IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Язе явно съм им по средата на тия двамцата.
    Хем съм много дългосрочен на основния портфейл и отн.рядко пипам там, хем напоследък ме влече краткосрочната ( месечна) вола и си я отигравам за премии.

    Коментар


    • Ееех, то и Ивелина вече не е като едно време. Но в интерес на истината тя ни светва за bw lpg-то

      като цяло трябва да си луд, за да четеш препирнята. Просто по незнайни причини за Money залогът е толкова голям, та се налага да лъже безобразно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Пичове, време е да се спрете. Според мен се загубвате в превода. Money, търгува въз основа на фундамент и много макро дългосрочните трендове и понякога цикличност траеща няколко години. Терзиев търгува краткосрочна волатилност. Поради тази причина е възможно да сте на на противоположно мнение, но и двамата да сте прави във вашият времеви хоризонт. Лично аз не се съмнявам в успешността на Money, на мен ми е доста разбираем, което не е случайно. Според мен през последната година имаше инфлационни очаквания под реалните, но това не е било проблем, защото пазара беше с още по-ниски. Да се изтъква това срещу него е нелепо, защото историческият му трак рекърд е много добър. От друга страна Терзиев изглежда като аматьорска версия на volaswap. Много далеч от неговите умения и резултати, но със същото самочувствие, което отново не е случайно.
        Та понеже говорите за съвсем различни неща, тренд и волатилност на моменти разговора ви прилича на твърденията, че "не е вярно, че крушите са вкусни защото ябълките са гнили". Лично аз съм имал такъв проблем във форума. Когато съм говорел за положителни тенденции в българската икономика бях критикуван от политически тролове, че лъжа защото състоянието не е добро. Първо се опитах да обясня разликата между изменение и състояние, после им се подигравах и накрая спрях да пиша. Та е време малко да се намерите в превода и да спрете да чупите темата. Предполагам Money ще разбере какво съм написал, надявам се и Терзиев да ме разбере. Може би работещо решение би било Money да пише в темата за макрото, а Терзиев в темата NYSE. Така постепенно в едната тема ще се коментира фундамент въз основа на макро с отиграване на растеж и стойност а в другата ще остане търгуването на волатилност. Всеки подход има място под слънцето.
        Аз пък чекам Ивелина да изръси нещо, щот с Терзиев и Пари пълна скука.
        Last edited by Майстора233; 10.10.2021, 17:42.

        Коментар


        • Пич, проблемът не е кой какво прави и как търгува. Всеки е свободен да прави каквото си иска. Ако иска да печели, ако иска да не печели. На база доходност и точността на прогнозите за мен Money е уникален борсов неудачник, ама дори това не ме бърка. Негови са си парите, както иска да си ги харчи.

          Проблемът е, че един индивид постоянно коментира другите участници по възможно най-просташки начин, вместо техните идеи. Особено просташки се отнася към доказано ПЕЧЕЛИВШИТЕ идеи. Но по-големият проблем е, че ЛЪЖЕ ПОСТОЯННО за това, което се пише в самия форум и по този начин чупи всякаква дискусия. Лъжите му са абсолютно безумни и леснопроверими, но не спира и не спира.

          Коментар


          • Пичове, време е да се спрете. Според мен се загубвате в превода. Money, търгува въз основа на фундамент и много макро дългосрочните трендове и понякога цикличност траеща няколко години. Терзиев търгува краткосрочна волатилност. Поради тази причина е възможно да сте на на противоположно мнение, но и двамата да сте прави във вашият времеви хоризонт. Лично аз не се съмнявам в успешността на Money, на мен ми е доста разбираем, което не е случайно. Според мен през последната година имаше инфлационни очаквания под реалните, но това не е било проблем, защото пазара беше с още по-ниски. Да се изтъква това срещу него е нелепо, защото историческият му трак рекърд е много добър. От друга страна Терзиев изглежда като аматьорска версия на volaswap. Много далеч от неговите умения и резултати, но със същото самочувствие, което отново не е случайно.
            Та понеже говорите за съвсем различни неща, тренд и волатилност на моменти разговора ви прилича на твърденията, че "не е вярно, че крушите са вкусни защото ябълките са гнили". Лично аз съм имал такъв проблем във форума. Когато съм говорел за положителни тенденции в българската икономика бях критикуван от политически тролове, че лъжа защото състоянието не е добро. Първо се опитах да обясня разликата между изменение и състояние, после им се подигравах и накрая спрях да пиша. Та е време малко да се намерите в превода и да спрете да чупите темата. Предполагам Money ще разбере какво съм написал, надявам се и Терзиев да ме разбере. Може би работещо решение би било Money да пише в темата за макрото, а Терзиев в темата NYSE. Така постепенно в едната тема ще се коментира фундамент въз основа на макро с отиграване на растеж и стойност а в другата ще остане търгуването на волатилност. Всеки подход има място под слънцето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              AGRX е надолу с 28% само в петък... Кога ще чуем sell AGRX? Или още товариш, че е още по-"евтино" сега

              Пак не мога да те разбера. Не споря, че е паднало под 0,7. Така е. Написал ли съм черно на бяло, че това е спекулативна позиция с ограничен обем - написал съм. Да съм казал да се купува след спада - не съм.

              Та с кое от написаното не си съгласен? И какво общо има това с твоите ЛЪЖИ? Казах ти, че ако спреш да лъжеш, ще ти направя кефа да напиша и една истинска загуба.

