IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Хаха я питай Терзича колко прави на месец.
    Той ни убеждаваше че прави по 12% на месец, ти му говориш за 15% на година
    Аз знам и за хоре правещи по над 50% на седмица.... ама с капитал 100 - 200 долара хахах докато не ги занулят и не повторят упражнението. Борсата е за богатите играчи не за кокошкари искащи бързо забогатяване. Единица са тези изкарали милиони с стотинки... покрай гейм стоп няколко такива намазаха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение



      За минути се получава доходност, която иначе ще отнеме години пасивно "инвестиране".
      Тази част "пазарът" ще ти я избие от главата, въпрос на време е, нямаш ресурса да търгуваш за минути и не защото си тъп, а защото там играта е най-малко честна. Печалбите ти не идват от бързи врътки, а от бетата и подобни опити само ги ограничават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

        Нещо се бъркаш - форумът се казва investor.bg - не trader.bg. Така че по-вероятно е тук да пишат инвеститори, не трейдъри. Лично аз съм на мнение че за всеки има място под слънцето. И може и да е трейдър и инвеститор. Има много добри трейдъри. За някои хора пък е много по-лесно buy and hold.
        И повярвай ми аз ако можех да правя 15-20% при нисък риск (защото човек който прави 15-20% поема огромен риск), щях да съм най-щастливият човек на света. Проблемът ти е че нямаш ни най-малка представа какво означава 15-20% на година, щом пишеш такива неща.
        Хаха я питай Терзича колко прави на месец.
        Той ни убеждаваше че прави по 12% на месец, ти му говориш за 15% на година

        Коментар


        • Последните години индексите значително изпреварваха инфлацията. Нямам достатъчно капитал, нямам достатъчно идеи, за собствена инициатива. Да кажем, че пиша тук, за да се науча как да изкарвам >1000 лв\мес.

          Ти имаш ли желание и капацитет да ми помогнеш с конкретен съвет или и на теб законът не ти позволява и си във форума, за да обясняваш как няма да стане.

          с други думи и към теб - в какво инвестираш или поне в какво би инвестирал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Супер много хора го правят. Постоянно се отварят такива теми - искам да купя, да не гледам, да стои с години... Хора, които не искат да се занимават активно с борсата!!! Закоито 15-20% доходност е нещо чудесно, великолепно.А пък, ако някой е тръгнал да копира Бюфет, яко е под вода.

            Пак ще дам пример с IRM. В пасивния ми портфейл от 27$. За минути не успях да я продам на 39$. За минути се получава доходност, която иначе ще отнеме години пасивно "инвестиране".

            Предполага се, че тук четат и пишат хора, които са активни на борсата. Които не гледат на борсата като алтернатива на банков влог. Предполага се. От името на сайта, от името на темата, ама е някаква обща говорилня.

            За мен пасивното инвестиране в широки индекси е истинско безумие и чист хазарт. Да купиш каца с мед, като знаеш колко лайна има вътре... Но всеки с идеите си. Просто не разбирам защо хора, които не участват на борсата, имат такова неистово желание да пишат тук. Затова и продължават да не се дават конкретни идеи за инвестиране.

            Равновесният се бил зарекъл да не дава идеи. Ми що пише тука, да плюе идеите на другите само. Постовете му с коментари на другите постове по 10 реда, а идеята я фръга с две думи. Влачете един вид, от него да мине. Без обяснение, без истинска прогноза, без цени.
            Терзиев пасивното инвестиране в широк индекс тип купи и забрави трудно ще ти донесе печалба - Хората гледат как парите им растът и си мислят че печелят. Не просто догонват инфлацията и запазват стойността на парите си.

            За да печелиш в истинският смисъл ти трябва да правиш бизнес или активно да управляваш парите си което отнема време и не ти гарантира че винаги ще си на печалба както и бизнесът в други области не ти го гарантира.

            В твоят случай където ти искаш активно да се занимаваш с търговия въпросът е имаш ли достатъчно капитал който да въртиш ефективно така че да не ти се налага да работиш друго. Защото ако ще ти изтекат очите пред монитора за 1000лв на месец по добре ходи бачкай хамалин на гарата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Парите сложени в spy не са инвестиция. При положение, че не знаеш какво всъщност си купил, не знам какъв инвеститор си.

