IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Тотала е при гроба. Как така дневните флуктуации не са важни, като именно от тях се правят парите. Иначе щеше да имаме една дълга права черта и да чакаме само на дивиденти.

    Ако нямаше флуктуации преди изборите, как щяхме да натоварим добри сделки?
    Ти правиш пари от дневните флуктуации и губиш от тренда а Money печели от тренда. Затова за него волатолността е риск, който се балансира с диверсификация. Не знам дали осъзнаваш, но ако портфейла ти се движи като права черта с ъгъл на наклона, който е поголям от пазарната доходност си свършил отлична работа. Според мен всеки разумен човек би избрал при равна доходност портфейл с по-малка волатилност. По високата волатилност на портфейла е риск и изисква по-висока възвращаемост. Тоест волатилността на индивидуалният актив е източник на доход а волатилността на портфейла на риск. Смятал ли си колко е волатилността на портфейла ти? Сравнявал ли си представянето си спрямо някой Бенчмарк за по-продължителен период?

    Коментар


    • Логичното беше агидката от тролове, които превърнана тази тема в клоака и личен чат с пълни безсмислици, да си бяха отворили отделна тема, в която така или иначе само те щяха да си влизат и да си гукат там

      Само че така не е гот, защото логореята, с която ни заливат иска внимание, а NYSE традиционно е тема с голям трафик и така великите гении веднага получават внимание, макар и предимно негативно, защото повечето хора тука са достатъчно интелигентни да не клъвнат

      Нещата обаче имат лесно решение. Просто да не се влиза тука. Аз лично кликам на NYSE много по-рядко от преди, а Терзиев, Ташунко, Ивелина и Никола20 направо съм ги блокирал
      Last edited by Money; 30.10.2020, 12:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        И аз да се намеся, понеже следя форума. ТОЙ НЕ Е НА ПАЗАРА! НЕ участва, не търгува, не притежава акции. По собствените му думи разбира се. Аз няма да тръгна да пиша под всеки пост дали му вярвам или не. Едно време пред стадиона на Локото в Надежда се събираха двайсетина пенсионери, които обсъждаха в най-големи подробности тактики, стратегии... В интерес на истината не бяха някакви идиоти и доста разбираха. Както евнухът от харема разбира от ебане.
        дали има акции и тръгува също не е важно. Достатъчно е да познава достатъчно хора и компании и да знае техните съдби. Казали са, че умният се учи от грешките на другите. Някой пък никога не могат да се научат ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          явно трудно разбираш, да се опитам по друг начин. Самочуствието му предполагам е защото е на пазара от 20 години. Дневните флуктоации не са важни, и играещите на ролетка на черно/червено също биха имали огромни печалби докато не занулят един ден.
          И аз да се намеся, понеже следя форума. ТОЙ НЕ Е НА ПАЗАРА! НЕ участва, не търгува, не притежава акции. По собствените му думи разбира се. Аз няма да тръгна да пиша под всеки пост дали му вярвам или не. Едно време пред стадиона на Локото в Надежда се събираха двайсетина пенсионери, които обсъждаха в най-големи подробности тактики, стратегии... В интерес на истината не бяха някакви идиоти и доста разбираха.
          Last edited by Andi11; 30.10.2020, 12:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            тотала тотала е важен
            това дневните флуктуациии прасетата ги яли на тия волатилни рейнджови пазари
            Тотала е при гроба. Как така дневните флуктуации не са важни, като именно от тях се правят парите. Иначе щеше да имаме една дълга права черта и да чакаме само на дивиденти.

            Ако нямаше флуктуации преди изборите, как щяхме да натоварим добри сделки?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              и чакам вчерашната ти дневна флуктуация да видя на базата на кво ти ти е самочувствието. Както и тотала, квото и да означава това
              явно трудно разбираш, да се опитам по друг начин. Самочуствието му предполагам е защото е на пазара от 20 години. Дневните флуктоации не са важни, и играещите на ролетка на черно/червено също биха имали огромни печалби докато не занулят един ден.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                тотала тотала е важен
                това дневните флуктуациии прасетата ги яли на тия волатилни рейнджови пазари
                и чакам вчерашната ти дневна флуктуация да видя на базата на кво ти ти е самочувствието. Както и тотала, квото и да означава това
                Last edited by IvelinaJensen; 30.10.2020, 12:01.

