IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
    Ако някой каже че прави пари от трейдове в момента значи има сериозни умения. Почти всичко, което пипнах последните 3-4 седмици беше грешка. Но ще се утеша с факта че портфолиото ми е на all-time high и ако не бях реивестирал малко печалби от Газпром за да подиверцифицирам щеше да е още по-добре. За последно такъв карък съм имал преди 5-6 години,
    Такова е времето сега.Слабичка е спекулата.Добре че продадох десетина хиляди бройки от една много мазна акцийка с голям потенциал та тя естествено по закона на Мърфи дръпна с едни бързи 100 %.Основния пакет от обаче го пазя.Убеден съм,че до нова година ще изкарам още поне едни 100-120 к .

    Коментар


    • Ако някой каже че прави пари от трейдове в момента значи има сериозни умения. Почти всичко, което пипнах последните 3-4 седмици беше грешка. Но ще се утеша с факта че портфолиото ми е на all-time high и ако не бях реивестирал малко печалби от Газпром за да подиверцифицирам щеше да е още по-добре. За последно такъв карък съм имал преди 5-6 години,

      Коментар


      • Да, да, може, но с марджин зануляването става бързо и лесно.

        Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
        Много са факторите които са необходими за успешна търговия ливъридja е само един от компонентите които изграждат системата която ползва търговеца ... преспокойно може да си загубиш парите и без мaрджин със търговия с акциии или с търговия на каквото щеш без маржин ако болшинството от входовете са с погрешен вход ,добавяне ,вър6ене на глупости ,нетърпение , кога да си sтоиш на ръцете и да не бараш нищо,стремеж за избиване на загуба ....въобще .... и още и още и още

        Коментар


        • абе вие си сложете от еверйската отрова ваксина . пък трейдинга го оставете на мене . хяхяхяхяхяххяхяхя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
            забележете господа ...още след отварянето към 1.00 сутринта индекса DJIA zапочва down trend ... към 9.00 и 13.00 бг време цената образува двойно дъно и покачва нагоре .започва корекция на низходящото движение но цената стига само до предходният връх които играе роля на съпротива и след отварянето на американците цената си поема по тренда на часовата графика надолу .. аз селвам от връхчето на съпротивата и цената образува мечо флагче .... захлебвам с около 120 пипса ... аз смятам че всички фондове и мениджери ...американски са ме дебнали да заема къса позиция във фючерса на Дов за да срутят ниндекса и да ми помогнат да спечеля ....vie как смятате [ATTACH=CONFIG]n3793534[/ATTACH]
            https://ibb.co/mBFmRtL
            щом питаш - внимавай с трейдингът! Опасен е както финансовo, така и за ментално нестабилните може да ги увреди
            Last edited by petyob; 16.08.2021, 23:13.

            Коментар


            • забележете господа ...още след отварянето към 1.00 сутринта индекса DJIA zапочва down trend ... към 9.00 и 13.00 бг време цената образува двойно дъно и покачва нагоре .започва корекция на низходящото движение но цената стига само до предходният връх които играе роля на съпротива и след отварянето на американците цената си поема по тренда на часовата графика надолу .. аз селвам от връхчето на съпротивата и цената образува мечо флагче .... захлебвам с около 120 пипса ... аз смятам че всички фондове и мениджери ...американски са ме дебнали да заема къса позиция във фючерса на Дов за да срутят ниндекса и да ми помогнат да спечеля ....vie как смятате
              Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-08-16_164435_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	5.6 КБ
ID:	3793534

              https://ibb.co/mBFmRtL
              Pip master

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Да, да, внимавай. Повечето, които разбират само мислят, че разбират. А дори и тези дето разбират и те се зануляват понякога. Ливъридж, бе, ливъридж. Общо взето - много риск за да постигнеш дългосрочен underperformance. Не ми се нрави, а и е много работа и цъкане





                М-не. Един тик на Дау Джонс е 0.01 пункт

                Много са факторите които са необходими за успешна търговия ливъридja е само един от компонентите които изграждат системата която ползва търговеца ... преспокойно може да си загубиш парите и без мaрджин със търговия с акциии или с търговия на каквото щеш без маржин ако болшинството от входовете са с погрешен вход ,добавяне ,вър6ене на глупости ,нетърпение , кога да си sтоиш на ръцете и да не бараш нищо,стремеж за избиване на загуба ....въобще .... и още и още и още
                Pip master

                Коментар


                • Да, да, внимавай. Повечето, които разбират само мислят, че разбират. А дори и тези дето разбират и те се зануляват понякога. Ливъридж, бе, ливъридж. Общо взето - много риск за да постигнеш дългосрочен underperformance. Не ми се нрави, а и е много работа и цъкане

                  Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                  всички фючерсни брокери а също ЦФД Брокери предлагат маржин ...маржин търговията е ноj с две остриета и не е подходящ за начинаещи независимо дали става въпрос за форекс ,акции фючерси и абсолютно всякаква търговия... маржин търговията донася ползи но ако знаеш какво правиш ...ако ли не се зануляваш ...