              Един конкретен въпрос към теб - в какво си инвестирал? Или поне в какво би инвестирал. Да знам дали има смисъл да ти чета постовете или си поредният експерт, който много ги разбира нещата, ама няма да ги каже
              Не съм експерт. Аз съм просто финансист, висшист с образование Финанси. От тия дето са ти най-смешни. Аз съм от тия за които говори Мариян, дето си мълчат. Ще ти кажа само че борсата е най-хубаво да се играе, когато ти е скучно. Колкото по-скучно, толкова повече пари правиш.
              Колкото "по-интересно" ти става, толкова по-лошо за теб.
              В този форум съм много преди ти да си знаел че съществува. И не не ми чети мненията, мисленето ти е много по-различно от моето, няма смисъл да ги четеш. Дори и да ги четеш, няма да са ти интересни и няма да научиш нищо от тях.
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Терзиев глобата за нещо което изглежда като препоръка е 2 бона, ако не се лъжа. Няма значение с какво се занимаваш, къде си го пуснал, изполвал ли си името или не, ако решат да се заяждат с теб глобата си стои. Ти като искаш си рискувай, все пак твои пари са си, аз няма да рискувам за глупости, никой не ми плаща ако спечели от идеите ми, никой и няма да ми покрие глобите, аз от писане на конкретни идеи тук само мога да загубя, ако някой вземе да се заяжда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                  Нещо се бъркаш - форумът се казва investor.bg - не trader.bg. Така че по-вероятно е тук да пишат инвеститори, не трейдъри. Лично аз съм на мнение че за всеки има място под слънцето. И може и да е трейдър и инвеститор. Има много добри трейдъри. За някои хора пък е много по-лесно buy and hold.
                  И повярвай ми аз ако можех да правя 15-20% при нисък риск (защото човек който прави 15-20% поема огромен риск), щях да съм най-щастливият човек на света. Проблемът ти е че нямаш ни най-малка представа какво означава 15-20% на година, щом пишеш такива неща.
                  Парите сложени в spy не са инвестиция. При положение, че не знаеш какво всъщност си купил, не знам какъв инвеститор си.

                  Един конкретен въпрос към теб - в какво си инвестирал? Или поне в какво би инвестирал. Да знам дали има смисъл да ти чета постовете или си поредният експерт, който много ги разбира нещата, ама няма да ги каже


                  .... И честно да ти кажа, ама последните 7 8 години, ако си бил на борсата и не си правил ~15%, грешката е в твоя телевизор
                  Last edited by terziеv; 04.02.2021, 15:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Ми да ама не. Щото с 20кЕ е една играта, а с 200к+ е съвсем друго. В последния случай на 1во място стоят 2те основни правила на дядя Бъф.

                    И какво лошо има да се гледа като алтернатива на банков влог...
                    Ако системно можеш да си докарваш х100 на тия мизерни 0.1% от банката (което не е чак толкова трудно) - зле ли е ?
                    Не пиша на шведски, та да не се разбере. Не се бъркам на никого в личните решения.

                    Бъркам се, когато в уж специализиран форум за конкретен финансов пазар се пише, все едно сме в кръчмата на Гара Бов. В темата за пореден път пишат разни хора, как нямат никакво намерение да дават идеи. Сега законът ги ограничавал. Дали те са идиоти или мислят другите за идиоти не ми дреме. За чий тогава дращят бре??? Сърбеж в ръцете? Еми в игнора муш тогава. И В темата за Тесла поредният заядливец си писа, че изобщо не го интересували пазарите, имал имоти, ама пишел да минава времето. Ама и той голяма работа го даваше.

                    Да обсъждаме някакви специализирани фондове и продукти е едно, ама 30 пъти за кажеш аз "инвестирам" в пазара... бас, че за широките фондове и в бг мама пишат. После някой зададе истински въпрос .... И настава тишина. Разните художници се шмугват под масата или пуснат цитатче, линкче....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Супер много хора го правят. Постоянно се отварят такива теми - искам да купя, да не гледам, да стои с години... Хора, които не искат да се занимават активно с борсата!!! Закоито 15-20% доходност е нещо чудесно, великолепно.А пък, ако някой е тръгнал да копира Бюфет, яко е под вода.

                      Пак ще дам пример с IRM. В пасивния ми портфейл от 27$. За минути не успях да я продам на 39$. За минути се получава доходност, която иначе ще отнеме години пасивно "инвестиране".

                      Предполага се, че тук четат и пишат хора, които са активни на борсата. Които не гледат на борсата като алтернатива на банков влог. Предполага се. От името на сайта, от името на темата, ама е някаква обща говорилня.

