IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А, виж сега, Тошо, аз и на terziev щях да му призная, че е добър или късметлия независимо, че бълва простотии и нападки като за световно

    Случаят обаче не е такъв Изброй и ти 150 тикъра и ще видиш, че сред тях ще има 5-6, които излизат добри

    Аз даже се чудя как terziev надушва толкова много шитове. Защото аз ако пусна 150 тикъра като идеи ще нацеля поне 50-60, които бият пазара за 7-8 месеца

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Кажи според теб за какво точно трябва да се извиня? Че съм се хвалила? Кога и с какво? Питат ме и отговарям. И после що се хвалиш? Даже не знаех, че се хваля. Нито, че се оплаквам. Казва се споделяне,
      ти за нищо
      никой от сега пишещите за нищо
      ти пишеш откровено мисля и си щазваш истината което е полезно за теб
      говоря за хора които вече не са във форума
      ти хубаво правиш че споделяш
      така получаваш и ценни съвети

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

        знаеш ли кое е лошото?
        за почти 20 години форум оттук минаха хиляди умници, които след месеци на хвалене изчезнаха и нито един после не написа "пичове, аз фалирах и тва е"

        някои ги познавам лично. Седнаха си на гъза, започнаха да ходят на работа, от много умници, които ме хранеха и като журналист, станаха каквото трябва, седнаха си на гъза. Искаха да лежат и да изкарват пред компа, но се оказа, че не е за тях.

        Но всички те насъскваха други, че е лесно и подмамваха Леминги в самоубийствения си поход.

        Е как пък никой не се появи и не писа "аз загубих всичко, аз загубих 3 млн., аз загубих 7 млн., аз загубих 90%, аз загубих 100%". Един загуби два апартамента след висене на компа по 10 часа в продължение на 2 години пред очите ми. После отиде в строителството. Друг даваше акъл, искаше да ни съди за авторски права, че пишел много коментари и ни развивал форума. Фалира няколко пъти, фалира парите на доверители, емигрира и т.н.

        Фалиране има, извиняване няма.
        Как пък един не се извини на читателите.

        Пък да ти кажа, аз си стоя в пазара постоянно. Добър опит да ме нахраниш, че съм пенсионер излязъл от пазара. Между другото съм на 39 с 25 години на борсата. Смятай на колко съм започнал. Еми 1995 имаше масова приватизация и родителите и бабите оставиха боновите си книжки на мен и брат ми да ги инвестираме както искаме и въобще да ги управляваме. 1997 г. започна търговията и търгувах на чужди ЕГН-та, на майка и на един по-голям приятел. Ходех си по чейндж бюрата и врътках франкове, марки и долари с детските си спестявания. Както казах неуспешно (с изключение на някои малки печалби), но така се трупа опит. А ти от раз 70% с късмета на начинаещия и после .. да видим.
        На различни пътеки сме.
        Не е нужно да ни разказваш за основаването на бългрската държава. Кой, как, какво, нам си кога си... Кой му дреме брато за сульо и пульо? Аз лично не се разпознах в тия хорица. А как ще ти тръгне трейдинга е различно при различните хора - при едни тръгва добре и свърша зле, при други обратното, при трети вси е все добре, при четвърти си е все зле.
        Кажи според теб за какво точно трябва да се извиня? Че съм се хвалила? Кога и с какво? Питат ме и отговарям. И после що се хвалиш? Даже не знаех, че се хваля. Нито, че се оплаквам. Казва се споделяне, но вие си го квалифицирате според собствените си порфейли явно - ако е повече от вашия е хвалба, ако е по-малко - оплакване.
        Щом смяташ че се хваля, значи документираните ми резултати са добри. Да се извинявам ли?

        Money, явно не ми стига капаците да схвана какво точно се опита да кажеш. Дай кратко и ясно като за прости хора. Доказателства ли ти липсват? Пуснах ти достатъчно снимки. Ако на тях не вярваш не виждам кво повече мога да направя. Но то не е и нужно да ми вярваш де, нали се сещаш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          знаеш ли кое е лошото?
          за почти 20 години форум оттук минаха хиляди умници, които след месеци на хвалене изчезнаха и нито един после не написа "пичове, аз фалирах и тва е"

          някои ги познавам лично. Седнаха си на гъза, започнаха да ходят на работа, от много умници, които ме хранеха и като журналист, станаха каквото трябва, седнаха си на гъза. Искаха да лежат и да изкарват пред компа, но се оказа, че не е за тях.

