IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес Тръмп като размаже ония измекяри борсата и бизнеса ще полудеят.Предполагам че ще се опитат да му спретнат криза но той е тарикат и ще измисли противодействие.

    Коментар


    • BABA извън сесията? Аз взех, че гризнах малко...

      Коментар


      • Колеги днес ябълката се отблагодари със страхотна спекула.До тук 520 $ кеширана печалба в касичката на стария индианец.И понеже артията е арна я подкрепих с покупката на новия Iphone 12 pro 512 GB. Страхотна машинка от която ще сърфирам на борсата .

        Коментар


        • representjah , спри се, човече. Имаме си вече един истерик във форума. Никой никому не е длъжен. Открий светия граал на инвестирането и го сподели с нас, щом не ти се нравят отговорите. Ти очевидно не искаш да разбереш как става, защото данъчното законодателство е със свободен достъп и досега да си го прочел три пет пъти. Няма как да се възползваш от пенсионните програми на САЩ или Англия, без да си поне постоянно пребиваващ. Не ти и трябва. Пак ти повтарям, че като индивидуален инвеститор данъчно ти си далеч по-привилегирован в България. Ако си чел назад форума, знаеш някои места, където няма данък при източника. Ако си любопитен, би трябвало вече да си открил още поне една две врътки за предимствата на това да инвестираш от България.

          За офшорни компании вече е друга бира. Там трябват доверени хора, допълнителни пари за кипърски лешпери или островни аборигени. Питай mpy_yordanov и неговите милионери, те със сигурност знаят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            аз си мисля, че и в Европа плащаш данък върху капиталовата печалба чак когато продадеш акциите . Да не говорим, че има и необлагаеми.
            Ако си в България, не плащаш данък за капиталова печалба от сделки на регулирана европейска борса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah

              Казвам че не дължъш dividend tax ако реинвестираш дивидента (чети за DRIP), и само веднъж когато продадеш накрая акцията - capital gain tax.
              аз си мисля, че и в Европа плащаш данък върху капиталовата печалба чак когато продадеш акциите . Да не говорим, че има и необлагаеми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah
                Колеги малко помощ ми трябва.
                България е данъчен рай. Не знам къде живееш, но ако искаш да играеш на борсата, да го правиш от България ти е далеч по-изгодно, отколкото от САЩ. Да не говорим, че в САЩ без всяка година да цаниш счетоводител не можеш се оправи. Ако искаш още данъчни съвети, давай в друга тема да ги бистрим, моля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah
                  Колеги малко помощ ми трябва. Оказва се, че Европа е изключително неприятно място за дребния инвеститор. Човек не може да се възползва от най-голямото предимство, compound interest, натрупването на капитала. Реинвестирането на дивидента на практика е невъзможно, освен в UK. А математиката е отчайваща.

                  Пример - имаме 100К които сме инвестирали в коомпания с 10% годишна доходност. Capital gain tax - 18%, Dividend Tax - 15%
                  Ако сме в САЩ, след 30 години ще имаме натрупани 1.56 милиона, ще платим 18% Capital Gain Tax = 268K, Чист резултат: 1.32 Милиона

                  Европа. Същите параметри. Всяка година плащаме dividend tax 15%, а на много места е и 35%. След 30 години: 1.07 Милиона, платени дивиденти - 170К през този период. И ако трябва да дължим Capital gain tax на 1.06 МИлиона (15% за пример), чистият резултат отива на 920К.

                  Жив обир дето се вика. Къде са 1.32 Милиона, къде са 920К.

                  ЦИфрите са примерни, но картинката си остава грозна. Започвам да се замислям за зелена карта.
                  доколкото разбирам, искаш да кажеш, че в САЩ не се плаща данък всяка година, а веднъж на 30г ??

                  Коментар


                  • Мисля, че вече има къде да влизаш и по-дългосрочно. Аз се наместих вече и ми се струва удобно. От юни не съм имал такъв ден - 9 парчета >5% скок, само АМ надолу. Ако паднат още, ще гледам да добавям само, а не да продавам. В допълнение една ковид полуспекулация, която засега е бая успешна. Даже и там се замислям дали да не добавям. Плюс, че най-накрая се светнах да правя по някой друг долар отгоре от ET. Само един IT трън на почти -40% ме боде неприятно, но животът не е идеален. Да ми е за урок да не пипам такива шитни.

                    Коментар


                    • За днес прилична спекула с ябълката.Затворих позициите на кеш с 344 $ в касичката печалба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        Освен цените на суровините, един от факторите, които оказаха натиск върху запасите от нефт и газ през последните години, е убеждението, че изкопаемите горива в крайна сметка ще бъдат заменени от възобновяеми енергийни източници. Въпреки че това може да е вярно, ще отнеме време, за да се случи този преход.
                        Според годишната перспектива за енергийната информация на Американската администрация за енергийна информация (EIA), производството на dry natural gas в САЩ до 2050 г. се очаква да се увеличи в повечето случаи.
                        Прогнозира се ръст от 1,9% годишно в производството на сух природен газ от 2020 до 2025 г.
                        Има по-консервативно управление (от фамилията Кох), спрямо други тикери и добър дивидент.
                        Средносрочно зависи от новия президент и кога ще изчезне Ковида.
                        Почти изцяло съгласен. Изобщо не мисля, че ОКЕ са грешка, но EPD са доста консервативни, а MMP супер диверсифицирани. Отделно такива като MPLX имат гарантиран обем, заради главния партньор. Нещо като АМ/АR. MPLX, АМ имат по-висок дивидент. Защо не добивач, а тръби? Заради дивидента ли само? Идеята е да държиш OKE или с тях диверсифицираш?

                        И аз съм за 100% за газа и абсолютно не вярвам някога да бъде заменен. Но прогнози до 2050-та са несериозни. Това специално не може да е аргумент.

                        ---

                        Баси, пищи ми, че Antero мина 8%. Газзззз
                        Last edited by terziеv; 02.11.2020, 22:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Защо точно OKE? С какво са по-арни от EPD или МPLX, KMI, MMP например? Според мен са далеч извън първата тройка.
                          Освен цените на суровините, един от факторите, които оказаха натиск върху запасите от нефт и газ през последните години, е убеждението, че изкопаемите горива в крайна сметка ще бъдат заменени от възобновяеми енергийни източници. Въпреки че това може да е вярно, ще отнеме време, за да се случи този преход.
                          Според годишната перспектива за енергийната информация на Американската администрация за енергийна информация (EIA), производството на dry natural gas в САЩ до 2050 г. се очаква да се увеличи в повечето случаи.
                          Прогнозира се ръст от 1,9% годишно в производството на сух природен газ от 2020 до 2025 г.
                          Има по-консервативно управление (от фамилията Кох), спрямо други тикери и добър дивидент.
                          Средносрочно зависи от новия президент и кога ще изчезне Ковида.
                          Last edited by hazard; 02.11.2020, 21:34.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            OKE я пуснах още през май, не качи много тогава, енергийните бяха пренебрегнати това лято, не беше trendy
                            Защо точно OKE? С какво са по-арни от EPD или МPLX, KMI, MMP например? Според мен са далеч извън първата тройка.

                            Коментар


                            • Айде вход при ябълката 100 бр на 107.45 $.Ще ги продам на 108 $

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                                Аз имах предвид пазара като цяло, че почна да плъзга надолу.
                                Аз съм на кеш.Опппс Apple под 107.5 $ Влизам да купувам.До после.
                                Last edited by Andi11; 02.11.2020, 21:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X