              Пак да попитал - ЗАЩО ЛЪЖЕШ? Кога съм казвал, или дори загатвал за спадове от 40%? Хайде, 30-20-10% да съм споменал и ти да си "преувеличил" просто. Но подобно нещо НЯМА и ти просто ЛЪЖЕШ.

              Коментар


              • AGRX е надолу с 28% само в петък... Кога ще чуем sell AGRX? Или още товариш, че е още по-"евтино" сега

                Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                05.08.2021, 18:33
                AGRX ново годишно дъно. Това, докато вътрешнарите продължават да пазаруват. Сърбят ме ръцете да добавям, но съм запълнил местата за спекулативни позиции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Някои сме спали, други са писали до късни до̀би

                  Няма какво да четеш три страници. На кратко, с калкулатора на Терзо можеш винаги да биеш който си искаш индекс, както си искаш... Това е цялата работа. Другото е пълнеж (лични нападки към моя милост )



                  Радвам се, че сте спали добре, Ваша милост. Нападки не е имало, Ваша милост. Но Ваша милост така и не отговорихте на въпроса

                  ЗАЩО ЛЪЖЕТЕ? Публично, във форума лъжете, ваша милост. Не на лични или безналични. Кога ще отговори на този въпрос, Ваша милост. Защо написахте подчертаната лъжа?

                  А към модерацията въпросът ми е защо триете постове с точни цитати на Негова милост.

                  Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Терзаяк, PCE на годишна база в края на август е 3.6%. Чекай още един два месеца, може и да се дигне на 4%.

                  Но пак твоята "хиперинфлация" ще си остане безкрайно далече от истината, защото това значи 50% инфлация на месец и 12 974% на година. А за предвижданията ти, че тек компаниите ще се сринат с 40%... не знам какво да кажа. Още повече, че няма елементарна логика тек да се срине, а S&P 500 до изхвърчи, предвид теглото на тека в индекса...

                  Ама къде съм тръгнал да ти обяснявам... тая дървена глава увиране няма

                  Коментар


                  • Някои сме спали, други са писали до късни до̀би

                    Няма какво да четеш три страници. На кратко, с калкулатора на Терзо можеш винаги да биеш който си искаш индекс, както си искаш... Това е цялата работа. Другото е пълнеж (лични нападки към моя милост )



                    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Лелеее, сън сте спали уикенда да се драчите пак бре, 3 страници сте изписали, де не съм луд да ви чета...сигурно и в другата тема има акано.
                    Тайм из мъни бе шматароци, пилеете си го нахалос времето само с дребнавости, поне за някакъв кеф го ползвайте, видове много...

                    Коментар


                    • Лелеее, сън сте спали уикенда да се драчите пак бре, 3 страници сте изписали, де не съм луд да ви чета...сигурно и в другата тема има акано.
                      Тайм из мъни бе шматароци, пилеете си го нахалос времето само с дребнавости, поне за някакъв кеф го ползвайте, видове много...

                      Коментар


                      • Last edited by Money; 10.10.2021, 10:47. Причина: Това проблем на модерацията. Трабва да се вниква малко повече в това, което се случва

                        Коментар


                        • terziev, аз със твоя калкулатор на база 30 септември до 8 октомври тази година си сметнах annualised return от UNP и излиза че е +9242.07% на годишна база. Провери сам.


                          За твоя WELL пък сметнах на база 31 август до 8 октомвритази година и се окзва, че annualised return ти е -42.1%. С други думи, яко отрицателна доходност.


                          Пробвай сам със собствения си калкулатор и ще се увериш, че всичко си е точно така. Ако не вярваш... ми калкулатора така каза. Много е як тоя калулатор
                          Last edited by Money; 10.10.2021, 10:39.

                          Коментар


                          • я кажи пак за въглищата, на които им премина върха.
                            India faces a power crisis as coal stocks decline – Delhi chief minister


                            In a letter to Modi shared on social media, Kejriwal asked the government to allocate more coal and gas to the power plants that supply the capital. According to the minister, earlier this week, many of them had coal stocks to last just one day. Kejriwal noted in his letter that the coal shortages had already been dragging on for three months, affecting gas-fired power stations, in turn, which are also short on supplies.
                            Ех, защо в Индия не те четат. Нямаше да се притесняват грам.

                            А, да не забравиш и "анализа" си за цената на газа през зимата.
                            Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ми сметни си на Antero тогава на база 8 септември 2021 до 8 октомври 2021 и ще получиш 1459.18% annualised return.
                              Сметнал съм го.

                              Написано е на 21.08.2020, 18:17

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              ...
                              Прецени какъв е рискът и каква е възможната печалба. Аз мисля, че Тесла като нищо може да удари и 3 хил., ама това е макс 50%. Сравни го с AR, където имаш едно 500% потенциал. Сравни го с печалбата от АМ, ако не беше продала.

                              ...
                              в интерес на истината и аз не съм очаквал чак толкова точно да го сметна. Разликата спрямо прогнозата ми е под 20%. Няма да ти казвам в коя посока, че няма да е добре за здравето ти.

                              И да те попитам - ЗАЩО ЛЪЖЕШ, БЕ?
                              Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:19.

                              Коментар


                              • Ми сметни си на Antero тогава на база 8 септември 2021 до 8 октомври 2021 и ще получиш 1459.18% annualised return.

                                Айе чувек, ти дубре ли си?

                                Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X