          Но всички те насъскваха други, че е лесно и подмамваха Леминги в самоубийствения си поход.

          Е как пък никой не се появи и не писа "аз загубих всичко, аз загубих 3 млн., аз загубих 7 млн., аз загубих 90%, аз загубих 100%". Един загуби два апартамента след висене на компа по 10 часа в продължение на 2 години пред очите ми. После отиде в строителството. Друг даваше акъл, искаше да ни съди за авторски права, че пишел много коментари и ни развивал форума. Фалира няколко пъти, фалира парите на доверители, емигрира и т.н.

          Фалиране има, извиняване няма.
          Как пък един не се извини на читателите.

          Пък да ти кажа, аз си стоя в пазара постоянно. Добър опит да ме нахраниш, че съм пенсионер излязъл от пазара. Между другото съм на 39 с 25 години на борсата. Смятай на колко съм започнал. Еми 1995 имаше масова приватизация и родителите и бабите оставиха боновите си книжки на мен и брат ми да ги инвестираме както искаме и въобще да ги управляваме. 1997 г. започна търговията и търгувах на чужди ЕГН-та, на майка и на един по-голям приятел. Ходех си по чейндж бюрата и врътках франкове, марки и долари с детските си спестявания. Както казах неуспешно (с изключение на някои малки печалби), но така се трупа опит. А ти от раз 70% с късмета на начинаещия и после .. да видим.
          На различни пътеки сме.
          А некак си нещата да почват мязат на 2005 - 2006 и тогава е имало късметлии и смелчаци . Би следвало в темата и на пазарите да почнат да влизат , още нови участници. Мащабите и ситуацията са малко по различни, но имаме подобие и тенденцията ще се засили през следващата година. Писах некой работи ама и на старите кучета много не ви се верва. То ако беше съвсем идентична ситуацията немаше как да се напомпи пазара и формира връх. То това е работата на пазара да ни обърква и въвлича.
          Last edited by Todor Sabev; 30.10.2020, 14:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Чакай да ти кажа един любопитен факт

            В началото на май 2020 Ивелина писа, че била на +15%

            После тука във форума изпляска една безпирна серия от губещи трейдове. После се оказа, че е на +50%. Как бе, джанъм, след лавината от загуби? Ами защото в началото преди да почне да пише в NYSE била направила +60% и после със загубите след това станали само +50%

            Добре, джанъм, а от какво какво направи тези +60%? Еми... не мога да кажа, ама от трейдинг, ти с'а к'во завиждаш ли ми?

            Та такива ми ти работи с късмета на начинаещия
            тази тема се ползва само за ХВАЛИ ПРЪЦКАНЕ
            явно вклю и от мен
            това вече и на децата е ясно
            Last edited by mpy_yordanov; 30.10.2020, 14:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Нали се сещаш, че Бъфет е обявен за най-успешния предприемач според тотала, а не според раздадените съвети и акъли. Него не го е срам да си покаже тотала, въпреки че му е интимен точно колкото и твоя. Явно при теб проблемът е друг, а не интимността. Не ти знам тотала, така че за мен не важиш. Ама продължавай да си се перчиш - коя съм аз ти спирам ентусиазма
              проблемът ми е че съм журналист
              когато престана да бъда журналист, най-вероятно ще напиша една книга, в която ще пише какво съм видял, какви циркове съм се нагледал и какво съм направил
              а също много вероятно е да не пиша книга и да не пиша и по форуми и да си живея живота така както искам, каквото правя и в момента
              просто в мен все още има малко тръпка да давам акъл
              понеже 20 г. видях че никой акъл не ще, всеки иска да си строши главата
              все по-малко ми се дава
              но просто сърце юнашко не трае
              като гледам как влязъл на дъното и си мисли че е НАПРАВИЛ парите, ми късмет на начинаещ
              или как някой се хвали на ден по 200%, а тотал йок, вход йок, лимит йок, екзит йок
              ташунко, terziev, вашите коментари не стават за четене, само за дразнене
              в този смисъл и коментарите на големите инвестиционни банки не стават за чеп на буре
              ето тази боза например
              https://www.investor.bg/forex/8/a/po...nskite-314582/
              Победа на Байдън ще подкрепи европейските пазари, на Тръмп - американските

              Само ала бала
              информационна диета е спасението

              Коментар


              • Чакай да ти кажа един любопитен факт

                В началото на май 2020 Ивелина писа, че била на +15%

                После тука във форума изпляска една безпирна серия от губещи трейдове. После се оказа, че е на +50%. Как бе, джанъм, след лавината от загуби? Ами защото в началото преди да почне да пише в NYSE била направила +60% и после със загубите след това станали само +50%

                Добре, джанъм, а от какво какво направи тези +60%? Еми... не мога да кажа, ама от трейдинг, ти с'а к'во завиждаш ли ми?

