IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Уникални тикъри, редуваш топли и студени душове, за психо-физическа закалка. Това, което не те убива, те прави по-силен. Само внимавай да не загубиш сетивност и да стане като сварената жаба.
    От пусто невежество. Така и никой не ме светна как мога да отиграя в Европа спот цената.

    Иначе KOLD го играя с краткосрочни путове на 4 и на 5. Газът има една единствена посока, но тактически отстъпления са гарантирани. BOIL, ако някой тепърва топва пръстче и иска само газ, а не многопрофилно нещо. Дори и аз не мога да препоръчам Антеро на 20, ако и да мисля, че може без особен проблем и 30 да удари.

    ... докато го писах се сетих, че съм абсолютно невеж по въпроса дали ако скъсиш къс фонд няма да спечелиш повече отколкото ако си просто дълъг. Сигурно има отношение към лоста, но нямам конкретна идея.

    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Terzo доживя енергиините да тръгнат нагоре. От година ги чака
    Хехе, забравила си български. Искала си да напишеш "от година вървят нагоре". Но да, сега правя почетни обиколки.

    ... ето ти го на картинка. И на датски изглежда по същия начин.

    И много ме кефи, кога някой каже, че не съм бил индексите в пъти.
    Last edited by terziеv; 01.10.2021, 11:23.

    Коментар


    • Terzo доживя енергиините да тръгнат нагоре. От година ги чака

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Тая корекция ми мирише на по-голяма, как го виждате ?
        Не. Купувай всеки спад. Може да вземеш на 4-5% над дъното, но по-добре отколкото да пропуснеш и тази възможност.

        ===

        Това даже го написах ПРЕДИ гурото да потвърди. Той вика, че спадът ще е до 4167.
        Last edited by terziеv; 01.10.2021, 11:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Пич, бях ти написал цяла страница като отговор, ама смисъл няма. И без това нещата за България се решават във Вашингтон и Брюксел. Само инатът на "тъпия Ганьо" все още ни спасява от крайните извращения. Има един единствен изход - БОЙКОТ. На всичко. И най-паче бойкотирай каквото ти казва Инвесторчето, Блумбърг или някой като Бюфет.

          И все пак:



          При невероятно изненадващите вчерашни ценови рекорди при газа, много от чисто газовите паднаха сериозно. Аз играх COG, но се опитах и с няколко други. Все пак ценовите нива са вече много нестабилни и мисля, че е време по-скоро за BOIL - KOLD игра
          Уникални тикъри, редуваш топли и студени душове, за психо-физическа закалка. Това, което не те убива, те прави по-силен. Само внимавай да не загубиш сетивност и да стане като сварената жаба.

          Коментар


          • Тая корекция ми мирише на по-голяма, как го виждате ?

            Коментар


            • Пич, бях ти написал цяла страница като отговор, ама смисъл няма. И без това нещата за България се решават във Вашингтон и Брюксел. Само инатът на "тъпия Ганьо" все още ни спасява от крайните извращения. Има един единствен изход - БОЙКОТ. На всичко. И най-паче бойкотирай каквото ти казва Инвесторчето, Блумбърг или някой като Бюфет.

              И все пак:

              China requests emergency power from Russia as coal shortages leave cities without electricity & factories grind to a standstill
              При невероятно изненадващите вчерашни ценови рекорди при газа, много от чисто газовите паднаха сериозно. Аз играх COG, но се опитах и с няколко други. Все пак ценовите нива са вече много нестабилни и мисля, че е време по-скоро за BOIL - KOLD игра

              Коментар


              • Хубаво сте извадили статии и коментари , че въглищата са в основата на Китайската икономика, че ЕС пита Русия за въглища, но дали тези неща ги четата нашите юнаци и онова младо момче (Пеканов), дето не може в плана за възстановяване да запише 2050 год за затваряне на въглищата (както Полша) и да го внася и да си гледа кефа.
                Дано пък и зелените чугунени глави им светне, че има неща които са базови и не може лесно да се махнат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Среброто е повече от нарисувано. Направо е безумие колко елементарна е играта. Как точно го играеш обаче? Аз имам pslv, но там няма опции и ми е тегаво, че затварям толкова пари просто да седят. От чисто сребърните миньори никой не ми хваща окото. Най-много ми допада TRQ, но там има прекален политически риск, за да бъде основна позиция.

                  За стомата почвам да се притеснявам леко. Цената на въглищата може да ги обърне.



