IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

    с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.
    Ще те послушам - купувам го на демото
    Опа - там па я нямат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Някой правил ли си е сметката за ГАЗПРОМ ?
      Не става въпрос за спекула с 2-3 месечен хоризонт а за поне 3 г инвестиция.
      Аз имам Газпром,купени на четири и нещо в момента е шест.Мисля си че при тях може да трябват и повече от 3 години.Същото е и с xiaomi сега ги включиха в някакъв черен списък,купих на 1.10 добавих на 2.30 и в момента е около 3.
      Хамериканците режат всичко свързано с Китай и Русия.Хем ме е яд хем не ми се продава..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

        с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.
        Аз в петък сутринта продадох covered calls за около 70% от позицията ми. Падеж 22.01 страйк 50 за над 4$, което ми е почти колкото cost базата на акциите
        IV е огромно и е грехота да не се продават опции. Представете си го в цифри- на цена 40$ получавам 4$, за да не скочи цената с 25% за една седмица.
        Нереално е

        Междувременно брокерът ми дава 10% лихва за акциите ми (които са дадени на шортаците под наем)
        Last edited by Ivetka; 19.01.2021, 13:36.

        Коментар


        • Аз не успях да хвана gme колове на добра цена оня ден, но днес съм заредил за нормалните хартии. Под 39 влизам. Съветвам всички да хвърлят по някоя стотинка в този кладенец на късмета. Не съм го мислил като каката, не разбирам нищо от бизнеса на компанията, но в случая това е абсолютно без значение - играта е чисто борсова; никаква връзка с икономика, продажби, конзолни цикли и т.н.. Дори да загуби човек, после години ще разправя, че е участвал в една от най-големите далавери, която със сигурност ще даде някакво регулаторно отражение.

          с други думи - ако борсата ви е скучна, значи не правите нещо като хората.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
            ...
            EDIT: Започвам да изграждам дълга позиция в SOLY (Soliton Inc), пред пробив са. За дългосрочно държане, таргет около $15.
            На 11.01.21г го обявих и в петък забравих да напиша, че SOLY излетяха. Който таковал - таковал! Но акцията има още доста ход, основния таргет $15 си е валиден, макар че най вероятно първо ще коригира. Аз ще съм пас до коронясването на Байдън, нека се поизбистри водата.

            Коментар


            • Днес било "Martin Luther King" Day, а аз се чудя що не мърдат котировките..........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Някой правил ли си е сметката за ГАЗПРОМ ?
                Не става въпрос за спекула с 2-3 месечен хоризонт а за поне 3 г инвестиция.
                На чудна цена, с чуден дивидент и чудно бъдеще пред природния газ. Всичко зависи от СП2 и на коя борса ги купуваш. Американците ще обърнат света, за да спрат проекта. Самата компания е бетон, но една 3 г. инвестиция има много висок политически риск. Т.е. заменяш икономически риск за политически. Според мен си струва.

                Коментар


                • Някой правил ли си е сметката за ГАЗПРОМ ?
                  Не става въпрос за спекула с 2-3 месечен хоризонт а за поне 3 г инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                    Пффф големия трейдър иска се завидни умения да избереш такава куца позиция, ако приемем че си я купил на дъното ( а ти не си ), дори СиП500 не може да бие, да не говорим за Насдак.
                    Ко стана с 12те % всеки месец дето щеше да правиш в сънищата ли само.

                    Ако си погледнал и другата тема и аз писах за TSN и че съм взел:


                    "
                    pantaleev:
                    писа в тема | S&P 500 / NASDAQ | 03 ноември 2020, 20.47 ч.
                    Ето нали искаш реално време. TSN 56.92 - 60 броя. ( пак поради същата причина която до сега говоря ... малък риск и без значение...
                    "

                    Money съответно веднага ме оплю. Нямам нищо против момчето ... изглежда начетен ама си е очевадно че си има някакви психични проблеми.


                    TSN стигнаха до към 70$. Това са си 21-22%. SP500 е около 13-14% да кажем грубо в момента.


