IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И какво ти помага това че са спрели търговията след обаждания. между другото брокерът, който на мен не ми даваше да търгувам ми спираше само сделки на за нова позиция, ако имах акции нямаше проблем да ги продам, също ако и съм продалр на късо нямаше да имам проблем да затворя. Няма как да се твърди че е пречил на релизиране на печалба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

      Много добре го каза за преминаването и мисля, че и сега има такъв момент.
      А за GME екшъна не мога да правя прогнози, но много ми се иска да придължи още няколко дена.
      Е те прогнозите се сбъднаха...

      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      късите имат да покриват десетки!!! Милиарди! Само и единствено грубата сила може да ги спаси. В петък ще е касапница. Ще спрат някай интернет кабел, ако трябва. Ако не вземеш поне 2-3 акции на началния спад днес, ще останеш съвсем да цъкаш с език.
      ===

      Aйде... пак се прочухме. Не можеше ли "Влад" да го напишат... Дано го вземат за руснак, че тогава му е спукана работата.


      А бай Бидон и Черната скала са като Йорданов и загубилия равновесие.
      Last edited by terziеv; 28.01.2021, 22:13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Харесва ми... но в късния Рим много граждани са били отвратени от покварата и безбожието на "своите" и доброволно са преминавали при варварите.

        A за GME - ёще не вечер. Избързаха и цял свят видя. Не са се спасили и утре вече ще сме подготвени. Робинхуд, как да е, ама платените брокери ще има да теглят и да се оправдават пред немалко клиенти с активи за милиони.
        Много добре го каза за преминаването и мисля, че и сега има такъв момент.
        А за GME екшъна не мога да правя прогнози, но много ми се иска да продължи още няколко дена.
        Last edited by perin; 28.01.2021, 22:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          така си е. Щом и Ivetka, която уж силно вярваше в GME и ни убеждаваше какво светло бъдеще ги очаква побърза да отърве кожата какво остава за мизерните робинхудовци, които се нахъсваха един друг не заради идеята, а по-скоро правиха мултилевел маркетинг.
          "Като видиш, че яздиш умрял кон, слез от него.". Някъде четох, че била индианска мъдрост. Та Иветка може да е решила, че конят е умрял. Въпрос на преценка. От друга страна ти нея не я мисли, защото стана ясно, че го язди от 4 долара до 450.
          П.П. Йорданов, ако тази пословица става за нежните ти очи и уши, ти разрешавам да я копираш в новата ти тема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            а те ли измислиха шорт скуиза?
            още 2000 г. насдак на 5 000 е шорт скуиз и нищо повече. Всички знаеха че е балон, но някои се излъгаха да го шортят прекалено рано.

            претоплена манджа
            да някой ако е на 20-25, няма грам опит или грам не е чел, може да си помисли че "няма да е някаква изолирана аномалия, а ще стане част от трейдинг културата на новото поколение"
            да докато не си загуби парите, ще пробва, после ще си седне на задните части
            Тогава пазарът не е бил толкова препълнен с непрофесионалисти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              а те ли измислиха шорт скуиза?
              още 2000 г. насдак на 5 000 е шорт скуиз и нищо повече. Всички знаеха че е балон, но някои се излъгаха да го шортят прекалено рано.
              Човек спри се, моля те. Наистина се излагаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                Те са като варварите, които са плачкосвали границите на Рим едно време.
                Харесва ми... но в късния Рим много граждани са били отвратени от покварата и безбожието на "своите" и доброволно са преминавали при варварите.

                A за GME - ёще не вечер. Избързаха и цял свят видя. Не са се спасили и утре вече ще сме подготвени. Робинхуд, как да е, ама платените брокери ще има да теглят и да се оправдават пред немалко клиенти с активи за милиони.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Приятелю, тези които се уговориха в оня форум да шорт скуизнат акцията не са някакви МОРАЛИСТИ
                  те са същите алчници
                  обикновено този шорт скуиз си го правят едни на други разни фондове, едри срещу едри и т.н.
                  пазара е манджа с грозде
                  може и хедж фондове да са ритнали цената, за да довлекат цацата, защото тя се включва на върха

