IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • има ли къде да се видят отворените на шорт позиции ? Аз още се чудя дали да не се хвърля и дали GME или AMC да си избера. Па до утре кво намажа все ще е нещо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      аз пък четох, че покриват шортове и че вече са ги покрили
      те ( реддит) така казаха, че ще кажат, че са ги покрили и да HOLD.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Аз съм много бос в акциите признавам. Но мога да прежаля едни $1000 през Революта, за 3 акции Четох че някакви големи Melvin Capital ? ще трябва да покриват Stop Loss и в следващите 5- 10 дена цената нямало как да падне.?

        Мнения? Ще приема всякаква критика...

        Мерси
        аз пък четох, че покриват шортове и че вече са ги покрили

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          И аз така мисля. Ще мине 1000 почти сигурно. Приятели, омерта, мафия, ама ще трябва да се покрива и който го направи първи, ще излезе жив.

          и НИКАКВИ лимити за продажба, никакви стопове!!! Да не се окаже, че нямате достъп до терминала. Продължавате да не вярвате, че това може да отиде на четири пет хиляди.
          Аз съм много бос в акциите признавам. Но мога да прежаля едни $1000 през Революта, за 3 акции Четох че някакви големи Melvin Capital ? ще трябва да покриват Stop Loss и в следващите 5- 10 дена цената нямало как да падне.?

          Мнения? Ще приема всякаква критика...

          Мерси

          Коментар


          • А разбрах. Значи който вчера е взел на $350 да чака до $1000 и тогава да продава...

            Да видим

            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Също приканвам експертите да кажат на Кубрат и на мене къде е върха и кога трябва да се продава... Щото посфактум булшит... всеки го може този тип трейдинг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Stop loss може ли?
              Не, ген. Майтапчийски забрани. А сериозно - не виждаш ли, че по 5 пъти на ден спират търговията и веднага шип надолу. Няма смисъл от стопове, ще изпаднеш без време от каруцата. Моменти сривове могат да дирижират, но не и цял ден. Просто не слагай парите за ипотеката. Колкото и да си вярвам на преценката, няма да дръпна от сметките на жената.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                И аз така мисля. Ще мине 1000 почти сигурно. Приятели, омерта, мафия, ама ще трябва да се покрива и който го направи първи, ще излезе жив.

                и НИКАКВИ лимити за продажба, никакви стопове!!! Да не се окаже, че нямате достъп до терминала. Продължавате да не вярвате, че това може да отиде на четири пет хиляди.
                Stop loss може ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Все ми се струва, че няма да оставят тази лудост да продължи дълго. Предполагам още др седмица ще се вземат мерки. Петък ще е голямо бутане на изхода ми се струва
                  И аз така мисля. Ще мине 1000 почти сигурно. Приятели, омерта, мафия, ама ще трябва да се покрива и който го направи първи, ще излезе жив.

                  и НИКАКВИ лимити за продажба, никакви стопове!!! Да не се окаже, че нямате достъп до терминала. Продължавате да не вярвате, че това може да отиде на четири пет хиляди.
                  Last edited by terziеv; 28.01.2021, 11:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Абе някъде четох, че в понеделник се очаква кървава сеч, защото на 1 февруари имало падежи за милиарди. Преди 2-3 дни го четох, а сега не мога да намеря къде.
                    Е да де, петък ако не покрият, понеделник автоматично са назад с няколко млрда. А, за да покрият, трябва да се продадат и джапанките. Жорката вика, че ще ролнат. Ама е в голяма грешка, защото това не става автоматично, баламите са вече кът и удължава марджин агонията.

                    айде каката да се включи и обясни, че почвам да се чувствам като Алиса някаква. Аз ли съм Ванга някаква , че ги виждам нарисувани, кристално ясно и елементарно ...или пък съм съвсем полудял и 2+2 наистина е 5

                    Коментар


                    • Все ми се струва, че няма да оставят тази лудост да продължи дълго. Предполагам още др седмица ще се вземат мерки. Петък ще е голямо бутане на изхода ми се струва

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Петков, фен съм ти, ама в случая се движиш по инерция и сякаш подсъзнателно отказваш да стигнеш до истината.

                        Щяха ли брокерите да ти спират достъпа координирано, ако "накрая късите печелят". Ако бяха покрити, щяха ли да ангажират Бидон? И най-лесната проверка - опитай да скъсиш и ще видиш. Вчера пробвах през IBKR, пробвай и ти.

                        късите имат да покриват десетки!!! Милиарди! Само и единствено грубата сила може да ги спаси. В петък ще е касапница. Ще спрат някай интернет кабел, ако трябва. Ако не вземеш поне 2-3 акции на началния спад днес, ще останеш съвсем да цъкаш с език.

