IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Терзу̀, ние тука едно време във форума имахме един истински трейдър, който можеше и показваше в реално време. Беше много яко. Ама той не насърчаваше другите да трейдват и никога не е казвал, че е лесно. Даже напротив. И всичко беше в реално време, нямаше лъжички, измишльотини и пренаписване на историята със задна дата...

    А пък сега кого имаме...

    И пак питам, какво се случва? Какъв е този цирк?!
    Сега имаш човек, който те прави на крива гъба без дори да се напряга. Не защото е толкова велик, а защото ти си БЕЗУМНО елементарен. Това, че за теб трейдър е всеки с над 20 сделки годишно е малко смешно, но не е чак страшно. Никой не се е родил научен.

    Страшното е, че си позволяваш да пишеш в уж специализиран форум, а не вземеш кротко да четеш и да се учиш. Човек, който НЯМА ИДЕЯ какво е делта хеджиране и "изчислява" бета на непублични компании трябва да седи на задната седалка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Надали ще ги открия/преоткрия спредовете. Колкото е по сложна 1 позиция толкова и вариабилностите, съотв. и трудностите за мениджмънта и се умножават. Мне мерси, доволен съм си от простите путове.
      Пък и като рядко си показвам главата на двуцифрена делта - за какъв ми са защитни путове ?
      Има и много по добри начини за защита на позиция когато цената тръгне срещу тебе и аха да те гепи. З.путове са за най накрая само, когато си изстрелял целия арсенал нахалос.
      Не е просто за защита, а за да намалиш затворената сума. Аз например над 200 долара акцията не си позволявам путове. Не от страх от загуба, а защото нямам намерение да затварям хиляди.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Може по някое време да откриеш и спредовете, майна.

        Виж sso 92,5 / 87,5 януари. Шитнах преди няма и пет минути 4 парчета по 0,54. Затварям 500 гущера. Дори по твоите странни стандарти е добре.

        ===

        Баси, докато го пиша отидох 35% напред. Ово е стандарт. Така и не се научих да се целя в 12% / годишно и сега си патя.
        Надали ще ги открия/преоткрия спредовете. Колкото е по сложна 1 позиция толкова и вариабилностите, съотв. и трудностите за мениджмънта и се умножават. Мне мерси, доволен съм си от простите путове.
        Пък и като рядко си показвам главата на двуцифрена делта - за какъв ми са защитни путове ?
        Има и много по добри начини за защита на позиция когато цената тръгне срещу тебе и аха да те гепи. З.путове са за най накрая само, когато си изстрелял целия арсенал нахалос.

        Коментар


        • Терзу̀, ние тука едно време във форума имахме един истински трейдър, който можеше и показваше в реално време. Беше много яко. Ама той не насърчаваше другите да трейдват и никога не е казвал, че е лесно. Даже напротив. И всичко беше в реално време, нямаше лъжички, измишльотини и пренаписване на историята със задна дата...

          А пък сега кого имаме...

          И пак питам, какво се случва? Какъв е този цирк?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ъъъъъ, мнението ти е от 22.03.2021, 20:55

            А него ден имаш day high $18.72 и day low $17.62. Значи аз като казах, че го взе на $17 даже бях леко великодушен към теб, пълноценния християнин

            Това, че си казал на колко HCC е бонбонче е част от безкрайните алабалистики. А и реално ти каза че си дълъг HCC през април.

            С другите може да се пробваш ако мине, но с мене не

            Копаш ли копаш, Мунчо. Пак ти го казвам - най-ценното ти качество, е че няма дъно при тебе. Може да разчита човек на излагация безкрай.

            Бас, че даже не си усетил каква глупост се надраскал. Направо от очите към ръцете минава "мисълта" при теб. Нищо чудно, че не ти се получава.

            А трябва да е очи -> ГЛАВА -> ръце.

            Коментар


            • Ъъъъъ, мнението ти е от 22.03.2021, 20:55

              А него ден имаш day high $18.72 и day low $17.62. Значи аз като казах, че го взе на $17 даже бях леко великодушен към теб, пълноценния християнин

              Това, че си казал на колко HCC е бонбонче е част от безкрайните алабалистики. А и реално ти каза че си дълъг HCC през април.

