IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Жори, нищо не разбираш ти

    Терзо търси да зариби малоумници да цъкат повече. Това е целта and nothing elese matters

    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
    Фризьорки и таксиджии не трябва да се занимават с борси, защото иначе ще трябва да ходим вълнясали пеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

      Фризьорки и таксиджии не трябва да се занимават с борси, защото иначе ще трябва да ходим вълнясали пеш
      Какво пък толкова сложно има да се подстрижеш сам. И да сбъркаш някъде, тя пак ще порасне.
      Не е като на борсата. Ти си подстрижеш косъма на мустака, а той почне да расте под мишницата и, къде ли не другаде, където не го очакваш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        И какво лошо има в това, по дяволите???? Защо фризьорки и таксиджии да не купуват акции?????? Защо се опитваш да ги откажеш? Да не би защото се оказва, че се справят добре. Какво лошо има майките да обсъждат акции???
        Фризьорки и таксиджии не трябва да се занимават с борси, защото иначе ще трябва да ходим вълнясали пеш

        Коментар


        • Вижте CCL

          Коментар


          • Ако е за дивидента само, вземи от онова нашето. Днес падна до 5 и половина, че оне ден снесе моцно моцно.

            Коментар


            • Сърбят ме ръчичките да купя LUMN заради дивидента, че бая е паднал баш сега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                А некак си нещата да почват мязат на 2005 - 2006 и тогава е имало късметлии и смелчаци . Би следвало в темата и на пазарите да почнат да влизат , още нови участници. Мащабите и ситуацията са малко по различни, но имаме подобие и тенденцията ще се засили през следващата година. Писах некой работи ама и на старите кучета много не ви се верва. То ако беше съвсем идентична ситуацията немаше как да се напомпи пазара и формира връх. То това е работата на пазара да ни обърква и въвлича.
                Мисля, дето мащабите са различни само за момента, а тенденцията същата. Вирусът ще допринесе допълнително.
                Хабят се природни ресурси за производство на ненужни вещи. Стартъпи, р'ъйш. Ховърборд, ел. тротинетки, поставки за лаптоп в леглото (супер яко е да ти е удобно, докато си лежиш, да не ти е на гърдите, 'ми на масичката, мрън, мрън) А като трябва да стана, да изпуша една цигара, освен на лаптопа, и на тая тъпня ли да и търся място?

                Всички сме в еуфория. Акциите летят нагоре като Спейс Екс. А като им погледнем графиките на макс, какво виждаме?

                Click image for larger version

Name:	aapl-max-cropped.jpg
Views:	1
Size:	43.0 КБ
ID:	3670065

                Балони.

                Click image for larger version

Name:	amd-max-cropped.jpg
Views:	1
Size:	47.0 КБ
ID:	3670066
                И балони.

                Click image for larger version

Name:	msft-max-cropped.jpg
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	3670067
                И още балони.
                Click image for larger version

Name:	nvidia-max-cropped.jpg
Views:	1
Size:	50.0 КБ
ID:	3670068
                И още, и още.

                Коментар


                • GME го гледах преди няколко месеца. Според мен не става за дългосрочно, има дори известен риск от фалит. A пък аз толкова време да ги дондуркам стотицихиляди ET-tata, а чак сега да се присетя да пиша опции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Благодарим отсега за тикърчетата како.

                    Иначе поне на мен нещо дето се търгува двойно по ниско отпреди 10г и за 5-6г е способно да се срине 20 пъти на фона на здрав бичи пазар ( и при двете е такъв модела) не ми се нрави никак за дългосрочно, че и средносрочно. Най много за някоя друга бърза спекулацийка.
                    Чисто графически става дума, не съм гледал и не коментирам бизнеса.

                    Да пожелаем успех все пак.
                    Хм. Разгледах само Геймстоп. Играя на компютъра и съм ги чувал.
                    Има някои озадачаващи неща:

                    Благодаря, но ще пропусна!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                      Разгледайте GME и UNFI. Ако решите да инвестирате, дръжте ги поне 6м и ако сте добре възпитани ще ми благодарите

                      Кака е дълга и в двете позиции и нищо не препоръчва
                      Благодарим отсега за тикърчетата како.

                      Иначе поне на мен нещо дето се търгува двойно по ниско отпреди 10г и за 5-6г е способно да се срине 20 пъти на фона на здрав бичи пазар ( и при двете е такъв модела) не ми се нрави никак за дългосрочно, че и средносрочно. Най много за някоя друга бърза спекулацийка.
                      Чисто графически става дума, не съм гледал и не коментирам бизнеса.

