IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Зависи какво разбираш под "успее" и какъв е смисълът от този "успех", който неизбежно като цяло ще струва много пари на "успелите"

    И защо те ще искат редовно да плащат за подобен "успех"

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    А за плашещото. Ако сегашния им залог успее може да го правят много пъти. На същия принцип - от много по малко срещу малко с много. И не е нуждо да се само за шорт скуизове - макар че там играта е най-ясна. Може да се прави и за елементарно пъмп енд дъмп като ескплоатират мандати на фондове, или корпорации, които не ги кефят, или дори политически партии зависещи в даден регион от дарения от някои големи корпоративни дарители и вълни от ирационалност да залеят всичко по едно или друго време.

    В момента когато милиони хора схванат как могат да удрят някои там където най-го боли те ще го правят.

    Коментар


    • Уф... Това за "корпорациите, които не ги кефят" се случва от години. ESG му казват. Затова MO е на такава вкусна цена, а NextEra e безумие. А от скоро "инвеститорите" почнаха да притискат и XOM да ставал зилен. Аз затова съм взел там, защото единствен от големите отказваше да прави глупости. Представи си да купиш нафтова компания и да тръгнеш да и променяш бизнес модела. Е, що я купуваш изобщо. Риторичен въпрос.

      Коментар


      • За мене е все едно дали ще одрусам един фонд с $1млрд. или 10 млн. ритейлъра с по $100. Резултатът е един и същи

        А и не всички ритейлъри играят с малки суми по техните представи за малка сума. Иначе от гледна точка на Уол Стрийт и $50 млн. е малка сума


        Освен това тук няма дори теоретичен шанс ритейлът да надделее. И това големите акули го знаят и желанието за шортене от сегашните нива е много силно и е съвсем разбираемо. Хората искат да си дадат парите на големите акули, за да накажат няколко сравнително малки фонда...


        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ти приемаш че малките може да загубят много пари - но всъщност това не е факт. Тези в уолстртиитбет са съвсем наясно че могат да си загубят парите и вкарват супер малки суми. Поне голямата част от тях. Доста са само с частични акции за по 100 или 200 долара. Просто са адски много хора и стават все повече.

        Чисто икономически в момента има нагледно представяне на предимствата на осигуряването пред застраховането. Малките са силно диверсифирино осигуряване, където всеки зависи от масата, но сам по себе си не слага много пари. Големите го играят пазарно, като застраховката им е че и други големи са в тяхната лодка и няма да клатят много.

        Коментар


        • А за плашещото. Ако сегашния им залог успее може да го правят много пъти. На същия принцип - от много по малко срещу малко с много. И не е нуждо да се само за шорт скуизове - макар че там играта е най-ясна. Може да се прави и за елементарно пъмп енд дъмп като ескплоатират мандати на фондове, или корпорации, които не ги кефят, или дори политически партии зависещи в даден регион от дарения от някои големи корпоративни дарители и вълни от ирационалност да залеят всичко по едно или друго време.

          В момента когато милиони хора схванат как могат да удрят някои там където най-го боли те ще го правят.
          Last edited by ravnovesie; 31.01.2021, 15:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ясно, че последни ще се смеят батковците на Уол Стрийт. Ритейлът рева, че иска безплатни парички, получи ги и сега ще ги профука в глупости...

            Защо ли това не ме учудва





            Чак доста плашещо не ми се вижда. Като дойде развръзката ще им стане ясно къде зимуват раците и това ще държи влага на много хора за доста време

            Разбира се те ще се озлобят още повече, та ако има нещо плашещо то е в това къде ще избие идиотията след това
            Ти приемаш че малките може да загубят много пари - но всъщност това не е факт. Тези в уолстртиитбет са съвсем наясно че могат да си загубят парите и вкарват супер малки суми. Поне голямата част от тях. Доста са само с частични акции за по 100 или 200 долара. Просто са адски много хора и стават все повече.

