IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Един съвсем сериозен въпрос. Не се шегувах, когато казах на нашето Кате Вуд да започва бизнес със скрап. Чак след като го написах, се сетих да купувам shcn и подобни, ако и да бяха нарисувани още миналата година. В ситуацията на хиперинфлация, в която се намираме, имат още МНОГО нагоре, но ми се иска да намаля политическия риск и търся неамерикански компании, но да са стабилни, по-старички, >500 млн. капитализация. Най-добре да имат обекти в няколко държави.
    Viohalco. Белгийска, държат Sidenor в Гърция и чрез нея и Стомана Перник. Market Cap 1.32B, P/E~60, P/B~1. По критерия за старост, основана 1937.
    Last edited by ford_perfekt; 12.05.2021, 13:00.

    Коментар


    • Един съвсем сериозен въпрос. Не се шегувах, когато казах на нашето Кате Вуд да започва бизнес със скрап. Чак след като го написах, се сетих да купувам shcn и подобни, ако и да бяха нарисувани още миналата година. В ситуацията на хиперинфлация, в която се намираме, имат още МНОГО нагоре, но ми се иска да намаля политическия риск и търся неамерикански компании, но да са стабилни, по-старички, >500 млн. капитализация. Най-добре да имат обекти в няколко държави.

      Коментар


      • flag ..me4i
        Click image for larger version

Name:	US30M1.png
Views:	1
Size:	20.6 КБ
ID:	3758022

        Pip master

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
          4111,53 беше дъното на SPX. Кой купил, купил!
          Да обясня методиката, с която стигнах до този извод:
          Ези- надолу, тура- нагоре.
          В наше село аналогичен случай. При ези купувам AR; при тура - AM. Кълъч - Газпром.

          Коментар


          • 4111,53 беше дъното на SPX. Кой купил, купил!
            Да обясня методиката, с която стигнах до този извод:
            Ези- надолу, тура- нагоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Всъщност най-важното си остава да имаш винаги свободен капитал както, да си смел и решителен и да си трезвомислещ. И по трите точки се дъня и от там ми идват основните загуби
              Ами трудно е да останеш безпристрастен при по-големи реални суми. Трябва си опит.


              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              ...Опитай с компании, за които абсолютно нищо не знаеш, може да са даже произволни...
              Има резон. Аз тествам с компании, които много добре знам и следя постоянно и съотвено имам предварителни очаквания и предубеждения. Ще пробвам и ще кажа какъв е резултата с абсолютно произволни.
              Last edited by pantaleev; 11.05.2021, 18:08.

              Коментар


              • Всъщност най-важното си остава да имаш винаги свободен капитал както, да си смел и решителен и да си трезвомислещ. И по трите точки се дъня и от там ми идват основните загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                  Аз купувам и си правя експерименти с дребни суми ей така просто за тренировка и тестване, но хич не ми се получава. Много интересно, последно време каквото и да направя все е грешно. Нито един точен/добър тайминг за вход/изход нямам.

                  Явно ще трябва от спекулант да ставам инвеститор
                  И аз така. Но стигнах до обратния извод - че от инвеститор трябва да ставам спекулант
                  Тия пазари стават само за спекулация. Но пък и за целта не трябва да си в Дания щото данъците големи.
                  Last edited by IvelinaJensen; 11.05.2021, 17:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Няма свободен кеш купувахме dip-овете през февруари-март
                    Пфу, и аз не успях нищо да закача. На няколко места за центове. Едната нафта (TGA) даже ми стигна лимита, ама явно съм бил много назад на опашката и не ме огря.

                    Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                    Аз купувам и си правя експерименти с дребни суми ей така просто за тренировка и тестване, но хич не ми се получава. Много интересно, последно време каквото и да направя все е грешно. Нито един точен/добър тайминг за вход/изход нямам.

                    Явно ще трябва от спекулант да ставам инвеститор
                    Тия ги давай на демото. Опитай с компании, за които абсолютно нищо не знаеш, може да са даже произволни. Стига да имат добър оборот. Пусках историята за суровото дърво (green limber)
                    Last edited by terziеv; 11.05.2021, 17:12.

                    Коментар


                    • Аз купувам и си правя експерименти с дребни суми ей така просто за тренировка и тестване, но хич не ми се получава. Много интересно, последно време каквото и да направя все е грешно. Нито един точен/добър тайминг за вход/изход нямам.

                      Явно ще трябва от спекулант да ставам инвеститор
                      Last edited by pantaleev; 11.05.2021, 17:03.

                      Коментар


                      • Няма свободен кеш купувахме dip-овете през февруари-март

                        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Купувайте, бре серсеми!

                        Коментар


                        • Купувайте, бре серсеми!

                          Коментар


                          • Снощи половин позиция sbsw + путове близо до парите. При спад под 18 ще допълвам. Плюсове - повече предвидимост, по-нисък полит. и финансов риск, защото не са в С. Америка. Минуси - прекалено зависят от злато, сравнително малко други метали. Големи са, а ми изглеждат по на сметка от rio и bhp; vale и vedanta не успях да ги хвана хубаво. От малките продължавам да стискам няколко leaps (23та) на Yamana. Но пак смятам, че черните и цветните ще бият благородните.
                            ___

                            Чак рязък 20% спад на тех шитните е невъзможен. До края на годината обаче може по плавно. Ефективно това ще означава ок. 40% надолу, но едва ли ще се случи. То на повечето такива компании реалната им стойност си е отрицателна.
                            Last edited by terziеv; 11.05.2021, 14:12.

                            Коментар


                            • Защо... ами защото повечето хора искат да се забавляват с "трейдинг", а не да максимизират възвръщаемостта дългосрочно

                              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Това ADM ти е като горещ картоф. Не я продавай, в това се състои ротацията - преминаване от тех към ресурси и храни, защо да махаш здравия крак? Поне докато не усещаш умора на графиката не го махай.
                              С отварянето на икономиката храните е логично да растат - ресторанти, хотели, фаст фуд продават храни на по-висока цена от готвенето в къщи. Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                                Развива се stealth корекция на технологичните акции, утре по някое време обаче може пазара да премине в panic mode за едни 20% корекеция. Не мисля че извън технологичните акции много други сектори ще се съборят
                                То това ясно от две седмици.
                                Въпроса е дали няма да го комбинират с новина и да стане по-дълбоко мяу.
                                Ще повлече всичко ако се развие така.

                                Коментар

                                Working...
                                X