                  М-не. Един тик на Дау Джонс е 0.01 пункт

                  Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                  а дали са пунктове ,пипсове или тикове това са фактологични глупости

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                    всички фючерсни брокери а също ЦФД Брокери предлагат маржин ...маржин търговията е ноj с две остриета и не е подходящ за начинаещи независимо дали става въпрос за форекс ,акции фючерси и абсолютно всякаква търговия... маржин търговията донася ползи но ако знаеш какво правиш ...ако ли не се зануляваш ...а дали са пунктове ,пипсове или тикове това са фактологични глупости
                    +
                    Няма никакъв смисъл от нея и да береш гайлето на остриетата дето викаш..
                    Има много по добри и по малко рискови инстрименти.
                    Примерно ако имаш 100к $ - само за 13.2к ( 13.2% от парите ти) можеш да бъдеш 90% лонг на сп500. С останалите близо 87к какво ще правиш си решаваш сам.
                    2 липса с експ. дек. 2022 на 70делта са толкова пари. При това си и хеджиран от делтата към даунсайд.
                    Е, ще правиш и само 70% по нанагорнището, ама нали си рискувал само 13-14% за това...напълно безплатна шведска маса - няма

                    Коментар


                    • всички фючерсни брокери а също ЦФД Брокери предлагат маржин ...маржин търговията е ноj с две остриета и не е подходящ за начинаещи независимо дали става въпрос за форекс ,акции фючерси и абсолютно всякаква търговия... маржин търговията донася ползи но ако знаеш какво правиш ...ако ли не се зануляваш ...а дали са пунктове ,пипсове или тикове това са фактологични глупости
                      Pip master

                      Коментар


                      • Е, нищо. Случайно попаднах на това. Нищо лично. Но не знам кого точно си остригал, биковете са на доста по-голям плюс от цялата работа.

                        Ти предполагам идваш от форекса. При Дау Джонс един пункт не е един тик. Но както и да е. Инак това да печелиш от 0.1% движение на индекса си е доста професионално. Използваш яко ливъридж нали, за да има смисъл това упражнение?

                        Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                        И... ? Какво от това че вече сме на 35515 .. ровил си месеци назад да постнеш моя сделка а удобно премълчаваш вторият мои пост в които уведомявам че сделката е затворена на 60-70 profit тика .. двата ми поста са един до друг от 19.03.2021 от 18.13 и съответно 18.28 ...точно 15 мин живот на сделката а ти го обяваваш все едно е сделка която трябва да се чака седмици месеци години ....четеш Форума като дявола евангелието

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          За сега биковете яко остригаха мечоците. Вече сме на 35 515


                          И... ? Какво от това че вече сме на 35515 .. ровил си месеци назад да постнеш моя сделка а удобно премълчаваш вторият мои пост в които уведомявам че сделката е затворена на 60-70 profit тика .. двата ми поста са един до друг от 19.03.2021 от 18.13 и съответно 18.28 ...точно 15 мин живот на сделката а ти го обяваваш все едно е сделка която трябва да се чака седмици месеци години ....четеш Форума като дявола евангелието
                          Pip master

                          Коментар


                          • Еми ето, ПИЧ-а е казал и е попадна точно в десятката. Гледам Тиквун тогава му е опонирал в типичния си дрън-дрън и въздух-под-налягане стил...



                            Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            26.03.2021, 09:14
                            Aз гледам да избягвам китайски компании, колкото и големи да изглеждат, благодарение на милиардното население. Все пак там закона е комунистическата партия. Винаги могат да обвинят някого, да го затворят, да му ограничат пазара и какво ли не, което да срине инвестициите. Същото се отнася и за Русия и руски компании, и за Бългагария се отнася (със съжаление го казвам). А знаете че доверието е най-важното нещо в тази търговия.
                            Не че не могат да се правят пари и там в определени моменти , но има генерални рискове в тези юрисдикции. Това особено важи, когато се управляват големи активи например. Според рисковия профил, малко пари се поставят на такива места.
                            Неотдавна коментирахме как Путин издал указ да одържави земи на чужденци в Крим(или принудително да бъдат продадени в 1 год.срок). Според настроението и интересите на даден владетел(император). Инвестицията ти хвръква или се обезценява значително.

                            Коментар


                            • За сега биковете яко остригаха мечоците. Вече сме на 35 515

                              Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                              19.03.2021, 15:13
                              Има ли бикове за стригане ? sell 32692 , US30

                              Коментар


                              • Отрицателните лихви настъпват като талибани - IBKR намалява праговете под които не начислява отрицателни лихви. Тъкмо мислех да ликвидирам бг сметка и да я пратя натам. Плочката домино падна още преди да я тупне предната - явно звукът е достатъчен за активиране на лавината.
                                Last edited by jori; 13.08.2021, 23:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X