IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    И GME да те успокоя взех ей така - да видя какво ще стане ако послушам някой без да знам защо. Та пак малко взех, защото нямах капитал, на 41.40.
    Мъдро. Сега дръж и допълвай при спад. ПИЧ и той да вземе, че да миряса с тия индекси, дето все ги зяпа, и да се види у пари.

    ---

    То борсата е игра на доверие. Въпросът е дали ще вярваш на непознати лъжливи счетоводители или на непознати добри духчета по форумите. Като цяло бих отделил хиледарка за някакви групови инвестиции - обсъждаме някой тикър и решаваме с гласуване. Ама с тази куца модерация няма да стане.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Kaзвал съм кои показатели смятам за най-важни. Също така съм казвал, че изобщо не им вярвам на "показателите". Едни дълги чаршафи писах, защото в началото си мислех че на някой му пука и разменяме мнения. Истината е, че голяма част от пишещите не участват активно на борсата и компенсират като съсипват дискусията.

      Конкретно - 2% дивидент ми е малко, цена към балансова ми е висока за такава компания, ръст (PEG) не струва... Подценена е спрямо останалите, които са още по-големи балони. 10 пъти ти го писах - тъпотия е да играеш с такива големи компании. Рискът не е малък, а печалбите са мижави. Погледни от кое направи най-много пари - от НИО. Да беше внимавала за JKS. Ма много си неблагодарна.

      И да - парите точно от небето ти падат. Тук нямам предвид лично теб, а обществото, в което се намираш. Смири се малко.

      ---

      кое го изтреля забравих? Това сериозен въпрос ли е? Че ти даже сама го написа по-долу.
      Не знам на кой кво му пада и не ме интересува. На мен лично не ми пада - никой една стотинка никога не ми е подарил. Квото имам сама съм си го спечелила с ей тия две ръце. Ти поне знаеш повезе подробности, не ми се обяснява.
      А JKS исках да го купя и купих с последните стотинки 3 парчета още преди 3 седмици някъде. Ама го взех високо и тъкмо минах на плюс. И GME да те успокоя взех ей така - да видя какво ще стане ако послушам някой без да знам защо. Та пак малко взех, защото нямах капитал, на 41.40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Точно ти не писа ли достатъчно за данъците, какво се очаква да направиш в края на една добра година с паднала компания и какво в началото на следващата ако все пак я искаш в портфейла?
        да, писах. Това едругата причина, че продадох точно Интел, а не нещо на плюс. Лошото е, че после не можах пак да я купя, защото върнах парите

        Коментар


        • В интерес на истината сега се присетих, че и от една група на датски мама съм банната защото дръзнах да заявя, че да си хомосексуален е отклонение от нормалното. Абе... сред прости хора не вирея - това е....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            И коя беше новината, която го изсстреля да попитам за енти път? Ето им моментните показатели. Кой от тях показва, че са надценени?
            Точно ти не писа ли достатъчно за данъците, какво се очаква да направиш в края на една добра година с паднала компания и какво в началото на следващата ако все пак я искаш в портфейла?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              И коя беше новината, която го изсстреля да попитам за енти път? Ето им моментните показатели. Кой от тях показва, че са надценени?
              Kaзвал съм кои показатели смятам за най-важни. Също така съм казвал, че изобщо не им вярвам на "показателите". Едни дълги чаршафи писах, защото в началото си мислех че на някой му пука и разменяме мнения. Истината е, че голяма част от пишещите не участват активно на борсата и компенсират като съсипват дискусията.

              Конкретно - 2% дивидент ми е малко, цена към балансова ми е висока за такава компания, ръст (PEG) не струва... Подценена е спрямо останалите, които са още по-големи балони. 10 пъти ти го писах - тъпотия е да играеш с такива големи компании. Рискът не е малък, а печалбите са мижави. Погледни от кое направи най-много пари - от НИО. Да беше внимавала за JKS. Ма много си неблагодарна.

              И да - парите точно от небето ти падат. Тук нямам предвид лично теб, а обществото, в което се намираш. Смири се малко.

              ---

              кое го изтреля забравих? Това сериозен въпрос ли е? Че ти даже сама го написа по-долу.
              Last edited by Andi11; 22.01.2021, 11:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                В интерес на истината си сред най-грамотно пишещите в този форум. Просто вниманието ти е малко като на катерица. Много шум около и вътре в теб. Може да не ти пречи на печалбите, ама ти пречи да постигнеш дзен. Така е, когато живееш в безбожно общество.
                та за Интел не каза кое го изстреля. Както и не ми отговори как те овътрих с 200 долара. А за безбожното общество си прав. Не че в БГ сте много набожни де Но поне още не сте сбъркали съвсем ценностната си система.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Не ми гавари за БГ мама. 2 пъти съм банвана от там (в момента съм с перманентен бан), защото не съм достатъчно тъпа за да бъда част от дружинката им. Нормално - все пак е български форум - не може много да се очаква. Добре поне че говоря езици и имам шанс да общувам във форуми с нормални потребители.
                  В интерес на истината си сред най-грамотно пишещите в този форум. Просто вниманието ти е малко като на катерица. Много шум около и вътре в теб. Може да не ти пречи на печалбите, ама ти пречи да постигнеш дзен. Така е, когато живееш в безбожно общество.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Mоето лаишко мнение. Но първо не бъди пача и отдели пет минути, за да провериш какво съм писал по темата (търсиш INTC, Интел, Intel).

