IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

    Едно от първите ми впечатления за Лондон и много силен спомен беше един млад професионалист с костюм, заспал в някакво опикано кьоше на малка сенчеста уличка в широк център - с костюм, с остатъци от прическа, но отъркалян в прах, изцапан, измачкан... Уникален сблъсък на мечти и реалност, наистина много въздействаща картина - млад, видимо амбициозен и прогресиращ в кариерата човек, прекършен обаче под натиска на убийствения стрес, пиячката и наркотиците. Често това е цената на успеха в Лондоското Сити, за Ню Йорк нямам собствени впечатления. Но и без инвестирането и трейдингът да са ми основен източник на доход, и аз се подписвам, че е доста изтощително и стресиращо.

    Иначе не можем да не се радваме, че имаме доста печеливши трейдъри в нашия скромен форум. Изглежда, че болшинството се справя отлично както навън, така и на местната сцена
    един познат спял по 15 минути 4 пъти на ден в тоалетната, за да оцелее ФИЗИЧЕСКИ
    сега се занимава с реален бизнес + борси
    основно реален

    Коментар


    • Ти направо закопа държателя на WFC от юни месец до сега (който с тази си позиция вече е почти на нулата). Той толкова се пъне да ви вкара във филма "Хаотична търговия" със "седем процента месечна доходност", а вие не кълвете

      Терзо, терзо, за какво беше целия тоя спам? КПД-то от тази дейност май е много ниско


      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Не знам дали е коректно, да се сравнява доход от труд и доход от капитал. Аз играта на капиталовите пазари я разглеждам в две посоки: (1) капитала да носи доход над 0-1% и дори над инфлацията, която аз я определям на 4-5% и (2) диверсификация на капитала-да не слага човек всичко в една кошница.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Не знам дали е коректно, да се сравнява доход от труд и доход от капитал. Аз играта на капиталовите пазари я разглеждам в две посоки: (1) капитала да носи доход над 0-1% и дори над инфлацията, която аз я определям на 4-5% и (2) диверсификация на капитала-да не слага човек всичко в една кошница.
        Естествено, че не е коректно. Не е това целта, а да се преборят с когнитивния си дисонанс. Превеждай си го като "откажи се, че ме депресираш".

        Аз съм си го казал - това, че толкова късно почнах с борсата, ми е една от най-сериозните житейски грешки. Но не съм тръгнал да се убеждавам, че гроздето е кисело.

        Коментар


        • От 50 кладенци вода вади, за да обяснява как не може да стане. само зануляване, фалити, прегаряне са им в главите. Не ги интересува как могат да успеят в нещо, интересува ги единствено да се самоубедят, че и останалите са като тях.

          А за с 20+ годишен опит на финансовите пазари съвсем сериозно ще му препоръчам да смени попрището. Достатъчно, пич. Очевидно не ставаш за това. Потърси си друго занимание. Още не късно да намериш призванието си.

          Пък това, че трейдърите не се задържали дълго... естеснвено, че не се задържат. Ако някой е успешен и изкарва милиони, за чий ще се бъхта за шеф и компания, а сам не си направи такава. Останалите пък естествено отпадат.

          За пореден път се изумявам, че в сайт наречен "Инвестор" постоянно има хора, които се опитват за откажат останалите от всякакви опити да управляват активно парите си.
          Last edited by X_Y; 07.12.2020, 11:57.

          Коментар


          • Не знам дали е коректно, да се сравнява доход от труд и доход от капитал. Аз играта на капиталовите пазари я разглеждам в две посоки: (1) капитала да носи доход над 0-1% и дори над инфлацията, която аз я определям на 4-5% и (2) диверсификация на капитала-да не слага човек всичко в една кошница.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah
              Ташунко със сапа
              време е да извадиш калкулатора и да си направиш най-елементарната сметка на земята. Ти с твоите завидини познавачески умения на борсата, вземаш по-малко отколкото средни полицай в САЩ на годишна база.
              Нека приемем, че тази, 2020 година, ако си печелил от самото начало със същите темпове, би спечелил тотал 60 000 УСД. Да не забравяме, че 2020 е изключителна, едва ли ще ти се случи в скоро време пак подобна с толкова волатилност и възможности. Нека приемем, че една "средна" (нормална) години ща правиш с 40% по малко - именно 36К УСД. ДОбави и 37% данък (capital gain tax), защото си "трейдър" и играеш краткосрочно, това са 13 320 УСД данъци, накрая ти остават едни 22 680 УСД. Много малко над прага на беднотта. Не че нещо, ама като мияч на чинии ще печелиш същото. 7-8 УСД на час, 50-60 часа седмично * 52 седмици = 21 450 УСД. И то без никакви нерви, кибичене на компютъра и т.н. Wax on, wax off

