IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    дали пазарите в ЮК и ДАКС не казват, че няма начин да се пребори инфлацията там, поне 1-2г напред
    Каква инфлация??? днес УК отчете над 0.5% дефлация

    А пък в Американско дефлацията удари почти 2%

    Коментар


    • дали пазарите в ЮК и ДАКС не казват, че няма начин да се пребори инфлацията там, поне 1-2г напред

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Дано не са в корелация с Щатските индекси само, че там дебнат за нов връх и пробив на съпротивата за низходящия тренд. За жалост мечките са загубили моментум и вероятността да им оберат стоповете е значителна. Не, че като тръгне нагоре ще стигне кой знае колко далеч...но ей така колкото да прецака амбициите за нови дъна в близките няколко месеца.
        Проблема е че наблюдавам корелация само в посока нагоре. Като тръгнат щатските на долу тия се правят на разсеяни

        Е го в момента ДАУ е 350 под вода което грубо отговаря на 50-60 при FTSE, а то зорлем е свалило 14

        Голдман добре са се изтресли, вероятно ще виждаме все повече такива отчети. Както писах и от ония дни пада ли инфлацията значи падат и свръх оборотите и свръх печалбите

        Утре сутрин в 7 УК време ще видиме на къде духа вятъра ако утре 3-ти пореден ден не може да затвори с печалба най накрая би трябвало да тръгне в обратната посока



        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          А дано. Вчера FTSE-то остана на нивата от Петък а днес се движи с лек спад. Като че ли ракетата свърши горивото за сега

          Очаквам утре сутрин като излезнат данните за инфлацията която да е над 10.5% да се получи корекцията за която говориш

          Ако и това обаче не може да срути индекса в следващите няколко дни сигурно ще фърлям картите

          То реално не може да скърши докато и най упоритите не фърлат картите, ако перифразираме Костолани
          Дано не са в корелация с Щатските индекси само, че там дебнат за нов връх и пробив на съпротивата за низходящия тренд. За жалост мечките са загубили моментум и вероятността да им оберат стоповете е значителна. Не, че като тръгне нагоре ще стигне кой знае колко далеч...но ей така колкото да прецака амбициите за нови дъна в близките няколко месеца.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
            6000 технически ралито в Европа вече има предпоставки да направи пауза и някоя хубава корекция която ще е видима и в УК индекса.
            А дано. Вчера FTSE-то остана на нивата от Петък а днес се движи с лек спад. Като че ли ракетата свърши горивото за сега

            Очаквам утре сутрин като излезнат данните за инфлацията която да е над 10.5% да се получи корекцията за която говориш

            Ако и това обаче не може да срути индекса в следващите няколко дни сигурно ще фърлям картите

            То реално не може да скърши докато и най упоритите не фърлат картите, ако перифразираме Костолани

            Коментар


            • 6000 технически ралито в Европа вече има предпоставки да направи пауза и някоя хубава корекция която ще е видима и в УК индекса.

              Коментар


              • Някой ползва ли фондовете без комисионна на IBKR за краткосрочен склад на $? Нещо не мога да се оправя с търсачката и не откривам нищо с лихва >3,8%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                  Защо мислиш така, според мен тренда се обърна за нагоре
                  Бъдещето съотношение цена-печалба на S&P 500 вече е с 33% по-високо от дългосрочната му средна стойност. Съотношението P/E на Shiller, което се коригира за циклични вариации, в момента е с 61% над дългосрочната си средна стойност.

                  Изводът: Фондовият пазар стана зависим от това, че корпорациите могат да извлекат все повече и повече от всеки долар приходи. Тази тенденция обаче не може да продължи вечно и когато тенденцията се обърне, това ще бъде лоша новина за дългосрочните перспективи на фондовия пазар.

                  Както отбелязва Глобалният инвестиционен комитет на Morgan Stanley: „В свят на постоянен поток от новини... е лесно да станеш късоглед и самодоволен. Може да има твърде много фокус върху... оценки за бъдещето въз основа на близкото минало, губейки историческия контекст на настоящето. Опасяваме се, че текущото пазарно ценообразуване [базирано на скорошни маржове на печалба] отразява такава недалновидност.“

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    В наше село аналогичен случай... един младеж купува малко SQQQ. 11 хил. му се вижда неоправдано високо. Ще ги видим тези вълни, памуци и клечки за уши дали ще преборят болезнено очевидната картинка. Аз поне другия петък виждам Насдак под 11 хил.
                    Защо мислиш така, според мен тренда се обърна за нагоре

                    Коментар


                    • Police in riot gear began evicting climate activists Wednesday from a condemned village in western Germany that is due to be demolished for the expansion of a coal mine.
                      Горивото на бъдещето. Няма как, ревъглефикацията изисква жертви. Вицовете за албанския самолет вече не изглеждат толкова забавни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Дано да повлияят на УК-ския пазар резултатите, но напоследък ми прави впечатление, че независимо от новините и данните, няма корелация между тях и краткосрочните движения. За мен също е неоправдано висок риска да се купува от текущите нива, но спекулата не познава граници. Може би и постоянното облъчване за рецесия играе роля в очакванията ни, докато някои изкупуват на промо цени, които за нас изглеждат високи.

                        Единствената логична причина за случващото се е обезценката на дълга. Именно затова ще ни накарат да свикваме с новите цени и обстоятелства. Само не знам как ще убедят държавите които са ресурсно ориентирани, че трябва да си изнасят благата на цени от преди 15 години. Петрола е типичния пример. Рецесията през 80-те години е настъпила при идентични обстоятелства, когато цената на петрола е започнала да се покачва.

