IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не съм търсил доказателства за транзакции, но такива ми бяха предлагани срещу бас от един човек тука

    Обикновено не-Ганьовците предлагат доказателства за транзакции. Виж темата за форекса. Там е същата работа

    Говорим си за постове в реално време, кой какво прави. Говорим и за това, че следя и няма как SO да ти докара пари за последните четири месеца

    Това е всичко
    Голяма част от хората са с нагласата че успешните инвеститори имат способността да ПРЕДВИЖДАТ какво ще се случи, да познават кои компании ще растат и кои ще спадат. Как ще се развива икономиката, как ще повлияе избирането на един или друг президент. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕДВИЖДА КОНСИСТЕНТНО.

    Наивни очаквания, които не могат да бъдат по-далеч от реалността. Споменавал съм го и преди, но най-успешните инвеститори са били коректни в прогнозите си в най-добрия случай 50-60%.

    Най-добрто което можем да направим е да създадем система и процес за вземане на решения, които осигуряват приемлив риск и устойчиви резултати.

    Не е важно дали познаваш или не накъде ще се движи даден инструмент, а колко изкарваш когато си прав и колко губиш когато грешиш!

    Казвам го за да наблегна на факта, че обявяването на компании няма да даде отговор какъв е нетния резултат от даден трейд или инвестиция. "Майстора" ще твърди че е купил и продал ама ти не си разбрал.
    Last edited by ED; 26.09.2020, 16:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      С глупак не се спори, защото ти самия ставаш глупак. Това е стара истина и нейния валидитет не е променен!
      100%

      Но, форума освен за чесане на езика някои го ползват и за източник на информация - било за идеи, било за да научат нещо полезно. Причината да пускам по някой коментар е за ориентир на четящите и търсещи нещо полезно (в морето от глупости). Ако пишещите са 10-20 човека подозирам аудиторията е десетки-стотици пъти по-голяма.
      Последното ми намерение е в спор да убеждавам който и да било - загубено време и нерви!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Гледам бая помия се е изляла напоследък.
        Тъкмо щях да коментирам че шампиона на умник се прави, но иначе загубите както твърди дългосрочно ги държи (поне на приказки).
        Успех пожелавам.
        Прекалено много се впрягате в тази тема да се коментирате помежду си!

        Отделните форумни участници си личат от километри!

        Има много участници, които се мислят, за умни и хора с качества, но същевременно са на дъното на социалната стълбица. Това поражда комплекси и агресивно озлобено поведение!

        Един мишкар си личи, не само от предмета на изявата си, но и от фантазьорско-детиснките мохабети за печалби или лайфстайл, която цел е уж да покаже, че е състоятелен и успешен, какъвто всъщност не е!

        Безмислената конфронтация с хора, които са се посветили на форума, като някаква форма на отдушник, за да създадат един свят за тях, който не кореспондира на реалния им живот, е кауза пердута! Няма как да бъде постигнат диалог или да се докаже нещо, на хора, представящи се с фашив на действителния си образ във форума! Самото формиране на фалшив просперитет, състоятелност или трейдинг е тоталното личностно падение, което на практика, трябва да поражда единствено съжаление, а не агресия към подобни участници!

        Типа обявена търговия и позиции, са показателни за общия профил на дадено лице, от там на сетне само няколко поста са достатъчни всеки да бъде преценен! Дали някой търгува на демо или профила му е такъв, че залага 10-30 долара, нещата са идентични. Самия човек може да се представя с някакъв нереален образ и не е необходимо, някой да се занимава да го разкрива!

        С глупак не се спори, защото ти самия ставаш глупак. Това е стара истина и нейния валидитет не е променен!

        Всеки трябва да гледа по-скоро личните си инвестиции и интереси, а по-малко да се занимава с клоуни и комплексари, които неизменно са част от живота! Нека всеки, който смята, че може да даде интересни мнения или гледни точки, просто да ги дава, а по-малко да се занимава с профили, които намира за нелепи! Вярно е, че форумната страница може да се пълни с нелепици, но всеки, който иска може просто да прелисти и да намери съдържанието, което му допада или харесва. Независимо дали е регистриран потребител или просто четящ такъв!

