IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пазара изглежда бетон, само не мога да разбера как почти всички акции които следя са много далече от върховете си, а каквото и да погледна и е рейтнато като Buy го натискат. Трябва да си много луд за да не реализираш печалби от продажби от дългосрочни позиции.... е.. аз не съм явно достатъчно луд.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

      Много добре ми изглежда! Благодаря за идеята, добавям за наблюдение, акцията е по-трудна за анализ поради това, че не всички кораби са техни и имат привилидировани акции. Това е сигурна рецепта за да е мразена акция с малко покритие, което се вижда и от цената с ниско P/E Чакам сгоден момент за влизане, на 14 ще сложа лимитиране, много е вероятно някога да се повтори сценария с GLOP от миналата седмица
      Е, бая трудно ще е да направи такъв шип, като GLOP. Все пак са малко по-големи и не се въртят хиени, за да ги глътнат. Може активно, може по-пасивно да се играят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Teekay е много по-добре. Особено след лекия спад днес. Аз там кротко пълня.

        В допълнение са регистрирани на Бермудите -> 0% данък
        Много добре ми изглежда! Благодаря за идеята, добавям за наблюдение, акцията е по-трудна за анализ поради това, че не всички кораби са техни и имат привилидировани акции, но дивидента е мнооого атрактивен. Това е сигурна рецепта за да е мразена акция, което се вижда и от цената с ниско P/E Чакам сгоден момент за влизане, на 14 ще сложа лимитирана, много е вероятно някога да се повтори сценария с GLOP от миналата седмица
        Last edited by desperado; 15.07.2021, 22:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

          GLOP няма силна корелация с петрола, те само превозват LNG (имат 15 танкера)
          Teekay е много по-добре. Особено след лекия спад днес. Аз там кротко пълня.

          В допълнение са регистрирани на Бермудите -> 0% данък
          Last edited by terziеv; 15.07.2021, 22:04.

          Коментар



          • Click image for larger version

Name:	obyrnat hed and sholders.png
Views:	1
Size:	2.6 КБ
ID:	3782441

            https://ibb.co/Kskdwvs
            Pip master

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              А, в петролите не пипам аз, много са ми политически. Примерно ако ОПЕК тръгнат да се надлъгват един друг, цената на петролите ще тръгне надолу

              Според мене картелът ще става все по-нестабилен



              За AMC браво, на 39.2 не е зле, доста движение надолу си хванал
              GLOP няма силна корелация с петрола, те само превозват LNG (имат 15 танкера)

              Коментар


              • А, в петролите не пипам аз, много са ми политически. Примерно ако ОПЕК тръгнат да се надлъгват един друг, цената на петролите ще тръгне надолу

                Според мене картелът ще става все по-нестабилен

                Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                AMC не успях да взема всичко докрай, затвоврих на 39,2, Мислех че ще отскочи поне 4-5% нагоре за да хвана пак късо и понеже не стана, в момента само наблюдавам. Любимата ми занимавка за последните 2 седмицие GLOP. Погледни за какво става въпрос там. Не ми се е случвало да правя 60% за седмица. В случай на корекция по-късно през годината възнамерявам тази акция да ми стане номер 2 като стойност в портфолиото
                За AMC браво, на 39.2 не е зле, доста движение надолу си хванал
                Last edited by Money; 15.07.2021, 19:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Днес и вчера рита ли в зъбките държатeля на AMC и GME?

                  (Той е само на демо, но все пак... )
                  AMC не успях да взема всичко докрай, затвоврих на 39,2, Мислех че ще отскочи поне 4-5% нагоре за да хвана пак късо и понеже не стана, в момента само наблюдавам. Любимата ми занимавка за последните 2 седмицие GLOP. Погледни за какво става въпрос там. Не ми се е случвало да правя 60% за седмица. В случай на корекция по-късно през годината възнамерявам тази акция да ми стане номер 2 като стойност в портфолиото

                  Коментар


                  • Днес и вчера рита ли в зъбките държатeля на AMC и GME?

                    (Той е само на демо, но все пак... )

                    Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    За тези които си мислят че могат да хеджират последните дни са пореднито доказателстово че тая работа не е проста.

                    Коментар


                    • За тези които си мислят че могат да хеджират последните дни са пореднито доказателстово че тая работа не е проста.

                      Коментар


                      • tc..
                        https://ibb.co/njwzbXn
                        Attached Files
                        Pip master

                        Коментар


                        • Не ви ли прави впечатление, че обемите са доста вяли последно време и то особено на по-спекулативните акцийки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            http://openinsider.com/search?q=agrx

                            Хмм... мнение от спецовете по фарма спекула?
                            Инфото на тоя сайт е доста закъсняващо. Комбинирай го с тоя https://www.insidertracking.com/node...kersearch=AGRX и ще липсват само най-новите трансакции на инсайдерите, които може да следиш тука https://finviz.com/insidertrading.ashx , (но не можеш да филтрираш за отделна компания). Без да плащаш, не знам друг сайт дето ще виждаш всичко на едно място.

                            Не ги знам тия, вниманието ми за по-сериозна позиция е към CLNN (CLENE Inc.). За момента имам от преди 500 варанта, но обмислям утежняване на позицията като върне в края на седмицата. "The company’s platform technology has the potential to revolutionize the way neurodegenerative diseases are treated." Имат лекарство с успехи срещу неврологични заболявания, като Паркинсон и amyotrophic lateral sclerosis. Очакват да приключат с III-та фаза и да започнат производство в началото на 2022г.

                            XELA си я стискам, мерси! Но скоро ще я продам и ще чакам удобен момент пак да я купя.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Машала!
                              +1 Д.Петков шампион!

                              Коментар



                              • Click image for larger version

Name:	down trend i syprotiwa.png
Views:	1
Size:	3.3 КБ
ID:	3781621

                                https://ibb.co/RPHyQ0v
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X