IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отново за умните пазари:

    CEO of PFE Albert Bourla on Monday sold 132.5K shares of company stock for $41.94 each. Executive VP Sally Susman sold 43.66K shares at the same price. Added up, that's nearly $7.5M worth of stock.

    Both sales were made under 10b5-1 programs, Bourla having adopted his trading plan in August, and Susman one year ago.

    The sales came a few hours after the company announced positive preliminary results for its Covid-19 vaccine candidate, sending Pfizer shares (and the major averages) sharply higher.

    Защо ли са толкова нагли? Може би защото номерът си върви от време оно.

    ---

    Иначе разкарах по-голямата част от позицията във PFE на почти същата цена. Проблемът е, че нищо друго не ми се продава, а посоката очевидно е ↓

    Да не говорим, че ако Тръмп продължи да се инати, Ковидът изведнъж ще стане още по-смъртоносен. Ако ЕТ пак отиде под 5, ще пазарувам.
    Last edited by terziеv; 12.11.2020, 09:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
      Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

      @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?
      Борсата ще върне.Днес шортнах 700 Ейпъла на 119.5 $ и още 700 бр от една друга акция на цена 22.5 $ .Държа кеша и наблюдавам цирка.Тук в САЩ е затишие пред буря около изборните резултати.Демократите мълчат като гъзове а Тръмп задейства прокурорите на страната.Нещо мътно има около изборите.Пазара ще падне скоро.Добре че се вдигна последните няколко дена да изчистя всичко и изляза на кеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
        Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

        @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?
        E’Trade

        Коментар


        • Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

          @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            що бе - който е купил снощи технически днеска се облажил. Дау много скочи и е нормално леко да коригира днес. Аз съм доволна - върнах си вчерашната загуба
            Спекулката малко трудно вървеше.До тук за днес само 790 $ кеширана печалба.трябваше да е повече.Ама има още време докато приключи афтърмаркета и може да направя хилядарка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Не го бива днес.Измъчена работа.Виждаш ли как изгуби интусиазъм пазара.Обикновенно след това следват разпродажби .
              що бе - който е купил снощи технически днеска се облажил. Дау много скочи и е нормално леко да коригира днес. Аз съм доволна - върнах си вчерашната загуба

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                Нещо реалността май почна да натежава на пазара .

                Нещо замря работата последните няколко часа. Пулс на труп има.
                Не го бива днес.Измъчена работа.Виждаш ли как изгуби интусиазъм пазара.Обикновенно след това следват разпродажби .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Уфф, в гинко билоба инвестирай. 100 пъти го обяснявах. С други думи - 37% данък има тук и нямам никаква файда. Написах ти кои/къде са ти с 0% при източника.

                  ---

                  Затварям дюкяна за днес. загубих си времето и нервите да зяпам как газови и танкери летят, а аз отдолу подсмърчам като циганче в канцелария. Каква стана тя... каквото исках да имам най-много ми е 5% от портмонето. Даже техът, дето не го искам, ми е повече. Това да си пророк е много неблагодарна работа.

                  Данайците на AHТ, мамаимбезменеизлетеха.
                  Много ги мислиш тия сектори и проценти от портфейла. Аз купувам където подуша келепир и не ме интересува от какъв сектор е. Казах ти че бих инвестирала всичко в NIO без грам угризения.

                  Да, казал си ми че ако е LP (OMP са точно LP) е без такса дивидент в Револут. Но не разбрах защо точно в Револут. Ето това е от сайта на OMP по темата, но не му разбирам смисъла. Ако може на проЗ бъргарски някой да го преведе, не буквално, щото буквално и аз си го превеждам, а понятно:

                  A partner in a publicly traded partnership owns units of the partnership rather than shares of stock and receives cash distributions rather than dividends. Any cash distributions made by a partnership are not taxable as long as the partner’s tax basis in that partnership exceeds zero.

                  Последната част на изречението по-конкретно не ми е ясна. И означава ли, че ако купувам през моя брокер ще плащам такса източник понеже не е Револут?

                  Коментар


                  • Нещо реалността май почна да натежава на пазара .

                    Нещо замря работата последните няколко часа. Пулс на труп има.
                    Last edited by pantaleev; 11.11.2020, 21:11.

                    Коментар


                    • Tерзич купи си някой индекс брат, че много се мъчиш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        Какво имаш предвид с 0% дивидент? Нищо не разбрах. Утре им е ex-divident и дават по 0.54$ на акция. Мисля, че ако се купи днес ще се вземе дивидидент. Или греша?
                        Уфф, в гинко билоба инвестирай. 100 пъти го обяснявах. С други думи - 37% данък има тук и нямам никаква файда. Написах ти кои/къде са ти с 0% при източника.

                        ---

                        Затварям дюкяна за днес. загубих си времето и нервите да зяпам как газови и танкери летят, а аз отдолу подсмърчам като циганче в канцелария. Каква стана тя... каквото исках да имам най-много ми е 5% от портмонето. Даже техът, дето не го искам, ми е повече. Това да си пророк е много неблагодарна работа.

                        Данайците на AHТ, мамаимбезменеизлетеха.
                        Last edited by terziеv; 11.11.2020, 18:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Ако можех да го дръпна с 0% дивидент, щях да влача. Проверих и няма няма начин, та смисълът абсолютно се губи.
                          Какво имаш предвид с 0% дивидент? Нищо не разбрах. Утре им е ex-divident и дават по 0.54$ на акция. Мисля, че ако се купи днес ще се вземе дивидидент. Или греша?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            terziev, зимай OMP. Аз избързах и го взех скъпо на оупъна ама падна малко от тогава. Поне тлъст дивидент да хванеш последен шанс

                            Днеска умрела работа - почти ми изядоха печалвабата от датския маркет
                            Ако можех да го дръпна с 0% дивидент, щях да влача. Проверих и няма няма начин, та смисълът абсолютно се губи.

                            Коментар


                            • terziev, зимай OMP. Аз избързах и го взех скъпо на оупъна ама падна малко от тогава. Поне тлъст дивидент да хванеш последен шанс

                              Днеска умрела работа - почти ми изядоха печалвабата от датския маркет

                              Коментар


                              • Най-накрая да освободя ресурс за по-голямо парче от AR/АМ и те вече не са за купуване. То от тези май само ET остана на промоция.

                                Днес май ще съм пас. Не виждам нищо за купуване (гррррр между ръцете ми мина LAKE, мамамустара!). Не ми се и продава, че са ми убавци.

                                Приемам предложения. Без тех.

                                ---

                                А пазарът вече избяга. Не виждам очевадни промоции, като до преди 5-6 дни. Имотните, финовете, газ/нафта в небето. Добивните почти не са паднали... със сигурност има, ама следя близо двеста и от тях не виждам нещо начертано. А миналата седмица се чудех кое по-напред да взема.
                                Last edited by terziеv; 11.11.2020, 17:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X