IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
    Има няма 10-15 човека пишат в тази тема/форум ... и то хора с много над средното интелектуално ниво
    Тука не си много прав. Подценяваш средното ниво.

    Заяждането е от скука и баш ниско интелектуално ниво. Ето, ти правиш нещо. Хубаво/лошо, но правиш. Съответно можеш да споделиш конкретно преживяване, опит, идея... дори да попиташ нещо, което не ти е съвсем ясно, но искаш да научиш.

    Какво обаче може да сподели Мунчо с 5те търговии за годината? Или Мариян, който е с 0? Да не забравяме, че сме в борсова тема. Какво им остава, ако искат да участват? Да копират чужди мнения отнякъде или да злобеят под форумните постове.

    За това не е виновен народ, държава, киша или гриша, а конкретни никове и липсата на адекватна модерация. Ако Мунчо и Ватников вярно са едно и също лице, всяка надежда е напразна. Вторият съсипа всяка дискусия под статиите, нс първия му гледаме тук сеира.

    Коментар


    • То не му е мястото на това тука, обаче не мога да се сдържа да не го кажа. Ако човек погледне този форум, веднага добива представа защо България е в положението в което е. Има няма 10-15 човека пишат в тази тема/форум ... и то хора с много над средното интелектуално ниво .. и общо взето в темата са основно дразги и заяждане. То хубаво да има спорт-на злоба, ама чак пък толкова. Не знам дали има друг такъв народ като нашия.

      Съжалявам за отклонението, обаче просто е жалко на какво прилича темата.

      П.С. Ако някой въобще се интересува от мнението на новобранец, който реално търгува на американската борса. Аз имам супер малко опит с по-голяма сума на борсата, но петъка покрай Ташунковите идеи и аз шортнах Епъла (доходност около 0.4% за 4 часа, естествено с сума само около 3% от цялото портфолио). Харесва ми идеята за момента да се държи кеш основно и ако има шанс и за 0.1% на ден, защо да не го ползваш. А и може да си шортиш и акция, която така или иначе би си купил в случай, че нещата отидат на зле . Може би произтича от идеята, че аз като цяло не вярвам на пазара в момента (предвид политическа,икономическа ситуация, а и този вирус) и смятам, че е супер набалончен и се получава хем сърби хем боли. Никой не може да ме убеди, че това е нормално:

      So far in 2020, NIO has sold 10,429 cars, up 68% from the same period last year (Mkt cap 60.70B)
      Toyota - 2019 - sold 10.7 million cars ( Mkt cap 233.31B )

      Но пък и за момента няма друга алтернатива къде да ходят парите така, че играем и се пазим до колкото можем и кой както му пасва на характера/вижданията.

      Доходност от 23 Септември, когато влязох с по-голяма сума е 10.2%, което за голяма изненада на професионалистите и многознайковците е много близко до sp500. В момента държа 49% кеш.
      Last edited by pantaleev; 15.11.2020, 01:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Не слагаш стопове и играеш къси на балоняка Епъл за педесет стинки печалба и всека друга бърза спекула.
        И кво викаш, наблюдението усещането на пазара те предпазва.
        Tи на ден колко печалба правиш? А на година?

        И изобщо каква е целта на тази пръдня, дето я изпусна? Въпрос няма, съвет няма, споделяне на опит няма?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