            Чисто икономически в момента има нагледно представяне на предимствата на осигуряването пред застраховането. Малките са силно диверсифирино осигуряване, където всеки зависи от масата, но сам по себе си не слага много пари. Големите го играят пазарно, като застраховката им е че и други големи са в тяхната лодка и няма да клатят много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Шокиран съм, че ситуацията с GME напълно излезе от контрол. Мислех си, че ще все пак ще платят цената и после ще си избият парите от другаде. Защо играха толкова ва банк? Личното ми предположение - въпиеща ТЪПОТА на "умните" пари си стои. Но все по-странно става, че една компания с капитализация от едва няколко милиарда може да заплашва съществуването на ЦЯЛАТА борса с нейните трилиони. x100 да стане цената, 200 млрд. да бъде, пак не се връзва. "Файзер" са 200 млрд. Ще се сгромоляса ли борсата, ако те фалират? Едва ли. Защо тогава с GME е такава паника.

              Прочетох ето това, дето го е натракала една "цаца" The real reason Wall Street is terrified of the GME situation
              и има прекалено много смисъл. Горката цаца, горкият ритейл, горките хорица, които направиха милиони. В резюме - прекалили са с фалшивите акции, натракали са си милиони. Т.е. голяма част от циркулацията е менте. Това обяснява паниката, обяснява паническото покриване на другите позиции и наистина застрашава цялата борса.
              ...

              И само да добавя - тези, които в понеделник се наредят на опашката за безплатните пари, не се броят за лъвове. Трудното беше през изминалата седмица, тогава се ковеше стоманата.
              Не е съвсем така - и при тях като при малките има дилема на затворника. Ако никой от тях не предава дружината, може и да се измъкнат. Ако обаче започнат да се надцакват ще натрупат огромни загуби. Доста по-вероятно е малките да сдадат багажа и да почнат да излизат постепенно, ако цената тръгне надолу поради липса на закриване на къси, но пък ако досатъчно от големите са притиснати, може и там да се почне предаването на позицията. Двата най-споменавани фонда явно вече са се измъкнали - там почнаха да ги натискат и по други позиции и нямаха избор. Но останалите дори не се споменават - може да са достатъчно умни че да не се хвалят с късите си позиции, може и просто да им се разминава за сега. Ако почнат да нарочват и други хеджфондове по медиите и те няма да имат избор и ще се наложи да излязат - а тогава останалите в играта може да нямат голям избор и да се включат и те.

              Коментар


              • Той не е анархист. Всъщност е точно обратното на анархист

                Реално е дърто и озлобено комуне, което дращи във форум като тийнейджър, за до го отпусне малко нервата

                Можеш да го оприличиш на злия Joker от Батман

                Но анархист не е в никакъв случай. Той мрази капитализма и иска да се установи някаква неофашистка диктатура под някаква форма, по възможност по путинистки модел, щото е БГ комуне и няма как да иска друго. Но дори и това да стане личната фрустрация на човекът ще си остане. Тя вече отдавна е нелечима при този екземпляр


                Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                анархистите като terziev да ходят да си правят борса в пустинята

                Коментар


                • Шокиран съм, че ситуацията с GME напълно излезе от контрол. Мислех си, че ще все пак ще платят цената и после ще си избият парите от другаде. Защо играха толкова ва банк? Личното ми предположение - въпиеща ТЪПОТА на "умните" пари си стои. Но все по-странно става, че една компания с капитализация от едва няколко милиарда може да заплашва съществуването на ЦЯЛАТА борса с нейните трилиони. x100 да стане цената, 200 млрд. да бъде, пак не се връзва. "Файзер" са 200 млрд. Ще се сгромоляса ли борсата, ако те фалират? Едва ли. Защо тогава с GME е такава паника.

