IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Терзи, накрая ще отвориш една тема като Импето да си спамиш сам, че няма кой да ти се връзва на глупостите.
    Мацка, яко когнитивен дисонанс те гони. Чак си констипирал. Бих те съжалил, ако не беше такъв сор лузър. Пак изпусна златен сетъп, пак дигна теншъна. Премести я тази мотика най-сетне. И на 41 още не е късно да фанеш gme, ама няма да го направиш, че ще вземеш профит да направиш. Пък не искаме да ти разваляме червената серия, нали? То си е казано - биковете правят кинти, меците правят мед, Едко продава рисунки пред Ал. Невски. Ай, фащай се под ръчичка с онова розовото и друм да шортите банки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


      Щом сме почнали с вицовете. Едко е Шкумбата на форума!
      11.09.2020, 13:08
      Терзи, накрая ще отвориш една тема като Импето да си спамиш сам, че няма кой да ти се връзва на глупостите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

        Щом сме почнали с вицовете. Едко е Шкумбата на форума!
        11.09.2020, 13:08
        Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

        ALK – не бих докоснал
        AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
        ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
        CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
        INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
        MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
        NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
        NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
        OLN – out
        SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
        STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
        TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
        WELL – out
        CCL – out
        MRNA – вече съм споделял
        O – out

        Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард

        Коментар


        • Много яко нали и аз така



          Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
          Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ей ги тука Терзо и Терза, след пластична операция за да стане визията им малко по атрактивна за средния американец

            Слагат в малкия си джоб дори и Иветкерза

            https://twitter.com/carnage4life/sta...788187649?s=21
            Ха това тъкмо го гледах днеска и се смях със сълзи.

            Коментар


            • Хахахаха, ВЕЛИКИ! Лудост!

              Last edited by terziеv; 19.01.2021, 18:15.

              Коментар


              • Кака, не се дразни толкова. Ако си преглеждала форума, си разбрала, че четенето с разбиране не ни е най-силната страна.

                Коментар


                • Един от мушмуроците от екосистемата на Терзо беше казал точно същата глупост тези юнаци: щял да види дали се качва LLY и ако да, щял да купи... а ако тръгнело да пада щял да продаде и така... хахаха

                  Коментар


                  • Ей ги тука Терзо и Терза, след пластична операция за да стане визията им малко по атрактивна за средния американец

                    Слагат в малкия си джоб дори и Иветкерза

                    https://twitter.com/carnage4life/sta...788187649?s=21

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                      Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

                      Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
                      Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

                      При ГМЕ тоя процент е 10%

                      За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
                      Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

                      Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
                      Просто питах, що така се изнерви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                        Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид
                        Еййй, умното си е умно...
                        Не само от търговия разбира, но и нови думи в речника ми добавя...( сигурно ще я забравя след час, но ...)
                        А има къде по-просто изразяване..:
                        - Ти сега с мен ебаваш ли се...! (или се конотативиш)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                          И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                          Нереално е как коментираш (и то с нападателна конотация) без изобщо да си разбрап какво имам предвид

                          Имам предвид, например Тесла (която се води волатилна) е с цена около 820$ и 25% ръст означава цена около 1020$.
                          Петъчният кол на страйк 1000 е около 1.2$, което е 0,14% от текущата цена. Представете си сега на скучните акции колко струват подобни колове.

                          При ГМЕ тоя процент е 10%

                          За гладките мозъци- В момента може да се изкарват 10% седмично ако цената скочи с по-малко от 25%.
                          Ако скочи с над 25%, тогава профитът е 35%

                          Ако скочи с над 100%- Кака е преебана
                          Last edited by Ivetka; 19.01.2021, 16:27.

                          Коментар


                          • Завизи за кои книжа става дума, все пак ми се струва, че книжата в големите индекси е малко вероятно да скочи цената с 25% за дните около влизането на Байден, та дори и до края на месеца.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                              Аз в петък сутринта продадох covered calls за около 70% от позицията ми. Падеж 22.01 страйк 50 за над 4$, което ми е почти колкото cost базата на акциите
                              IV е огромно и е грехота да не се продават опции. Представете си го в цифри- на цена 40$ получавам 4$, за да не скочи цената с 25% за една седмица.
                              Нереално е

                              Междувременно брокерът ми дава 10% лихва за акциите ми (които са дадени на шортаците под наем)

                              И кое му е нереално акция да скочи или да падне с 25 процента докато военни патрулират по улицата и новият президент влиза в длъжност.
                              Last edited by Todor Sabev; 19.01.2021, 15:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                На чудна цена, с чуден дивидент и чудно бъдеще пред природния газ. Всичко зависи от СП2 и на коя борса ги купуваш. Американците ще обърнат света, за да спрат проекта. Самата компания е бетон, но една 3 г. инвестиция има много висок политически риск. Т.е. заменяш икономически риск за политически. Според мен си струва.
                                +1
                                Свършат ли със СП2, повече с никакви тръби няма да се занимават.....( според мен )
                                Строят терминали, танкери и заводи за преработка на суровината.

                                Коментар

                                Working...
                                X