IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    В някакъв сайт казват 0%, не ти се вярва. Виж в друг сайт. 0 в софтуер може да означава липса на данни.
    https://finviz.com/quote.ashx?t=GME
    Short Float 121.98%
    Shs Float 50.65M
    61.78 от твоята картинка/50.65 = 121.97%, т.е. двата сайта съвпадат след като фикснеш бъга на единия
    но няма как да знаеш дали е актуална информацията.
    Май долавям микроагресия, сексизъм и дори мизогиния! Докладвах те.

    Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Май половината коментиращи тук все още не могат да разберат какво точно се случва.

    Шоуто не само че не е приключило, ами то още дори не е започнало. Досега само гледахме трейлъри.
    Аве... вчера ясно показаха, че не е баш игра и че големите пари няма просто да ги дадат. В добавка, че в момента е най-корумпираната администрация в историята... Та игра няма. Победихме, но е малко пирова победата. Като направят лихвите отрицателни, кой според теб ще се смее.
    Last edited by terziеv; 29.01.2021, 23:05.

    Коментар


    • Май половината коментиращи тук все още не могат да разберат какво точно се случва.

      Шоуто не само че не е приключило, ами то още дори не е започнало. Досега само гледахме трейлъри.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        цената бая време се задържа под 300 ако не забеляза
        За клиъринг на непокритите колове е от значение цената на затваряне. Битката ще е в затварящия аукцион. Като е по-висока ще се assign-нат повече колове, и ще бъдат превърнати в short stock positions, които да бъдат скуизнати

        Коментар


        • Няма моя картинка. Всичко е от тук. Аз няма как да знам дали е актуална, ама ти има как да знаеш и знаеш че не е актуалнa ли?
          Are investors shorting shares of GameStop (NYSE:GME)? View GME's latest short interest ratio, short volume and more at MarketBeat.
          Last edited by IvelinaJensen; 29.01.2021, 22:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            Чакам си отговора. Какъв шорт скуиз ще правите като никой не шорти?
            В някакъв сайт казват 0%, не ти се вярва. Виж в друг сайт. 0 в софтуер може да означава липса на данни.
            https://finviz.com/quote.ashx?t=GME
            Short Float 121.98%
            Shs Float 50.65M
            61.78 от твоята картинка/50.65 = 121.97%, т.е. двата сайта съвпадат след като фикснеш бъга на единия
            но няма как да знаеш дали е актуална информацията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              3. Прочети ми поста за опциите с падеж днес. Това е голямата игра сега. Ще опитат всичко да затворят под 300. Надявам се някои милионери да се включат и да задържат цената над 300. Тогава ще има бой по тиквата.
              цената бая време се задържа под 300 ако не забеляза

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                Ай така абсолютен аматъор прави 2% .. с минимален риск и голяма позиция.
                Ти си вече дрът козел и ги лющиш. Не знам дали беше във форума лятото, когато "опитните инвеститори" обясняваха, че вземат решение къде да си сложат парите по снимка на борда на директорите. Оказа се, че не е майтап. Потърси в архивите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Поправете ме ако греша, но тези които са скъсявали, трябва да купят, а никой не продава. Отделно плащат лихва върху скъсените около 30%...някъде там. Т.е. ще им трябва ликвидност дори да не купят акции, за да плащат лихвите. Ако цената расте, ще става по зле за тях.

                  ​​​​​​Просто търся потвърждение. Не ме нападайте сега, лаик съм. Казах че съм купил няколко и ще държа. Мога да ги загубя тия пари без драма.
                  Принципно е така, но...

                  1. все пак някой продава. Дори в този форум имаше предатели. Но то какво искаш от народ, който не е даже опитал да спаси Левски.
                  2. не плащат 30%. Ти, ако скъсиш сега, ще плащаш 30,50,90%... Тук обаче става въпрос за други възможности и вероятно лихвите са доста ниски. Едва ли над 10%. За милиарди долари обаче и 2-3% е бая, още повече тези фондове де факто никога нямат налични и напоследък са свикнали да плащат 0-1% лихва. Т.е. дори ниската лихва за тях е голяма работа.
                  3. Прочети ми поста за опциите с падеж днес. Това е голямата игра сега. Ще опитат всичко да затворят под 300. Надявам се някои милионери да се включат и да задържат цената над 300. Тогава ще има бой по тиквата.

                  И не се плаши. Тук всички сме аматьори. Някой са с малко повече стаж. Някои по-бързо чактисват, други по-бавно, трети проявяват завидно старание изобщо да не им се случи.

                  ---

                  Aaaa, и още от началото да ти кажа, че във форума има едно желязно правило за печелене на пари. Прави точно обратното на това, което каже един художник - Ed. Задължително. Напоследък избягва да прави прогнози, което пречи на стратегията ми.
                  Last edited by terziеv; 29.01.2021, 21:53.

                  Коментар


                  • Реалните данни за процента на късите идва с две седмици лаг. А при висока търговия може всичко да се промени за ден два. Така че няма как да се знае точно колко е. В общи линии са някакви приблизителни сметки.

                    Така към момента има две възможности късите да са покрили вече голям процент и след като това стане ясно цената да се срине жестоко. Или да не са покрили, което при значимите обороти последните дни означава че ще им е доста трудно да покрият.

                    Тогава може да се случат две неща.

                    Или да чакат, хеджирал, плащат лихви но не покриват с месеци с надежда атакуващите ги да се откажат. Тогава цента ще е силно волатилна до като някой хвърли бялата кърпа.

                    Или да са до такава степен притиснати че да влезат на пазар. Тогава цената ще се изстреля. Неясно колко защото не е ясно колко от скъсилите са притиснати, и колко от държавите акции ще са навити да продават.

                    Дори и да се случи шортскуиз не всички имащи акции ще спечелят. Само тези които продадат на закъсалите фондове. След това цената пак ще се срине брутално, може и до едноцифрени нива

                    Коментар


                    • Как никой не продава. Цената пада - значи се правят сделки. Пише че Short procent е 0.00%. На мен ми се струва, че шоуто свърши. Ама туканката спецовете нещо се затишиха и не отговарят. Един се пробва да ме налага, ама така и не разбрах защо.

                      Коментар


                      • https://shortsqueeze.com/?symbol=Gme...Quote%E2%84%A2

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Чакам си отговора. Какъв шорт скуиз ще правите като никой не шорти?
                          Поправете ме ако греша, но тези които са скъсявали, трябва да купят, а никой не продава. Отделно плащат лихва върху скъсените около 30%...някъде там. Т.е. ще им трябва ликвидност дори да не купят акции, за да плащат лихвите. Ако цената расте, ще става по зле за тях.

                          ​​​​​​Просто търся потвърждение. Не ме нападайте сега, лаик съм. Казах че съм купил няколко и ще държа. Мога да ги загубя тия пари без драма.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            Чакам си отговора. Какъв шорт скуиз ще правите като никой не шорти?


                            И се пише "скуирт". Това, за което пишеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                              Чакам си отговора. Какъв шорт скуиз ще правите като никой не шорти?
                              Късите са между 90% по някои данни и 120 по други. Така че вероятния шортскуиз си стои. Не е задължително да се случи, но си я има тази вероятност

                              Коментар


                              • Чакам си отговора. Какъв шорт скуиз ще правите като никой не шорти?

                                Коментар

                                Working...
                                X