          Стопове слагам само когато по някаква причина нямам възможност да гледам пазара.Иначе аз го наблюдавам през цялата търговия и на момента го усещам къде ми е входа и къде изхода.Понякога в рамките на 1 час сменя няколко пъти посоката и ако не го следя няма как да хвана диапазона в който да завъртя бързата спекула.Има дни в които до отваряне на редовната сесия съм изкарал 200-300 $ кеширани и мога да приключвам за деня,но на мен ми е интересно колко максимум може да направя и затова продължавам да играя.Както казват апетита идва с яденето .
          Не слагаш стопове и играеш къси на балоняка Епъл за педесет стинки печалба и всеква друга бърза спекула.
          И кво викаш, наблюдението и усещането на пазара те предпазва.
          Last edited by Todor Sabev; 14.11.2020, 22:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Като търгуваш, слагаш ли предварително profit taker и стопове, или го караш на усет?
            Стопове слагам само когато по някаква причина нямам възможност да гледам пазара.Иначе аз го наблюдавам през цялата търговия и на момента го усещам къде ми е входа и къде изхода.Понякога в рамките на 1 час сменя няколко пъти посоката и ако не го следя няма как да хвана диапазона в който да завъртя бързата спекула.Има дни в които до отваряне на редовната сесия съм изкарал 200-300 $ кеширани и мога да приключвам за деня,но на мен ми е интересно колко максимум може да направя и затова продължавам да играя.Както казват апетита идва с яденето .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Срамота. Не ми беше поста 1-2 реда, а цели три абзаца... споко, схванах. Чекам да дойде някой да напише за 50-ти път "щом фризьорки и таксиджии..." и да експлейне как ей сега, за малко, ще изкара пари, пък видиш ли ретейла? ще лузне.

              Явно тука няма проблем да задръстваме с глупости. Чаках Марян или неговите приятели форумните милионери да пуснат това:

              Quant Shock That ‘Never Could Happen’ Hits Wall Street Models

              That revelation spurred the biggest moves ever in Quigley’s $3.9 billion portfolio. While stock benchmarks cheered the news, Wall Street’s most popular styles of quant trading got hit by a historic storm.

              ...

              И типичното обяснение/оправдание на нулевака: Quigley spelled out the odds to clients in a note. As he computed it, the crash in the momentum factor was so rare that writing out the chances of occurrence on any given day required a 16-digit number -- followed by 63 zeroes.

              https://www.bloomberg.com/news/artic...s?srnd=premium

              Колко ли му е тоталът на този? Бас държа, че и той е бил вещ в изобразителното изкуство като Едиота. И колко ли удари от пазара трябва да получи, за да почне да уважава фризьорките и таксиджиите. Ма ме съмнява, че дори да занули, пак ще обяснява, че било 1 на милярд кърък и той не е виновен, не е ръб.
              Това сега сериозно ли го пусна, 3 и 8 стандартни отклонения? Че март имаше дни с 15-20 сигми, при това преди фризьорките и таксиджиите да налазят пазара. След като обаче вече са тук не е лошо в паузите между двама клиенти да прочетат малко за разликите между извадка и популация

              Коментар


              • Като търгуваш, слагаш ли предварително profit taker и стопове, или го караш на усет?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Oня ден, като доразтоварих Файзера, за малко да го скъся веднага. Едва се овладях. За шортене съм си обещал - докато нямам милион, най-много къси индекси. За жалост от Европа през IBKR най-хубавите, с як лост, са недостъпни.
                  Аз направих това ейпъла,но като цяло деня ми беше слаб.Нещо не вървеше играта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Цитирам оригиналния пост от 19-ти юни. Колко ли трябва да си жалък, за да лъжеш за елементарни неща по форумите и да разчиташ, че някой ще го домързи да пусне едно търсене. Барем ме изкараш с процент два по-ниска печалба. Същи като художника Едиот, дето "забравяше" половината компании.

                    19.06 WASH:
                    open: 33,88
                    close: 32,45
                    high: 33,12
                    low: 31,89

                    13.11: close 37,56

                    + два пъти по 0,45 нето

                    Обща доходност: 18,5%

                    Ама понеже Мунчо е хомосексуалист, няма да му изтрием лъжливия клеветнически пост!
                    Верно ли Мунчо е нежняк??? Ей сега разбирам,защо имам непоносимост към него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      Хахахаха.Шортенете е по-велика игра от стискането на артиите .
                      Oня ден, като доразтоварих Файзера, за малко да го скъся веднага. Едва се овладях. За шортене съм си обещал - докато нямам милион, най-много къси индекси. За жалост от Европа през IBKR най-хубавите, с як лост, са недостъпни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        Знаеш ли колко ми дреме на портфейла, че някой си не иска да ми верва

