IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

    Няма комисионна 0, просто плащаш по-лоша цена. Виж, че и за котировки не се плаща, как е възможно след като са "с права" като музиката (C)opyrighted? Ами защото това не са реалните борсови цени, ами маркетмейкърски. Ама нали ламерите трябва виждат, че "не плащат" и всичко да е като електронна игра с два бутона.
    Петков, всичко на борсата е електронна игра. Дали с два или с повече бутона, няма значение... те и братята лимони си мислеха, че не са ламери, ама затвориха дюкяна.

    Има брокери с 0 обща комисионна, които не те преебават. Кел файда обаче, когато ти взимат по 8% лихва или по стотина долара от депозит.

    ===

    Аз лично съм в процес на разкарване от IBKR, ама се оказва сложно и никъде я няма тяхната лихва.
    Last edited by terziеv; 03.02.2021, 19:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

      Аз вече не виждам никаква връзка с отчетите и на къде върви една акция. Подозирам, че има толкова голям брой играчи на пазара + ботове + алгоритми, че всичко е един голям хаос. А и с тези комисионни 0 наистина е лудост. Аз също купих и продадох стотици БАБИ днес просто заради 1-2$ разлика .
      Няма комисионна 0, просто плащаш по-лоша цена. Виж, че и за котировки не се плаща, как е възможно след като са "с права" като музиката (C)opyrighted? Ами защото това не са реалните борсови цени, ами маркетмейкърски. Ама нали ламерите трябва виждат, че "не плащат" и всичко да е като електронна игра с два бутона.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

        `Къв е смисъла да държиш SP500 и NASDAQ100 (и двата), след като са в дълбока корелация? По-добре дръж само единия, а купи и VIX като застраховка. Ако пазара се срине, VIX ще излети. Съответно срива като оформи дъно, продаваш VIX и с печалбата купуваш SP500 на дънцето, да си усредниш позицията. Когато пазара вече се възстанови, пак купуваш VIX да си стои. При последния срив на 18-ти март, можеш да изчислиш ориентировъчно колко от VIX да купиш, че да ти хеджира портфолиото. Не е нужно да те хеджира изцяло, защото все пак парите набити във VIX, може с години да стоят без да свършат никаква работа. Но пък като дойде дъждовната седмица с гръмотевици, ще ти е благо на сърцето да гледаш че нереализирания кеш не е потънал съществено, тъй като VIX -а е излетял.
        Купуването на VIX e най-безсмисления начин за хеджиране. Единствения начин да излезеш на печалба от VIX е ако продадеш на дъното или купиш точно на върха. Но ти ако знаеш къде е дъното или върха за какво ти е VIX.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          ...
          Направо се чувствам атавистичен с моята къде петилетка държане на сипчо и наско.
          То и немалко акции имам от години.
          `Къв е смисъла да държиш SP500 и NASDAQ100 (и двата), след като са в дълбока корелация? По-добре дръж само единия, а купи и VIX като застраховка. Ако пазара се срине, VIX ще излети. Съответно срива като оформи дъно, продаваш VIX и с печалбата купуваш SP500 на дънцето, да си усредниш позицията. Когато пазара вече се възстанови, пак купуваш VIX да си стои. При последния срив на 18-ти март, можеш да изчислиш ориентировъчно колко от VIX да купиш, че да ти хеджира портфолиото. Не е нужно да те хеджира изцяло, защото все пак парите набити във VIX, може с години да стоят без да свършат никаква работа. Но пък като дойде дъждовната седмица с гръмотевици, ще ти е благо на сърцето да гледаш че нереализирания кеш не е потънал съществено, тъй като VIX -а е излетял.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Не до 50 ами и до 5 може да падне. Но няма да остане там за дълго.

            Мисля че трябва да се чака да отръскат хубаво дребните които накупиха на върха 300+

            Като позамре форумът WSB на тема GME и тогава вече ще става пак за дълги.
            Абсурд. За много хора това е търговията на живота им, независимо с какъв знак.

            Под 5, ако падне, аз ще съм бая дълъг, без да съм го планирал.

            --

            Все едно тука да спре да се обсъжда Шел.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              сега се сетих и друго. Бабата след всеки отчет, колкото и положителен да е, връща една сесия. Никаква техника, никакви бети, просто наблюдение. Презобалите с цитати на Бюфет и "умни" сайтове се отучват да вярват на очите си.
              Аз вече не виждам никаква връзка с отчетите и на къде върви една акция. Подозирам, че има толкова голям брой играчи на пазара + ботове + алгоритми, че всичко е един голям хаос. А и с тези комисионни 0 наистина е лудост. Аз също купих и продадох стотици БАБИ днес просто заради 1-2$ разлика .



              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Казах го, че според мен не е свършила играта. Драмата привлече големи играчи и от дългата страна. Фондовете се имат за много умни и много пак са подхванали да скъсяват. Отделно каката казваше, че нормалната цена >100. Не вярвам да падне под 50, ама знае ли човек
                Не до 50 ами и до 5 може да падне. Но няма да остане там за дълго.

