IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    pantaleev Сигурно си купил от ментетата и за това така TD Ameritrade са обикаляли 7 часа брокерските къщи да ти намерят по-истински акции хи-хи...
    Всъщност нищо ненормално няма. Поръчката е изпълнена, но самото прехвърляне на акциите (сетълмента) може да стане до три дена. За да видиш записа в "Transactions", значи вече всичко е записано по един куп регистри и акциите са успешно доставени на твое име. Ако до три дена брокера не ти ги достави, трябва да получиш съобщение "fail-to-deliver" и да ти върнат парите. А които са продавали ментоците, ще бъдат наказани от SEC най-много с "мъмрене по телефона".
    Аз пък моите 10 хартишки GME съм ги купил в Метатрейдъра, като уж са истински, щото ме караха да подписвам W-8BEN модула (сигурно за парлама), ама най-вероятно съм купил фреш кипърски въздух (брокера е регистриран в Кипър).
    Според мен метатрейдър акции винаги е CFD. Начисляват ли ти swap за акциите? Ако да, не са на твое име.
    Те дори за валути начисляват swap дори и да имаш достатъчно пари да си платиш купената валута.

    Коментар


    • MMEDF, RVVTF - кой разбира тук се спира

      Коментар


      • Ако някой е повярвал на кака, днес е моментът. Нямаме китайци и американци да пазаруват и зарад техните дълбоки джобове да рипа цената. Сал евро стотинкаджии днес. Аз се чудя още. За Европа са ми по-едряк комисиите и капиталът го бях определил за нафта/газ. Иначе и аз смятам, че кафенето ще играе нагоре, ако и изобщо да не се връзвам на изложените от кака доводи. То няма и нужда, важното е, че и се получава.....

        Та искам да каже, че едва ли ще има по-евтино от днес да вход в Luckin

        Коментар


        • pantaleev Сигурно си купил от ментетата и за това така TD Ameritrade са обикаляли 7 часа брокерските къщи да ти намерят по-истински акции хи-хи...
          Всъщност нищо ненормално няма. Поръчката е изпълнена, но самото прехвърляне на акциите (сетълмента) може да стане до три дена. За да видиш записа в "Transactions", значи вече всичко е записано по един куп регистри и акциите са успешно доставени на твое име. Ако до три дена брокера не ти ги достави, трябва да получиш съобщение "fail-to-deliver" и да ти върнат парите. А които са продавали ментоците, ще бъдат наказани от SEC най-много с "мъмрене по телефона".
          Аз пък моите 10 хартишки GME съм ги купил в Метатрейдъра, като уж са истински, щото ме караха да подписвам W-8BEN модула (сигурно за парлама), ама най-вероятно съм купил фреш кипърски въздух (брокера е регистриран в Кипър).
          Last edited by Д.Петков; 14.02.2021, 23:14.

          Коментар


          • Все още май е някаква каша с GME акциите. Днес си разглеждах акаунт-а и забелязах следното:

            Orders:
            Filled Buy 15 GME Limit 51.00 -- -- 13:26:40 02/12/21
            Transactions:
            02/12/2021 20:40:08 Bought 15 GME @ 51 -765.00
            Ордер-а е изпълнен веднага когато го сложих. Но след 7 часа ми дава, че транзакцията е изпълнена реално. Даже е извън борсовото време.

            Просто ми стана странно. И го споделям.
            Last edited by pantaleev; 14.02.2021, 18:20.

            Коментар


            • Гледам, че джендърите са превзели NYSE.

              П.с. много е смешно как мъже си комуникират тук през женски профили.
              Last edited by top; 14.02.2021, 21:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                Продавах на части по целия път нагоре. Последните си ги бях оставила за $1000, но в деня, в който РХ обявиха забраната за купуване ги продадох веднага на премаркет (на $472 ако не се лъжа)

                Ти, по-невежата, нали беше казала че си излязла на около $55?
                на 52 излязох. Но аз съм невежа, наивна, не познавам маркета, не давам съвети, никой не трябва да се учи от мен и изобщо е безсмислено да занимавам публиката със себе си. Просто ми се струва, че когато някой препоръчва нещо да се купува е логично да дойде и с препоръки кога да се продава щото иначе става като тия от walstreetbets - купувайте и дръжте, докато те самите през това приберат печалбата и после изчезват с парите на излъганите. Ако играта е "Излъжи и обери отсрещния" сигурно и аз мога да я играя, ако реша. Но едва ли ще падна до там. Но от хедж фондовете нямах против да прибера неко долар защото те самите това правят и реално тия пари не са техни, а са окрадени от такива като мен. Обаче не се получи номера защото брокерите се погрижиха за това. Уча се лека полека да не вярвам на никой за нищо.

