IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един вариант е да държиш някакъв процент в СиП 500 и да не го продаваш, а да играеш с друга част от парите. Защото да се опитваш да предвиждаш спихове си е наистина до късмет.

    Днес например акциите се качиха и спихът почти сигурно е отминал. Това че Дау би СиП и НАСДАК е много добър сигнал, че рефлейшън трейда е жив, което пък значи, че пазарът отчаква стабилен икономически растеж (а не стагфлация) и съответно апетита за цикличните се увеличава.

    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Не, не на дневна база. На седмична, двуседмична, месечна база. Но като че ли ми се иска да увелича държането, защото пропускам доход. Така го преценявам на око, че пропускам
    Индексите ги казвам, като база за коментар по пазара. Но и се придържам към индексни книжа, може и това да е грешка , така си мисля, че тия книжа, които схождат с пазара те пазят от рискове, но и си намаляваш дохода, какво да се прави .....
    Last edited by Money; 02.10.2021, 14:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      ПП Не съм си променил мнението за HCC. Според мене ти изтърва върха.
      На късмет си ми.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
        позиция затворена току що ...видно е че днес е денят за корекция и след подходящо двойно дъно се мятаме за дълги
        250-270 pipsa [ATTACH=CONFIG]n3810992[/ATTACH]
        https://ibb.co/cNw4nQN
        Признах те. Машала, как успя да уцелиш този джоб надолу.

        Коментар


        • позиция затворена току що ...видно е че днес е денят за корекция и след подходящо двойно дъно се мятаме за дълги
          250-270 pipsa
          Click image for larger version

Name:	den trend.png
Views:	1
Size:	27.5 КБ
ID:	3810992

          https://ibb.co/cNw4nQN

          Pip master

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	US30M1 syprotiwa.png
Views:	1
Size:	26.5 КБ
ID:	3810987

            https://ibb.co/hfjWBTr
            Pip master

            Коментар


            • Meanwhile, officials will present a new book entitled ‘Cooking Without Electricity’ at the event in Bonn on Saturday
              Alles super!

              Коментар


              • Не, не на дневна база. На седмична, двуседмична, месечна база. Но като че ли ми се иска да увелича държането, защото пропускам доход. Така го преценявам на око, че пропускам
                Индексите ги казвам, като база за коментар по пазара. Но и се придържам към индексни книжа, може и това да е грешка , така си мисля, че тия книжа, които схождат с пазара те пазят от рискове, но и си намаляваш дохода, какво да се прави .....
                Last edited by ПИЧ; 01.10.2021, 18:08.

                Коментар


                • ПИЧ аз забравих, ти индексите на дневна ли се опитваше да изтъргуваш? (Това е малко бошлаф работа, ако това се опитваш.)

                  Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Щом се събуди Америка, натиснаха го пак пазаря,

                  Коментар


                  • Щом се събуди Америка, натиснаха го пак пазаря,

                    Коментар


                    • Не мисля. Те ще направят pass on на по-високите разходи върху потребителите, които в момента имат пари да харчат и да преглътнат по-високите цени. Очаква се и стабилен ръст на икномиките през 2022.

                      Виж кои падат най-много, тези на които печалбите са в по-далечното бъдеще. Смятам, че спадът главно е продиктуван от променения дисконтиращ фактор върху бъдещите парични потоци, което идва от скока на лихвите по 10-годишните американски ДЦК. Иначе самият скок на лихвите до някъде може да се обясни с дигането на петрола, което значи малко повече инфлация и евентуално по-скоро затягане на паричната политика.

                      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      По Dow Jones от върха (35625) го меря точно 5% спад на 30.9.2021 г. (33844). Дали може още да се спусне. Не знам дали тия високи цени на енергията , най -общо казано енергия, дали няма да се окажат проблем за доходността на , много компании
                      Last edited by Money; 01.10.2021, 14:43.

                      Коментар


                      • По Dow Jones от върха (35625) го меря точно 5% спад на 30.9.2021 г. (33844). Дали може още да се спусне. Не знам дали тия високи цени на енергията , най -общо казано енергия, дали няма да се окажат проблем за доходността на , много компании
                        Last edited by ПИЧ; 01.10.2021, 14:30.

                        Коментар


                        • Може и така да се каже. Но този пазар няма как да падне без да има сериозен катализатор.

                          Равния едно време ни казваше, че ако няма причина пазарът да се качва, той ще падне. И това предполагам е било напълно вярно от 1985 до 2007г. Но от 2011-2012 нещата са по-скоро наобратно. Ако няма причина да пада, няма да падне, а при най-малък катализатор за нагоре и се качва.


                          Това стана вече мейнстрийм. Мисля, че ще продължи до края на този цикъл и чак после може да има връщане към предишната парадигма.


                          Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                          След летната вакханалия, време беше за поизтрезняване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            ПИЧ Спихът вече е по-голям и има още надолу, но сега вече е малко късно, т.е. по-рисковано да шортиш пазара. Щеше да има малко повече смисъл да го скъсиш на 28 септемрви при отваряне на пазара, да позадържиш още малко и да бягаш.

                            Спихът е по-голям главно заради рязкото размърдване на лихвите по 10-годишните UTSs. Имаме втори опит за рефлейшън трейд, след като първия издиша и отиде у киреча.

                            (Тия дето не можели никога да се дигнат, ама се дигат )

                            След летната вакханалия, време беше за поизтрезняване.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Спихът е по-голям главно заради....
                              Шшшшш, тихо. Някой път ще познаеш, но очевидно няма да е скоро.

                              Коментар


                              • ПИЧ Спихът вече е по-голям и има още надолу, но сега вече е малко късно, т.е. по-рисковано да шортиш пазара. Щеше да има малко повече смисъл да го скъсиш на 28 септемрви при отваряне на пазара, да позадържиш още малко и да бягаш.

                                Спихът е по-голям главно заради рязкото размърдване на лихвите по 10-годишните USTs. Имаме втори опит за рефлейшън трейд, след като първия издиша и отиде у киреча.

                                (Лихвите дето не можели никога да се дигнат, ама се дигат )


                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                28.09.2021, 16:45
                                Аз да ти кажа мисля ако спихът стане по-сериозен, което този път има по-добър шанс да стане, да добавя MSFT. Ако падне някъде под $275-270 ще помисля пак. А на под ~$260 ще е бонбонче (давам конкретни нива за Терзу̀)

                                Last edited by Money; 01.10.2021, 14:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X