        Коментар


        • Терзиев, що се впрягаш, ако в БГ някой те плюе и завижда, значи си на правилен път, доказано е, keep walking.
          А, по темата, има индикации за напредване на преговорите по стимулите (пазарите са толкова кухи, че и това само да напише Блумберг ще скокнат със 1-2%).
          Или вероятни "индикации" за прекрасно трето тримесечие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Но... това важи с пълна сила за тебе и твоето SO, WFC, WASH, XOM и още доста други

            Така че, вярно е това, което си написал. Можеш да си го принтнеш и да си го залепиш на стената
            Гледам бая помия се е изляла напоследък.
            Тъкмо щях да коментирам че шампиона на умник се прави, но иначе загубите както твърди дългосрочно ги държи (поне на приказки).
            Успех пожелавам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Сам за себе си никаква (според мен)
              Но при положение, че всеки има своя - ще можем да си ги сравняме, а ако сме по-близки и да си ги разменяме
              Вие се ебавате, ама възрастни хора имаше, дето се бяха вманиачили една време да стават "кметове" по foursquare.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Ама защо 10*оборота, догодина ще ми искат пак 1000 долара за нов модел геном ли?
                Е, най-вероятно ще ти предложат да изкупят стария модел на някаква остатъчна стойност

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Мисля върху ILMN. Бих платил $1000 за да имам собствения си геном на флашка. А $1000 по 7 млрд (хората искат) са си 7 трилиона. Умножено по 10 пъти оборота - ето ти пазарна капитализация от 70 трилиона
                  Кажи ми за ACN. Интересува ме как функционира пенсионната система на местата където оперират...евентуално какъв ще е ефекта върху тях, когато 420 000-те хиляди служители излязат оф баланс?
                  Ама защо 10*оборота, догодина ще ми искат пак 1000 долара за нов модел геном ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    И каква работа върши геном на флашка? Наистина ми е любопитно, каква е стойността на $1000.
                    Сам за себе си никаква (според мен)
                    Но при положение, че всеки има своя - ще можем да си ги сравняме, а ако сме по-близки и да си ги разменяме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Имам ино цитатче ас

                      When a sucker says "I am investing for the long term", it means he is losing money.

                      - едно мултимилионно ливанче
                      Да да !! Хахахаха !!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Бих платил $1000 за да имам собствения си геном на флашка.
                        И каква работа върши геном на флашка? Наистина ми е любопитно, каква е стойността на $1000.

                        Коментар


                        • Не съм търсил доказателства за транзакции, но такива ми бяха предлагани срещу бас от един човек тука

                          Обикновено не-Ганьовците предлагат доказателства за транзакции. Виж темата за форекса. Там е същата работа

                          Говорим си за постове в реално време, кой какво прави. Говорим и за това, че следя и няма как SO да ти докара пари за последните четири месеца

                          Това е всичко

                          Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Да де, ама ти така казваш, дали наистина е така, кой знае, това е анонимен форум и не съм тръгнал да търся доказателства за твоите транзакции.И няма да тръгна, щото не съм Бай Ганьо Тома Неверни.
                          Защо тогава искаш доказателства от Терзиев ? Нали в това му е привлекателността на форума, да е анонимен ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Мисля върху ILMN. Бих платил $1000 за да имам собствения си геном на флашка. А $1000 по 7 млрд (хората искат) са си 7 трилиона. Умножено по 10 пъти оборота - ето ти пазарна капитализация от 70 трилиона
                            Кажи ми за ACN. Интересува ме как функционира пенсионната система на местата където оперират...евентуално какъв ще е ефекта върху тях, когато 420 000-те хиляди служители излязат оф баланс?
                            леле, не са 420, а 492 хиляди - много хора са това - много проблеми. С какво се занимават?
                            Да не са тези, които ми се обаждат по телефона за да ме питат дали обичам чиста природата?
                            Last edited by Tkilata; 25.09.2020, 22:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Мерси терзийко. Проблемът ти е, че аз съм писал тука още преди години какво имам, какво взимам и на каква цена, какво държа, кога продавам и на каква цена и така... Документирано е, може да се изрови
                              Да де, ама ти така казваш, дали наистина е така, кой знае, това е анонимен форум и не съм тръгнал да търся доказателства за твоите транзакции.И няма да тръгна, щото не съм Бай Ганьо Тома Неверни.
                              Защо тогава искаш доказателства от Терзиев ? Нали в това му е привлекателността на форума, да е анонимен ?
                              Както във Фейса, всеки предоволен, щастлив и с професорски прозрения, а всъщност провинциалист неможещ и зелето да затиска.
                              Отделно, като си дългосрочен и нямаш много кеш, а и няма добри цени за сини чипове в момента, кой е виновен ? Терзиев ли, щото е активен ?
                              Ама той даже и да ти каже кое ще търгува, ти няма да го търгуваш, щото е рисково, ама се изявяваш както последна инстанция която дразни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Остави ги тези уинъри

                                ILMN защо не взе? +5% само днес

                                RDY също вече се доказват

                                За ACN ще почакаме още малко, но и техният час ще дойде скоро


                                Мисля върху ILMN. Бих платил $1000 за да имам собствения си геном на флашка. А $1000 по 7 млрд (хората искат) са си 7 трилиона. Умножено по 10 пъти оборота - ето ти пазарна капитализация от 70 трилиона
                                Кажи ми за ACN. Интересува ме как функционира пенсионната система на местата където оперират...евентуално какъв ще е ефекта върху тях, когато 420 000-те хиляди служители излязат оф баланс?

                                Коментар

                                Working...
                                X