IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • КВО СТАВА ТУКА . НАЛИ ФЕД ЩЯЛ ДА НАМАЛЯ . ВСИЧКИ ПРОДАДОХТЕ ЛИ . НАЛИ СТЕ ФУНДАМЕНТАЛИСТИ . ЯВНО СТЕ ПРОДАЛИ . ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯ

    ЗАТОВА Е ТОЛКОВА ТИХО

    Коментар


    • и така след импулса нагоре на 15 и 30 мин се образува втори връх ..... точно на тези нива е дъното от 08.17 на часова графика и то става съпротива за цената ... и тъкмо да затворя той пазара взел че затворил..... изпуснах го за минута
      Click image for larger version

Name:	dwoen wryx.png
Views:	1
Size:	28.8 КБ
ID:	3795743

      https://ibb.co/YPtbCfj
      Pip master

      Коментар


      • от много писаници и бели чаршафи щях да забравя да публикувам сделката ... на 4 часа и 1 час има хубаво двойно дъно... вчера писах че Дов е на дневна трендлиния и локално дъно по дневна образувано на 08.04 вчера по дневна се образува чук или хамер ... това предполагаше че ДОВ ще се опита да се вдигне и това се случи днес... след бързото покачване i след отваряне на американците индекса пада но за кратко i цял ден покачва ..днес дневната trend линия даде бичи ден
        Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-08-20_164040_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	6.0 КБ
ID:	3795732

        https://ibb.co/2S6Td84
        Last edited by trade; 20.08.2021, 22:33.
        Pip master

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          В такива малки интервали като гледаш графика не мисля че правиш нещо повече от налучкване . Ако за теб като трейдър няма значение накъде ще ходи пазара, нагоре или надолу, и правиш пара и в двете посоки, колко правиш доходност на капитала си средно на месец ?
          хе еми то казано от теб звучи сякаш си щракаш с пръсти .. тогава масата инвеститори и трейдъри щяха да се пренасочат към най малките интервали и да налучкват посоката ..нали така
          кво значение има каква доходност правиш на година ...ти тука някъде да си видял някои да публикува постове или стеитмънти с резултати или колко е спечелил и загубил ...важно е да пишеш за тримесечни отчети ,да разискваш фундамент ,да използваш сложни икономически понятия ,да гадаеш дали си в инфлация, хиперинфлация и т.н. а дали акаунта расте или намалява кой го е грижа ...важното е писане да има ....колко трябва да спечели човек на месец в проценти ? ...някои може ли да каже.. ? или на година.. ?? ако желаете да си постваме сделките тук и да казваме как се отразила дадена сделка на акаунта или пък поредица от сделки ..vii какво ще кажете ?? аз със вас едва ли мога да се меря ...тук са само мастити инвеститори .. за мен половин процент на месец е екстра ..да има за баничка с боза и за десерт (може би ако съм изкарал)тирамису ... и за през деня дъвки орбит розови
          Pip master

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
            Влезнах по-сериозно в LPL, YY, NMM, TGP а при GLOP беше вчера момента за вход но за малко не достигна до нивота на поръчката ми 3,35. Не е препоръка но аз смятам да ги държа най-малко година
            А dht?

            А как се разминах на косъм от hmlp... пу пу

            Коментар


            • Влезнах по-сериозно в LPL, YY, NMM, TGP а при GLOP беше вчера момента за вход но за малко не достигна до нивота на поръчката ми 3,35. Смятам да ги държа най-малко година
              Last edited by desperado; 20.08.2021, 19:09.

              Коментар


              • MP от как го взех все надолу. Ама нямам да допълвам. Ако мислите че си струва и имате капитал, също е на промоция

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                  ааа пускал съм и губещи .... а прогнози дългосро4ни не давам ...пиша тук да подчертая Техническия анализ ,че е полезен instrument ... не винаги работи но си заслужава ... всичко е на графиката
                  В такива малки интервали като гледаш графика не мисля че правиш нещо повече от налучкване . Ако за теб като трейдър няма значение накъде ще ходи пазара, нагоре или надолу, и правиш пара и в двете посоки, колко правиш доходност на капитала си средно на месец ?

                  Коментар


                  • OMP е на добра промоция

                    Коментар


                    • Нафтата нито следва, нито я следват. Нафтата, заедно с долара и лихвите са трите неща, които определят индексите.

                      Коментар


                      • Ех да му се не види - изпуснах страшен трейд щото за пореден път си промених първоначаланата покупна цена - смъкнах я много малко, а то точно първата удари и отскочи. Все се заричам да си следвам интуицията и все акъла ми пречи.

                        а това дето ми говориш не мисли, че разбирам от ТА - пълен профан съм

                        Коментар


                        • внимавай с този брент... отворих една графика и на дневна има пробита възходяща trend линия ...другото е че под тazи трендлиния има подобие на триъгълник пробит отдолу... и накрая има около седем черни бара (дневни ) надолу... тоест затварянето им е по ниско от отварянето ... пусни си една 50 периодна ЕМА и тя ще ти показва кога инструмента е в trend .... нагоре или надолу... ако цената е над ЕМА и е далече значи инструмента е във възходящ trend когато е под ЕКСПОНЕНЦИАЛНАТа МА И СЕ отдалечава пада... така поне ще си спестиш контрене на настоящият trend СЛЕДИ само един instrument за да му опознаеш движенията и какви фигури прави и как се държи при подкрепи и съпротиви не чакай много на корелации на един instrument с друг тъй като точно когато си мислиш че е сигурна корелацията изчезва и нищо
                          Pip master

                          Коментар


                          • Отървах кожата с нафтата на лек плюс и съм готова за нов трейдинг. Ама се зачудих нафтата ли следва индексите или индексите следват нафтата, че и двата варианта съм ги чувала. За мен е по-логично нафтата да ги следва. На едноминутна графика изглежда като че ли вървят едновременно и не мога да схвана кое реално първо тръгва.
                            Last edited by IvelinaJensen; 20.08.2021, 13:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                              ааа пускал съм и губещи .... а прогнози дългосро4ни не давам ...пиша тук да подчертая Техническия анализ ,че е полезен instrument ... не винаги работи но си заслужава ... всичко е на графиката
                              работи щото народът се води по графиката. Иначе няма логика да работи.

                              Иначе аз също няма с какво да се похваля, така че по-добре да не се оплаквам. Уроци много научих и най-важният е, че човек не може да избяга от дяволите в себе си - те просто са по-силни и ако са решили да те стъркат никакъв здрав разум, стратегии, четене и знания НЕ помагат, защото те те карат да действаш срещу тях. Наздраве.

                              Китайките и всички помпани от банки и маркетмейкъри временно шитни, които накупих преди време прогресивно ме закопават. Хем знам кое как е хем пак се подвеждам. Е вчера се подведох и взех воден ETF хем че сега е на върха и отделно, че всички индекси потъват. Ама не можах да се контролирам - имам ли пари на секундата заминават, нищо че бях решила да изчакам срива и после.

                              И с нафта се набълбуках уж на дъното, ама не е ясно къде е дъното. Това е от мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                                Дай прогноза за нещо, ти пускаш само печеливши сделки, губещите де са.
                                ааа пускал съм и губещи .... а прогнози дългосро4ни не давам ...пиша тук да подчертая Техническия анализ ,че е полезен instrument ... не винаги работи но си заслужава ... всичко е на графиката
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X