                        Помисли малко. Сметни на лист хартия късите, текуща цена, брой акции и ще видиш за какво става въпрос. GME е по същество безрискова по отношение на търговията. И ОГРОМЕН политически риск. Все си мисля, че няма да я спрат официално, защото тогава цялата борса ще отиде в киреча. Много народ ще предпочете дюшека. Аз и без това правя опити в hk, бал съм им покера с белязани карти.
                        ___

                        само да припомня един "експерт", който също мислеше, че накрая късите ще бият:

                        "We understand short interest better than you"

                        това беше на цена 40...

                        еми, не да се хваля, ама се оказа, че ги разбира по-малко дори от мен
                        Абе някъде четох, че в понеделник се очаква кървава сеч, защото на 1 февруари имало падежи за милиарди. Преди 2-3 дни го четох, а сега не мога да намеря къде.

                        Коментар


                        • Петков, фен съм ти, ама в случая се движиш по инерция и сякаш подсъзнателно отказваш да стигнеш до истината.

                          Щяха ли брокерите да ти спират достъпа координирано, ако "накрая късите печелят". Ако бяха покрити, щяха ли да ангажират Бидон? И най-лесната проверка - опитай да скъсиш и ще видиш. Вчера пробвах през IBKR, пробвай и ти.

                          късите имат да покриват десетки!!! Милиарди! Само и единствено грубата сила може да ги спаси. В петък ще е касапница. Ще спрат някай интернет кабел, ако трябва. Ако не вземеш поне 2-3 акции на началния спад днес, ще останеш съвсем да цъкаш с език.

                          Помисли малко. Сметни на лист хартия късите, текуща цена, брой акции и ще видиш за какво става въпрос. GME е по същество безрискова по отношение на търговията. И ОГРОМЕН политически риск. Все си мисля, че няма да я спрат официално, защото тогава цялата борса ще отиде в киреча. Много народ ще предпочете дюшека. Аз и без това правя опити в hk, бал съм им покера с белязани карти.
                          ___

                          само да припомня един "експерт", който също мислеше, че накрая късите ще бият:

                          "We understand short interest better than you"

                          това беше на цена 40...

                          еми, не да се хваля, ама се оказа, че ги разбира по-малко дори от мен
                          Last edited by terziеv; 28.01.2021, 11:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Петков, разгледай сайта. По-старите неща, че сега е какафония. Невероятно грамотни са тези "ламери". Дискусиите там са на доста по-високо ниво от тези в SA например. Нещо от сорта на напушен ZH. Да не говорим, че атмосферата е невероятно позитивна. Хората се кефят на всички, дори с по една акция, дори когато им е първата търговия в живота. Няма картинкаджии, които пишат под всеки пост - ще занулиш, колко ти е тоталът, по-добре си купи ETF.

                            И недей се лъжи по другите компании. Там само хвърлят стръв.

                            ---

                            Търгуваш ли OTC шитни?
                            Нещата хич не са такива, каквито си ги предствавяш. Колкото и да върви пазара нагоре, винаги идва момент когато късите ще вземат превес. Дългите решават да си приберат печалбите, а високите цени привличат голи шортаджии. И цената си тръгва надолу. Не се води по данните за процента къси, защото както вече писах, те са супер не-актуални и на двуседмична база. НЕ знаеш в момента дали вече повечето къси не са покрити за да разчиташ на това.
                            Най-вероятно първоначалната идея си е на reddit ламерите да преборят шортаджиите, но после изобщо не са те тия дето дърпат конците. Включили са се играчи с много пари и ботове, които също се надцакват едни с други. Накрая както винаги дребните ще изгорят на принципа, че покрай сухото гори и суровото. Имаше едно интервю със Сорос, където казва че от балон може добре да се печели и той като надушел че се заформя балон - веднага се включвал. Ама да не би само Сорос да е милиардер? Много други са се включили, ама те никога няма да напишат и един ред в някой форум. Вероятно затова от Америтрейд и Шваб са решили да халтнат търговията, като са видели какво става. Не ги оправдавам, категорично съм против това и всеки трябва да се научи, дори по неприятния начин как да си управлява риска.

                            Да, купувам и OTC шитни, вече ви писах за MJNA(Medical Marijuana Inc), добре се движат макар и мудно.
                            Last edited by Д.Петков; 28.01.2021, 10:43.

                            Коментар


                            • https://www.varchev.com/reddit/

                              Коментар


                              • We Have Some Bad News For Gamestop Shorts

                                Лъвове или мухльовци?

                                и това не е моментна игра! Не става въпрос за х2, х3, а за още х10. Да, от сегашните нива.
                                Last edited by terziеv; 28.01.2021, 10:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X