IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    на колко я дебнеш да вземеш?
    Току що купих 10К хартишки на $0.1260 щото нещо не иска да пада, доста бързо намери подкрепа. Иначе я чаках на $0.10 = Фибо 61.8% корекция на последния скок, обикновено там се спират срутванията. Евентуално ще добавя още два пъти за по $1200, освободил съм $15К и не ме бърка. Комисионните са супер дебели обаче, $36.60 ми взеха сега.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

      И аз вчера разкарах последната порция MJNA(Medical Marijuana Inc), чист късмет, просто прекалено голям ход направи вече и затова затворих. Дебна я пак да ги купя.

      Ivetka Подкрепям напълно за Лъкин, откакто ги изгониха от борсата и се сринаха, поне 5 пъти съм ги купувал и удряха таргета. Има още много хляб у тях.
      на колко я дебнеш да вземеш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        мале мале разкатаха канабиса. Добре че разкарах Tilray вчера.
        Иначе NOVN добре върви. Май писах и за него преди време ама нещо не го намирам - сигурно са го счели за ненужно и са го замели.
        И аз вчера разкарах последната порция MJNA(Medical Marijuana Inc), чист късмет, просто прекалено голям ход направи вече и затова затворих. Дебна я пак да ги купя.

        Ivetka Подкрепям напълно за Лъкин, откакто ги изгониха от борсата и се сринаха, поне 5 пъти съм ги купувал и удряха таргета. Има още много хляб у тях.

        Коментар


        • мале мале разкатаха канабиса. Добре че разкарах Tilray вчера.
          Иначе NOVN добре върви. Май писах и за него преди време ама нещо не го намирам - сигурно са го счели за ненужно и са го замели.

          Коментар


          • Luckin е добра спекулация, защото е на добра цена, защото е на добър пазар и защото приходите повечето не са в долари. И Господ не знае дали наистина имат 700 млн. в касата. В допълнение влезе в окото на бая хора, което в този пазар означава само едно.

            Коментар


            • Ташунко, що не каза за канабиса по-рано да се възползваме и ние, а сега след дъжд качулка ни съобщаваш, че си се опаричил. На плажа сигурно няма на кой да се похвалиш и тук ти е идеално Целта е да си останем бедни и завиждащи или.... Канабиса почват да го халтват, а може и да забранят купуването му и много бързо ще го затрият както затриха GME. Сега се излиза, не се влиза според мен. Ама де да видим...

              Иначе ALB са на промоция. Предполагам очакват лош отчет тия дни. Но дългосрочно съм оптимист.
              За FUTU вече потретвам - височко са и може да има корекция скоро, но китайците са много и трейдват сигурно като бесни и там очаквам само растеж.

              Коментар


              • Стартирах позиция в Luckin Coffee. Тикърът в US е LKNCY, а в Европа (където аз инвестирах) е LC0A.

                Историята накратко:
                Основателят с няколко други служители манипулираха финансовите отчети. Хванаха ги, избухна скандала и делистнаха компанията.Взетите оттогава мерки са:

                1. Изгониха основателя и неговите хора

                2. Нов Борд на директорите

                3. Разбраха се със SEC за $180млн глоба

                4. Имат $700млн в касата

                5. Сключиха няколко важни сделки за бъдещото развитие

                https://www.ldc.com/press-releases/l...ture-in-china/
                https://www.chinadaily.com.cn/a/2021...d0baa133b.html

                6. Имат нов employee stock share incentive program.

                7. Стремят се да удвоят магазините до 2023 предлагайки no fee franchise model

                8.Starbucks stores (има 31 000 ) са оценени на $4млн. всеки- 116млрд маркет кап/31300

                9. LKNCY магазините са оценени на около $530к всеки

                10.Предишния мениджмънт лъжеше за приходите( бяха около $300млн) а репортваха $500млн. Цената на акцията беше $50.

                11. Днешните приходи се оценяват на около $600млн. Прочетете отново точка 10

                12. LKNCY расте доста по-бързо от SBUX и ако се прибавят growth multiples..


                Наскоро акцията се разпродаде защото компанията file-на Chapter 15. Не съм експерт в bankruptcy procedures но аз както го разбирам е че shareholder's equity не е застрашено

                " The Joint Provisional Liquidators do not expect the filing will have any impact on the daily operations of the Company in China. The Company continues to meet its trade obligations in the ordinary course of business, including paying suppliers, vendors and employees.