              Винаги ме е изумявала човешката логика, или по-скоро липсата на такава. И идея си нямам защо се занимаваш. Не казвам че парите са малко, нито че е лесно. Казвам че липсва всякаква икономическа логика в действията ти.
              Ей това да го прочитат ВСЕКИ ДЕН пишман борсовите играчи. Ако не въртиш МИЛИОНИ само си губиш времето и здравето. Трябва да играеш на голям ливъридж за да стигнеш милиони. Пример с 10к капитал на ливъридж минимум 100, а това увеличава риска от зануляване 100 пъти. Нормално зануляват 90% за 1 година без ливъридж, с ливъридж 100+ за 1 седмица 90% ФАЛИТ
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Хаха, той може и да не е бил трейдър, там това да се насвяткаш след работа е нещо съвсем "нормално"

                Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                Едно от първите ми впечатления за Лондон и много силен спомен беше един млад професионалист с костюм, заспал в някакво опикано кьоше на малка сенчеста уличка в широк център - с костюм, с остатъци от прическа, но отъркалян в прах, изцапан, измачкан... Уникален сблъсък на мечти и реалност, наистина много въздействаща картина - млад, видимо амбициозен и прогресиращ в кариерата човек, прекършен обаче под натиска на убийствения стрес, пиячката и наркотиците. Често това е цената на успеха в Лондоското Сити, за Ню Йорк нямам собствени впечатления. Но и без инвестирането и трейдингът да са ми основен източник на доход, и аз се подписвам, че е доста изтощително и стресиращо.

                Иначе не можем да не се радваме, че имаме доста печеливши трейдъри в нашия скромен форум. Изглежда, че болшинството се справя отлично както навън, така и на местната сцена

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  прочетох тотал, ура
                  макар и за подбран период от 7 месеца а не за всички времена
                  и без сумата на началния или средния капитал (ако е вкарван нов или теглен) за да се сметне доходност

                  но ура
                  прочетох
                  Поздравления досега
                  дано напред и по добре
                  просто като знам колко е трудно и ти стискам палци
                  аз на такъв луд интрадей щеше да се гръмна
                  не го пожелавам и на най големия си враг, всеки се е пробвал, но е много изтощително
                  в ситито назначават 25 годишни на такава работа и до 35 - 40 ги изхвърлят, защото са парцали с инфарт или инсулт
                  после повечето не пипат борса
                  Едно от първите ми впечатления за Лондон и много силен спомен беше един млад професионалист с костюм, заспал в някакво опикано кьоше на малка сенчеста уличка в широк център - с костюм, с остатъци от прическа, но отъркалян в прах, изцапан, измачкан... Уникален сблъсък на мечти и реалност, наистина много въздействаща картина - млад, видимо амбициозен и прогресиращ в кариерата човек, прекършен обаче под натиска на убийствения стрес, пиячката и наркотиците. Често това е цената на успеха в Лондоското Сити, за Ню Йорк нямам собствени впечатления. Но и без инвестирането и трейдингът да са ми основен източник на доход, и аз се подписвам, че е доста изтощително и стресиращо.

