IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


    Щом сме почнали с вицовете. Едко е Шкумбата на форума!
    11.09.2020, 13:08
    Терзи, накрая ще отвориш една тема като Импето да си спамиш сам, че няма кой да ти се връзва на глупостите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

      Щом сме почнали с вицовете. Едко е Шкумбата на форума!
      11.09.2020, 13:08
      Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

      ALK – не бих докоснал
      AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
      ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
      CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
      INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
      MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
      NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
      NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
      OLN – out
      SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
      STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
      TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
      WELL – out
      CCL – out
      MRNA – вече съм споделял
      O – out

      Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард

      Коментар


      • Много яко нали и аз така



        Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ей ги тука Терзо и Терза, след пластична операция за да стане визията им малко по атрактивна за средния американец

          Слагат в малкия си джоб дори и Иветкерза

          https://twitter.com/carnage4life/sta...788187649?s=21
          Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

          Коментар


          • Хахахаха, ВЕЛИКИ! Лудост!

            Last edited by terziеv; 19.01.2021, 18:15.

            Коментар


            • Кака, не се дразни толкова. Ако си преглеждала форума, си разбрала, че четенето с разбиране не ни е най-силната страна.

              Коментар


              • Един от мушмуроците от екосистемата на Терзо беше казал точно същата глупост тези юнаци: щял да види дали се качва LLY и ако да, щял да купи... а ако тръгнело да пада щял да продаде и така... хахаха

                Коментар


                • Ей ги тука Терзо и Терза, след пластична операция за да стане визията им малко по атрактивна за средния американец

                  Слагат в малкия си джоб дори и Иветкерза

                  https://twitter.com/carnage4life/sta...788187649?s=21

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                    Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

                    Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
                    Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

                    При ГМЕ тоя процент е 10%

                    За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
                    Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

                    Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
                    Просто питах, що така се изнерви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                      Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид
                      Еййй, умното си е умно...
                      Не само от търговия разбира, но и нови думи в речника ми добавя...( сигурно ще я забравя след час, но ...)
                      А има къде по-просто изразяване..:
                      - Ти сега с мен ебаваш ли се...! (или се конотативиш)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                        И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                        Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

                        Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
                        Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

                        При ГМЕ тоя процент е 10%

                        За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
                        Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

                        Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
                        Last edited by Ivetka; 19.01.2021, 16:27.

                        Коментар


                        • Завизи за кои книжа става дума, все пак ми се струва, че книжата в големите индекси е малко вероятно да скочи цената с 25% за дните около влизането на Байден, та дори и до края на месеца.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                            Аз в петък сутринта продадох covered calls за около 70% от позицията ми. Падеж 22.01 страйк 50 за над 4$, което ми е почти колкото cost базата на акциите
                            IV е огромно и е грехота да не се продават опции. Представете си го в цифри- на цена 40$ получавам 4$, за да не скочи цената с 25% за една седмица.
                            Нереално е

                            Междувременно брокерът ми дава 10% лихва за акциите ми (които са дадени на шортаците под наем)

                            И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                            Last edited by Todor Sabev; 19.01.2021, 15:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              На чудна цена, с чуден дивидент и чудно бъдеще пред природния газ. Всичко зависи от СП2 и на коя борса ги купуваш. Американците ще обърнат света, за да спрат проекта. Самата компания е бетон, но една 3 г. инвестиция има много висок политически риск. Т.е. заменяш икономически риск за политически. Според мен си струва.
                              +1
                              Свършат ли със СП2, повече с никакви тръби няма да се занимават.....( според мен )
                              Строят терминали, танкери и заводи за преработка на суровината.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение

                                Аз имам Газпром,купени на четири и нещо в момента е шест.Мисля си че при тях може да трябват и повече от 3 години.Същото е и с xiaomi сега ги включиха в някакъв черен списък,купих на 1.10 добавих на 2.30 и в момента е около 3.
                                Хамериканците режат всичко свързано с Китай и Русия.Хем ме е яд хем не ми се продава..
                                сега е 2.5 евра....

                                Коментар

                                Working...
                                X