IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Баси. Оказах се прав... май. Това е печатница за пари. Не виждам никаква сериозна пробойна. Купуваш евтин (под 11 най-добре), но ликвиден spac и постоянно продаваш колци и путове. ~4%/мес. Единственият минус, който виждам, е пропуснати ползи от летящи нагоре хартии.

    Варънтите не важат в случая и у понеделник ще разкарвам сичките.
    Да печелившо е, докато не нацелиш да се забълбукаш с някой SPAC като UWMC например, в момента са на около $8. С 10 къси пута, ако те упражнят са 1000 акции х $10. Ще ти трябват $10К кеш да ги купиш с $2000 нереализирана загуба, или да затвориш опцията на загуба $2К. Олелееее...`ко стана че не вечерЯхме...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Понеже съм на демо и не ми дреме чак толкова, направих следното:

      1. разкарах варънтите... защото не разбрах точно как се упражняват. съдържат по акция и половина... май

      2. продадох 10 мартенски пута @10 = прибрах 200 долара

      3. купих 200 обикновенни акции x 11,4 - общо 2280

      4. продадох 2 мартенски кола @20 и прибрах 40 долара

      Т.е. към момента 1 акция ми излиза 10,2

      Отстрани има ли някакъв проблем в цялата галимация или съм открил печатница за пари?
      Баси. Оказах се прав... май. Това е печатница за пари. Не виждам никаква сериозна пробойна. Купуваш евтин (под 11 най-добре), но ликвиден spac и постоянно продаваш колци и путове. ~4%/мес. Единственият минус, който виждам, е пропуснати ползи от летящи нагоре хартии.

      Варънтите не важат в случая и у понеделник ще разкарвам сичките.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        не го знаех. Ама и аз така мисля - преди 10 години да бях почнала да ги купувам нямаше да се оплаквам хич.
        Мдам, писах го няколко пъти. Късното ми "включване" в играта е вероятно най-сериозната ми финансова грешка. 10 години на лесни пари изпуснах.

        Погледни го от хубавата страна - представи си, че можеше да си от хората, които все още си държат парите извън борсата. В момента им го нахакват голям черен без никаква смазка. Или още по-лошото: да си решила да играеш на българската борса. Или дори по-ужасното: да имаш 20 години борсов опит, да си учила финанси и пак да не вдяваш нищо от това, което се случва; да чакаш японски сценарий и да се чувстваш като за изложба на икебана.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.
          не го знаех. Ама и аз така мисля - преди 10 години да бях почнала да ги купувам нямаше да се оплаквам хич.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.
            https://www.berkshirehathaway.com/letters/1987.html
            Не е от 1987, но въпросът е дали от по-късна, когато е помъдрял, или от по-ранна година.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Аз па се ядосах че не дават от банката да купя с кредитна карта крипто и реших за купя RIOT. Дали ще расте още според вас щото на върха го уцелих.
              Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.

              Коментар


              • Аз па се ядосах че не дават от банката да купя с кредитна карта крипто и реших за купя RIOT. Дали ще расте още според вас щото на върха го уцелих.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение

                  Аз лично изчаквам някои ценови възможности, например, при SQ (най-добре около 200, или поне между 230-250) и QCOM (около 140, но и сега става, както е постъпил petyob, например).
                  Аз купих QCOM@143.8 и CLX@187, таргет - максималните цени на анализаторите.
                  Last edited by jori; 19.02.2021, 23:36.

                  Коментар


                  • Vital Farms

                    15.12.2020, 16:16
                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Хмм... от твоите думи звучи като добър и перспективен бизнес, а не поредната хипстърия. Компанията е печеливша и няма никакъв дълг. Въпросът е дали едни яйца, колкото и да са страхотни, струват > млрд. Ако имах повече свободни средства бих влязъл на момента, на 25 и ги забравям за няколко години. Нямам и затова ще сложа една аларма на 18 долара.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Яйцата утепаха рибата!!!
                      Къде си се насадил?
                      Пилгрим само знам, че са пилчарник.

