IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Зеления не си поплюва. Нищо чудно паритето тоя път да стане реалност.
    И логично, европа тепърва ще има много проблеми покрай тая криза, докато янките печелят. Или поне губят най малко, че то жълтите ще са тия де ще се облажат най добре.
    що жълтите? Кой ще снабдява Европа с енергия и оръжия?

    Коментар


    • Зеления не си поплюва. Нищо чудно паритето тоя път да стане реалност.
      И логично, европа тепърва ще има много проблеми покрай тая криза, докато янките печелят. Или поне губят най малко, че то жълтите ще са тия де ще се облажат най добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение


        Другото предимство на US е че е добре защитен от най-големите водни буфери, наречени океани. Путин води сегашната война за да направи украина буфер.
        Демокрацията позволява хората да изказват мнението си, да бъдат инициативни и да откриват грешките на системата и решения за тях.
        Няма как 1 човек да е по-умен от най-кадърните хора в държавата. Дори той да е най-умния, не може да надскочи себе си.
        В Русия дори да е очевидно че Путин греши, никой не може да го спре, просто подчинените му ги е страх да му дадат съвет за нещо различно от това което прави той.
        ++ с изключение на червеното

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Жорка лабилен ми изглеждаш за инвеститор по добре си търси друго занимание

          Странно как инвестираш на американските борси след като си толкова високо морален
          Моралът е широко приета система от правила, които създават предвидимост и така намалява волатилността.
          Самите компании представляват демокрация - всеки share е глас.
          Другото предимство на US е че е добре защитен от най-големите водни буфери, наречени океани. Путин води сегашната война за да направи украина буфер.
          Демокрацията позволява хората да изказват мнението си, да бъдат инициативни и да откриват грешките на системата и решения за тях.
          Няма как 1 човек да е по-умен от най-кадърните хора в държавата. Дори той да е най-умния, не може да надскочи себе си.
          В Русия дори да е очевидно че Путин греши, никой не може да го спре, просто подчинените му ги е страх да му дадат съвет за нещо различно от това което прави той.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            ... че създавам съдържание в подобно място.
            Какво пък съдържание създаваш ти ? 99% чист спам и 1% глупости
            И руско тролене на макс и съвети да се купуват рубли на 88?
            Руски форуми бол,ходи там да си цвъкаш спама и путиновата пропаганда,тук се води УЖ икономически форум
            Last edited by petrg5s; 04.03.2022, 09:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Какво зануляване?

              Аз лично мисля да участвам с 20к паунда - Тия пари вече за нищо не стигат

              Дори и Путин да приватизира концисиите на Евраз и Полиметал, които имат в Русия и всичко да приключи няма да е голяма трагедия

              В момента цената на акция е по ниска от дивидента дето раздават - Екс дивидент дата на ЕВРАЗ е 10 март - Най вероятно дивидент този път няма да раздават, но това означава че тези пари ще са по смеките на компанията и утре дори и да национализират мините ще има нещо по сметките и пак няма да е пълна загубата
              Ще пробвам и аз да изтегля едно късметче тук за 2 хил. евро. По принцип съм късметлия

              Коментар


              • АБЕ НАСДАКЪТ ВИ НЕЩО ПАДА ОТ БОМБАТА НА 5 МИН
                НА БОРСИЧКИ ЛИ ЩЕ СИ ИГРАЕМ . ХЯХЯХЯХХХХЯХЯХЯХ




                АБЕ ДАУ ЖОНСА ВИ И ТОЙ ПАДНА ОТ БОМБАТА . АЙДЕ ДА СИ ИГРАЕМ НА БОРСИЧКИ


                Last edited by the architect; 04.03.2022, 01:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Рискът е огромен за занулянане и самият факт че не го осъзнаваш не говори добре за теб.
                  Какво зануляване?