                    Всичко е надценено, включително Интел. Съвсем естествено е компания, която по принцип печели добре, но цената рязко спадне, да върне много. Просто трябва новина - катализатор. Интел не са добре, но не са по-зле от AMD например. Дългосрочно според мен не си заслужава. Новината го изстреля достатъчно и занапред няма да бие индексите. Kaкто и PFE не си заслужава на 37, но на 32-33 си е ангебот. А това за отчетите... голямо момиче, а вярва на отчети.
                    И коя беше новината, която го изсстреля да попитам за енти път? Ето им моментните показатели. Кой от тях показва, че са надценени?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Не ми гавари за БГ мама. 2 пъти съм банвана от там (в момента съм с перманентен бан), защото не съм достатъчно тъпа за да бъда част от дружинката им. Нормално - все пак е български форум - не може много да се очаква. Добре поне че говоря езици и имам шанс да общувам във форуми с нормални потребители.
                      Ми що чиниш тук, бе коте? В чуждите форуми нали хората са любезни, начетени и безкомплексни...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Ако искаш подробни и обстоятелствени отговори, форумът е "БГ Мама". Тук всички сме комплексари с неизбити комплекси и мечтата ни е да се появи някоя датска русалка, че да поизбием малко! Правилно си ни разкрила. Но моля те, постой още малко, че към 30% ми останаха още за избиване и не знам какво ще правя без теб!
                        Не ми гавари за БГ мама. 2 пъти съм банвана от там (в момента съм с перманентен бан), защото не съм достатъчно тъпа за да бъда част от дружинката им. Нормално - все пак е български форум - не може много да се очаква. Добре поне че говоря езици и имам шанс да общувам във форуми с нормални потребители.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Не знам кога е това тогава ама аз купих юли на 58 и от тогава 5 месеца все надолу. Наложи се да продам на 45 щото трябваше да връщам заем и не знаех кога ще се съвземат. То тогава е било време за купуване, ама нямах друг избор. Извадил си късмет. Но не разбрах как точно са се съвзели. Какви промени има при тях от предния отчет до вчерашния, освен че назначиха нов CEO? Интел винаги са си били добре, просто маркета реагира малоумно и непредвидимо.
                          Mоето лаишко мнение. Но първо не бъди пача и отдели пет минути, за да провериш какво съм писал по темата (търсиш INTC, Интел, Intel).

                          Всичко е надценено, включително Интел. Съвсем естествено е компания, която по принцип печели добре, но цената рязко спадне, да върне много. Просто трябва новина - катализатор. Интел не са добре, но не са по-зле от AMD например. Дългосрочно според мен не си заслужава. Новината го изстреля достатъчно и занапред няма да бие индексите. Kaкто и PFE не си заслужава на 37, но на 32-33 си е ангебот. А това за отчетите... голямо момиче, а вярва на отчети.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Да позная ли какво си направил? Продаде вчера точно преди да излезе отчета на Интел, защото знаеш как реагира маркета на предните отчети и се уплаши да не стане същото и сега. И в момента те е яд, че продаде, защото тоя път маркета реагира положително на положителен отчет. Не съм проучвала колко са надценени или подценени Интел. Но здравият ми разум ми подсказва, че те лош отчет едва ли ще изкарат, точно защото имат процесори във всеки компютър и платежоспособните клиенти все още предпочитат Интел пред АМД. Очевидно е, че не познаваш нито самата фирма нито реакцията на инвеститорите, бъзлив си и гледаш бързичко на изчезнеш докато си на плюс. Ама тоя път излезе прекалено рано
                            тейк профита ми удари, който го бях сложил още като купувах на 45-47, както писах с CFD съм и това ми е над 100% печалба. Да, яд ме е, че не съм ги сложил по-надоре, но наистина не познавам фирмата и се задоволих с толкова. Просто пазарният им дял ще намалява, та не се знае докога ще дават такава печалба
                            Last edited by petyob; 22.01.2021, 11:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Нещо явно не разбираш какво пиша. Прочети по-внимателно! Да, написах, че са били добри отчетите и хората продължаваха здраво да купуват лаптопи и др. Значи не е толкова сложно да се сетиш, че ще скочи при годишният отчет. Сега видях, че Септември съм ти писал в този форум да купуваш
                              Имам си достатъчно акъл и мога да видя от графиката кога една акция е паднала, така че не ми е нужно никой да ми казва кога се купува и кога се продава. Просто с Интел гризнах дървото щото ги взех сравнително високо, очаквах добър отчет, какъвто и имаше, но не очаквах публиката да реагира отрицатлено на него. А после като паднаха нямах капитал да допълвам, пък и си живеех с надежди публиката да се освести и да ги оцени при следващия, което обаче пак не се случи. Няма как да предвидя, че ще съобщят отлагане на очаквания процесор, щото не съм вътрешен човек за фирмата, а това в медиите не беше обявено. Просто извадих много лош късмет. А Интел ми бяха голямата любов. И все още изпитвам чувства към тях, но съм силно разочарована

                              Коментар


                              • Байдю напъва с мерките срещу вируса и съответно пазара отговаря със спад в Dow книжата и ръст на технологичните.

                                Коментар

                                Working...
                                X