                  И единствено алчността караше разни дребни да бутат да си наливат парите, не някакъв морал, това е поза
                  и знаеш ли какво
                  първите моралисти са го "н - - - кали" на новите, пирамиди фараони и балъци за милиони

                  дилемата на затворника
                  няма как всички да излязат сухи от водата, затова плъховете напускат кораба при първия сблъсък

                  Морал и борса?!?!?
                  това да не е девически манастир (то и там работата не е много морална)

                  За какво говорим въобще?

                  ravnovesie обясни, масова сеч на цацата

                  борсата е място за преразпределяне на парите, а не за морални битки срещу алчните спекуланти от алчни дребни риби, скрити зад "морална кауза"

                  Алилуя

                  Това бизнес форум ли е или някаква секта?

                  Terziev водач на лъвовете Terziev накъде ги водиш? Води ги води ги.
                  леминги на поход
                  така си е. Щом и Ivetka, която уж силно вярваше в GME и ни убеждаваше какво светло бъдеще ги очаква побърза да отърве кожата какво остава за мизерните робинхудовци, които се нахъсваха един друг не заради идеята, а по-скоро правиха мултилевел маркетинг.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                    Не са нито едното от двете.

                    Мотивацията е злоба, отмъщение, разруха и анархия и няма да е някаква изолирана аномалия, а ще стане част от трейдинг културата на новото поколение.
                    а те ли измислиха шорт скуиза?
                    още 2000 г. насдак на 5 000 е шорт скуиз и нищо повече. Всички знаеха че е балон, но някои се излъгаха да го шортят прекалено рано.

                    претоплена манджа
                    да някой ако е на 20-25, няма грам опит или грам не е чел, може да си помисли че "няма да е някаква изолирана аномалия, а ще стане част от трейдинг културата на новото поколение"
                    да докато не си загуби парите, ще пробва, после ще си седне на задните части

                    Коментар


                    • Те са като варварите, които са плачкосвали границите на Рим едно време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        Приятелю, тези които се уговориха в оня форум да шорт скуизнат акцията не са някакви МОРАЛИСТИ
                        те са същите алчници
                        Не са нито едното от двете.

                        Мотивацията е злоба, отмъщение, разруха и анархия и няма да е някаква изолирана аномалия, а ще стане част от трейдинг културата на новото поколение.

                        Коментар


                        • Ще го кажа разбираемо, аматьори инвеститори имат доста голяма вероятност да изкарват добри печалби ако стоят далеч от волатилни инструменти и инвестират силно диверсифицирано. Ако решат че схващат как се игра във волатилен пазар просто ще си загубят парите. Тази игра не я схващат и още по-зле нямат си на идея че не я схващат, а често дори не са схванали че играта е съвсем различна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            ...
                            Йорданов, ако пак няма да играеш, седни на пейката и не пречи. А "равновесие обяснил"... стига, моля те. Не се излагай, деца ни гледат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Вярно е хаха, и на мен ми е крайно забавен този "съфорумец". Били по-умни, били гросмайстори... Е как така стана, че гросмайсторите загубиха милиарди, а 5-годишните лапета спечелиха милиарди.

                              Да даде Бог, следващия път още по-умни и по-опитни майстори да дойдат, че да почнат да ни прехвърлят направо трилиони.
                              Ти от къде знаеш кой е спечелил милиардите. Още по малко пък къде ще са като свърши всичко. А иначе един два хедж фонда са загубили пари - в тази кланица на цаци са влезли всички които мандата им го позволява. Такава волатилност с такива обеми е като да пуснеш ловци на тюлени с кирки на плаж пълен с тюлени, които никога не са виждали човек

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                                Ха-ха, НО това не шах, защото не са само двама души 1в1. Това е нещо от рода на World of Warcraft, където сополивите ламери са бая по-опитни от флегматичните аналогови чичковци.
                                Вярно е хаха, и на мен ми е крайно забавен този "съфорумец". Били по-умни, били гросмайстори... Е как така стана, че гросмайсторите загубиха милиарди, а 5-годишните лапета спечелиха милиарди.

                                Да даде Бог, следващия път още по-умни и по-опитни майстори да дойдат, че да почнат да ни прехвърлят направо трилиони.

                                Коментар

                                Working...
                                X