IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз напълних гащите с БАБА-та и сега на 266$ и излезнох с 40% от позицията си да изчакам да видя какво ще става.


    Гледам, че почнаха да излизат и новини колко невероятен бил деня "Singles Day" на BABA-та днес и обикновенно новините са точно на обратно .

    Гледам че и 268$ стигна на пре-маркет-а ама като цяло се мъчи доста в тези граници.
    Last edited by pantaleev; 11.11.2020, 15:29.

    Коментар


    • https://www.marketwatch.com/story/ho...wsviewer_click

      https://www.marketwatch.com/story/as...sociated-press

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        С BABA в момента стават интересни неща. Върви премаркет с нелоши обеми на цена >261. В същото време в ХК цената е 256. Сигурно пропускам нещо, но преди не съм виждал такава разлика. Или пък китайците са някви тъпаци.
        Не са китайците тъпите

        Коментар


        • С BABA в момента стават интересни неща. Върви премаркет с нелоши обеми на цена >261. В същото време в ХК цената е 256. Сигурно пропускам нещо, но преди не съм виждал такава разлика. Или пък китайците са някви тъпаци.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Edва ли има много хора във форума, които да са по-добре запознати с точно тези компании, отколкото си ти самата.
            писах ги щото някой пита кво търгувам.

            Иначе чудесно е, че спорите, ако е заради самия спор. Реално право имат само тия с гадателските способности. Не знам тук има ли такива )))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              стига си драскал тук - писах ти 3 майла. Виж ги - намерих дойна крава.

              Иначе вчера купих Ørsted и NKT, и днес са ми нагоре. Портфолито съм го пускала назад. BAVA също ги имам и са леко нагоре днес - пропуснах да ги продам на пика преди няколко месеца и от тогава са ми на дълбок минус. Дано от хубавите новини днес се съживят леко. Carlsberg (CARL B) също отдавна чакам да скочат и скочиха ама изпуснах пика да ги разкарам. А месеци ги чаках да мина на плюс. На много малък плюс съм от тях и ще чакам следващия пик
              Edва ли има много хора във форума, които да са по-добре запознати с точно тези компании, отколкото си ти самата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Какво не им харесвате на технологичните?!? Години наред растежът им е над 20-30% годишно, говоря за бизнеса им, не само за капитализацията. Предпочитам да съм съдружник в растящ бизнес, а не в намаляващ, както предлаш ти ...
                При увеличаващо се население, не разбирам защо смяташ храни и индустрия за намаляващи бизнеси. Иначе съм съгласен, че от балоняци и лалета могат да се направят повече пари, ама ми е трудно да ги уцеля. С печеливша компания на 100 години, минала без проблем през 2008-ма и плащаща дивидент, няма нужда да си чак толкова късметлия.

                Затова се дивя, че някой смята Eпъл за по-малко спекулативен залог от Oлин или Виза за по-сигърна от WASH.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Начи, разберете се лузърите. Едните ме обвинявате, че само компании съм препоръчвал, а не съм по стратегиите и обясненията; ти ме обвиняваш, че съм по празните приказки.

                  Признавам, че ми вдигате яко самочувствието, защото става пределно ясно какъв ми е "проблемът".

                  Пък да не говорим, че поне едно десетилетие теховете изобщо не са най-рискови.
                  стига си драскал тук - писах ти 3 майла. Виж ги - намерих дойна крава.

                  Иначе вчера купих Ørsted и NKT, и днес са ми нагоре. Портфолито съм го пускала назад. BAVA също ги имам и са леко нагоре днес - пропуснах да ги продам на пика преди няколко месеца и от тогава са ми на дълбок минус. Дано от хубавите новини днес се съживят леко. Carlsberg (CARL B) също отдавна чакам да скочат и скочиха ама изпуснах пика да ги разкарам. А месеци ги чаках да мина на плюс. На много малък плюс съм от тях и ще чакам следващия пик

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Полу тех е, защото има голяма част реален бизнес модел. Приеми, че там направих грешка и се подведох по еуфорията. Като цяло теховете трябва да падат с МНОГО, а идустриалните (като OLN, дето е твърдо нье) да катерят с МНОГО. Не говоря за логика (само Господ може да каже кое е логично и кое не), а за малко елементарен здрав разум. Не съм сигурен обаче доколко такъв присъства на борсата.

                    При все това, продължавам да смятам, че по същество няма значима тех компания, която заслужава сегашната си цена. Някаква комедия е AMDби да е оценена на 1/2 Интел.
                    Какво не им харесвате на технологичните?!? Години наред растежът им е над 20-30% годишно, говоря за бизнеса им, не само за капитализацията. Предпочитам да съм съдружник в растящ бизнес, а не в намаляващ, както предлаш ти ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%
                      Хубаво е че си на профит, но тези душевни терзания дето си причиняваш не си струват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Тех компаниите са НАЙ-скачащите и най-рисковите естествено. И това е от 100 години. Не 1, 10. от 100, откакто има борса.
                        При тебе има само бля бля - играй и печели даже стоичката го е казал.
                        Начи, разберете се лузърите. Едните ме обвинявате, че само компании съм препоръчвал, а не съм по стратегиите и обясненията; ти ме обвиняваш, че съм по празните приказки.

                        Признавам, че ми вдигате яко самочувствието, защото става пределно ясно какъв ми е "проблемът".

                        Пък да не говорим, че поне едно десетилетие теховете изобщо не са най-рискови.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Четеш ли изобщо какво съм написал или видя две абревиатури и юруш на клавиатурата. Баси, три реда са и пиша на български:



                          Няма проблем да не си съгласен, но има проблем да те мързи да четеш, но не и да пишеш.
                          Тех компаниите са НАЙ-скачащите и най-рисковите естествено. И това е от 100 години. Не 1, 10. от 100, откакто има борса.
                          При тебе има само бля бля - играй и печели даже стоичката го е казал.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%
                            Не се стестявай да ни казваш
                            ​​​​​какво купуваш и на какви цени, и кога продаваш и ние да облажим малко

                            ​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                              Ивелина, чак те съжалявам.
                              Купи си GME и го забрави в портфейла. През Април ще ми благодариш
                              eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                И как точно да се стегна. То замина. Знаех си, че вчера е ден за продан ама пусто FOMO. Проблемът ми е, че квото и да направя се оказва грешка и това ме парализира и не смея нищо да правя повече

                                Драйфа ми се от шортери - ебаха майката на маркета
                                Ивелина, чак те съжалявам.
                                Купи си GME и го забрави в портфейла. През Април ще ми благодариш

                                Коментар

                                Working...
                                X