                      Коментар


                      • Понеже съм на демо и не ми дреме чак толкова, направих следното:

                        1. разкарах варънтите... защото не разбрах точно как се упражняват. съдържат по акция и половина... май

                        2. продадох 10 мартенски пута @10 = прибрах 200 долара

                        3. купих 200 обикновенни акции x 11,4 - общо 2280

                        4. продадох 2 мартенски кола @20 и прибрах 40 долара

                        Т.е. към момента 1 акция ми излиза 10,2

                        Отстрани има ли някакъв проблем в цялата галимация или съм открил печатница за пари?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                          Когато са близо до нетната стойност на кеша отзад, ги възприемам повече като кеш.
                          Тук съвсем нямам предвид всички спакове, а такива с добър мениджмънт или история на owners.

                          Тва е по-скоро някакво временно убежище, че пазарът не ми харесва много в момента, а не ми се стои на кеш и да изпусна момента, така че за мен е добра опция.

                          В момента съм (приблизително) 50% GME, 50% SPACS (cash) и малко LKNCY, UNFI
                          Аз имам TBHR варънти... ама май съм се прецакал... най малкото гледам, че имат някакви по-специални условия.

                          ... даже не бях гледал колко им е реалната стойност.

                          ===

                          Последен въпрос. Как така при NAV >10, мартенските путовете със страйк 10 вървят по 0,2
                          Last edited by terziеv; 19.02.2021, 17:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Не искам да се заяждам, ама спаците вярно ли ги възприемаш като неспекула?
                            Когато са близо до нетната стойност на кеша отзад, ги възприемам повече като кеш.
                            Тук съвсем нямам предвид всички спакове, а такива с добър мениджмънт или история на owners.

                            Тва е по-скоро някакво временно убежище, че пазарът не ми харесва много в момента, а не ми се стои на кеш и да изпусна момента, така че за мен е добра опция.

                            В момента съм (приблизително) 50% GME, 50% SPACS (cash) и малко LKNCY, UNFI

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                              Вчера продадох всичките си опции на PSTH. Очаквах че на срещата на акционерите на PSH ще има някаква яснота, но Акман беше много резервиран.
                              Усещането ми е че има таргет и вървят преговори, но не е ясно кога ще се финализира сделката.
                              Държа всички акции, но за да не ми се обезценяват опциите ги продадох (на 70% печалба) и ще се ослушам да ги купя скоро отново.

                              Влязох в няколко нови SPACs- THBR, SOAC и CVII (братчето на CCIV). Всяка позиция с по около 10% от портфейла. Влизайки на нива близки до НСА го възприемам почти като държане на кеш, но с опция за доходност ако се обяви слух/сделка. Дано пазарът не ме опровергае в това ми мислене.

                              За спекулата-открих позиция в PHIL със скромните 1млн акции, но е just for fun.

                              Нищо от горното не следва да се счита като съвет или препоръка за инвестиция.
                              Не искам да се заяждам, ама спаците вярно ли ги възприемаш като неспекула?

                              Коментар


                              • Вчера продадох всичките си опции на PSTH. Очаквах че на срещата на акционерите на PSH ще има някаква яснота, но Акман беше много резервиран.
                                Усещането ми е че има таргет и вървят преговори, но не е ясно кога ще се финализира сделката.
                                Държа всички акции, но за да не ми се обезценяват опциите ги продадох (на 70% печалба) и ще се ослушам да ги купя скоро отново.

                                Влязох в няколко нови SPACs- THBR, SOAC и CVII (братчето на CCIV). Всяка позиция с по около 10% от портфейла. Влизайки на нива близки до НСА го възприемам почти като държане на кеш, но с опция за доходност ако се обяви слух/сделка. Дано пазарът не ме опровергае в това ми мислене.

                                За спекулата-открих позиция в PHIL със скромните 1млн акции, но е just for fun.

                                Нищо от горното не следва да се счита като съвет или препоръка за инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X