IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Време е за Корекцията сега и за малко уроци за buying the dip

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

      Твоята стратегия с шорт путове по волатилни (високо премийни) акции не ми е по вкуса. За мен продаването на опции не е много умно, въпреки че предимно продавам. По-умни са купувачите на опции, предполагам че купуват когато очакват нещо конкретно да се случи, за което продавачите не подозират.
      При пазаруването на опции, особено извън парите, има доста повече променливи. Нивото на сложност е над моето и затова почти изцяло продавам. Купувам почти изцяло leaps и тук там някой наистина безумен залог.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Koй следеше качулките, жорито ли бе...
        Как мислите има ли шанс да се скинат под 30$ до 19 ноември ? Някъде към 15-20% под цената на ипото...
        На 30 дават сочна премия от 3.9% за 70 дни.
        Ама пък е на делта - 13.8, т.е. осезателно по голяма от моето правило да гледам под 10, дори към 6-8.
        Често лакомията изяжда главата.
        Затова обмислям дали да не пусна един спред на къс30 със защитен пут на 25. Или пък 33/30. Това дава по добра нетна делта от -7-8
        Е, премията ще намалеее до 70-80$, ама пак ще е нелоши 2.5%

        Не че съм им особен фен, все още са с 1/3 по скъпо оценени от ИБ, ма въпроса е докъде могат да паднат....
        Аз продавам седмични ITM путове за HOOD. Мисля че премията е толкова голяма защото лихвата за шорт е висока (към 100% годишно беше по едно време).
        Вероятно затова и не са симетрични премиите по пут и кол.
        Нямам идея докъде може да падне, мен си ме кефи компанията, нулевата комисионна ми е фетиш и бих им бил клиент ако можех.
        Сега не знам колко е лихвата за шорт, но колко време могат мечките да плащат 100% годишно - ще спрат да я натискат и пак ще скочи.

        Твоята стратегия с шорт путове по волатилни (високо премийни) акции не ми е по вкуса. За мен продаването на опции не е много умно, въпреки че предимно продавам. По-умни са купувачите на опции, предполагам че купуват когато очакват нещо конкретно да се случи, за което продавачите не подозират.
        Last edited by jori; 13.09.2021, 18:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Възможно е...макар че доста откачалки от тях си падат предимно поп мемета.
          Всяка акция има потенциал да се превърне в меме. Твоят любимец Бюфет е буквално мемегенератор, ама не ти пречи.

          "Откачалките" са просто длъжни да си дадат парите на борсата или да купят биткоин, а тези с наследства да правят имотни врътки. Спестената стотинка е изгубена стотинка, а реален бизнес да започнеш от 0 в Западна държава е безмислено самоубийство.

          В този ред на мисли Катето е напълно права. Нюансът е, че този бик в номинална стойност ще си е мечка стръвница.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
            До колкото разбрах от целата дискусия,
            негрите са бре..бали суперцикълът на суровините .
            A, съкън, недей изрича тая свещенопрокълната думичка с Н.. или пък Ц на наша почва, де пак завършва на н. Ке нараниш некои чувства...КЗД само чака да бъде сезирана, може даже и да се самосезира.
            Все убави ора са, тъмнички, ама пълни с добродетели, високо айкю и т.н....


            Dont you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought? In the end we shall make thoughtcrime literally impossible, because there will be no words in which to express it.

            George Orwell, 1984

            Коментар


            • Възможно е...макар че доста откачалки от тях си падат предимно поп мемета.

              Millennials will power a bull market in stocks for decades: Ark Invest's Cathie Wood

              Cathie Wood tells Yahoo Finance Live that just like baby boomers have heavily influenced the stock market for decades, their children — aka millennials — will be equally if not more important to the investing landscape in the decades to come.
              And that is one reason why the closely followed Ark Invest founder and CEO is staying long-term bullish on stocks.

              "This is the echo of the baby boom," said Wood on the rise of millennial investors, notably in 2021. Wood referenced research that suggests the bull market in stocks may extend to 2038 as millennials build out their portfolios.

              Коментар


              • Koй следеше качулките, жорито ли бе...
                Как мислите има ли шанс да се скинат под 30$ до 19 ноември ? Някъде към 15-20% под цената на ипото...
                На 30 дават сочна премия от 3.9% за 70 дни.
                Ама пък е на делта - 13.8, т.е. осезателно по голяма от моето правило да гледам под 10, дори към 6-8.
                Често лакомията изяжда главата.
                Затова обмислям дали да не пусна един спред на къс30 със защитен пут на 25. Или пък 33/30. Това дава по добра нетна делта от -7-8
                Е, премията ще намалеее до 70-80$, ама пак ще е нелоши 2.5%

                Не че съм им особен фен, все още са с 1/3 по скъпо оценени от ИБ, ма въпроса е докъде могат да паднат....

                Коментар


                • До колкото разбрах от целата дискусия,
                  негрите са бре..бали суперцикълът на суровините .
                  Last edited by Майстора233; 11.09.2021, 18:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Бил ли си ЮА. Аз да, няколко пъти.
                    Само да кажа че здравния министър се пъчи по телевизията че спин се лекува с чесън, по нататък да не продължавам че има много...
                    Сигурни бизнеси там няма.
                    С такава юрисдикция 1 компания няма как да е нискорискова и да не се търгува на голям и заслужен дисконт.

                    Има и немалко канадски подценени, от сектора.
                    Изолираните лични преживявания са най-лошият възможен съветник. Да имаш доверие в канадски компании и тамошната бизнес среда е пълен ташак. Особено по отношение на добивачите. В бордовете им има повече негри отколкото в южноафриканските.