                Мисля че трябва да се чака да отръскат хубаво дребните които накупиха на върха 300+

                Като позамре форумът WSB на тема GME и тогава вече ще става пак за дълги.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  Колко % къси останаха? Данните по сайитове и платформи сигурно са стари и още ги показва към 122%. Ако обаче наистина са толкова значи все още става за дълги особено ако падне под 50.
                  Казах го, че според мен не е свършила играта. Драмата привлече големи играчи и от дългата страна. Фондовете се имат за много умни и много пак са подхванали да скъсяват. Отделно каката казваше, че нормалната цена >100. Не вярвам да падне под 50, ама знае ли човек

                  ---

                  Путовете за GME вчера бяха някаква златна мина.
                  Last edited by terziеv; 03.02.2021, 18:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Добре де, само погледнете графиките па gme и amc - все едно по индиго и тогава говорете за квантове
                    Колко % къси останаха? Данните по сайтове и платформи сигурно са стари и още ги показва към 122%. Ако обаче наистина са толкова значи все още става за дълги особено ако падне под 50.

                    Коментар


                    • Добре де, само погледнете графиките па gme и amc - все едно по индиго и тогава говорете за квантове

                      Коментар


                      • Аз, ако имам достатъчни доходи, независими от място, време и хора, изобщо няма да си хабя очите пред графиките.

                        Иначе съм съгласен, че рискът не бива да го ограничаваме на борсата. Вече доста пъти писах, че най-сериозният ми страх е мизерия от банки/брокери/държава. Със самата борса се справям що годе.

                        Имам много ниска бета, но това е не защото съм го търсил, а защото не инвестирам в технологии. Доста съм диверсифициран, защото повече гледам да не загубя и защото не вярвам на абсолютно никакви официални данни и отчети. Определено съм привърженик на силно концентриран портфейл, но да кажем, че нямам нужните знания и умения и самоувереност. Дори в "сигурни" гледам да не влизам с >10%.

                        Никой сериозен не инвестира по подобни показатели. Не казвам, че Акман или Айкън например нямат квантове в екипа, но това е сигурно на 29то място по значение. Как хеджират - основно с дарения за политици. Пепи Линч четете... дори у викито го има. С учебникарския зоб, най много до заплатаджия в някой брокер.

                        ~~

                        сега се сетих и друго. Бабата след всеки отчет, колкото и положителен да е, връща една сесия. Никаква техника, никакви бети, просто наблюдение. Презобалите с цитати на Бюфет и "умни" сайтове се отучват да вярват на очите си.
                        Last edited by terziеv; 03.02.2021, 17:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Сериозно ли това......
                          Не е за вярване то, тоя пазар требе да е препълен със сърбящи ръчички за дейтрейдинг.

                          Направо се чувствам атавистичен с моята къде петилетка държане на сипчо и наско.
                          То и немалко акции имам от години.
                          https://etfdb.com/2010/five-etfs-wit...sing-turnover/

                          Статията е стара, но от 2010 насам е по-вероятно да е спаднал още повече този период

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Те ще си загубят парите и в СП да ги влагат.

                            Знаеш ли какъв е средния период на държане на SPY

                            Не можеш да познаеш

                            3.3. ДЕНА
                            Сериозно ли това......
                            Не е за вярване то, тоя пазар требе да е препълен със сърбящи ръчички за дейтрейдинг.

                            Направо се чувствам атавистичен с моята къде петилетка държане на сипчо и наско.
                            То и немалко акции имам от години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah
                              Въпроса който мене ме интересува за управлението на риска е само един - мога ли да живея с 70% dropdown на портфейла за продължителен период от време 2-3-4 години. Отговора ми е мога. Правил съм го и преди, макар само две години. Имаш ли доказано печеливша стратегия, нямаш грижи. Валю инвестинга е точно това - доказано работеща стратегия.
                              Копирам тази част от поста и, която ми се струва интересна. Това според мен е дълбоко погрешно и е неразбиране на същността на риска. Нямаш абсолютно никаква гаранция, че живота ти няма да се развие по неочакван начин и да ти потрябват тези пари, не когато планираш да продадеш а когато трябва. Колкото и да вярваш, че си планирал всичко перфектно, е възможно да се случи такава ситуация. Тогава ако портфейла ти е с голяма волатилност е възможно да ти се наложи да продаваш на дъно ако нямаш късмет. Ако си късметлия ще е на връх. Именно поради тази причина волатилността на отделните активи е източник на доходност от която печелиш а волатилността на портфейла е риск, който трябва да се избягва.
                              Отделно ливъриджа и шорта трябва да имат някакви лимити, защото при невнимание може от информационно ориентиран играч да се превърнеш в ликвидационно ориентиран. Обикновено ликвидационно ориентираните губят.
                              Идеята, че може да се търгува без риск мениджмънт е толкова абсурдна, че не трябва даже да се обсъжда. Каква форма трябва да има този мениджмънт и какви ограничения зависи от отделният участник на пазара. На мен ми е по-лесно защото имам огромна алфа на българският пазар, но навън разчитам главно на бета.

                              Коментар


                              • Поздравления, много интересна дискусия е тук. Чета редовно от началото на годината.
                                и всеки път пак се доказва твърдението, че най-големите мошеници са отвъд океана.
                                Поздрави и успешна търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X