                Коментар


                • Разгледайте GME и UNFI. Ако решите да инвестирате, дръжте ги поне 6м и ако сте добре възпитани ще ми благодарите

                  Кака е дълга и в двете позиции и нищо не препоръчва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение



                    Ако е тренд фолуър защо да слага стопове? та да го вадят разни шишове от пазара на загуба? Това логично ли е

                    ние какво сме
                    трейдър или фололър и ако сме фололър в каква посока следваме
                    нагоре или надолу?

                    Аз такива въпроси си задавам на мен
                    Не на някой друг
                    защото пазара е огромен и места за удавяне има доста, трябва да се ограничат
                    стоповете са за трейдъри
                    за следващите тренд няма стопове
                    просто когато реша Ръчно още МАНуално си режа единия крак ( продавам на загуба) трудно е. Но няма да оставя машинка да ме продава на ниво на което искам да купя

                    Така си мисля аз
                    може и да греша
                    Тъкмо същото го мисля. Ако ще продавам на загуба, аз ще решавам кога и дали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      тотала тотала е важен
                      това дневните флуктуациии прасетата ги яли на тия волатилни рейнджови пазари
                      я поясни на кое му викаш тотал?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        и какво искаш да ти отговоря? Казваш ми да мисля. Аз не съм спирала да мисля. Повече от това не мога - толкова са ми възможностите. Така че не виждам никаква ползва от коментара ти. Искаш да ме засегнеш - това е. Ми хубу. Благодаря ти... кво друго да ти кажа....
                        окей извинявай
                        повече няма да се правя на Конфуий с теб

                        никога няма да пиша на някой да си седне на ръцете или да закрие позицииите за известно време (три месеца) защото бидейки трейдър може да прави пари и надолу и нагоре и в рейндж. не е тред фолуър за да изпусне нещо. Ако е тренд фолуър защо да слага стопове? та да го вадят разни шишове от пазара на загуба? Това логично ли е

                        ние какво сме
                        трейдър или фололър и ако сме фололър в каква посока следваме
                        нагоре или надолу?

                        Но при малък портфейл трябва да се вадят яко пари за да се рентиерства. Ей тук е закопано едно умряло куче, защото не се мисли "колко може да снесе пазара" а "от колко пари имам нужда аз?, а 40% годишно на 130 000 евро, значи толкова щеискам от пазара".

                        Аз такива въпроси си задавам на мен
                        Не на някой друг
                        защото пазара е огромен и места за удавяне има доста, трябва да се ограничат
                        стоповете са за трейдъри
                        за следващите тренд няма стопове
                        просто когато реша Ръчно още МАНуално си режа единия крак ( продавам на загуба) трудно е. Но няма да оставя машинка да ме продава на ниво на което искам да купя

                        Така си мисля аз
                        може и да греша
                        Last edited by mpy_yordanov; 30.10.2020, 11:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          всъщност е това мога да ти кажа - доходност от вчера. Воала. А ти на колко процента си?
                          тотала тотала е важен
                          това дневните флуктуациии прасетата ги яли на тия волатилни рейнджови пазари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                            днес в 20:33 писах коментар към теб, но ме игнорира
                            всъщност е това мога да ти кажа - доходност от вчера. Воала. А ти на колко процента си?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              днес в 20:33 писах коментар към теб, но ме игнорира
                              и какво искаш да ти отговоря? Казваш ми да мисля. Аз не съм спирала да мисля. Повече от това не мога - толкова са ми възможностите. Така че не виждам никаква ползва от коментара ти. Искаш да ме засегнеш - това е. Ми хубу. Благодаря ти... кво друго да ти кажа....

                              Коментар


                              • Ако повечето български брокери не успяват да правят пари, значи няма нужда от тях. Поне на този етап

                                Съчувстние чисто човешки е окей, но по-добре да се насочат към други дейности

                                Да зарибяват балъци, на които да взимат парите е социално вредна дейност

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Виж сега, аз към българските брокери чисто човешки изпитвам съчувствие- тъкмо бяха започнали да правят нещо като бизнес и всичко приключи набързо, дишат само тези, които покрай УДтата си са на хранилка от пенсионни фондове, а реално такъв бизнес е нужен, макар и за малко хора..
                                Last edited by Money; 30.10.2020, 08:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X