IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Аз пък да те питам най-важния за мене въпрос: тоя QuantumScape какво ще направи, което конкуренцията няма да може? Щото то хубаво, че ще има растеж, ама ако всички се юрнат там където е растежа и всеки репликира това, което прави другия, тогава този бизнес спира да е много интересен. Има ли нещо специално в QuantumScape?

    Aми как мислиш, мога ли ти отговоря, разбира се че не.
    Няма начин да няма поне няколко стотин, ако не и хиляди екипи работещи по въпроса. Вероятността някой друг да направи наистина голям пробив, а не тези - не е хич малка.
    Но това че бай БГ е заложил тук, както и че фолксваген инвестират над 0.35% от капа си пак тук все пак дава някаква надежда, вероятно знаят повече от нас въшките.
    След като фв са готови да вложат 0.35%, що пък аз да не направя същото със 0.2%( с дълбок стоплос), много ли ще загубя ? Не че съм го сторил още де...
    А защо пък да не се окаже че те са хората и цената да е х50-100 след 5г тук, както тесла ?
    Просто размисли.

    https://techcrunch.com/2020/06/16/vo...Lp2wZ-EXgyzG6B

    2025г ( ако се спази де) не ми изглежда чак такова далечно бъдеще za каквото спомена ED.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Ти си по тая тема, затова и те питам.
      Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
      Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
      Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.
      Батериите се оказват доста трудна за големи пробиви технология. Много се говори, но в действителност е изключително трудно да се постигне едновременно голям капацитет, дълъг живот на батерията и същевременно ниска цена и масово производство. Цената е задължително, за да се наложат EV-та.

      Solid-state вече има в лабораторни условия, но до масово производство на ниска цена - много години ще минат.

      Коментар


      • Аз пък да те питам най-важния за мене въпрос: тоя QuantumScape какво ще направи, което конкуренцията няма да може? Щото то хубаво, че ще има растеж, ама ако всички се юрнат там където е растежа и всеки репликира това, което прави другия, тогава този бизнес спира да е много интересен. Има ли нещо специално в QuantumScape?

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Ти си по тая тема, затова и те питам.
        Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
        Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
        Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.

        Коментар


        • Terziev виж само печалбата на бясното куче колко е хихихихи!!! Сам сметни къде ще отиде цената.Голяма игра се играе тук.Обират им артиите и когато ги оберат цената ще излети в космоса.Остави си от тая артия дългосрочно.Не я спекулирай че може да не върне цена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Solid-state lithium battery maker QuantumScape

            Без претенции че съм навътре в темата само предположение.
            За бурното развитие на електромобили (а и не само) се чака голям пробив при батериите. От години се говори че следващия етап в развитието на батериите са Solid-state. Това обаче може и да се окаже доста далеч в бъдещето като се има предвид че Тесла наскоро анонсира значителни подобрения в текущата технология на литиеви батерии с намаляването на разходите за производство към 70% и увеличаването на капацитета с над 50%.
            За да се наложи нов играч трябва да извади от ръкава не само добри показатели за рейндж и брой цикли но и да е на конкурентна цена под 60-70$/кв. А това ще се случи мнооого далеч в бъдещето.
            Ти си по тая тема, затова и те питам.
            Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
            Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
            Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.

            Коментар


            • А, той плаши, но го е шубе, както го е шубе да пуска трейдове в реално време

              Шубето е голям страх


              Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение


              А недей така го злепоставя ще вземе да плаши със саморазправа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение




                А иначе хвърлих едно око как се представят споменаваните от теб компании от началото на годината. Явно си факир за да изкарваш нещо от такива шитове
                [ATTACH=CONFIG]n3661031[/ATTACH]

                А недей така го злепоставя ще вземе да плаши със саморазправа

                Коментар


                • Само прави каквото правят двамата форумни тиквуна и ти ще правиш по 100% за 7-8 месеца

                  Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Благодаря

                  Коментар


                  • Тръмпун като предложи фискален пакет от $1.8tn и 10YR UST скочи на косъм от 0.8%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      А такааааа !!! Марияне парите вкарани април,май и юни са удвоени на 100 %. Общо на целия портфейл в момента съм на 55 % ръст.Много скоро ще е 100 %.
                      Благодаря

                      Коментар


                      • И за мене е загадка. Продадох ги на $800 през 2019 и смятах, че от там няма накъде повече да се качват поне за една-две години напред...

