IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    освен всичко друго трябва да имаш и търпение...и да уцелиш момента. Когато вадят добри отчети и хората купуват като луди техните продукти(в лаптопите поне 70% процесорите са интел) е ясно, че трябва да купуваш, беше си подценена да фона на другите и беше въпрос на време ... Перспективите не са много светли обаче
    Да позная ли какво си направил? Продаде вчера точно преди да излезе отчета на Интел, защото знаеш как реагира маркета на предните отчети и се уплаши да не стане същото и сега. И в момента те е яд, че продаде, защото тоя път маркета реагира положително на положителен отчет. Не съм проучвала колко са надценени или подценени Интел. Но здравият ми разум ми подсказва, че те лош отчет едва ли ще изкарат, точно защото имат процесори във всеки компютър и платежоспособните клиенти все още предпочитат Интел пред АМД. Очевидно е, че не познаваш нито самата фирма нито реакцията на инвеститорите, бъзлив си и гледаш бързичко на изчезнеш докато си на плюс. Ама тоя път излезе прекалено рано

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Абсолютно безполезен форум
      А сакън, яко вдига самочувствието. Извън форума съм някъв средноглупав. Отварям чужди инвест форум и се чувствам бая глупав. Влизам тука и разбирам, че за наше село ставам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Нещо май не си в течение. Последните 3 отчета на Интел бяха добри ако не помниш. Но на първите 2 акжцията се срина, а на последния - скочки. Попитах защо, но както винаги ми суревате брчеговете и конкретни отговори никой не дава. Отдавна се каня да спирам да пиша тук щото простотията е отчайваща. В чужбинките форуми никой никого не напада - или ти отговарят на конкретния въпрос или си мълчат. А тук се скъсахте да избивате компекси и да се праскате с късмета си, но на ни един въпрос не можете или не искате да отговорите. Абсолютно безполезен форум
        Ако искаш подробни и обстоятелствени отговори, форумът е "БГ Мама". Тук всички сме комплексари с неизбити комплекси и мечтата ни е да се появи някоя датска русалка, че да поизбием малко! Правилно си ни разкрила. Но моля те, постой още малко, че към 30% ми останаха още за избиване и не знам какво ще правя без теб!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          Нещо май не си в течение. Последните 3 отчета на Интел бяха добри ако не помниш. Но на първите 2 акжцията се срина, а на последния - скочки. Попитах защо, но както винаги ми суревате брчеговете и конкретни отговори никой не дава. Отдавна се каня да спирам да пиша тук щото простотията е отчайваща. В чужбинките форуми никой никого не напада - или ти отговарят на конкретния въпрос или си мълчат. А тук се скъсахте да избивате компекси и да се праскате с късмета си, но на ни един въпрос не можете или не искате да отговорите. Абсолютно безполезен форум
          Нещо явно не разбираш какво пиша. Прочети по-внимателно! Да, написах, че са били добри отчетите и хората продължаваха здраво да купуват лаптопи и др. Значи не е толкова сложно да се сетиш, че ще скочи при годишният отчет. Сега видях, че Септември съм ти писал в този форум да купуваш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            освен всичко друго трябва да имаш и търпение...и да уцелиш момента. Когато вадят добри отчети и хората купуват като луди техните продукти(в лаптопите поне 70% процесорите са интел) е ясно, че трябва да купуваш, беше си подценена да фона на другите и беше въпрос на време ... Перспективите не са много светли обаче
            Нещо май не си в течение. Последните 3 отчета на Интел бяха добри ако не помниш. Но на първите 2 акцията се срина, а на последния - скочи. Попитах защо, но както винаги ми суревате брчеговете и конкретни отговори никой не дава. Отдавна се каня да спирам да пиша тук щото простотията е отчайваща. В чужбинките форуми никой никого не напада - или ти отговарят на конкретния въпрос или си мълчат. А тук се скъсахте да избивате компекси и да се праскате с късмета си, но на ни един въпрос не можете или не искате да отговорите. Абсолютно безполезен форум
            Last edited by IvelinaJensen; 22.01.2021, 11:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              Чакай сега, ти искаш да прибереш нечии чужди пари чрез спекулации и да потънеш в богатство и разкош, или събираш портфейл от акции, за да защитиш спестяванията си от инфлация, примерно?

              Липсата на стратегия и визия води точно до такива загуби като примера ти с Интел. А предположението, че можеш да бъдеш на отсрещната страна - да купуваш винаги от дъното и да продаваш на ламерите едва ли не над върха, не се основава на никакви аргументи. Нито имаш зад себе си 500-600 човека рисърч екип, нито технологии за високочестотна търговия, нито дори ясна идея какво можеш да постигнеш със знанията, опита и времето, с които разполагаш.
              Аааа неее как... Няма такова нещо. Искам да купя на върха, да продам на дъното, да загубя колкото е възможно повече и ламерите да намажат. Пробвах много здраво, ама миналата година всичко растеше та на ми се получи баш. Тази продължавам да пробвам. За кво съм на тая борса ако не да губя да му се не види.
              Last edited by IvelinaJensen; 22.01.2021, 11:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                В интерес на истината, ако вярно ги беряхте от дърветата, бая по- малко щяхте да имате. Барем поне някакво усилие трябва.
                а да верно - падат от небето направо в ръцете ни. Явно знаеш по-добре от нас колко и кво имаме. Ей това фантазията е голема работа....А ти даже и вярваш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                  Липсата на стратегия и визия води точно до такива загуби...
                  Определено живееш в някаква паралелна реалност, мой човек. По-скоро ти си този, който трябва да се учи от Ивелинка, не тя от мъдрите ти menspaining слова.

