IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    има ли някакви изчисления като например - ако е 4% лихвата и няма растеж, колко време може да издържат щатите, така че дългът им да не стане като една снежна топка, търкаляща се надолу и ставаща все по-голяма без възможност да се спре ? Е, ако обезценят долара ще им се обезцени дълга
    Никой не може да каже. Рецесията преминала в депресия от 1932г е продължила 22 години (до 1954г), вярно че и войната е повлияла силно, ама сега пак хич не е розова обстановката. Надеждите са, че спад в цената на петрола ще свали инфлацията и рецесията няма да е дълбока, тъй като няма да има нужда ФЕД да вдига лихвите много над критичното за акциите ниво от 5%. Там лихвата от влог в банката се изравнява със средния дивидент който дават читавите компании, но си има риск от колебанията в цените на хартиите и плебеите ще предпочетат сигурното от банката. Лихвата от влога никога няма да покрива (разбира се) реалната инфлация, която сега е 17% (според ShadowStats.com), ама нали така се изплащат дългове и пак ще ги платят тия дето винаги са ги плащали, а именно всички тия дето работят за едната заплата.

    Коментар


    • За сега NEM се държи чудесно и чакам дивидент

      Коментар


      • На 1Н като че ли са скъсали бондрука.Може би така.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          Пак ще стане, натам отиват работите. Като мине ефективната лихва 5%, ще видиш дали пак няма да бъде на мода срочния влог. И аз до последно не вярвах, че ФЕД ще се решат на такива повишения, щото рецесията става неизбежна, но явно Пауъл е успял да убеди политиците че няма друг път.

          Успешна нова седмица на всички! https://www.youtube.com/watch?v=iR6oYX1D-0w
          има ли някакви изчисления като например - ако е 4% лихвата и няма растеж, колко време може да издържат щатите, така че дългът им да не стане като една снежна топка, търкаляща се надолу и ставаща все по-голяма без възможност да се спре ? Е, ако обезценят долара ще им се обезцени дълга
          Last edited by petyob; 13.09.2022, 17:36.

          Коментар


          • Направих малко BTFD. Златното добивач го удариха за момент като с чук. Ще видим.

            Засега оставам на мнение, че най-очеизвадната игра са копачите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Това беше вече. В един друг живот.
              Пак ще стане, натам отиват работите. Като мине ефективната лихва 5%, ще видиш дали пак няма да бъде на мода срочния влог. И аз до последно не вярвах, че ФЕД ще се решат на такива повишения, щото рецесията става неизбежна, но явно Пауъл е успял да убеди политиците че няма друг път.

              Успешна нова седмица на всички! https://www.youtube.com/watch?v=iR6oYX1D-0w
              Last edited by Д.Петков; 11.09.2022, 21:00.

              Коментар


              • Много финансови шашми правят евреите. Съвсем не можеш им хвана спатиите. Пък и имаме бая висок данък при източника. Внимателно трябва да се лази. Данайците според мен са малко по-добрият избор за контейнери.

                Според мен сухото е една идея по-добро съотношение риск-печалба. Гуглите под 8, ако слязат, са чудни. Там нямаш данък, както и при византийците.

                ... ац продължавам с малки хапки да пълня 2020 bulkers

                Коментар


                • Какво мислите за това ZIM Integrated’s 80% Dividend Is Not Too Good To Be True (NYSE:ZIM) | Seeking Alpha

                  За 13 години не съм виждал подобно нещо. Днес излезе тази статия. Baltic е в киреча, но Earnings estimate за следващата година е 12,60 долара на акция, което прави P/E 3. Нещо подоно е и OROVY които също се сринаха, Човек ще реши че идва края на глобализацита и че бананите вече ще си ги садим в градината

                  Коментар


                  • [QUOTE=Д.Петков;n3963005]ФЕД ще вдигат лихвата на всяко заседание с по 0.75 пункта, докато не подмине 4%, тогава ще забавят и даже може да спрат с покачанията. Казал го е един от борда на директорите дето гласуват, не помня кой. Значи S&P500 има още много мегдан да си пада, всякакъв оптимизъм е неоправдан докато се вдигат лихвите. Сигурно затова евро/долара почти не реагира на повишението от страна на ЕЦБ. Освен че беше очакваното и вече отиграно, ЕЦБ си остава с много обиколки назад. Долара ще мачка наред сичкото валути още дълго време, няма кой да го измести скоро, щото всички искат доларчета в банковите си сметки на срочно влогче за лихвичка.[/QUOTE]

                    Това беше вече. В един друг живот.

                    Коментар


                    • ФЕД ще вдигат лихвата на всяко заседание с по 0.75 пункта, докато не подмине 4%, тогава ще забавят и даже може да спрат с покачанията. Казал го е един от борда на директорите дето гласуват, не помня кой. Значи S&P500 има още много мегдан да си пада, всякакъв оптимизъм е неоправдан докато се вдигат лихвите. Сигурно затова евро/долара почти не реагира на повишението от страна на ЕЦБ. Освен че беше очакваното и вече отиграно, ЕЦБ си остава с много обиколки назад. Долара ще мачка наред сичкото валути още дълго време, няма кой да го измести скоро, щото всички искат доларчета в банковите си сметки на срочно влогче за лихвичка.
                      Last edited by Д.Петков; 08.09.2022, 21:50.

                      Коментар


                      • Сега една спекулативна прогноза (за разлика от очеизвадните прогнози за нафта, газ, въглища...)

                        0,75% е нищо и еврото си остава капут. ОБАЧЕ! По-малко слабият гущер ще скрие част от инфлацията в САЩ. До отчетна ~6% ще я докарат, реална 30%. Заради "добрите" данни ЦБ на САЩ ще вдигне само с 0,5%.... и тогава златото и почти сичкото суровина ще започнат поредното стръмно катерене, а гущеро ще почне леко слизане.

                        Коментар


                        • ЕПЪЛ ПРЕДСТАВИЛ НОВИЯ АЙФОН 14. ЕВРЕЙСКИТЕ КУ............... И МУ,,,,,, НЕ СА НА СЕБЕ СИ ОТ КЕФ -. ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯ
                          Last edited by the architect; 07.09.2022, 23:24.

                          Коментар


                          • Май още не разбирате, че това е новото нормално; лъжливи скокове на шитни, лъжливи сривове на нафтата.

                            ...

                            добавка:

                            То в литературата си е казано:

                            For reasons long forgotten, two mighty warrior tribes went to war and touched off a blaze which engulfed them all. Without fuel, they were nothing. They built a house of straw. The thundering machines sputtered and stopped. Their leaders talked and talked and talked. But nothing could stem the avalanche. Their world crumbled. The cities exploded. A whirlwind of looting, a firestorm of fear. Men began to feed on men.
                            Last edited by terziеv; 03.09.2022, 00:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                              Притеснително е че всички мега кап компании имат много сходни графики обаче.
                              Точно това ми направи и на мен сериозно впечатление.много бързо може да се счупи графичната картинка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                                Мисля че индексите ще издържат на натиска, движението беше основно от разпродажби при мега кап позициите, които ми се стори че много оптимистично отварят
                                Също съм заложил на това верую.
                                Даже също от вчера съм ти СЪакционер в TDOC.
                                За хубаво или лошо,това е.

                                Коментар

                                Working...
                                X