IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    По принцип точно за това най-става.
    При (стъпка напред - стъпка назад) * N пъти
    TQQQ се представя по- зле от QQQ.
    Вероятно имаш предвид среда на ниска волатилност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      По принцип точно за това най-става.
      Преди 1 година е бил на цена 50, ако тогава бях взел 1 дял на 50, то днес моята покупка на 50, ще е 56.67 ли, колкото му е днес цената на етф-а. Или моята покупка от 50 ще се различaва към днешна дата от това което показва в момента като цена етф-а
      Last edited by intint; 22.01.2022, 14:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Tqqq става ли да дългосрочно държане 1 -2 години ?
        По принцип точно за това най-става.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Аз си мисля, че тази година ще е нещо като 2018та, ФЕД уж ще затяга по някое време/вероятно пак към края на годината/ СП ще падне едни около 20% от върха и изведнъж ще се окаже, че няма ликвидност и трябва да обръщаме палачинката, че да не изгори. Това сега ми се струва стандартна корекция, даже взех малко tqqq в четвъртак на 66,40 и вероятно в понеделник ще взема още малко.
          Tqqq става ли да дългосрочно държане 1 -2 години ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Съгласен съм с архитекта, че работата на ФЕД не е да пука балона, а да го поддържа.
            Имам и чувството, че вече е страшно, тоест може да се очаква пазара да си поеме въздух за известен период. Това не противоречи на убеждението ми, че след това бавно и славно ще продължи надолу.

            Вчера клъвнах това онова сред активи с коефициенти P/B <1, P/E<10 и P/S<0,5.
            Тогава обаче открих, че на тази страничка виждам числото 43. А съм сигурен, че го усещам като 3 или 5, най-много 10.
            И това разминаване между наблюдение и усещане не е на добре.
            https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/

            Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?
            Аз си мисля, че тази година ще е нещо като 2018та, ФЕД уж ще затяга по някое време/вероятно пак към края на годината/ СП ще падне едни около 20% от върха и изведнъж ще се окаже, че няма ликвидност и трябва да обръщаме палачинката, че да не изгори. Това сега ми се струва стандартна корекция, даже взех малко tqqq в четвъртак на 66,40 и вероятно в понеделник ще взема още малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?
              Има алчност, много. Просто фокусът се премества. Дори "Блекрок" оня ден се обясняваха как нямали намерение да спират да "инвестират" в нафта, не ги били разбрали правилно миналата година. Пък ако вчера не си натоварил железари, може да се сърдиш само на себе си.

              Т.е. индикатора е баш 50/50. Умните сайтове му викат "ротация".

              Коментар


              • Съгласен съм с архитекта, че работата на ФЕД не е да пука балона, а да го поддържа.
                Имам и чувството, че вече е страшно, тоест може да се очаква пазара да си поеме въздух за известен период. Това не противоречи на убеждението ми, че след това бавно и славно ще продължи надолу.

                Вчера клъвнах това онова сред активи с коефициенти P/B <1, P/E<10 и P/S<0,5.
                Тогава обаче открих, че на тази страничка виждам числото 43. А съм сигурен, че го усещам като 3 или 5, най-много 10.
                И това разминаване между наблюдение и усещане не е на добре.
                https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/

                Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                  Е не може ли да се качим в движение ако видим, че върви напред ?

                  Макар, че е интересна ситуация. Аз не познавам никой който да мислеше, че влака днес ще върви чак толкова назад. Особено за по-спекулативните акции. Всеки очакваше лек спад ... или плюс.. или около нулата ... обаче работата стана съвсем друга.

                  От друга страна може би пазара просто се връща към действителността и до реалното състояние на икономиките, защото съвсем се беше откъснал.
                  Ми не, щото пак ще пропуснеш лесните 50% ръст и ще трепериш при всеки спад. Едно да вземеш Vale на 12, съвсем друго е на 16. Кога се сурна TRQ под 10 е сделка, кога го видиш да се скъсва да катери - не е. To вече и при сигурни залози като XOM им остана едно 20% ръст, което е под инфлацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                    Така е ,
                    тук ще се ходи още на долу , след отскок следващата седмица. Пазара проби и е пред пробив на важни подкрепи. Така че ще дебнем в началото на февруари.
                    на мен па ми се струва, че точно щото много народ ги очаква тия подкрепи да пробият, баш заради това ще го обърнат за да ни изненадат.

