IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Доверен човек може и да намеря. Ама това означава да му подаря една камара пари във формата на акции. Тук се плаща данък подарък ако е над определена сума. В БГ не знам как е. Но ако не се плаща какъв е проблемът да подаря на роднина акциите и после пак аз да ги управлявам - що да трябва той да разбира акции - кво пречи да си намери някой да му ги управлява. Това май наистина е по-удачен вариант. Само не знам моят брокер дали ще ще да прати акции на друг брокер и на съвсем друг човек в друга държава.
    Моме престани да пишеш тея неща у форума.
    Имаш лично съобщение...
    Last edited by Todor Sabev; 04.01.2021, 11:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Доверен човек може и да намеря.
      Земи направи един кастинг коуч за доверен човек. Имаше едно такова реалити.

      Коментар


      • Доверен човек може и да намеря. Ама това означава да му подаря една камара пари във формата на акции. Тук се плаща данък подарък ако е над определена сума. В БГ не знам как е. Но ако не се плаща какъв е проблемът да подаря на роднина акциите и после пак аз да ги управлявам - що да трябва той да разбира акции - кво пречи да си намери някой да му ги управлява. Това май наистина е по-удачен вариант. Само не знам моят брокер дали ще ще да прати акции на друг брокер и на съвсем друг човек в друга държава.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

          Има минимални ставки, но те май са за трудов договор, мисля че може фирмата да няма нито един човек на трудов договор.
          Но тогава, парите ще трябва да ги тегли като дивидент и вероятно както казваш пак ще я хванат датските данъци.
          Доверения човек трябва да подава годишна декларация с резултата от сделките, освен това си противоречи на закон за пране на пари - при сключване на договора довереника се подписва, че управлява свои пари. Ако му направят ревизия от НАП, ще лъсне че нищо не разбира от акции.
          Дори да има начин никакви лични приходи да не дърпа към себе си във вид на заплата или дивиденти, бизнеса пак се декларира. Давам ти за пример ако си резидент в Италия, всяка финансова дейност в чужбина (извън Италия) на стойност над €15`000 се декларира, без значение че нямаш печалби/приходи. Едва ли за Дания нещата са много по-различни. Ако пък имаш и някакви приходи, то после са разправии за двойното данъчно облагане, защото тия 1000лв заплата да кажем или дивидент вече са обложени в БГ. Без да платиш и на счетоводител в Дания, не виждам кой ще се оправи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

            Ако акаунта е на фирма в БГ, личните ти приходи от нея пак ще се облагат в Дания. Значи ако си си писала заплата от фирмата 1000лв. примерно (а има минимални стафки и не можеш да си пишеш 20лв. заплата), те се облагат в Дания където си резидент (като външни приходи за изтеклата година). Накратко: Ще имаш счетоводство както в БГ, така и в Дания, не можеш да го избегнеш. Иначе единствения начин е да си преместиш местожителството в БГ или другаде където данъците са ниски. Според международното право, си длъжна да си платиш данъците върху приходите в държавата където си пребивавала повече от 183 дни през изтеклата година.