                  Иначе не можем да не се радваме, че имаме доста печеливши трейдъри в нашия скромен форум. Изглежда, че болшинството се справя отлично както навън, така и на местната сцена

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    Не е зле разбира се резултата му,но не мисля,че ще го взема да ме учи на борса . Аз се справям доста добре.Макар че печалбата ми спадна с 8к и в момента съм на 39к печалба за 7 месеца и нещо.Има още 25 дена до края на годината и знам ли може да дръпна още малко нагоре.
                    прочетох тотал, ура
                    макар и за подбран период от 7 месеца а не за всички времена
                    и без сумата на началния или средния капитал (ако е вкарван нов или теглен) за да се сметне доходност

                    но ура
                    прочетох
                    Поздравления досега
                    дано напред и по добре
                    просто като знам колко е трудно и ти стискам палци
                    аз на такъв луд интрадей щеше да се гръмна
                    не го пожелавам и на най големия си враг, всеки се е пробвал, но е много изтощително
                    в ситито назначават 25 годишни на такава работа и до 35 - 40 ги изхвърлят, защото са парцали с инфарт или инсулт
                    после повечето не пипат борса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                      Пичове здравейте
                      Далече съм от борсови и инвестиционни теми, но да ви питам само : ся в темата за електрическите автомобили има един юнак DaveBG дето твърди, че е изкарал 100 000 долара, че дори и повече за 2 год от акциите на Тесла
                      Някой от вас изкарал ли е толкова пари изобщо от вашите търговии за 2 год ? Щото ако нямате такива печалби този юнак требва да го вземете да ви преподава уроци как се търгува успешно и да стане вашия Гуру и Учител .....
                      Вие ако имате спечелени 100 К гущера от борсови игри какво ще ги направите ? Вероятно ще ги инвестирате в нещо предполагам.... щото тоя юнак с тия 100 00 долара си е купил ... кола .... електричка Тесла ... и се радва че му е безплатна ....
                      Не знам.... не ги разбирам тия работи и затова ви питам ....
                      Не е зле разбира се резултата му,но не мисля,че ще го взема да ме учи на борса . Аз се справям доста добре.Макар че печалбата ми спадна с 8к и в момента съм на 39к печалба за 7 месеца и нещо.Има още 25 дена до края на годината и знам ли може да дръпна още малко нагоре.

                      Коментар


                      • Напълно възможно е , Акциите на тесла за две години се вдигнаха близо 10 пъти, ако човека е сложил 10-15 хил.долара(преди 2 год.), ето ти резултата днес.

                        Коментар


                        • Пичове здравейте
                          Далече съм от борсови и инвестиционни теми, но да ви питам само : ся в темата за електрическите автомобили има един юнак DaveBG дето твърди, че е изкарал 100 000 долара, че дори и повече за 2 год от акциите на Тесла
                          Някой от вас изкарал ли е толкова пари изобщо от вашите търговии за 2 год ? Щото ако нямате такива печалби този юнак требва да го вземете да ви преподава уроци как се търгува успешно и да стане вашия Гуру и Учител .....
                          Вие ако имате спечелени 100 К гущера от борсови игри какво ще ги направите ? Вероятно ще ги инвестирате в нещо предполагам.... щото тоя юнак с тия 100 00 долара си е купил ... кола .... електричка Тесла ... и се радва че му е безплатна ....
                          Не знам.... не ги разбирам тия работи и затова ви питам ....

                          Коментар


                          • Ей стискат тея хартии от NASDAQ и не пускат. Пръстите им посиняха от стискане )) .

                            Коментар


                            • Май стигнахме върха за тази седмица в момента. Интересно ми е сега след като сме Петък и по-разпродадат колко ще падне. Вчера накрая чудесен спад се получи .. днес се надявам за по-голям. За NASDAQ говоря.
                              Last edited by pantaleev; 04.12.2020, 20:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Според мен може да се използва движението нагоре на борсата след като пуснат ваксината,но трябва да се излезе навреме от пазара,защото после ще има едно отрезвяване от цялата еуфория.Новите които идват на власт ще увеличат данъците.Ще спретнат нова война и обикновения американец отново ще обеднее.Може би е добре половината или една част от портфейла да си в кеш.
                                Съгласен с изключение на кеша. Една война прави инфлация. Ще обеднее най-вече спестовният американец. Погледни долара през последния месец. Това при положение, че и в Европа печатницата работи на пет смени. Смятам за безразсъдно да се държат спестявания в кеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X