              С другите може да се пробваш ако мине, но с мене не


              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Какво си "спомняш", бе пъпеш. Да не сме си говорили по телефона. Или просто живея в главата ти и ти говоря разни неща. Аз ти цитирам мнението ми от този форум с конкретна цена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Знаеш ли как? Еми не го хвана, защото си спомням кога каза, че взима HCC

                Интересното за какво става дума тука... каква е мотивацията за този цирк?

                И особено когато ти самият не можеш, ама насърчаваш другите да трейдват и им обясняваш колко било елементарно. Има нещо гнило тука... и то не е само гнилият егоцентризъм. Има нещо повече, убеден съм в това


                Какво си "спомняш", бе пъпеш. Да не сме си говорили по телефона. Или просто живея в главата ти и ти говоря разни неща. Аз ти цитирам мнението ми от този форум с конкретна цена.

                Коментар


                • Знаеш ли как? Еми не го хвана, защото си спомням кога каза, че взима HCC

                  Интересното за какво става дума тука... каква е мотивацията за този цирк?

                  И особено когато ти самият не можеш, ама насърчаваш другите да трейдват и им обясняваш колко било елементарно. Има нещо гнило тука... и то не е само гнилият егоцентризъм. Има нещо повече, убеден съм в това



                  Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                  HCC изостава спрямо Spy, с това ли се хлавиш. За последната 1 год дъното е било 14, ама как пък така успя да го хванеш това дъно, дори и така да е, пак изостава спрямо спу да не говорим за насдак.
                  ​​​​​​
                  ​​​​​
                  Last edited by Money; 28.09.2021, 18:29.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Mдаа, има и такива дни, свиква се.



                    Не чаках много, преди малко ми клъвнаха на TNA@ 55$ за 19 ное. Пак 2.5% за 53дни с добър дисконт от над 37%, доволно.
                    Ама временно преустановявам че изпълних мисловния си лимит, пък и станаха 14 пута текущите, а си иска и следене все пак сегиз тогиз....да няма изненади.
                    Може по някое време да откриеш и спредовете, майна.

                    Виж sso 92,5 / 87,5 януари. Шитнах преди няма и пет минути 4 парчета по 0,54. Затварям 500 гущера. Дори по твоите странни стандарти е добре.

                    ===

                    Баси, докато го пиша отидох 35% напред. Ово е стандарт. Така и не се научих да се целя в 12% / годишно и сега си патя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                      Ехеее, отварям сега платформата и всичко в червено. Не само пф, ами и уочлиста. И кой само е зелен? UNFI де ги продадох преди дни за без пари - +20%.

                      Еми, така се трупа опит - страдайки!
                      Извинявай чувак, ама според ме не си разбрал. Знам, че е дразнещо, но съм във фаза и ще повторя какво ти казах:

                      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Аз не успях да им се кача, но Форда имаше хабер, че отиват на 50. Пък и каката им е/беше фен.

                      Но си прав. Важното е да си в секса.
                      За мен изводът е - чети внимателно и отсявай глупостите. От споменатите Форда и Каката винаги ги чета внимателно, дори да не съм съгласен. А отборът Мунчовци са за ташак само.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                        Ехеее, отварям сега платформата и всичко в червено. Не само пф, ами и уочлиста. И кой само е зелен? UNFI де ги продадох преди дни за без пари - +20%.

                        Еми, така се трупа опит - страдайки!
                        Mдаа, има и такива дни, свиква се.

                        Бях се навил уикенда и на ТNA i FAS ,прилични подобни премии също, ма прекалено зеленеят днес....мърфи лоо. Нищо, ще ги издебна на по червенко.
                        Не чаках много, преди малко ми клъвнаха на TNA@ 55$ за 19 ное. Пак 2.5% за 53дни с добър дисконт от над 37%, доволно.
                        Ама временно преустановявам че изпълних мисловния си лимит, пък и станаха 14 пута текущите, а си иска и следене все пак сегиз тогиз....да няма изненади.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          HCC изостава спрямо Spy, с това ли се хлавиш. За последната 1 год дъното е било 14, ама как пък така успя да го хванеш това дъно, дори и така да е, пак изостава спрямо спу да не говорим за насдак.
                          ​​​​​​
                          ​​​​​
                          Без да искам, бе човек, без да искам. И с газа така.