            Всъщност, за какво ти е на баир лозе с такъв фирмен акаунт? Едва ли нямаш някой доверен човек в БГ, да отвориш акаунта на негово име. Най-сигурно е на родител, но всеки на който имаш вяра може да ти свърши работа. Не съществуват ограничения на колко години може да е човек, за да е "инвеститор" и макар че на брокера му е ясно, че най-вероятно друг дърпа конците в акаунта, му е все тая щом нищо не противоречи на закона.
            Има минимални ставки, но те май са за трудов договор, мисля че може фирмата да няма нито един човек на трудов договор.
            Но тогава, парите ще трябва да ги тегли като дивидент и вероятно както казваш пак ще я хванат датските данъци.
            Доверения човек трябва да подава годишна декларация с резултата от сделките, освен това си противоречи на закон за пране на пари - при сключване на договора довереника се подписва, че управлява свои пари. Ако му направят ревизия от НАП, ще лъсне че нищо не разбира от акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Със сигурност нищо не съм объркала - то няма и кво да се обърка. Зададох Small Business и България и име и парола, изпрати ми линк да потвърдя и да продължа регистрацията и това е екранът, който ми излиза като кликна на линка от маила. От Organization няма опции за избор. А за тоя счетоводител - ако правя по 2-3 сделки на ден как ще успея да му запълня пълен работен ден? Свекъра ми каза, че му отнема точно 2 часа в края на годината да си сметне приходите и разходите от разпечатката от брокера. Тя е като замалоумни. В Ексел в Пивот таблица става много лесно
              Ако акаунта е на фирма в БГ, личните ти приходи от нея пак ще се облагат в Дания. Значи ако си си писала заплата от фирмата 1000лв. примерно (а има минимални ставки и не можеш да си пишеш 20лв. заплата), те се облагат в Дания където си резидент (като външни приходи за изтеклата година). Накратко: Ще имаш счетоводство както в БГ, така и в Дания, не можеш да го избегнеш. Иначе единствения начин е да си преместиш местожителството в БГ или другаде където данъците са ниски. Според международното право, си длъжна да си платиш данъците върху приходите в държавата където си пребивавала повече от 183 дни през изтеклата година.

              Всъщност, за какво ти е на баир лозе с такъв фирмен акаунт? Едва ли нямаш някой доверен човек в БГ, да отвориш акаунта на негово име. Най-сигурно е на родител, но всеки на който имаш вяра може да ти свърши работа. Не съществуват ограничения на колко години може да е човек, за да е "инвеститор" и макар че на брокера му е ясно, че най-вероятно друг дърпа конците в акаунта, му е все тая щом нищо не противоречи на закона.
              Last edited by Д.Петков; 03.01.2021, 22:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Със сигурност нищо не съм объркала - то няма и кво да се обърка. Зададох Small Business и България и име и парола, изпрати ми линк да потвърдя и да продължа регистрацията и това е екранът, който ми излиза като кликна на линка от маила. От Organization няма опции за избор. А за тоя счетоводител - ако правя по 2-3 сделки на ден как ще успея да му запълня пълен работен ден? Свекъра ми каза, че му отнема точно 2 часа в края на годината да си сметне приходите и разходите от разпечатката от брокера. Тя е като замалоумни. В Ексел в Пивот таблица става много лесно
                Ами много просто е - фирмата ти не е Organization. Свържи се със съпорта, въпреки че може и да не ти помогнат, а да те посъветват да намериш advisor.


                Разпечатка от брокера е за физическо лице и подаване на данъчна декларация.

                За фирма - абсолютно всяка покупка и след това продажба се подава в НАП. Приравнена в български лева. И това не е лесно. Има още неща. Не е така както си мисли свекърва ти. И ако свекърва ти е счетоводител, намери си друг, който знае какво да прави, защото ще ти трябва. Предполагам че трябва и ДДС регистрация, защото акциите са по ЗДДС така или иначе, нищо че са с 0% ставка. Та не е точно като "замалоумни".

                Смятам че достатъчно помогнах - от там си ти...
                Last edited by LuckyYou; 03.01.2021, 21:24.
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                  За много години, колеги. Пожелавам успешна нова година.

                  Тъй като съм правил акаунт на БГ фирма в Интерактив ти гарантирам, че първо трябва да имаш фирмата. Второ нещо си объркала в самия application form защото не може да ти дава само Partnership или Corporation - объркала си някоя от предните стъпки...
                  3то имай предвид че за active trading счетоводството си е пълен кошмар на такава фирма - ще ти трябва счетоводител на пълен работен ден.
                  Ако наистина искаш - можеш да го направиш.
                  Със сигурност нищо не съм объркала - то няма и кво да се обърка. Зададох Small Business и България и име и парола, изпрати ми линк да потвърдя и да продължа регистрацията и това е екранът, който ми излиза като кликна на линка от маила. От Organization няма опции за избор. А за тоя счетоводител - ако правя по 2-3 сделки на ден как ще успея да му запълня пълен работен ден? Свекъра ми каза, че му отнема точно 2 часа в края на годината да си сметне приходите и разходите от разпечатката от брокера. Тя е като замалоумни. В Ексел в Пивот таблица става много лесно

                  Last edited by IvelinaJensen; 03.01.2021, 19:20.