                Та такива ми ти работи с късмета на начинаещия

                Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                А ти от раз 70% с късмета на начинаещия и после .. да видим.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Тук верно се превърна в пенсионерска седянка от мечтатели проектомилионери, които са толкова знаещи и можещи, че за всеки случай са излезли от пазара и са се превърнали в дърдорещи наблюдали на реалните играчи, които не ги е страх да рискуват
                  знаеш ли кое е лошото?
                  за почти 20 години форум оттук минаха хиляди умници, които след месеци на хвалене изчезнаха и нито един после не написа "пичове, аз фалирах и тва е"

                  някои ги познавам лично. Седнаха си на гъза, започнаха да ходят на работа, от много умници, които ме хранеха и като журналист, станаха каквото трябва, седнаха си на гъза. Искаха да лежат и да изкарват пред компа, но се оказа, че не е за тях.

                  Но всички те насъскваха други, че е лесно и подмамваха Леминги в самоубийствения си поход.

                  Е как пък никой не се появи и не писа "аз загубих всичко, аз загубих 3 млн., аз загубих 7 млн., аз загубих 90%, аз загубих 100%". Един загуби два апартамента след висене на компа по 10 часа в продължение на 2 години пред очите ми. После отиде в строителството. Друг даваше акъл, искаше да ни съди за авторски права, че пишел много коментари и ни развивал форума. Фалира няколко пъти, фалира парите на доверители, емигрира и т.н.

                  Фалиране има, извиняване няма.
                  Как пък един не се извини на читателите.

                  Пък да ти кажа, аз си стоя в пазара постоянно. Добър опит да ме нахраниш, че съм пенсионер излязъл от пазара. Между другото съм на 39 с 25 години на борсата. Смятай на колко съм започнал. Еми 1995 имаше масова приватизация и родителите и бабите оставиха боновите си книжки на мен и брат ми да ги инвестираме както искаме и въобще да ги управляваме. 1997 г. започна търговията и търгувах на чужди ЕГН-та, на майка и на един по-голям приятел. Ходех си по чейндж бюрата и врътках франкове, марки и долари с детските си спестявания. Както казах неуспешно (с изключение на някои малки печалби), но така се трупа опит. А ти от раз 70% с късмета на начинаещия и после .. да видим.
                  На различни пътеки сме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    тотала е не дневния ръст с 6%, когато предния ден си бил 6% надолу
                    тотала НЕ Е резултата за 6 месеца, защото си имал късмета на начинаещия и си напред с ръста на индексите
                    тотала не е дори резултат за 5 години защото това е кратък период
                    моят тотал е от 1995-та г. Вече горе долу 25 г.
                    както по-долу писах до 2003-та си губех редовно и качествено, затова не съм на твоя път с късмета на начинаещия, който е много опасен
                    аз съм на пътя на тъпия и упорития със загубите и накрая качественото натрупване (знания) стана количествено
                    около мен имаше много умни стари брокери и инвеститори, разбирай ударили яка греда тук там, но оцеляли
                    без техните съвети АБСУРД
                    И няма да го споменавам тотала си, защото е лична информация. Аз съвети и нужда от помощ нямам. Когато искам съвет се обаждам на някой. Онзи ден се обадих на един приятел от Търговище и ми даде съвет, който веднага използвах в едни преговори.

                    За борсата съвети не искам, защото знам къде да сложа "ЕМОЦИОНАЛНИЯ СТОП ЛОС". И въобще не се лакомея, ако този стоп лос ми казва НЕ, това не е ТВОЕТО, Остави го на ДРУГИТЕ. Може да е нарисувано като "ракета" както му викахме, но въобще не ме интересува, да се умножава по 1 000 ако ще.
                    Нали се сещаш, че Бъфет е обявен за най-успешния предприемач според тотала, а не според раздадените съвети и акъли. Него не го е срам да си покаже тотала, въпреки че му е интимен точно колкото и твоя. Явно при теб проблемът е друг, а не интимността. Не ти знам тотала, така че за мен не важиш. Ама продължавай да си се перчиш - коя съм аз ти спирам ентусиазма

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      ТОЙ НЕ Е НА ПАЗАРА! НЕ участва, не търгува, не притежава акции.
                      Напротив. Няма да успееш да ме провокираш да си кажа какво правя. То е интимен акт.

