IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля, че вече има къде да влизаш и по-дългосрочно. Аз се наместих вече и ми се струва удобно. От юни не съм имал такъв ден - 9 парчета >5% скок, само АМ надолу. Ако паднат още, ще гледам да добавям само, а не да продавам. В допълнение една ковид полуспекулация, която засега е бая успешна. Даже и там се замислям дали да не добавям. Плюс, че най-накрая се светнах да правя по някой друг долар отгоре от ET. Само един IT трън на почти -40% ме боде неприятно, но животът не е идеален. Да ми е за урок да не пипам такива шитни.

    Коментар


    • За днес прилична спекула с ябълката.Затворих позициите на кеш с 344 $ в касичката печалба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        Освен цените на суровините, един от факторите, които оказаха натиск върху запасите от нефт и газ през последните години, е убеждението, че изкопаемите горива в крайна сметка ще бъдат заменени от възобновяеми енергийни източници. Въпреки че това може да е вярно, ще отнеме време, за да се случи този преход.
        Според годишната перспектива за енергийната информация на Американската администрация за енергийна информация (EIA), производството на dry natural gas в САЩ до 2050 г. се очаква да се увеличи в повечето случаи.
        Прогнозира се ръст от 1,9% годишно в производството на сух природен газ от 2020 до 2025 г.
        Има по-консервативно управление (от фамилията Кох), спрямо други тикери и добър дивидент.
        Средносрочно зависи от новия президент и кога ще изчезне Ковида.
        Почти изцяло съгласен. Изобщо не мисля, че ОКЕ са грешка, но EPD са доста консервативни, а MMP супер диверсифицирани. Отделно такива като MPLX имат гарантиран обем, заради главния партньор. Нещо като АМ/АR. MPLX, АМ имат по-висок дивидент. Защо не добивач, а тръби? Заради дивидента ли само? Идеята е да държиш OKE или с тях диверсифицираш?

        И аз съм за 100% за газа и абсолютно не вярвам някога да бъде заменен. Но прогнози до 2050-та са несериозни. Това специално не може да е аргумент.

        ---

        Баси, пищи ми, че Antero мина 8%. Газзззз
        Last edited by terziеv; 02.11.2020, 22:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Защо точно OKE? С какво са по-арни от EPD или МPLX, KMI, MMP например? Според мен са далеч извън първата тройка.
          Освен цените на суровините, един от факторите, които оказаха натиск върху запасите от нефт и газ през последните години, е убеждението, че изкопаемите горива в крайна сметка ще бъдат заменени от възобновяеми енергийни източници. Въпреки че това може да е вярно, ще отнеме време, за да се случи този преход.
          Според годишната перспектива за енергийната информация на Американската администрация за енергийна информация (EIA), производството на dry natural gas в САЩ до 2050 г. се очаква да се увеличи в повечето случаи.
          Прогнозира се ръст от 1,9% годишно в производството на сух природен газ от 2020 до 2025 г.
          Има по-консервативно управление (от фамилията Кох), спрямо други тикери и добър дивидент.
          Средносрочно зависи от новия президент и кога ще изчезне Ковида.
          Last edited by hazard; 02.11.2020, 21:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

            OKE я пуснах още през май, не качи много тогава, енергийните бяха пренебрегнати това лято, не беше trendy
            Защо точно OKE? С какво са по-арни от EPD или МPLX, KMI, MMP например? Според мен са далеч извън първата тройка.

            Коментар


            • Айде вход при ябълката 100 бр на 107.45 $.Ще ги продам на 108 $

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                Аз имах предвид пазара като цяло, че почна да плъзга надолу.
                Аз съм на кеш.Опппс Apple под 107.5 $ Влизам да купувам.До после.
                Last edited by Andi11; 02.11.2020, 21:53.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Освен чисто сезонния пик, за последните години имаме ....
                  OKE я пуснах още през май, не качи много тогава, енергийните бяха пренебрегнати това лято, не беше trendy

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    Аааа що бре? Арна си е играта.Продадох до тук 300 ябълки на 108.2 $
                    Аз имах предвид пазара като цяло, че почна да плъзга надолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                      Почна да намирисва . Някой май започва да пълни гащите покрай изборите.
                      Аааа що бре? Арна си е играта.Продадох до тук 300 ябълки на 108.2 $

                      Коментар


                      • Почна да намирисва . Някой май започва да пълни гащите покрай изборите.

                        Коментар


                        • Днес прекрасен ден за спекула с ябълката.Вход 107.84 $.

                          Коментар


                          • Айде юруш на ябълката.Днес добър гейм при нея.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              ето и моето мнение
                              но не е препоръка
                              видяхме готино съчетаване на 2 събития очаквана зягуба на десния президент Тръмп и експарейиън на опциите на 30ти

                              на бас че сега големите риби са заредили ноемврийски колове на +10 % от текущите нива и който и да е президента ще му направят "еваларка" с едно ноемврийско рали от 10%
                              Колко ти е тоталът?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                ето и моето мнение
                                но не е препоръка
                                видяхме готино съчетаване на 2 събития очаквана зягуба на десния президент Тръмп и експарейиън на опциите на 30ти

                                на бас че сега големите риби са заредили ноемврийски колове на +10 % от текущите нива и който и да е президента ще му направят "еваларка" с едно ноемврийско рали от 10%
                                Утре когато Тръмп размаже дъртака с дименсията пазарите и икономиката ще излетят.

                                Коментар

                                Working...
                                X