                      Да пожелаем успех все пак.
                      Last edited by pipbel; 30.10.2020, 16:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        2007ма фризьорки и таксиджии купуваха акции
                        имаше тема във форума на бг майките
                        И какво лошо има в това, по дяволите???? Защо фризьорки и таксиджии да не купуват акции?????? Защо се опитваш да ги откажеш? Да не би защото се оказва, че се справят добре. Какво лошо има майките да обсъждат акции???

                        Ти с американци общувал ли си изобщо? Имам познат заварчик чист американце мултимилионер от борсата.

                        ---

                        От колко време наистина можем да се включим активно на борсите. От две години. Помниш ли какви бяха преди таксите.

                        ---

                        И М., нали искаш загубите да споделяме. Мощно се прецаках с ABBV. Не успях да продам на върха, а вчера ми е ударило стоп и е продало половината позиция на 80. Купувана е на 75. Много лоша преценка от моя страна. Също ударен стоп на CXW на 50% минус, за който няколко пъти пищях.
                        Last edited by terziеv; 30.10.2020, 15:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Ти правиш пари от дневните флуктуации и губиш от тренда а Money печели от тренда. Затова за него волатолността е риск, който се балансира с диверсификация. Не знам дали осъзнаваш, но ако портфейла ти се движи като права черта с ъгъл на наклона, който е поголям от пазарната доходност си свършил отлична работа. Според мен всеки разумен човек би избрал при равна доходност портфейл с по-малка волатилност. По високата волатилност на портфейла е риск и изисква по-висока възвращаемост. Тоест волатилността на индивидуалният актив е източник на доход а волатилността на портфейла на риск. Смятал ли си колко е волатилността на портфейла ти? Сравнявал ли си представянето си спрямо някой Бенчмарк за по-продължителен период?
                          Очевидно не следиш форума. Нямам проблем с това кой печели или губи. Ako искаш вярвай, ako искаш недей. Аз съм избрал да вярвам на написаното, което носи резултати. Бърка ме, че мишката компенсира пасивността си на борсата и липсата на собствени мисли с празнословие по форумите. Очевидно за всички има и момент на хумор, сатира и забава, но трябваше този индивид да бъде спрян от модераторите.

                          За поне десети път повтарям: обсъждайте идеи, а не участници! Ако нямате собствени идеи, просто не пишете!

                          А пък Мариян да прави каквото си иска на борсата. Просто в собствен пост от преди месец два сам обясни, че не участва. Не съм го и видял да даде съвет / мнение по темата. Очевидно го вълнува философията. Няма лошо, ама защо тук, бе майна?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            А некак си нещата да почват мязат на 2005 - 2006 и тогава е имало късметлии и смелчаци . Би следвало в темата и на пазарите да почнат да влизат , още нови участници. Мащабите и ситуацията са малко по различни, но имаме подобие и тенденцията ще се засили през следващата година. Писах некой работи ама и на старите кучета много не ви се верва. То ако беше съвсем идентична ситуацията немаше как да се напомпи пазара и формира връх. То това е работата на пазара да ни обърква и въвлича.
                            2007ма фризьорки и таксиджии купуваха акции
                            имаше тема във форума на бг майките

                            сега май не е така
                            за бинкойн на 18 000 беше така и написах че е балон
                            ей го на спихна
                            има и едно правило за балон на един приятел, което още не е покрито

                            в обобщение
                            не мога да ти кажа че пазара е балон
                            дори по скоро е реалистичен
                            защото технологиите взимат капитализацията на малкия и среден бизнес и пазарите изглеждат надути но просто малкия бизнес изчезва за сметка на големия
                            аз не съм притеснен
                            плюс японския сценарий
                            хелекоптерните пари

                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              и коментарите на големите инвестиционни банки не стават за чеп на буре
                              ето тази боза например
                              https://www.investor.bg/forex/8/a/po...nskite-314582/
                              Победа на Байдън ще подкрепи европейските пазари, на Тръмп - американските

                              Само ала бала
                              информационна диета е спасението
                              ++ Абсолютно

                              Коментар


                              • А, виж сега, Тошо, аз и на terziev щях да му призная, че е добър или късметлия независимо, че бълва простотии и нападки като за световно

                                Случаят обаче не е такъв Изброй и ти 150 тикъра и ще видиш, че сред тях ще има 5-6, които излизат добри

                                Аз даже се чудя как terziev надушва толкова много шитове. Защото аз ако пусна 150 тикъра като идеи ще нацеля поне 50-60, които бият пазара за 7-8 месеца

                                Коментар

                                Working...
                                X