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
                        MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
                        NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
                        NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
                        OLN – out
                        SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
                        STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
                        TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
                        WELL – out
                        CCL – out
                        MRNA – вече съм споделял
                        O – out

                        Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард
                        Ха, намерих го. Чудя се как може някой да е ЧАК толкова регулярно "прав". Всичките out и Чудесен шорт ги слагам в watchlist-a и ще ги дебна. Само OLN е >10 от 11-ти. Дори Интел е нагоре, а AMD надолу. Не че ми дреме за личността зад ника, ама тука яко бие на финансист или дори университетски кадър. Ама може да го играе дългосрочен инвеститор.

                        ---

                        Имам съвсем малко свободни, но ако MO падне и утре, ще празня сметките.
                        Last edited by terziеv; 17.09.2020, 21:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Не съм и помислял, че ADM ще излезе чак такава ракета. Няма спиране това чудо.
                          стабилно се оказа. Чак ме е яд че не взех повече от него. Ама от де да знае човек. И от STOR съм много доволна

                          Коментар


                          • Здравейте на всички!
                            Регистрирах се преди малко, но ви чета вече около 3 години (форумът, не само тази тема).
                            От края на месец май, тази година, имам достъп до борсата през Карол в Интерактив.
                            Искам да ви питам какво мислите за едни акции: COTY.
                            Компанията е една от най-големите козметични, но последните две години натвориха доста глупости и в
                            момента са на историческо дъно (+7-8%).
                            Това лято продадоха няколко марки на KKR и донякъде закрепиха положението,
                            но зимата няма да им е цветуща.
                            Та...

                            Коментар


                            • Не съм и помислял, че ADM ще излезе чак такава ракета. Няма спиране това чудо.

                              Коментар


                              • Леко ме изненада това, не очаквах че черните са по големи фенове на акциите от шпанолите.

                                https://vantagepointtrading.com/who-owns-u-s-stocks/


                                Коментар

                                Working...
                                X