                  Ти сериозно ли?
                  Е чак сериозно...просто попитах, нямам наблюдение над ситуацията. Ако някой има, нека сподели. А това скоростно събуждане на CEI предизвика скромно влизане от моя страна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    Така като гледам при Nasdaq няма никаква паника все още...трябваше досега да са се устетили. Много ме кефи да печеля и в двете посоки - къси индекси и дълги Газпромки, стомана. Среброто ще е следващото което ще направи спайк нагоре... нали трябва много сребро за производство на фотоволтаични панели за да се намали консумацията на газ. Нема да се плашите... инфлацията е временна и ножът е дървен!
                    Среброто е повече от нарисувано. Направо е безумие колко елементарна е играта. Как точно го играеш обаче? Аз имам pslv, но там няма опции и ми е тегаво, че затварям толкова пари просто да седят. От чисто сребърните миньори никой не ми хваща окото. Най-много ми допада TRQ, но там има прекален политически риск, за да бъде основна позиция.

                    За стомата почвам да се притеснявам леко. Цената на въглищата може да ги обърне.

                    Първоначално изпратено от The Money Master Разгледай мнение

                    Някой с компетентно мнение за CEI / Nasdaq /, все пак в USA нямат проблеми с газа или е новото GME ?
                    Ти сериозно ли?
                    Last edited by terziеv; 30.09.2021, 23:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                      Така като гледам при Nasdaq няма никаква паника все още...трябваше досега да са се устетили
                      Някой с компетентно мнение за CEI / Nasdaq /, все пак в USA нямат проблеми с газа или е новото GME ?

                      Коментар


                      • Така като гледам при Nasdaq няма никаква паника все още...трябваше досега да са се устетили. Много ме кефи да печеля и в двете посоки - къси индекси и дълги Газпромки, стомана. Среброто ще е следващото което ще направи спайк нагоре... нали трябва много сребро за производство на фотоволтаични панели за да се намали консумацията на газ. Нема да се плашите... инфлацията е временна и ножът е дървен!
                        Last edited by desperado; 30.09.2021, 23:16.

                        Коментар


                        • Извинявам се предварително. Знам, че на умряло куче не е хубаво да се вади нож. Човекът Блумбърг обаче липсва, а не бива да пропускаме актуалните новини.

                          Power producers in the continent are being forced to ask Russia for more coal to ease an energy crunch
                          Русия, която иначе отдавна фалира, отново ще се покаже снизходителна. Не изключвам обаче увеличаване на доставките на въглища да доведе до налагане на нови санкции срещу Москва. Зер, това е диверсия срещу "Зеления преход". А както знаем той не е пари, той е философия

                          ===

                          добавка:
                          Beijing Orders Energy Firms To "Secure Supplies At All Costs"
                          It’s not just extra natural gas that Europe’s struggling energy markets are finding tough to get from Russia.
                          Last edited by terziеv; 30.09.2021, 21:38.

                          Коментар


                          • pipbel , чувак. Не изпускай влака. Виж само какъв е елементарен пазарът. TGA, EPSN, които 20 пъти ви юрках да взимате скочиха сигурно с по над 50% този месец. Днес също са в небесата. Разбирам, не ти се играе с дребнажи. Ама Ексон в същото време пада!!!!! Това при умопомрачителни цени на газ/нафта и небивал ръст на независимите. Реалната му цена е поне 80. Просто няма начин да не излети.

                            Като цяло обаче копачите са по-добра далавера в момента. Просто аномалията тип Ексон е много елементарна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              изненада след изненада

                              В интерес на истината висока цена на въглищата и газа може да причини сериозен спад в цените на останалите суровини за индустрията.
                              Tия си знаят тяхнята и тихичко и ехидно се подсмихват на истериите на Грета и зелените западни крейзита.

                              Coal remains at the heart of China’s flourishing economy. In 2019, 58 percent of the country’s total energy consumption came from coal, which helps explain why China accounts for 28 percent of all global CO2 emissions. And China continues to build coal-fired power plants at a rate that outpaces the rest of the world combined. In 2020, China brought 38.4 gigawatts of new coal-fired power into operation, more than three times what was brought on line everywhere else.

                              A total of 247 gigawatts of coal power is now in planning or development, nearly six times Germany’s entire coal-fired capacity. China has also proposed additional new coal plants that, if built, would generate 73.5 gigawatts of power, more than five times the 13.9 gigawatts proposed in the rest of the world combined. Last year, Chinese provinces granted construction approval to 47 gigawatts of coal power projects, more than three times the capacity permitted in 2019

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	trend.png
Views:	1
Size:	26.4 КБ
ID:	3810580
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X