                      За мен пасивното инвестиране в широки индекси е истинско безумие и чист хазарт. Да купиш каца с мед, като знаеш колко лайна има вътре... Но всеки с идеите си. Просто не разбирам защо хора, които не участват на борсата, имат такова неистово желание да пишат тук. Затова и продължават да не се дават конкретни идеи за инвестиране.

                      Равновесният се бил зарекъл да не дава идеи. Ми що пише тука, да плюе идеите на другите само. Постовете му с коментари на другите постове по 10 реда, а идеята я фръга с две думи. Влачете един вид, от него да мине. Без обяснение, без истинска прогноза, без цени.
                      Нещо се бъркаш - форумът се казва investor.bg - не trader.bg. Така че по-вероятно е тук да пишат инвеститори, не трейдъри. Лично аз съм на мнение че за всеки има място под слънцето. И може и да е трейдър и инвеститор. Има много добри трейдъри. За някои хора пък е много по-лесно buy and hold.
                      И повярвай ми аз ако можех да правя 15-20% при нисък риск (защото човек който прави 15-20% поема огромен риск), щях да съм най-щастливият човек на света. Проблемът ти е че нямаш ни най-малка представа какво означава 15-20% на година, щом пишеш такива неща.
                      Last edited by LuckyYou; 04.02.2021, 14:59.
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Фъргаш идеята, ама не декларираш интерес.
                        Вътре ли си, дълъг ли си или къс?
                        Иначе в тази идея има хляб, а може и хайвер...
                        Е големи хора сме, всеки си преценява за себе си

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                          Предполага се, че тук четат и пишат хора, които са активни на борсата. Които не гледат на борсата като алтернатива на банков влог. Предполага се. От името на сайта, от името на темата, ама е някаква обща говорилня.

                          За мен пасивното инвестиране в широки индекси е истинско безумие и чист хазарт. .
                          Ми да ама не. Щото с 20кЕ е една играта, а с 200к+ е съвсем друго. В последния случай на 1во място стоят 2те основни правила на дядя Бъф.

                          И какво лошо има да се гледа като алтернатива на банков влог...
                          Ако системно можеш да си докарваш х100 на тия мизерни 0.1% от банката (което не е чак толкова трудно) - зле ли е ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Кога съм плюл чужда идея за акция. За десетките акции, които ти си пускал да съм казал нещо. Мен лично не ме кефят идеите ти, но това си е мое мнение. Ако изкарваш пари от тях, супер. Може да кажа че има слабости в обосновката, но само ако знам обосновката. Иначе от всеки боклук може да се печели, и не съм аз този, който ще каже може или не дадена акция да скочи. Просто някои възможно скокове ми се струва добре човек да ги пропуска. Но отново - това ама изобщо не е моя работа.

                            Фъргам идеята с 10 думи, защото знам закона. И нямам голямо желание някой който не е на кеф с мен или моята идея да тръгне да ме докладва за препоръки, за това не пища за конкретни акции, а когато пиша в постовете ми няма таргет цени, няма дори обяснение дали това е за покупка или за продажба. Повечето хора които разбират какво правят за това и не пишат в този форум с идеи. Ако това не ви харесва лобирайте за промяна на закона. Като го променят и може човек св.ободно да си дава мнението, ще давам мнение. До тогава кой ще ми плаща глобите, ако ме глобят
                            Фъргаш идеята, ама не декларираш интерес.
                            Вътре ли си, дълъг ли си или къс?
                            Иначе в тази идея има хляб, а може и хайвер...

                            Коментар


                            • Снощи по канал 1 даваха един челяк, който е инвестирал в гейстоп и е продал. В общи линии той е влезнал по една причина, но излезнал по съвсем друга. Лошо няма. Не разбрах само колко е спечелил, че да га канят по тв-то и отделно как са разбрали че точно той е спечелил. Може и да е било постановка.

                              Коментар


                              • И още нещо... печалбата на борсата очевидно не идва от труд, не идва от акъл. Има много умни и трудолюбива хора, които не са на борсата. Но и да бяха, не биха печелили толкова добре, колкото по-мързеливите и по-глупавите. Работата на борсовия играч не е с акъл, не е със стахановски усилия. Интелектуално не е кой знае какво предизвикателство. Работата е в риска. Това не разбират хората извън борсата, очевидно не го разбират и бая хора от форума... ама стига съм писал, че ме дръпнахте в празнословия, само и само да не се разкрие, че половината тука нямате никакви идеи.

                                Коментар

                                Working...
                                X