IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хахахаха, ВЕЛИКИ! Лудост!

    Last edited by terziеv; 19.01.2021, 18:15.

    Коментар


    • Кака, не се дразни толкова. Ако си преглеждала форума, си разбрала, че четенето с разбиране не ни е най-силната страна.

      Коментар


      • Един от мушмуроците от екосистемата на Терзо беше казал точно същата глупост тези юнаци: щял да види дали се качва LLY и ако да, щял да купи... а ако тръгнело да пада щял да продаде и така... хахаха

        Коментар


        • Ей ги тука Терзо и Терза, след пластична операция за да стане визията им малко по атрактивна за средния американец

          Слагат в малкия си джоб дори и Иветкерза

          https://twitter.com/carnage4life/sta...788187649?s=21

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

            Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

            Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
            Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

            При ГМЕ тоя процент е 10%

            За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
            Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

            Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
            Просто питах, що така се изнерви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

              Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид
              Еййй, умното си е умно...
              Не само от търговия разбира, но и нови думи в речника ми добавя...( сигурно ще я забравя след час, но ...)
              А има къде по-просто изразяване..:
              - Ти сега с мен ебаваш ли се...! (или се конотативиш)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

                Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
                Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

                При ГМЕ тоя процент е 10%

                За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
                Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

                Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
                Last edited by Ivetka; 19.01.2021, 16:27.

                Коментар


                • Завизи за кои книжа става дума, все пак ми се струва, че книжата в големите индекси е малко вероятно да скочи цената с 25% за дните около влизането на Байден, та дори и до края на месеца.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                    Аз в петък сутринта продадох covered calls за около 70% от позицията ми. Падеж 22.01 страйк 50 за над 4$, което ми е почти колкото cost базата на акциите
                    IV е огромно и е грехота да не се продават опции. Представете си го в цифри- на цена 40$ получавам 4$, за да не скочи цената с 25% за една седмица.
                    Нереално е

                    Междувременно брокерът ми дава 10% лихва за акциите ми (които са дадени на шортаците под наем)

                    И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                    Last edited by Todor Sabev; 19.01.2021, 15:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      На чудна цена, с чуден дивидент и чудно бъдеще пред природния газ. Всичко зависи от СП2 и на коя борса ги купуваш. Американците ще обърнат света, за да спрат проекта. Самата компания е бетон, но една 3 г. инвестиция има много висок политически риск. Т.е. заменяш икономически риск за политически. Според мен си струва.
                      +1
                      Свършат ли със СП2, повече с никакви тръби няма да се занимават.....( според мен )
                      Строят терминали, танкери и заводи за преработка на суровината.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение

                        Аз имам Газпром,купени на четири и нещо в момента е шест.Мисля си че при тях може да трябват и повече от 3 години.Същото е и с xiaomi сега ги включиха в някакъв черен списък,купих на 1.10 добавих на 2.30 и в момента е около 3.
                        Хамериканците режат всичко свързано с Китай и Русия.Хем ме е яд хем не ми се продава..
                        сега е 2.5 евра....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

                          с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.
                          Ще те послушам - купувам го на демото
                          Опа - там па я нямат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Някой правил ли си е сметката за ГАЗПРОМ ?
                            Не става въпрос за спекула с 2-3 месечен хоризонт а за поне 3 г инвестиция.
                            Аз имам Газпром,купени на четири и нещо в момента е шест.Мисля си че при тях може да трябват и повече от 3 години.Същото е и с xiaomi сега ги включиха в някакъв черен списък,купих на 1.10 добавих на 2.30 и в момента е около 3.
                            Хамериканците режат всичко свързано с Китай и Русия.Хем ме е яд хем не ми се продава..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

                              с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.
                              Аз в петък сутринта продадох covered calls за около 70% от позицията ми. Падеж 22.01 страйк 50 за над 4$, което ми е почти колкото cost базата на акциите
                              IV е огромно и е грехота да не се продават опции. Представете си го в цифри- на цена 40$ получавам 4$, за да не скочи цената с 25% за една седмица.
                              Нереално е

                              Междувременно брокерът ми дава 10% лихва за акциите ми (които са дадени на шортаците под наем)
                              Last edited by Ivetka; 19.01.2021, 13:36.

                              Коментар


                              • Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

                                с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.

                                Коментар

                                Working...
                                X