                  Очевидно и ти ги разбираш нещата, ама не казваш една хартия, от която човек да докара добра алфа. Не помня дори сектор да се споделил. Кажи ми, ама честно, за чий ти е тогава това разбиране. За чий изпълзя? Да размахаш пръстче и така да се почувстваш по-добре. Един вид - тя изкарва пари, ама пък аз съм мноу умен. Те и пенсионерите пред стадион "Локомотив" много я разбират играта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    За Интел тогава ти казах, че е време за купуване. Беше ясно, че ще направят големи печалби тази година, за напред не знам дали ще се качва. Аз специално излязох на 61, защото съм с ДЗР, х5, така че направих 100% за няколко месеци.
                    Не знам кога е това тогава ама аз купих юли на 58 и от тогава 5 месеца все надолу. Наложи се да продам на 45 щото трябваше да връщам заем и не знаех кога ще се съвземат. То тогава е било време за купуване, ама нямах друг избор. Извадил си късмет. Но не разбрах как точно са се съвзели. Какви промени има при тях от предния отчет до вчерашния, освен че назначиха нов CEO? Интел винаги са си били добре, просто маркета реагира малоумно и непредвидимо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Някой разбра ли защо тоя път при хубав отчет Интел се изстреля, а при предните 2 пак хубави отчета - се срина. Уж задади забавения процесор, ама той май все още си се бави доколкото разбрах. Бесна съм на простите инвеститори - държах 5 месеца за да продам на минус, а сега баш като ги нямам реши да расте. Явно не съм достатъчно проста за да печеля от тази акция.
                      освен всичко друго трябва да имаш и търпение...и да уцелиш момента. Когато вадят добри отчети и хората купуват като луди техните продукти(в лаптопите поне 70% процесорите са интел) е ясно, че трябва да купуваш, беше си подценена да фона на другите и беше въпрос на време ... Перспективите не са много светли обаче

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Чакай сега, ти искаш да прибереш нечии чужди пари чрез спекулации и да потънеш в богатство и разкош, или събираш портфейл от акции, за да защитиш спестяванията си от инфлация, примерно?

                        Липсата на стратегия и визия води точно до такива загуби като примера ти с Интел. А предположението, че можеш да бъдеш на отсрещната страна - да купуваш винаги от дъното и да продаваш на ламерите едва ли не над върха, не се основава на никакви аргументи. Нито имаш зад себе си 500-600 човека рисърч екип, нито технологии за високочестотна търговия, нито дори ясна идея какво можеш да постигнеш със знанията, опита и времето, с които разполагаш.
                        Аз съм за богатството и разкоша
                        Спестяването и защитата от инфлация не ме привличат..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Някой разбра ли защо тоя път при хубав отчет Интел се изстреля, а при предните 2 пак хубави отчета - се срина. Уж задади забавения процесор, ама той май все още си се бави доколкото разбрах. Бесна съм на простите инвеститори - държах 5 месеца за да продам на минус, а сега баш като ги нямам реши да расте. Явно не съм достатъчно проста за да печеля от тази акция.
                          Чакай сега, ти искаш да прибереш нечии чужди пари чрез спекулации и да потънеш в богатство и разкош, или събираш портфейл от акции, за да защитиш спестяванията си от инфлация, примерно?

                          Липсата на стратегия и визия води точно до такива загуби като примера ти с Интел. А предположението, че можеш да бъдеш на отсрещната страна - да купуваш винаги от дъното и да продаваш на ламерите едва ли не над върха, не се основава на никакви аргументи. Нито имаш зад себе си 500-600 човека рисърч екип, нито технологии за високочестотна търговия, нито дори ясна идея какво можеш да постигнеш със знанията, опита и времето, с които разполагаш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Вие там си мислите, че ние тук берем парите от дърветата и единственият ни проблем е да решим в коя точно акция да ги инвестираме.
                            В интерес на истината, ако вярно ги беряхте от дърветата, бая по- малко щяхте да имате. Барем поне някакво усилие трябва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              Просто купувай ти - аз без пари не знам как просто се купува. Имам само виртуални на демото, ама неам ни време ни желание да си играя наужким, защото съм заета да играя наистински. Вие там си мислите, че ние тук берем парите от дърветата и единственият ни проблем е да решим в коя точно акция да ги инвестираме.
                              Питах за Интел, а ти ми говориш некакви несвързани неща, дето само ти си ги разбираш
                              За Интел тогава ти казах, че е време за купуване. Беше ясно, че ще направят големи печалби тази година, за напред не знам дали ще се качва. Аз специално излязох на 61, защото съм с ДЗР, х5, така че направих 100% за няколко месеци.
                              Last edited by petyob; 22.01.2021, 08:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                Просто купувай ти - аз без пари не знам как просто се купува. Имам само виртуални на демото, ама неам ни време ни желание да си играя наужким, защото съм заета да играя наистински. Вие там си мислите, че ние тук берем парите от дърветата и единственият ни проблем е да решим в коя точно акция да ги инвестираме.
                                Питах за Интел, а ти ми говориш некакви несвързани неща, дето само ти си ги разбираш
                                Хаха той терзича е така на демото ама и там губи

                                Коментар

                                Working...
                                X