                  Аз лично мисля да участвам с 20к паунда - Тия пари вече за нищо не стигат

                  Дори и Путин да приватизира концисиите на Евраз и Полиметал, които имат в Русия и всичко да приключи няма да е голяма трагедия

                  В момента цената на акция е по ниска от дивидента дето раздават - Екс дивидент дата на ЕВРАЗ е 10 март - Най вероятно дивидент този път няма да раздават, но това означава че тези пари ще са по смеките на компанията и утре дори и да национализират мините ще има нещо по сметките и пак няма да е пълна загубата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                    Не мога да си представя кой би си доверил парите на Путин.
                    Единственото, ако човекът е в Русия и е толкова захлупен да вярва на медиите, контролирани от роскомнадзор.
                    Извън русия е очевидно че путин лъже или си противоречи в зависимост дали говори на руснаците или на света.
                    Така че изявленията че някой е купил руски акции ги разглеждам като пропаганда, на която няма как някой да се е хванал.
                    "Човекът" няма скрупули да убива деца и да лъже че украинците са го направили, а някой да му повярва че няма да му открадне парите.
                    Моля калибрирайте си моралния компас: убийство и клевета за убийство е много по-тежко от кражба, още повече че кражба на фин пазар е трудно различима от лош късмет.
                    Жорка лабилен ми изглеждаш за инвеститор по добре си търси друго занимание

                    Странно как инвестираш на американските борси след като си толкова високо морален

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      С цялото ми уважение, ти си идиот. Не мога да повярвам, че си се отролчил и ти. Това вероятно шансът на десетилетието, може дори на века. Няма такъв дип просто. Март 2020 пелмени да яде. Ситуацията не е ЧАК толкова страшна. А ако пък наистина е ЧАК толкова страшна, кво толкова ти пука, че от 0.5 ще слязат до 0. 5% от авоарите да сложиш, може да удвоиш целия капитал. Ма с 1% играй, 0,5% играй... няма лошо.

                      ===

                      добавка: не е ли показателно, дори само това, че те предпазват и не ти дават да купуваш? Кой е от другата страна според тебе.
                      Рискът е огромен за занулянане и самият факт че не го осъзнаваш не говори добре за теб.

                      Коментар


                      • Не ми било COVID19, най ми било PUTIN22.(от един коментар под статия)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Ето една статия, която говори за Руските акции в Лондон (ако има такива инвеститори тук)
                          https://barrons.cmail19.com/t/ViewEm...lternativeLink
                          Не мога да си представя кой би си доверил парите на Путин.
                          Единственото, ако човекът е в Русия и е толкова захлупен да вярва на медиите, контролирани от роскомнадзор.
                          Извън русия е очевидно че путин лъже или си противоречи в зависимост дали говори на руснаците или на света.
                          Така че изявленията че някой е купил руски акции ги разглеждам като пропаганда, на която няма как някой да се е хванал.
                          "Човекът" няма скрупули да убива деца и да лъже че украинците са го направили, а някой да му повярва че няма да му открадне парите.
                          Моля калибрирайте си моралния компас: убийство и клевета за убийство е много по-тежко от кражба, още повече че кражба на фин пазар е трудно различима от лош късмет.
                          Last edited by jori; 03.03.2022, 21:19.

                          Коментар


                          • Ето една статия, която говори за Руските акции в Лондон (ако има такива инвеститори тук)
                            https://barrons.cmail19.com/t/ViewEm...lternativeLink

                            Коментар


                            • Честит празник на българите, честит рожден ден на България!

                              Мисля да си взема почивка от форума. И досега не виждах голяма разлика между модерация и тролове, но темата за "лъжата Трети март" точно днес ми дойде в повече. Почувствах се нечистъплътно, че създавам съдържание в подобно място.

                              Аз лично продължавам да смятам, че риск/печалба в руските акции е историческа възможност. Особено тези без значимо държавно участие. Без риск няма печалба, а на борсата всичко е риск. Какъв по-подходящ ден от 3ти март, за да заложим на Русия.

                              Успех на всички!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                С цялото ми уважение, ти си идиот. Не мога да повярвам, че си се отролчил и ти. Това вероятно шансът на десетилетието, може дори на века. Няма такъв дип просто. Март 2020 пелмени да яде. Ситуацията не е ЧАК толкова страшна. А ако пък наистина е ЧАК толкова страшна, кво толкова ти пука, че от 0.5 ще слязат до 0. 5% от авоарите да сложиш, може да удвоиш целия капитал. Ма с 1% играй, 0,5% играй... няма лошо.

                                ===

                                добавка: не е ли показателно, дори само това, че те предпазват и не ти дават да купуваш? Кой е от другата страна според тебе.

                                От началото на годината следя Евраз и Полиметал - Бях сигурен че ще има пропадане но това в момента надмина очакванията ми

                                Мисля да ги следя още няколко дни да видя как им се отразяват лошите новини и да купя за по 10 000 паунда от всяка и каквото сабя покаже

                                Както каза такива неща се случват веднъж на 10 години и е жалко да се пропусне

                                Коментар

                                Working...
                                X