                        Търгуват се на fwd 2023 p/e 40

                        Според мене това е модата да се бичат цените на тези, които са силни в онлайн продажбите. На CMG онлайн продажбите са скокнали с 200% и сега са 60% от всички продажби

                        През 2019 Goldman бяха много бичи и ги ъпргейднаха, като един от аргументите беше, че Чипотъл потенциално могат много да растат глобално


                        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        "The one that just blows my mind is Chipotle. I just can't understand why the stock has tripled over the last six months, it just baffles me. Isn't the price-to-earnings ratio like 150 or something? That's a lot of tacos."
                        Last edited by Money; 09.10.2020, 20:26.

                        Коментар


                        • "The one that just blows my mind is Chipotle. I just can't understand why the stock has tripled over the last six months, it just baffles me. Isn't the price-to-earnings ratio like 150 or something? That's a lot of tacos."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Ейй, пак трябваше се връщам месец назад.
                            Всъщност въпроса е ще излезе ли нещо жизнено от квантум, макар толкова светила да са заложили там...



                            Solid-state lithium battery maker QuantumScape is becoming a publicly traded entity through a merger with special purpose acquisition company, or SPAC, Kensington Capital Acquisition (ticker: KCAC). QuantumScape wants to disrupt the automotive industry—and the EV space—by offering a better mousetrap.
                            Solid-state lithium battery maker QuantumScape

                            Без претенции че съм навътре в темата само предположение.
                            За бурното развитие на електромобили (а и не само) се чака голям пробив при батериите. От години се говори че следващия етап в развитието на батериите са Solid-state. Това обаче може и да се окаже доста далеч в бъдещето като се има предвид че Тесла наскоро анонсира значителни подобрения в текущата технология на литиеви батерии с намаляването на разходите за производство към 70% и увеличаването на капацитета с над 50%.
                            За да се наложи нов играч трябва да извади от ръкава не само добри показатели за рейндж и брой цикли но и да е на конкурентна цена под 60-70$/кв. А това ще се случи мнооого далеч в бъдещето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                              Хахаха когато ти покажа ръста на портфейла си за 5 месеца целия ти напън да си най-еазбиращия във форума ще се срине.Ьа 5 несеца стм изкарал доходност по-голяма от колкото ти за 5 години.Никога в тоя форум няма да кажа нищо за акция която знам че ще расте.Казах ти че предусещам кога дадена акция ще расте.Предполагам е някаква дарба или шесто чуство.Не знам.Ти ги разбираш повече нещата.
                              Сериозно го надценяваш. Той през живота си не е изкарал толкова пари.

                              Коментар


                              • Ха, добре! Виждам, че въпреки заяжданията, все пак започнахте да пишете за БОРСОВА ТЪРГОВИЯ!

                                Художник, nigga, be real. Сам се редиш като китаец судоко. Вземи ми покажи картинки за последните 30 години. Какво ми дреме каква е била цената на акцията преди година или десет. И аз знам, че 2019-та трябваше да купя AMD на 25, като ми обясняваха за новия процесор - убиец. Ние кога обаче обсъждахме Интел и АМД, а? Преди две или три петилетки? Не ставай съвсем жалкар. Не тръгвай и ти към най-долното стъпало - да обясняваш на хората, които ВЕЧЕ направиха пачка от Ролса, колко щяло да се качи и колко можело да се спечели. Ти поне си реален участник в борсата. Ако оправиш отношението, може да бъдеш и полезен. Спри с глупости от сорта "100 долара не са сто долара, щото си тъп и risk adjusted са всъщност 10". Вместо това кажи едно "Евала, копеле. Успя с RR, успя с OLN. Аз пък мисля, че XXX има потенциал. Ти какво мислиш?". Тогава стискаме ръцете и се правим на Леополд - ребята, давайте жить дружно. Иначе за STOR и ALK заслугата е на pipbel моя милост се възползва като прост тунеядец. И ти можеше да се качиш, ако не беше решил да го играеш ръб.

                                А вожда може да е ципокрила бъзибага или кьорав бездомен травестит - не ми дреме. Във форума обаче само трябва да му козирувате и да го молите да си направи e-toro, за да го следвате автоматично. Вместо това стискате до посиняване палци да се провали. Не знам аз ли съм толкова навътре вече или съм овчарчето калитко, но за под 5 минути набарах от коя компании прави пачките. Той ви написа всичко освен самото ѝ име, по дяволите. И днес е нагоре десетки процента.

                                Хай, отивам да зяпам яхото, че в списъка ти има три няколко непознати за мен компании.

                                Коментар

                                Working...
                                X