                    Аз нямам претенции да бия индексите .. но тогава когато се говореше за TSN според мен си беше добра оферта и със сравнително малък риск.

                    А пък и кой въобще е предполагал, че индексите ще са на такива нива в момента.
                    Last edited by pantaleev; 17.01.2021, 19:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Аз съм близо 1/4 в храна (TSN ми е най-голямата позиция).
                      Пффф големия трейдър иска се завидни умения да избереш такава куца позиция, ако приемем че си я купил на дъното ( а ти не си ), дори СиП500 не може да бие, да не говорим за Насдак.
                      Ко стана с 12те % всеки месец дето щеше да правиш в сънищата ли само.

                      Коментар


                      • Защо, защо... Заради шубето. По-лесно е да пишеш и да съчиняваш, а като сгрешиш да сменяш със задна дата, за да може поне в мокрите си сънища да си голям трейдър

                        Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Добре, защо от март досега не намери начин да вкараш поне 2к лева реални в борсите ?
                        Дават лесни потребителски заеми, можеше да продадеш нещо старо, кола, фото апарат, телефон, или да вземеш назем от приятел, кредитна карта и т.н.
                        Досега да си ги направил х5.

                        Коментар


                        • Nasdaq имат други виждания за AMD

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Зеления Разгледай мнение
                            Привет, Някой интересува ли се от компании за средно/дългосрочно държане от рода на храна? Например тези: BRF S.A. (BRFS) имаха проблеми жестоки проблем заради COVID кризата и имат възможност за възстоновяване. Какво мислите?
                            Аз съм близо 1/4 в храна (TSN ми е най-голямата позиция), но нямам никакви идеи за BRF. Ако споделиш какво си научил за тях, ще е супер. По принцип съм фен на бразилците; не са изцяло доларизирани, а и в момента не са надценени. Даже може да паднат още мънично покрай ковидиотщините и засилване на долара. JBSAY също стават, но вероятно ще паднат още малко. Това, което е кофти обаче е 15% данък при източника... За мой срам разбрах, че законът е променен покрай дивидентите на Ambev.

                            Иначе старите, големи и стабилни от сектора са сигурна дългосрочна инвестиция. Просто в момента са много скъпи. ADM, ANDE, BG, NTR, FLO са печеливши, дивидентни и вероятно ще катерят още нагоре, но не мога да се накарам да вляза/допълня на тези нива. За истински дългосрочно държане e CHS, но за жалост имат само привилегировани. Ако слязат на добра цена - скачай там. Изброените са значително по-сигурни от банков влог, особено FLO, която не е скочила до небето. Иначе от пакетираните/замразени има един кош нелоши, но нищо не е наистина на ангебот.

                            Като цяло в момента най-интересни са ми ТR (стабилни, стари, дивидентни, добър баланс, почти сигурна 15% капиталова за година) и PPC - подценена, проблемна, спрян дивидент, но почти невероятно да фалира.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              и как точно не я уважих? Не разбрах и попитах за пояснение с цел да те разбера. Неуважение щеше да е ако не бях разбрала и игнорирала поста ти. Освен това не аз пращам хората у лево, а ти?.
                              Няма проблеми. Случва се хора да не се разбират при първи контакт.
                              Важното е, че намерихме нивото на което можем да се разбираме при нужда.
                              Макар и да е невербално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                Аргументи са това. Очевидно не е прогноза за цената..
                                Положи малко усилие да уважаваш темата, моля.
                                и как точно не я уважих? Не разбрах и попитах за пояснение с цел да те разбера. Неуважение щеше да е ако не бях разбрала и игнорирала поста ти. Освен това не аз пращам хората у лево, а ти?

                                Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                                Какво не и харесват на AMD?Тази корекция на дневна,която се е заформила ако стигне до 75 долара ще даде хубава възможност да се купи по евтино.
                                и аз това питам - кво и е на фирмата? Освен че не носи бързи печалби ( и загуби). За портфолиото на децата се интересувам от нискорискови инвестиции за дългосрочно държане, а не от новоизлюпени ракети с неясно бъдеще.

                                Коментар

                                Working...
                                X