                    Ама не ми вярвай, а погледни проблемите на iag например в коя страна са. Или разгледай Барик. Добри мини в Канада или дори САЩ в момента са голям пасив. Имаш ли идея на колко НПОта трябва да снасяш. Австралия по-добре.

                    При всички случаи малки компании с мина/мини в една държава е голям риск. Sibanyе обаче е една от най-големите в света. Може да изгубиш пари разбира се, но ако металите вървят нагоре, погром там няма да има.

                    добавка: ето ти свежо свежо от англосаксите с нисък полит риск https://www.bbc.com/news/business-58485825 а Канада е може би най-напред в това отношение.

                    В момента, всъщност от бая години, най-добра среда за големите компании има в Русия. Бая пъти го писах, ама то и резултатите са налице. Проблемът там е, че може някоя сутрин да получиш съобщение от брокера, че за твое добро няма да ти дават да търгуваш недемократични компании.
                    Last edited by terziеv; 11.09.2021, 17:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                      много ли пари изкарвате от търговията ..по колко процента докарвате годишно върху сметката си в проценти ?? или месечно ?
                      +20% ytd, ако не бях правил разни глупости със spac на +25, и около 10тина % кеш в тоя резултат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                        С такъв финансов баланс за мен е по-ниска рисково от повечето компании в dj
                        Бил ли си ЮА. Аз да, няколко пъти.
                        Само да кажа че здравния министър се пъчи по телевизията че спин се лекува с чесън, по нататък да не продължавам че има много...
                        Сигурни бизнеси там няма.
                        С такава юрисдикция 1 компания няма как да е нискорискова и да не се търгува на голям и заслужен дисконт.

                        Има и немалко канадски подценени, от сектора.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                          Много възможно е, това е акция, която всеки посветен би искал да има в портфолиото си, но за това се искат топки, освен това има история за жестоки спаднове. В момента Zacks я дават като strong sell. Brocker's recommendation, които в момента са високи имат история да са назад от реалното движение. Познавам един който продаде на такава загуба че си изтри печалбата си за годината, затова това колкото и да е антиинтуитивно се играе без стопове и с вяря че: "Good things happen to cheap stocks" Аз около 12 бих вкарал кеша изцяло тук
                          Стопът ми е на 9. Ако го удари, ще продам къси путове на 10, за да си върна позицията + премия. 12 може да удари след дивидента и вихъра от петъчните опции.

                          С такъв финансов баланс за мен е по-ниска рисково от повечето компании в dj

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                            много ли пари изкарвате от търговията ..по колко процента докарвате годишно върху сметката си в проценти ?? или месечно ?
                            Всеки си има различна игра, аз съм отсравнително отскоро на тепиха на опциите.
                            Ма общо взето сметките са ми за около 8% годишно или към 7-9% рейндж. Ма върху всичкия наличен кеш, макар че играя с не повече от 60%, макс 2/3 от него...винаги трябва има свободен такъв, не знаеш кога и за какво ще ти потрябва.
                            Пускам само под -10 делта дотм путове. Средната ми е - 8.7
                            Ето в момента имам от 7пута джобнати премии от 516$, след комисионните.Колатерала ми за тях е 44.1к.
                            Имам и 1 кол спред и 1атм СС, ама те са друга бира, не ги броя.
                            Средно за 7те пута са 28/7 = 4 седмици до ЕД, т.е. 1 месец.
                            0.516/44.1 = 1.17% месечна доходност. Годишно става 14%.
                            Ама сложи и 10% брак, сложи и че играеш само с 60% до 2/3 от кеша си - и идват нъкъде към 8%. Затова казах 7-9% очаквания.
                            Най рано другото лято мога докладвам реално колко лихви съм взел за кеша.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от The Money Master Разгледай мнение

                              Здравейте, според вас възможни ли са нива м/у 12 и 13 $ за SBSW преди ex-dividend date ?
                              Напълно възможно, даже вероятно. Златните като цяло са под огромен натиск краткосрочно. Един от анализаторите, на които вярвам почти сляпо дава gdx около 25$ дори. Не вярвам да слезе чак толкова. Четох и някакви анализи, че родий/платина на sbsw страдат заради липсата на чипове и съответно намалялото автопроизводство.

                              Според мен sbsw под 16 е за купуване с кофи, но си е за по-активна игра. Имал 300 парчета за постоянно, с други 300 отигравам скоковете/спадовете. Отделно постоянно продавам къси путове и колци. В момента премиите за януари 10$ са чудесни. Дори за 7,5$ има смисъл.

                              ... изобщо Южна Африка е много подценена, а не смятам, че полит рискът в САЩ е по-нисък. Виж и Harmony, там е по-чисто и пак е без пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от The Money Master Разгледай мнение

                                Здравейте, според вас възможни ли са нива м/у 12 и 13 $ за SBSW преди ex-dividend date ?
                                Много възможно е, това е акция, която всеки посветен би искал да има в портфолиото си, но за това се искат топки, освен това има история за жестоки спаднове. В момента Zacks я дават като strong sell. Brocker's recommendation, които в момента са високи имат история да са назад от реалното движение. Познавам един който продаде на такава загуба че си изтри печалбата си за годината, затова това колкото и да е антиинтуитивно се играе без стопове и с вяря че: "Good things happen to cheap stocks" Аз около 12 бих вкарал кеша изцяло тук

                                Коментар

                                Working...
                                X