                  Коментар


                  • За много години, колеги. Пожелавам успешна нова година.


                    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Със сигурност няма да мога да регистрирам фирма която не съществува. Но исках да проверя как става и може ли изобщо в IB да се направи Щото не искам да рискувам да отворя фирма в БГ и после да не намеря брокер през който да търгувам
                    Тъй като съм правил акаунт на БГ фирма в Интерактив ти гарантирам, че първо трябва да имаш фирмата. Второ нещо си объркала в самия application form защото не може да ти дава само Partnership или Corporation - объркала си някоя от предните стъпки...
                    3то имай предвид че за active trading счетоводството си е пълен кошмар на такава фирма - ще ти трябва счетоводител на пълен работен ден.
                    Ако наистина искаш - можеш да го направиш.
                    Last edited by LuckyYou; 03.01.2021, 17:11.
                    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                    не е препоръка

                    Коментар


                    • Със сигурност няма да мога да регистрирам фирма която не съществува. Но исках да проверя как става и може ли изобщо в IB да се направи Щото не искам да рискувам да отворя фирма в БГ и после да не намеря брокер през който да търгувам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Спри се, бре човек. Пишеш прекалено разумни неща. Ще счупиш форума.

                        Иначе от България можеда се отвори фирмена сметка. И от Кипър може.
                        Еми може и там да се наложи. Фирмите бих кръстил "Проба 1", "Проба 2"
                        Last edited by jori; 03.01.2021, 16:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          Едва ли ще можеш да отвориш фирмена сметка без да си отворила фирмата.
                          Спри се, бре човек. Пишеш прекалено разумни неща. Ще счупиш форума.

                          Иначе от България можеда се отвори фирмена сметка. И от Кипър може.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            Тия Interactive Brokers са много зле. Почнах да регистрирам уж Small Business в България, измислих си име парола, верифицирах мейла, кликвам на линка да продължа регистрацията и ми дава 2 опции за избор - Partnership и Corporation. Но с нито една от тях не ми дава да се регистрирам. Все това ми излиза:

                            Currently we do not accept applications of this type from your jurisdiction.

                            Сега се чудя как се регистрира фирма.
                            Май пак ударих на камък - и тази хубава идея ще се провали поради независещи от мен причини. Нема отърване май от тия 42%
                            Това е само currently - в момента имат да прехвърлят стотици хиляди акаунти от IBUK в европейски клонове. Може би февруари вече ще са ги обработили. Можеш да им пишеш на съпорта, в страницата за отваряне на сметка би трябвало да има начин.
                            Провери дали рartnership не е с прозрачно облагане (pass through) - все едно си физическо лице, това не ти върши работа. То май няма такова в България, остава да е Corporation.
                            Едва ли ще можеш да отвориш фирмена сметка без да си отворила фирмата.
                            Провери си и колко ще ти е данъкът на дивидента от твоята фирма.
                            Абонамента за данни (незабавни котировки) може да ти е по-скъп като фирма.
                            Last edited by jori; 03.01.2021, 14:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah

                              Има, ама си трябва четене. Ако те мързи - срещу 10 000 ЕУР (десет хиляди евро), ще ти свърша нещата. Контакт - ЛС
                              инвестирай по-добре в биткойн - там е келепира - от нема нема кво да се намаже

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Историческите познания са идеални за интелектуална мастурбация, но да разчиташ на нея за предвиждане на бъдещето е като да анлизираш свойствата на пазара само през оцелелите акции
                                Е, по някога е възможно да съчетеш работата с удоволствието.

                                Коментар

                                Working...
                                X