                        Разбрах кой е изял лайната и е сринал NIO. Знаех си, че такъв срив няма как да е случаен. За съжаление никой не може да предвиди кога ще се появи някой ненаял се манипулатор да срути поредната акция, че покрай нея срути още няколко. Шортерите и те трябва да се облагодетелстват. Кой нещастник е измислил шортенето да го застрелям

                        https://citronresearch.com/wp-conten...s-the-Plug.pdf

                        https://finance.yahoo.com/m/73e77b18-b6e4-3983-bab4-cd1c5ecf540b/as-nio-races-higher-.html
                        Хахахаха.Шортенете е по-велика игра от стискането на артиите .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Петъчната порция интересни компании са WASH и мексиканските летища OMAB. И двете са силно подценени. В SA пишат, че изтеглянето на продукцията от Китай ще облагодетелства Мексико и съответно транспорта от тази посока. Предвид свързаността на двете икономики, това си остава чисто доларова компания.

                          За сведение NIOто за два дни е +10%.

                          И стига с простотиите. Как пък някои не се замислиха за секунда, че и от най-големия идиот може нещо да се научи. Признавам си, че съм само на тестов акаунт и повтарям, че повечето неща не са ми ясни. Отново призовавам по-напредналите да споделят конкретни идеи, а не общи приказки.
                          Цитирам оригиналния пост от 19-ти юни. Колко ли трябва да си жалък, за да лъжеш за елементарни неща по форумите и да разчиташ, че някой ще го домързи да пусне едно търсене. Барем ме изкараш с процент два по-ниска печалба. Същи като художника Едиот, дето "забравяше" половината компании.

                          19.06 WASH:
                          open: 33,88
                          close: 32,45
                          high: 33,12
                          low: 31,89

                          13.11: close 37,56

                          + два пъти по 0,45 нето

                          Обща доходност: 18,5%

                          Ама понеже Мунчо е хомосексуалист, няма да му изтрием лъжливия клеветнически пост!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Хайде стига папагалствате от умни сайтове. Просто не е вярно. Това "правило" важи в 1/3 от случаите. Изключително рядко движението отговаря на сумата от дивидента. Ташунко да ти каже какво прави с ET.

                            Българската ставка е 5%. (добавка: ставка за дивидента, а капиталовата е 10%)

                            Опциите не ти дават дивидент.
                            Оффф говори ми за дивидента на ЕТ.Так как ги одрах август не е истина.Бях намислил една схема в която не бях сигурен дали ще проработи,обаче всичко стана по план и прибрах тлъста печалба.Чаках ги с нетърпение сега ноември за новия дивидент но те го намалиха и се отказах.В момента не ги търгувам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              и тотала за месеца е?
                              и от 1 януари е ?
                              47k
                              7k

                              Коментар


                              • Срамота. Не ми беше поста 1-2 реда, а цели три абзаца... споко, схванах. Чекам да дойде някой да напише за 50-ти път "щом фризьорки и таксиджии..." и да експлейне как ей сега, за малко, ще изкара пари, пък видиш ли ретейла? ще лузне.

                                Явно тука няма проблем да задръстваме с глупости. Чаках Марян или неговите приятели форумните милионери да пуснат това:

                                Quant Shock That ‘Never Could Happen’ Hits Wall Street Models

                                That revelation spurred the biggest moves ever in Quigley’s $3.9 billion portfolio. While stock benchmarks cheered the news, Wall Street’s most popular styles of quant trading got hit by a historic storm.

                                ...

                                И типичното обяснение/оправдание на нулевака: Quigley spelled out the odds to clients in a note. As he computed it, the crash in the momentum factor was so rare that writing out the chances of occurrence on any given day required a 16-digit number -- followed by 63 zeroes.

                                https://www.bloomberg.com/news/artic...s?srnd=premium

                                Колко ли му е тоталът на този? Бас държа, че и той е бил вещ в изобразителното изкуство като Едиота. И колко ли удари от пазара трябва да получи, за да почне да уважава фризьорките и таксиджиите. Ма ме съмнява, че дори да занули, пак ще обяснява, че било 1 на милярд кърък и той не е виновен, не е ръб.

                                Коментар

                                Working...
                                X