                        Обърни внимание в началото на 2022г., когато руснаците нападнаха Украйна и петрола скочи - с какви темпове се сринаха борсите. Неслучайно тогава Байдън отиде при арабите да нормализират цената. За да им се подмазнят дори и Световното по футбол го организираха там. Затова схемата с обезценката на долара, с цел помпене на индексите работи до един момент, защото успоредно с тях расте и цената на петрола. На всички ни е ясно, че тая работа няма да свърши добре, но в случая трябва да си прецизираме тайминга, че да не ни хващат отново без гащи.
                        Аз освен компютри не виждам как нормални хора ще се напъват да купуват на върха

                        Преди месец всяко движение на ДАУ се копираше дословно от FTSE днес в един момент ДАУ пропадна 300 фигури което се равнява на поне 60 при FTSE а то не мръдна. Поради някаква причина са решили яко да го помпят

                        Най ми е интересна Астара Зенеката - Така са я напомпали че е станала най голямата в индекса (10% от индекса) и има РЕ 109, а капитализацията и е станала близка до Пфайзера дето е с РЕ около 5 и никой не я е шортил, а са шортени сумати компании с ПЕ около 5-10

                        Това ме навежда на мисълта че нея ще я ползват за да дръпнат шалтера като му дойде времето

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                          Банките извадиха всъщност отлични отчети като изклюим Уелса. Това че заделят резерви е друга тема. Има един скрит проблем който се игнорира - няма хора, подобно на петрола където последните години разни климатични каузи свалиха до минимум инвестициите в нови полета и сега се жънат резултатите и с хората тепърва ще имаме парадокси.

                          Няма как да влезем в тежка рецесия при толкова много свободни работни места навсякъде в Европа и САЩ.
                          Ние фактически сме в лека форма рецесия, но инфлацията е толкова голяма че го маскира. Отчитаме мижав ръст в абсолтна стойност, а в реална покупателна стойност положенето е трагично

                          Както инфлацията се появи със закъснение на печатенето така вероятно и тежката рецесия може да се появи със закъснение

                          Проблема е че аз въобще не мисля че те имат реално желание да се борят с инфлацията и че всичко е за парлама. Те ако имаха някакви проблеми с инфлацията нямаше да печатат като луди. Всичко това е фарс за замазването на очите на тия дето си държат парите в долари под една или друга форма

                          Коментар


                          • Банките извадиха всъщност отлични отчети като изклюим Уелса. Това че заделят резерви е друга тема. Има един скрит проблем който се игнорира - няма хора, подобно на петрола където последните години разни климатични каузи свалиха до минимум инвестициите в нови полета и сега се жънат резултатите и с хората тепърва ще имаме парадокси.

                            Няма как да влезем в тежка рецесия при толкова много свободни работни места навсякъде в Европа и САЩ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Резултатите на банките днес не бяха добри - Щом инфлацията е надолу това означава че и отчетите на болшинството от компаниите ще са надолу

                              Ако тенденцията за лоши отчети се запази скоро ще започнат друга песен, че икономиката потъва и че това че Фед няма да вдига рязко лихвите няма да им помогне

                              Незнам защо лежът на това уше че инфлацията ще изчезне ама рекордните приходи и печалби ще останат - Убиването на инфлацията е свързано и убиването на оборотите и свръх печалбите

                              В УК във вторник ще излезнат резултатите за инфлацията които би трябвало да са доста по високи то тези в УС и очаквам това да отприщи вълна на долу. Ако и това не може да потопи FTSE ще почна да намалявам експозицията щото ми писна да наливам
                              Дано да повлияят на УК-ския пазар резултатите, но напоследък ми прави впечатление, че независимо от новините и данните, няма корелация между тях и краткосрочните движения. За мен също е неоправдано висок риска да се купува от текущите нива, но спекулата не познава граници. Може би и постоянното облъчване за рецесия играе роля в очакванията ни, докато някои изкупуват на промо цени, които за нас изглеждат високи.

                              Единствената логична причина за случващото се е обезценката на дълга. Именно затова ще ни накарат да свикваме с новите цени и обстоятелства. Само не знам как ще убедят държавите които са ресурсно ориентирани, че трябва да си изнасят благата на цени от преди 15 години. Петрола е типичния пример. Рецесията през 80-те години е настъпила при идентични обстоятелства, когато цената на петрола е започнала да се покачва.

                              Обърни внимание в началото на 2022г., когато руснаците нападнаха Украйна и петрола скочи - с какви темпове се сринаха борсите. Неслучайно тогава Байдън отиде при арабите да нормализират цената. За да им се подмазнят дори и Световното по футбол го организираха там. Затова схемата с обезценката на долара, с цел помпене на индексите работи до един момент, защото успоредно с тях расте и цената на петрола. На всички ни е ясно, че тая работа няма да свърши добре, но в случая трябва да си прецизираме тайминга, че да не ни хващат отново без гащи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                                Графиката през телефона крайно не я разбирам но ми се струва че разбирам темата.
                                Та в този ред на мисли копачите се отплатиха доволно до тук.Според мен следва корекция и в рамките на вчера и днес съм намалил позициите си в сектора с 30-45%.Смятам да ги възстановя,с помисли да ги увелича.
                                Правилно или не ……,ще видим?!?
                                Но очакванията ми в този сектор/злато,сребро/ са големи и мисля че сме много в началото.
                                Същото, но само с колци разтоварвам. Не ги търгувам много активно от шубе да не изпусна рязко движение нагоре. Мисля, че тука има още много хляб. Копачите не поскъпнаха адекватно на златото и в момента са още по-подценени от преди 2-3 месеца.

                                Има линк под графиката. link

                                ----

                                добавка:
                                Т.е. засега имаме множител 1,8 - крайно ниско. Трябва да наваксаме цената на златото.
                                Last edited by terziеv; 13.01.2023, 22:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X