                Money, не познавам лично някой замогнал се от GME. Разни датчани по групите писаха, че са продали навреме, но подробности не знам и не ме интересуват. Моят свекър с глупости не се занимава. Пък и той печели от големи инвестиции, а не от големи проценти. Моята среда не е от трейдъри. Иветка явно е в такава среда, където само със спекулации се занимават - нормално е и да печелят много. Не виждам причина да не и вярвам.

                intint, къде казах че правя каквото ми каже Иветка или някой друг? А ти как разбра, че не съм взела? Чети с разбиране... ако можеш.... Ако не - не се меси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Имаш ли все пак намерение да ми отговориш как прецени кога да продадеш GME? И защо не каза и ние по-невежите да продаваме?
                  Иветка и за psth ти каза, защо не взе, вече щеше да си на +20% после като скочи двойно пак ще питаш защо не каза

                  Коментар


                  • Един съвет. Като се троли в български форум може би трябва да се взима под внимание спецификата на българина. Верно, българите станахме "американци", ама пък българинът, колкото и да е заприличал на американец все пак си има някои типични черти, които го отличават от братята хамериканци. Не може да се сравнява наивната доверчивост на американеца със скептичния и традиционно недоверчив българин, особено като стане дума за пари. Има една степен на булшит, който като се прекрачи и българинът спира да вѐрва

                    Така че не знам кого таргетирате, но аз на мястото на Иветка бих си изтрил профила сега и бих почнал наново. Иначе поздравелния, Иветка. Доста дълго удържа разказите в рамките на разумното и на моменти и аз се чудих дали пък нямаме тук един самороден талант...

                    Коментар


                    • Само да напомня, че само Иветка била лично познавала 15 човека направили по над $1 милион, някои и по над $10млн. от трейдниг с GME

                      Предполагам, че другите човеци у форумо също познават по толкова (Ивелина и нейния свекър?)

                      Изводите от това, разбира се, са ясни и очевидни

                      Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                      Не те мисля за полу-идиот
                      А аз пък лично познавам хора правили по милиард от трейдниг с GME. Явно Иветка и нейните познати са кофти трейдъри с мизерни резултати



                      Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                      Нека силното учудване започне сега
                      Само аз познавам над 15 човека с повече от $1млн реализиран профит от GME. Няколко от тях са с реализирани над $10млн.
                      Last edited by Money; 14.02.2021, 11:12.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Убеден съм, че и ти доста улесни хората у форумо с едно малко коментарче

                        Все пак не мисли, че хората са полу-идиоти

                        Не те мисля за полу-идиот

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Имаш ли все пак намерение да ми отговориш как прецени кога да продадеш GME? И защо не каза и ние по-невежите да продаваме?
                          Продавах на части по целия път нагоре. Последните си ги бях оставила за $1000, но в деня, в който РХ обявиха забраната за купуване ги продадох веднага на премаркет (на $472 ако не се лъжа)

                          Ти, по-невежата, нали беше казала че си излязла на около $55?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                            Благодаря за коментара. Много е важно в подобни форуми човек да може да оцени от чии мнения може да се поучи, от кои не, и съответно да ги игнорира.
                            Току що много ме улесни
                            Имаш ли все пак намерение да ми отговориш как прецени кога да продадеш GME? И защо не каза и ние по-невежите да продаваме?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Нереално е какво става с газА. Не, че не беше ясно, ама както е казал Бюфет, в този форум има хора, които .

                              ... иначе Антеро са леко прецакани, защото голяма част от добива е договорен на бая по-ниски цени. Все пак нищо чудно още понеделник >10... с което ще направя х3.

                              А имаше и една компания за маски, ама и забравих името.

                              В интерес на истината, имам позната сестра в Германия. Днес ми каза, че нямат ръкавици и не ги ползват еднократно. В аптеките имало, но на луди цени.
                              КАжи честно, не ти ли писна да меляш за AM? Съмнявам се да ти е толкова важно да си ги закупим и да забогатеем. Освен това беше сложил някакви цени за пазара му дето сега са недостижими. Разбрахме, че си го купил на ниското и печелиш пари. Признание ли очакваш ли очакваш. Ми ето - БРАВО, че купи газта евтино и тя съвсем очаквано поскъпна. Това и аз си го знаех, за другите не знам. Но нямма финансова възможност да купя всичко подценено и да го чакам месеци да мръдне след това. А дивидентът въпреки, че е голям за дивидент, не ми е чак такъв стимул. При толкова ракети на пазара, да си блокирам капитала в нещо дето едва мърда не виждам смисъл.

                              Коментар


                              • Убеден съм, че и ти доста улесни хората у форумо с едно малко коментарче

                                Все пак не мисли, че хората са полу-идиоти

                                Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                                Благодаря за коментара. Много е важно в подобни форуми човек да може да оцени от чии мнения може да се поучи, от кои не, и съответно да ги игнорира.
                                Току що много ме улесни
                                Last edited by Money; 14.02.2021, 10:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X