IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един от най-странните пазари които съм виждал някога. Не мога да порвярвам че индекисте са толкова стабилни. Не се ядосвам че портфолиото ми е коригирало 5% след 52% ръст YTD,
    опреди малко всичко ново накупено беше пълен кенеф, но сега вече 1000 долара от дъното.....BMFD! Подготвям се да купувам първа порция VALE

    Коментар


    • Пичуви, BTFD!

      Лично аз ударих едно brzu.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

        Цената е 36 от вчера, иначе оня ден беше 24
        Благодаря!
        Дългосрочен, колко дългосрочен, нещо от рода година и половина - 2? Цената им не е лоша засега.
        Ми гледам има ЕД дати за май22 и ян.23, а и винаги може да ролнеш 2-3 месеца преди това за по дълго нанататък.

        Eхааа, добре че стана въпрос, и спор...сега поогледах по добре опшън чейна на акцията. Много доволен от което, доста добра ликвидност много добра доходност на доста прилични делти.
        Примерно дек17 путове на 22-25$ осигуряват 3.5-5% премия за 50 дена. Това анюализирано идва къде 25-35%, не е зле.
        Даже и на 19$ (5 делта) киха 2%.
        Май ще ми влиза в оуч, а вероятно и в путекшънлистата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          E, то не е голяма сума, предполагам и като% от пф, ама все пак...говорейки по принцип.
          Гледам цената е към 36$
          Бих купил един по дългоср.пут, може и липс в 28-30$ интервала, а за да ми излезе хеджа почти без пари бих продавал путове пак някъде там и по ниско.

          ПС Да, горното може се комбинира и с ковърд колс, ама на не повече от 25 делта.
          Цената е 36 от вчера, иначе оня ден беше 24
          Благодаря!
          Дългосрочен, колко дългосрочен, нещо от рода година и половина - 2? Цената им не е лоша засега.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

            Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.
            Ibkr има достъп до почти всички по-активни борси и най-голям избор от продукти... за данъчното облагане си следиш сам. Европейските дивиденти е дране навсякъде.

            иначе наскоро разбрах, че дори с ibkr нямаш достъп до опции на moex

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Нека диалогът да стане конструктивен. Ако ти притежаваше 100 парчета купени на 32, как би хеджирал?
              E, то не е голяма сума, предполагам и като% от пф, ама все пак...говорейки по принцип.
              Гледам цената е към 36$
              Бих купил един по дългоср.пут, може и липс в 28-30$ интервала, а за да ми излезе хеджа почти без пари бих продавал путове пак някъде там и по ниско.

              ПС Да, горното може се комбинира и с ковърд колс, ама на не повече от 25-30 делта.
              Last edited by pipbel; 29.10.2021, 10:52.

              Коментар


              • Няма директен хедж. Зверски скъпи са нещата. Ако ти се рискува - късо на kars.

                На това място бих продавал. Другият вариант е да продадеш един колец в парите или съвсем малко извън.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                  Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.
                  Etf ще трябва да ги купуваш в Европа или чрез опции по 100, иначе не става.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Ibkr няма реална алтернатива за живеещите в България. Особено пък щом имаш интерес към търговия на lse. TW има само специфични приложения. Какво ще пазаруваш?
                    Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      E хубу де, извинявам се за израза, гледам доста си се засегнал. Нищо лично, сори.
                      Пожелавам все пак приятно возене с балона, всеки балон може да си се раздува бая.
                      Все пак особено в тоя случай хеджирането мисля че е силно препоръчително.
                      Нека диалогът да стане конструктивен. Ако ти притежаваше 100 парчета купени на 32, как би хеджирал?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Абе то и тесларката е религиозна акция, ама някои пари направиха .
                        То тези въпроси да ми ги беше задавал февруари, можеше и да се замисля дали да взема от тези wannabe tesla. Сега е късно, а както установи съвсем правилно, не съм с всичкия.
                        E хубу де, извинявам се за израза, гледам доста си се засегнал. Нищо лично, сори.
                        Пожелавам все пак приятно возене с балона, всеки балон може да си се раздува бая.
                        Все пак особено в тоя случай хеджирането мисля че е силно препоръчително.

                        Коментар


                        • Ibkr няма реална алтернатива за живеещите в България. Особено пък щом имаш интерес към търговия на lse. TW има само специфични приложения. Какво ще пазаруваш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение
                            Привет,
                            Извинявам се, че се намесвам с малко лайшки въпрос, посредата на дискусията, но обмислям да излезна извън БФБ и да пробвам на други пазари. Насочил съм се към NYSE и евентуално LSE. Въпросът ми е кой ИП ползвате ? От прочетеното до момента съм се ориентирал към Interactive Brockers и Tastyworks.
                            На Tastyworks прочети много внимателно ценовата листа, особено в раздела теглене, че да няма изненади. С IBKR за 3 паунда си на LSE, за 3 еврака на Xetra и други европейски.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение
                              Привет,
                              Извинявам се, че се намесвам с малко лайшки въпрос, посредата на дискусията, но обмислям да излезна извън БФБ и да пробвам на други пазари. Насочил съм се към NYSE и евентуално LSE. Въпросът ми е кой ИП ползвате ? От прочетеното до момента съм се ориентирал към Interactive Brockers и Tastyworks.
                              IB са OK.Имат всичко необходимо.Дълги години бях на Saxobank,само че те не работят с резиденти на САЩ и се прехвърлих на IB.

                              Коментар


                              • Привет,
                                Извинявам се, че се намесвам с малко лайшки въпрос, посредата на дискусията, но обмислям да излезна извън БФБ и да пробвам на други пазари. Насочил съм се към NYSE и евентуално LSE. Въпросът ми е кой ИП ползвате ? От прочетеното до момента съм се ориентирал към Interactive Brockers и Tastyworks.

                                Коментар

                                Working...
                                X