                  Прочетох ето това, дето го е натракала една "цаца" The real reason Wall Street is terrified of the GME situation
                  и има прекалено много смисъл. Горката цаца, горкият ритейл, горките хорица, които направиха милиони. В резюме - прекалили са с фалшивите акции, натракали са си милиони. Т.е. голяма част от циркулацията е менте. Това обяснява паниката, обяснява паническото покриване на другите позиции и наистина застрашава цялата борса.

                  https://www.youtube.com/watch?v=BdBe5_8z53A
                  ...

                  И само да добавя - тези, които в понеделник се наредят на опашката за безплатните пари, не се броят за лъвове. Трудното беше през изминалата седмица, тогава се ковеше стоманата.

                  добавка: GME = Тръмп
                  Last edited by terziеv; 31.01.2021, 15:35.

                  Коментар


                  • Ясно, че последни ще се смеят батковците на Уол Стрийт. Ритейлът рева, че иска безплатни парички, получи ги и сега ще ги профука в глупости...

                    Защо ли това не ме учудва



                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Той приказва и че може да се спечели от това нещо. А то е малко вероятно да се спечели. В крайна сметката цената ще падне до едноцифрени стойности и който не е продал навреме ще загуби. Но пък когато милиони хора вкарват малко пари с основна идея да накажат някого това си е доста плашещо.
                    Чак доста плашещо не ми се вижда. Като дойде развръзката ще им стане ясно къде зимуват раците и това ще държи влага на много хора за доста време

                    Разбира се те ще се озлобят още повече, та ако има нещо плашещо то е в това къде ще избие идиотията след това

                    Коментар


                    • ROBINHOOD НА ВЛАД ТЕНЕВ: КАК ПРИЛОЖЕНИЕТО ПЕЧЕЛИ ПАРИ, ЩОМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НЕ ПЛАЩАТ ТАКСИ?

                      https://boulevardbulgaria.bg/article...plashtat-taksi

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Баси... сега ми дойде прозрението, че ETF-и също купуват GME. Особено MOMO фондовете.
                        https://fintel.io/so/us/gme

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                          Това със спирането на търговията не точно така.Ограничиха покупките защото няма вече налични акции,които да се продават.Всички свободни са изкупени,и за да се освободят акции игралите на късо трябва да затварят позиции,но това са големите фондове и при тези цени не искат да затварят,защото ще понесат големи загуби
                          от къде черпиш информация че предимно фондове шортят акцията?
                          Освен това не помня Терзиев да е казал, че GME са супер стойностни и си заслужават настоящата цена, а само че това, което се случва ще качва цената.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                            фундамент.
                            ...
                            фокусирал върху BB
                            ...
                            И да те питам ти лично какво виждаш в тази компания като увеличение на приходи,печалба,активи какво те кара да си толкова сигурен в нейното светло бъдеще.
                            ...
                            Или да следваме стадото дори и с една две акции да сме солидарни с другите.
                            ...
                            1000 долара акаунт и да си замине не е болка за умиране важното,е че бях на представлението и то на първият ред
                            1. Ахам, понеже BB не е меме, а перспективна компания. Вярваш ли си.

                            2. В общи линии https://youtu.be/rWEPSKkkdKQ?t=1960

                            Не знам дали сам си вярваш, че си "инвеститор" в бизнеси.

                            3. Следването на стадото е нормална практика в борсовата търговия. Следват я трейдъри, следват я фондове, включително бая ETF-и. Тука имаше един MOMO художник, дето и той по картинка "инвестира". Питай него.

                            4. С 1000 акаунт можеше вече да си милионер, ако се беше усетил ~15 януари. Ако искаш вярвай, ама за някакви центове не успях да вляза с няколко кола. Ама аз не съм в състояние да се смея на акаунтите с 1000 долара. Явно ти си от милионерите на Йорданов и затова такива не те интересуват.

                            5. Повечето от "дребните ритейли" са бая по-големи от тебе. В другата тема има гледах "дребен ритейл", дето няма проблем за година да вкара 300 хил.

                            .....................