                    Коментар


                    • На мен ми дотегна да трейдвам нафтата и вложих последните стотинки в Tesla и SE вчера на клоуза. От тук натам кво ще да става - ни пари имам да правя квото и да било, ни нерви да гледам как ми се топи инвестицията. Излишен стрес.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                        АМА ВИЕ ОЩЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ ЧЕ ЕВЕРЙСКИЯ ФЕД ЩЕ СВАЛИ ПАЗАРИТЕ .
                        Кои ние, бре? Сигур същите, дето чакат мерки за овладяване на инфлацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Кво се прайш. Беше предупреден да чекаш 4400 на гюме. Ама го уцели, мамка му. Чак да не повярваш колко точно.



                          Чувайте. Мъдри слова говори.



                          Цяла седмица си крут антииндикатор.

                          ====

                          Товарете, бре! Три минути останаа и влака тръгва.
                          Така е ,
                          тук ще се ходи още на долу , след отскок следващата седмица. Пазара проби и е пред пробив на важни подкрепи. Така че ще дебнем в началото на февруари.

                          Коментар


                          • АМА ВИЕ ОЩЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ ЧЕ ЕВЕРЙСКИЯ ФЕД ЩЕ СВАЛИ ПАЗАРИТЕ .

                            АБЕ НАПРАВО МЕ РАЗСМИВАТЕ .




                            ЕВРЕЙСКИЯ ФЕД Е НАПРАВЕН ЗА ДА НАДУВА БАЛОНЯКА

                            ДРУГАТА СЕДМИЦА ЕВЕРЙСКИЯ ФЕД ЩЕ СЕ ОБАДИ И КАКВАТО И ГЛУПОСТ ДА ИЗПЛЯМПАТ ЕВЕРЙСКИТЕ БОРСОВИ ИЗМАМНИЦИ ПАЗАРЪТ ЩЕ Е НАГОРЕ .

                            ТОГАВА ЩЕ УДАРЯ ЗА ПОСЛЕДНО . ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯ

                            НЯМА ДА МИ ИЗБЯГАТЕ ТОЯ ПЪТ ОТ 100 ГОДИШНАТА ТРЕНДЛИНИЙКА И СВЕЩЕНОТО 35853 ТРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

                            ХЯХХЯЯХХХХЯЯХХЯ

                            КУПУВАТЕ ЛИ БИТКОЙНИ . ТЕ СЪЩО ЩЯХА МНОГО ДА РАСТАТТТТТТТТТТТТ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                              Макар, че е интересна ситуация. Аз не познавам никой който да мислеше, че влака днес ще върви чак толкова назад. Особено за по-спекулативните акции. Всеки очакваше лек спад ... или плюс.. или около нулата ... обаче работата стана съвсем друга.
                              Аз започнах да продавам още в началото на седмицата, като вчера и днес приключих на 97% кеш. Мисля, че сантимента на пазара се обърна и може това да е началото на серия от срутове. Следващата седмица ще видим какво е измислил ФЕД. Приготвил съм се да чакам тлъсти промоции на технологични value компании. Може и някоя ресурсна да закача ако има корекция на цената.

                              С две думи очаквам мечките да се развихрят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                ...
                                Товарете, бре! Три минути останаа и влака тръгва.
                                Е не може ли да се качим в движение ако видим, че върви напред ?

                                Макар, че е интересна ситуация. Аз не познавам никой който да мислеше, че влака днес ще върви чак толкова назад. Особено за по-спекулативните акции. Всеки очакваше лек спад ... или плюс.. или около нулата ... обаче работата стана съвсем друга.

                                От друга страна може би пазара просто се връща към действителността и до реалното състояние на икономиките, защото съвсем се беше откъснал.
                                Last edited by pantaleev; 22.01.2022, 00:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X