IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • внимавай с този брент... отворих една графика и на дневна има пробита възходяща trend линия ...другото е че под тazи трендлиния има подобие на триъгълник пробит отдолу... и накрая има около седем черни бара (дневни ) надолу... тоест затварянето им е по ниско от отварянето ... пусни си една 50 периодна ЕМА и тя ще ти показва кога инструмента е в trend .... нагоре или надолу... ако цената е над ЕМА и е далече значи инструмента е във възходящ trend когато е под ЕКСПОНЕНЦИАЛНАТа МА И СЕ отдалечава пада... така поне ще си спестиш контрене на настоящият trend СЛЕДИ само един instrument за да му опознаеш движенията и какви фигури прави и как се държи при подкрепи и съпротиви не чакай много на корелации на един instrument с друг тъй като точно когато си мислиш че е сигурна корелацията изчезва и нищо
    Pip master

    Коментар


    • Отървах кожата с нафтата на лек плюс и съм готова за нов трейдинг. Ама се зачудих нафтата ли следва индексите или индексите следват нафтата, че и двата варианта съм ги чувала. За мен е по-логично нафтата да ги следва. На едноминутна графика изглежда като че ли вървят едновременно и не мога да схвана кое реално първо тръгва.
      Last edited by IvelinaJensen; 20.08.2021, 13:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

        ааа пускал съм и губещи .... а прогнози дългосро4ни не давам ...пиша тук да подчертая Техническия анализ ,че е полезен instrument ... не винаги работи но си заслужава ... всичко е на графиката
        работи щото народът се води по графиката. Иначе няма логика да работи.

        Иначе аз също няма с какво да се похваля, така че по-добре да не се оплаквам. Уроци много научих и най-важният е, че човек не може да избяга от дяволите в себе си - те просто са по-силни и ако са решили да те стъркат никакъв здрав разум, стратегии, четене и знания НЕ помагат, защото те те карат да действаш срещу тях. Наздраве.

        Китайките и всички помпани от банки и маркетмейкъри временно шитни, които накупих преди време прогресивно ме закопават. Хем знам кое как е хем пак се подвеждам. Е вчера се подведох и взех воден ETF хем че сега е на върха и отделно, че всички индекси потъват. Ама не можах да се контролирам - имам ли пари на секундата заминават, нищо че бях решила да изчакам срива и после.

        И с нафта се набълбуках уж на дъното, ама не е ясно къде е дъното. Това е от мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Дай прогноза за нещо, ти пускаш само печеливши сделки, губещите де са.
          ааа пускал съм и губещи .... а прогнози дългосро4ни не давам ...пиша тук да подчертая Техническия анализ ,че е полезен instrument ... не винаги работи но си заслужава ... всичко е на графиката
          Pip master

          Коментар


          • Мда, пълен погром за мен днес. А даже нямаше да разбера, ако не бяха алармите. Китайките ми ...... мамата. Наложи се да продам последния Файзер, за да допълвам Антеро. Уроците от тази седмица:

            1. Не продавай защитния пут от спреда предварително!!!!!!!!!!
            2. Не си позволявай да не следиш пазара с дни.
            3. Само от телефон е много тегаво.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
              що никой не пише в темата ? да не би да е заради спада на индекса .. аз не следя акции но предполагам щом пада индекса значи и акциите падат ... Дов е на дневна трендлиния и затова се опитва да да възвърне позиции ... товарите ли самосвалите като има яки спадове ? недейте забравя че от борсата не може да се загуби ...товарете яко и на margin
              Дай прогноза за нещо, ти пускаш само печеливши сделки, губещите де са.

              Коментар


              • що никой не пише в темата ? да не би да е заради спада на индекса .. аз не следя акции но предполагам щом пада индекса значи и акциите падат ... Дов е на дневна трендлиния и затова се опитва да да възвърне позиции ... товарите ли самосвалите като има яки спадове ? недейте забравя че от борсата не може да се загуби ...товарете яко и на margin
                Pip master

                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	dwoen wryx.png
Views:	1
Size:	31.4 КБ
ID:	3795329

                  след корекцията днес индекса Дов образува двоен връх и започва спад... образува се мечо флагче и аз му влизам от върха ..като на шега позицията даде 100 пипса
                  https://ibb.co/f4xpFmK
                  Last edited by trade; 19.08.2021, 21:40.
                  Pip master

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    за това бая време, щом не разбра, че не е до късмет, значи си тежък случай Късметът е до 1,2...10,20 клика, но нататък са закономерности. Ако това не се го разбрала - по-добре е да спреш докато не си се набълбукала
                    Интересното е ти как още не си разбрал, че нямаш никакво влияние нито върху самите компании нито върху цените на акциите им нито пък някой ще ти даде информация от кухнята и понеже всичко е манипулация от такива, които могат да го правят ти нямаш никакъв шанс да предвидиш каквото и да било. Колкото е по-глупав човек толкова е по-самонадеян. Аз може да съм икономически невежа, ама поне здрав разум не ми липсва. Излагаш се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      аз съм така от бая време. И дори да нацеля нещо да отмъкна тлъст профит после моментално купувам друго и занулявам профита. Но това не са умения или неумения, а късмет и карък
                      за това бая време, щом не разбра, че не е до късмет, значи си тежък случай Късметът е до 1,2...10,20 клика, но нататък са закономерности. Ако това не се го разбрала - по-добре е да спреш докато не си се набълбукала

                      Коментар


                      • Terzo, да пълним ли с Антеро на промоция или се отказа да му се надаш?

                        Коментар


                        • не виждам какво се е променило в пазара...или кой да е от пазарите ... от години са си едни и същи ... имат две посоки
                          купи и продай ..да не би да са добавили трети бутон .? .. без да знам
                          Pip master

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Ако някой каже че прави пари от трейдове в момента значи има сериозни умения. Почти всичко, което пипнах последните 3-4 седмици беше грешка. Но ще се утеша с факта че портфолиото ми е на all-time high и ако не бях реивестирал малко печалби от Газпром за да подиверцифицирам щеше да е още по-добре. За последно такъв карък съм имал преди 5-6 години,
                            аз съм така от бая време. И дори да нацеля нещо да отмъкна тлъст профит после моментално купувам друго и занулявам профита. Но това не са умения или неумения, а късмет и карък

                            Коментар


                            • пълно е морето със рибари, с курортисти
                              - търсят всички пясъци, но чисти.
                              Заливът се къпе сред лъчи и морска пяна,
                              само дето риба няма

                              Още на: https://textove.com/tonika-imalo-v-burgas-tekst
                              Благодариние на textove.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                                Ако някой каже че прави пари от трейдове в момента значи има сериозни умения. Почти всичко, което пипнах последните 3-4 седмици беше грешка. Но ще се утеша с факта че портфолиото ми е на all-time high и ако не бях реивестирал малко печалби от Газпром за да подиверцифицирам щеше да е още по-добре. За последно такъв карък съм имал преди 5-6 години,
                                Такова е времето сега.Слабичка е спекулата.Добре че продадох десетина хиляди бройки от една много мазна акцийка с голям потенциал та тя естествено по закона на Мърфи дръпна с едни бързи 100 %.Основния пакет от обаче го пазя.Убеден съм,че до нова година ще изкарам още поне едни 100-120 к .

                                Коментар

                                Working...
                                X