                The Chapter 15 filling is a routine filling in the context of Cayman restructuring involving international jurisdictions and should not be confused with a terminal bankruptcy process involving the winding down, sale or liquidation of the Company"


                Заключение: Смятам че Компанията се стреми да се листне отново на NASDAQ. МИнават през Chapter 15 за да избегнат US liquidator attack. Уредили са си отношението със SEC (кой плаща 180млн ако Компанията ще фалира??). Изглежда че правят каквото могат, за да върнат увереността на инвеститорите.

                Допълнителна увереност ми дава факта, че след като обявиха Chapter 15 акцията се разпродаде до около $6, спря и дори малко нарастна. Ако застрашаваше акционерите нямам съмнение че цената щеше да е центове.

                Инвестицията е рискова и нямам пълната увереност както имах с GME на $6, така че засега съм алокирала само 1% от портфейла. Вероятно ще увеличавам при допълнителна яснота. Виждам потенциал за цена на акция над $70 до няколко години или доходност от 1000%

                Не препоръчвам на никого да купува или продава ценни книжа на база на този пост. Това е само лично мнение с информативен характер
                Last edited by Ivetka; 11.02.2021, 11:39.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Интересно изглежда, мерси. Според теб Има ли шанс да върне малко или ще катери. Очевидно няма да ни разхлабят примката скоро.
                  https://finance.yahoo.com/quote/CBDT.CN?p=CBDT.CN .За два дена качи много.Възможно е корекция.Следи и форума на yahoo.Чакат се много нови договори.Възможно е да качи доста още преди да корегира.Но ти сам си преценяш.Без препоръки.
                  Last edited by frei1974; 11.02.2021, 11:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от frei1974 Разгледай мнение

                    Empower Clinics Inc канадска компания. Здравни грижи и Ковид тестове.Държа я от два месеца.Страхотен изп.директор.Много нови договори.
                    Интересно изглежда, мерси. Според теб Има ли шанс да върне малко или ще катери. Очевидно няма да ни разхлабят примката скоро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Гледах кои по-малки компании се занимават с ковидиотщини и TGLVY изглежда много интересно. Ръкавици и маски, а се продава на цена бонбон. Няма я директно на NYSE, но все пай. Ако някой има поглед към Азия.
                      Empower Clinics Inc канадска компания. Здравни грижи и Ковид тестове.Държа я от два месеца.Страхотен изп.директор.Много нови договори.

                      Коментар


                      • Гледах кои по-малки компании се занимават с ковидиотщини и TGLVY изглежда много интересно. Ръкавици и маски, а се продава на цена бонбон. Няма я директно на NYSE, но все пай. Ако някой има поглед към Азия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Как няма да е спам, когато тукашните гаулайтери ачик си казват, че изобщо нямат намерение да обсъждат конкретни компании. Което като се замислиш е толкова тъпо, че чак забавно.

                          Единият даже измисли, че законът го ограничавал да говори за конкретни компании в САЩ!!!!
                          Вероятно друго го ограничава

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение

                            Доколкото знам в определени щати марихуаната ще се легализира. Може този път reddit героите да правят смислена стъпка
                            Съгласен съм за форума - 90 процента спам
                            Как няма да е спам, когато тукашните гаулайтери ачик си казват, че изобщо нямат намерение да обсъждат конкретни компании. Което като се замислиш е толкова тъпо, че чак забавно.

                            Единият даже измисли, че законът го ограничавал да говори за конкретни компании в САЩ!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                              В повечето щати вече е легализирана.Тепърва ще има много хляб в компании занимаващи се с марихуана.Давам ти жокер само.Аз лично от такава една компания изкарах доста пари.В момента инвестирам изцяло във фармации и канабис компании.
                              Какво мислиш за платежните системи които работят с биткойн - PayPal, Square? Аз очаквам ръст

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение

                                Доколкото знам в определени щати марихуаната ще се легализира. Може този път reddit героите да правят смислена стъпка
                                Съгласен съм за форума - 90 процента спам
                                В повечето щати вече е легализирана.Тепърва ще има много хляб в компании занимаващи се с марихуана.Давам ти жокер само.Аз лично от такава една компания изкарах доста пари.В момента инвестирам изцяло във фармации и канабис компании.

                                Коментар

                                Working...
                                X