IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Хайде, спамаджиите пак налазиха. Скрийншотче от акаунт нещо? Линкче към tipranks? NIO кога да го чакаме на 6? A OLN на 9? WELL следиш ли внимателно, че да ми кажеш на каква загуба съм.
    Ако говориш за пуяка Пени то той днес ближе рани и не му е до приказки.Днес той задълба в отрицателната си доходност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Intel ме почна и Apple ще ме довърши
      Apple днес беше прекрасен за спекула.

      Коментар


      • Хайде, спамаджиите пак налазиха. Скрийншотче от акаунт нещо? Линкче към tipranks? NIO кога да го чакаме на 6? A OLN на 9? WELL следиш ли внимателно, че да ми кажеш на каква загуба съм.

        Коментар


        • Виж сега, аз към българските брокери чисто човешки изпитвам съчувствие- тъкмо бяха започнали да правят нещо като бизнес и всичко приключи набързо, дишат само тези, които покрай УДтата си са на хранилка от пенсионни фондове, а реално такъв бизнес е нужен, макар и за малко хора..

          Коментар


          • И е много доходно за брокерите

            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Правенето на сделки също е достойна цел

            Коментар


            • Правенето на сделки също е достойна цел

              Коментар


              • Целта на тези хора не е правенето на пари


                Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                днес в 20:33 писах коментар към теб, но ме игнорира

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Intel ме почна и Apple ще ме довърши
                  днес в 20:33 писах коментар към теб, но ме игнорира

                  Коментар


                  • Intel ме почна и Apple ще ме довърши

                    Коментар


                    • Аххх гадовете се бъзикат с гриповете ми, но този път ще стискам здраво. Нали ще Ви ваксинирам по пет пъти на година, значи ще има оборот. Ехх жалко за пилето колко рано го продадох заедно със светата си троица дигитална къде литна, ама.............. Нетърпение.

                      Коментар


                      • виж добавката в предния ми пост

                        Коментар


                        • https://www.youtube.com/embed/wb3hpmu49OA

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Te преди секунди TSN ми подмина като селска гара стопа за купуване, но аз съм сложил и лимит.
                            не разбрах. Току що сам каза, че ти е подминат стоп. Аз ти обясних подробно с конкретен пример как щеше да се подмине стопа за Intel и да не се активира. Защото стопът се активира при конкретна стойност, която ако не се удари просто няма да се активира, без значение за колко дни е стопът. Дори в рамкоте на ден може да се случи акция да се срине главоломно и да подмине стоп. Това се случи преди няма и 2 месеца с Genmab след което моментално пак тръгна нагоре и умрях от яд, че не я купих, щото сривът беше мноо дълбок.
                            А пък това че е активиран и ти се е продало изобщо не значи, че после ще си го купиш по-евтино щото не е ясно колко ще падне след продажбата. А понякога и да падне малко и после тръгне нагоре, ако не си успял да отреагираш и съобразиш кога ще обърне посоката ще си купиш евтино трънки. И това съм го пробвала

                            П.С. Разбрах какво имаш предвид за стопа. Може и да има различни видове стоп. Моят трейлинг стоп се задават два процента - единият е на който да се активира стопът, а другият е колко процента след активирането да се продаде. Реално си задал 2 конкретни цени - за активоране и продажба и реално и двете трябва да се уцелят за да се продаде. Ето как звучи формулировката за примерен трейлинг стоп за продажба: "Ако курсът падне с 2% от най-високото си ниво до 25 ноември, ще се пусне поръчка за продаба на 1200 акции на цена 1% под trigger курса."
                            Last edited by IvelinaJensen; 29.10.2020, 22:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              Аз говоря за трейлинг стопове които се слагат принципно занапред. ... Така че стоп там стоп за деня не е релевантен щото оптчетът излиза след затваряне на пазара, а аз извън работно време не търгувам. ... дори да бях в течение със спада пак нямаше да продам, защото не очаквах ...
                              Te стоповете нямаше да ти трябват ако очакваш. Кой очаква да загуби. Това е един вид защита от неочакваното. Акоимашестоп, щеше вече да си продала на ~7% загуба, а не да гледаш как отива на -15% и да стискаш палци да обърне.По същия начин с NIO - сложи стоп малко над линията на загуба. Ако се продаде, после можеш да си ги купиш обратно, но вече по-евтино.

                              Щом е бил валиден и на другия ден стопът, няма как да не се продаде. Стопът се активира под дадена цена. Дали е 1 цент или 100 долара по-ниско от зададената цена, няма значение.

                              ---

                              И разгледай OTO поръчките.

                              --------------

                              Te преди секунди TSN ми подмина като селска гара стопа за купуване, но аз съм сложил и лимит.
                              Last edited by terziеv; 29.10.2020, 21:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Щеше, ако не е само за деня. Стопът винаги се активира, но ти вероятно си му сложила и лимит. Прецаках се така с тази, която ти пусках на лични. 30% срив, а аз бях сложил лимит на 10%. Сега е на -45%... Още един аргумент за стоповете.

                                За NIO имаш мощно да черпиш. Къде го оня картинкаджията да дойде да обяснява с проценти.
                                Аз говоря за трейлинг стопове които се слагат принципно занапред. Може и месеци срок да им дадеш, а не за деня. Може и ден за ден да се слагат - за това не съм се сещала. Но с Intel кейсът беше, че бях сигурна в добрия им отчет и точно затова ги купих малко преди отчета. Така че стоп там стоп за деня не е релевантен щото оптчетът излиза след затваряне на пазара, а аз извън работно време не търгувам. Да не говорим, че дори да го правех и дори да бях в течение със спада пак нямаше да продам, защото не очаквах пазарът толкова да срути акцията заради някакъв си забавен процесор
                                За NIO не бързам да се радвам още въпреки, че милият успя да ми компенсира всизки загуби и от Intel и от CCL че и от други лузъри

                                Коментар

                                Working...
                                X