                      Коментар


                      • Тук верно се превърна в пенсионерска седянка от мечтатели проектомилионери, които са толкова знаещи и можещи, че за всеки случай са излезли от пазара и са се превърнали в дърдорещи наблюдали на реалните играчи, които не ги е страх да рискуват

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          и чакам вчерашната ти дневна флуктуация да видя на базата на кво ти ти е самочувствието. Както и тотала, квото и да означава това
                          тотала е не дневния ръст с 6%, когато предния ден си бил 6% надолу
                          тотала НЕ Е резултата за 6 месеца, защото си имал късмета на начинаещия и си напред с ръста на индексите
                          тотала не е дори резултат за 5 години защото това е кратък период
                          моят тотал е от 1995-та г. Вече горе долу 25 г.
                          както по-долу писах до 2003-та си губех редовно и качествено, затова не съм на твоя път с късмета на начинаещия, който е много опасен
                          аз съм на пътя на тъпия и упорития със загубите и накрая качественото натрупване (знания) стана количествено
                          около мен имаше много умни стари брокери и инвеститори, разбирай ударили яка греда тук там, но оцеляли
                          без техните съвети АБСУРД
                          И няма да го споменавам тотала си, защото е лична информация. Аз съвети и нужда от помощ нямам. Когато искам съвет се обаждам на някой. Онзи ден се обадих на един приятел от Търговище и ми даде съвет, който веднага използвах в едни преговори.

                          За борсата съвети не искам, защото знам къде да сложа "ЕМОЦИОНАЛНИЯ СТОП ЛОС". И въобще не се лакомея, ако този стоп лос ми казва НЕ, това не е ТВОЕТО, Остави го на ДРУГИТЕ. Може да е нарисувано като "ракета" както му викахме, но въобще не ме интересува, да се умножава по 1 000 ако ще.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Тотала е при гроба. Как така дневните флуктуации не са важни, като именно от тях се правят парите. Иначе щеше да имаме една дълга права черта и да чакаме само на дивиденти.

                            Ако нямаше флуктуации преди изборите, как щяхме да натоварим добри сделки?
                            Ти правиш пари от дневните флуктуации и губиш от тренда а Money печели от тренда. Затова за него волатолността е риск, който се балансира с диверсификация. Не знам дали осъзнаваш, но ако портфейла ти се движи като права черта с ъгъл на наклона, който е поголям от пазарната доходност си свършил отлична работа. Според мен всеки разумен човек би избрал при равна доходност портфейл с по-малка волатилност. По високата волатилност на портфейла е риск и изисква по-висока възвращаемост. Тоест волатилността на индивидуалният актив е източник на доход а волатилността на портфейла на риск. Смятал ли си колко е волатилността на портфейла ти? Сравнявал ли си представянето си спрямо някой Бенчмарк за по-продължителен период?

                            Коментар


                            • Логичното беше агидката от тролове, които превърнана тази тема в клоака и личен чат с пълни безсмислици, да си бяха отворили отделна тема, в която така или иначе само те щяха да си влизат и да си гукат там

                              Само че така не е гот, защото логореята, с която ни заливат иска внимание, а NYSE традиционно е тема с голям трафик и така великите гении веднага получават внимание, макар и предимно негативно, защото повечето хора тука са достатъчно интелигентни да не клъвнат

                              Нещата обаче имат лесно решение. Просто да не се влиза тука. Аз лично кликам на NYSE много по-рядко от преди, а Терзиев, Ташунко, Ивелина и Никола20 направо съм ги блокирал
                              Last edited by Money; 30.10.2020, 12:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                И аз да се намеся, понеже следя форума. ТОЙ НЕ Е НА ПАЗАРА! НЕ участва, не търгува, не притежава акции. По собствените му думи разбира се. Аз няма да тръгна да пиша под всеки пост дали му вярвам или не. Едно време пред стадиона на Локото в Надежда се събираха двайсетина пенсионери, които обсъждаха в най-големи подробности тактики, стратегии... В интерес на истината не бяха някакви идиоти и доста разбираха. Както евнухът от харема разбира от ебане.
                                дали има акции и тръгува също не е важно. Достатъчно е да познава достатъчно хора и компании и да знае техните съдби. Казали са, че умният се учи от грешките на другите. Някой пък никога не могат да се научат ...

                                Коментар

                                Working...
                                X