                          А за това в червено - направо си за психиатрията. За тебе и Мунчо реалността е условно понятие някакво

                          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Честито, но не мога да се накарам да взема чак такива шитни. Малко като със шиткойните и с теслаците... знам, че могат и до милион да отидат, ама не е за мен, не искам да участвам. SOXL-a ми стига тия дни.

                          В интерес на истината употребата на коксови въглища няма алтернатива. Разбира се всичко зависи от цената... и от Китай. HCC ~13-14 e бонбонче.

                          спакчето е BSPE и е почти на номинал. Винари. Няма начин да направи лъвски скок, защото не е нещо модерно тип тролейче или енергия от нищото, но ме изкефи едно интервю с хората https://finance.yahoo.com/video/besp...160803679.html
                          Изглежда да разбират за какво говорят, а не са просто тръгнали на лов за модърн токинг. Симпатизирам на сектора, ако и да имам някои резерви за бъдещето му от най-обикновени лични наблюдения.
                          Е, в случая по-важното е, че все още не е налазен и цената е добра.

                          ===

                          и в новините:

                          - ZH


                          И с траверсата има разговор, ама за друг ден.
                          Last edited by terziеv; 28.09.2021, 18:19.

                          Коментар


                          • Ехеее, отварям сега платформата и всичко в червено. Не само пф, ами и уочлиста. И кой само е зелен? UNFI де ги продадох преди дни за без пари - +20%.

                            Еми, така се трупа опит - страдайки!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Казах ти да ги пишеш тези във вицовете.

                              Много гадно с HCC, прав си. От 14 на 22. Срам за мене, даже не е удвоило. Добре, че при теб няма такъв резил. Чукай на дърво. Като ти гледам предвижданията обаче няма опасност да ти се случи.

                              За Sibanye съм глупав, бе. Пак няма да ми се получи очевидно. С газа не успях, с въглищата не успях, с нафтата не успях, с металургията не успях. Сигурно и с копачите, дето се къпят в пари, няма да успея.

                              За CLF моя грешка. Извинявай, че съм пропуснал да ги спомена. Сигурно едно около 30 пъти съм пропускал.
                              HCC изостава спрямо Spy, с това ли се хлавиш. За последната 1 год дъното е било 14, ама как пък така успя да го хванеш това дъно, дори и така да е, пак изостава спрямо спу да не говорим за насдак.
                              ​​​​​​
                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                М-да, това не ти се е сбъднало... миналата зима нямаше $6, нито дори $5, а май и $4 нямаше. А лятото какво стана? $2.5?

                                Да видим тази зима. Защото, Ексчо, не знам каква ще е тази зима, ама ако се окаже мека догодина цената на газа може пак да е на $3. Ако ли пък е сурова може да има още нагоре. Аз само ще гледам мача и пожелавам тази година пак да не познаеш, не защото съм лош, ами защото ще е кофти за хората.

                                Иначе днес SBSW е с още 3.6% надолу, CLF е с 3.5% надолу (между другото готина компания е станала и не знам ти защо дума не обелваш по същество), а днес и въглищата ти HCC и те са пак надолу.

                                Казах ти да ги пишеш тези във вицовете.

                                Много гадно с HCC, прав си. От 14 на 22. Срам за мене, даже не е удвоило. Добре, че при теб няма такъв резил. Чукай на дърво. Като ти гледам предвижданията обаче няма опасност да ти се случи.

                                За Sibanye съм глупав, бе. Пак няма да ми се получи очевидно. С газа не успях, с въглищата не успях, с нафтата не успях, с металургията не успях. Сигурно и с копачите, дето се къпят в пари, няма да успея.

                                За CLF моя грешка. Извинявай, че съм пропуснал да ги спомена. Сигурно едно около 30 пъти съм пропускал.

                                Коментар

                                Working...
                                X