                            Баси... сега ми дойде прозрението, че ETF-и също купуват GME. Особено MOMO фондовете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              bokogega , дай малко по-сериозно. Имаме си вече ретранслатори на новините от сайтовете. Замисли се поне малко, запитай се защо им вярваш безкритично, след като досега всичко накриво им излезе. Не щеш пари на аванта, твое право. Ама какво ти носи това да викаш "гроздето е кисело" на агората.

                              Това е финансова борса, но дори и на стоковата може да се случи картофите да струват повече от месото. Като те чета, по-скоро ти искаш революция. Спаците ще ги забраняваш ли, като говориш за истински бизнес?

                              Но дори и да си прав, кажи какво да правим, какво да купуваме, а не да злорадстваш, ако тръгне надолу

                              ~

                              и не че не го знаем, но все пак

                              Vlad Tenev and co-founder Baiju Bhatt contributed $2,800 each to the campaigns of Maxine Waters (D-CA), the chairwoman of the House Committee on Financial Services, and the top Republican on the committee, Patrick McHenry (R-NC), last October.

                              Това като физическо лице само
                              Не съм казал,че не искам пари на аванта,кой не иска.Но на тези цени не мисля,че ще е аванта може и да греша.Просто не ми харесва графиката с тези шипове.Просто когато атовете се ритата,защото смятам,че има замесени и по големи играчи от дребните ритейли, не си подавам носа.И няма да злорадствам,когато тръгне надолу това ще е естествен процес,защото пак казвам тази акция е надута и не виждам нищо толкова скъпо в нея като фундамент.Относно кой какво да купува си е негов личен избор аз не съм човекът,но съм се фокусирал върху BB,Комерц банк,Е-ОН,но не твърдя купувайте,защото тези компании ще ви направят богати.
                              И да те питам ти лично какво виждаш в тази компания като увеличение на приходи,печалба,активи какво те кара да си толкова сигурен в нейното светло бъдеще.Това,че са настъпили чертата някои фондове нищо не значи,ще си платят за грешката,ще им се отпусне някой ново напечатан заем,ще си плащат ниските лихви и кой докогато издържи.Това е игра и на психология дали ритейлите ще издържат психически,защото залагат собствени пари.Фондовете чужди и в края на годината пак ще има бонуси от по няколко милиона.
                              Или да следваме стадото дори и с една две акции да сме солидарни с другите.И пак казвам,че някои фондове прекалиха с шортенето на тази акция.Дай анализ какво ще се случи според теб достигане на 1000-2000 долара за акция и докога нали знаеш,че това няма как да е до безкрайност.В един момент алчността ще надделее и идва ефекта на доминото.Ще спечелят малцина,дребните ритейли пак ще са с пръст в устата,но както казваш какво толкова 1000 долара акаунт и да си замине не е болка за умиране важното,е че бях на представлението и то на първият ред
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • bokogega , дай малко по-сериозно. Имаме си вече ретранслатори на новините от сайтовете. Замисли се поне малко, запитай се защо им вярваш безкритично, след като досега всичко накриво им излезе. Не щеш пари на аванта, твое право. Ама какво ти носи това да викаш "гроздето е кисело" на агората.

                                Това е финансова борса, но дори и на стоковата може да се случи картофите да струват повече от месото. Като те чета, по-скоро ти искаш революция. Спаците ще ги забраняваш ли, като говориш за истински бизнес?

                                Но дори и да си прав, кажи какво да правим, какво да купуваме, а не да злорадстваш, ако тръгне надолу

                                ~

                                и не че не го знаем, но все пак

                                Vlad Tenev and co-founder Baiju Bhatt contributed $2,800 each to the campaigns of Maxine Waters (D-CA), the chairwoman of the House Committee on Financial Services, and the top Republican on the committee, Patrick McHenry (R-NC), last October.

                                Това като физическо лице само
                                Last edited by terziеv; 31.01.2021, 10:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X